Ty też oceń artykuł
    Ocena: 5/5
    Głosów: 1
    Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

Gracze bardzo często uważają pewne rzeczy za niemożliwe stawiając kurs 1,01. Jednak sport ma to do siebie, że potrafi zaskakiwać. Zobacz przykłady "niemożliwych" scenariuszy w meczu.

Jeśli myślisz, że pewne rzeczy są niemożliwe lub pewne, być może po lekturze tego artykułu zmienisz zdanie.

Fair play

Fair play jest niepisaną zasadą oddania piłki po wybiciu jej przed drużynę przeciwnika podczas kontuzji jednego z graczy.

Nie wszyscy wiedzą jak działa

... a niektórzy wiedzą aż za dobrze!

Ajax dał sobie strzelić gola w imię zasady fair play!

Czerwone kartki

Zacznijmy od przypadku, który de facto dosyć często się zdarza - drużyna grająca w osłabieniu strzela bramkę. Tutaj strzela aż dwie:

Obalę też mit, że nie da się strzelić bramki grając w dziewięciu. Nawet przez długi okres czasu i będąc w dodatku underdogiem:

Rzuty karne

Niektórzy sędziowie są trochę nadgorliwi jeśli chodzi o egzekwowanie przepisów piłki nożnej. Wychodzą potem z tego mecze z 4 rzutami karnymi, bramkami w 89 i 94 minucie (obie z karnego) oraz 5 czerwonymi kartkami, z czego 3 w doliczonym czasie gry dla drużyny gości.

Trochę mniej zaskakujący był mecz towarzyski (!), gdzie tylko z karnych padły wszystkie 4 bramki. Mecz odbył się w Turcji i poprzedni mecz zakończył się również 2-1 po 3 karnych! Federacje Estonii i Bułgarii chcą, aby UEFA zbadała sprawę.

Wielki comeback

Comeback, czyli powrót do gry w momencie, gdy się wysoko przegrywa jest często bardzo entuzjastycznie przyjmowany i rozchodzi się głośnym echem jako rzadkie zjawisko. Nie mówiąc już o tym, że na takich comeback'ach da się zarobić krocie!

To że gdy zespół prowadzi 3-0 do przerwy i potrafi nie wygrać, przekonaliśmy się podczas historycznego już spotkania Ligi Mistrzów w 2005 roku, gdy już do 60 minuty Liverpool wyrównał na 3-3:

Ale o tym, że da się przegrać wygrany mecz gdy do 66. minuty prowadzi się 3-0, przekonało się Al-Ahli, które przed meczem było faworytem:

Niewiarygodnej jednak rzeczy dokonali gracze pierwszej ligi norweskiej Tippenligaen w meczu Molde - Lillestrøm 3-3 (1-0). Ci pierwsi prowadzili 3-0 do ... 90. minuty meczu!

Gospodarze nie wierzyli, że da się w ogóle odrobić taką stratę - obrońca z numerem 14 śmieje się przy bramce na 3-1 (3:34 na filmiku):

Ciekawy przebieg miał również mecz towarzyski Maribor - Shanghai, w którym goście najpierw po stracie zawodnika stracili 2 bramki, po czym stracili drugiego zawodnika i grając w dziewięciu potrafili strzelić 3 gole, z czego 2 po 88. minucie!

Ile jednak bramek da się stracić w ciągu ostatnich 10 minut?
    Czy kondycja zawodników ma tu jakieś znaczenie czy w grę wchodzą pieniądze? :)

Okazuje się, że w lidze Nowej Zelandii goście potrafili stracić 5 bramek w ostatnich minutach, z czego 3 po rzucie karnym:

Zwycięstwa underdogów

Z kolei prowadzenie underdoga, może również zakończyć się sromotną porażką, w co już znacznie łatwiej uwierzyć:

Duża ilość bramek w krótkim czasie

Zdecydowanie jednak najlepsze mecze to te, w których pada dużo bramek. A jeśli myślisz, że ze stanu 1-5 w ciągu ostatnich 20 regulaminowych minut nie da się odrobić strat, możesz być w błędzie:

Nie można też zapomnieć o niedawnym meczu w do niedawna bardzo underowej lidze francuskiej, w której padło ... 10 bramek w jednym meczu, z czego dwie w doliczonym czasie gry!

Liga francuska w sezonie 2009/2010 przestaje już być taka underowa jak kiedyś.

Rzekome fixy

Wielu z Was na pewno już widziała, zwłaszcza w lidze włoskiej, jak kurs na remis bardzo spada, nawet z 3,0 do 1,70. Choć czasem rzeczywiście pada remis, warto pamiętać że spadek kursu nie zawsze oznacza zwiększenie szans na dany rezultat. To tylko popyt i podaż regulują wysokości kursów.

Podsumowanie ciekawych meczy

Jak widać niespodzianek nie brakuje. Jak to mawiają: betfair już nie takie rzeczy widziało. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Na każdym meczu da się wygrać. Na każdym meczu da się przegrać.

Gdyby ktoś miał podobne printscreeny z bardzo unikalnymi meczami, można się ze mną kontaktować w celu ich dodania.