ARTYKUŁ

  Entropay

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Entropay to portfel elektroniczny, który daje ci karty wirtualne VISA. Dzięki niemu możesz wpłacać i wypłacać do/od bukmacherów wszędzie tam, gdzie dostępna jest płatność kartą VISA. Entropay sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie płatność NETELLER czy Skrill jest zablokowana dla Polaków.

  Strona Entropay

  Fakty dotyczące Entropay

  entropay_400x400.jpg logo Entropay

  Entropay zostało stworzone w 2003 roku przez pracowników maltańskiej firmy Ixaris Systems. Portfel powstał po to, aby dać każdemu możliwość dokonywania płatności online, niezależnie od ich lokalizacji oraz zdolności kredytowej. Firma wprowadziła na rynek pierwsze karty wirtualne w Europie. Entropay jest regulowana jest przez brytyjski Financial Conduct Authority.

  Przez 13 lat działalności Entropay zdobył 2 milionów klientów, którzy dokonali transakcji na ponad 1.255.000.000 funtów z użyciem około 6 milionów kart wirtualnych. Wirtualne karty Entropay są wydawane przez Bank of Valletta (Malta) na podstawie licencji firmy VISA Europe.

  Konto Entropay możesz założyć w 1 z 3 walut: EUR, GBP, USD.

  Dla kogo Entropay?

  Bukmacherzy, którzy zostali wpisani na listę Domen Niezgodnych z Ustawą Hazardową NIE są obsługiwani przez NETELLER ani Skrill. Jednakże mieszkańcy Polski mogą odblokować dostęp do www tych bukmacherów i grać u nich nadal, o ile bukmacher przyjmuje rejestracje od Polaków. Na przeszkodzie stoi jedynie zmiana formy depozytu. Tu z pomocą przychodzi właśnie Entropay.

  Entropay to wirtualny portfel, który działa podobnie do NETELLERa:

  • możesz zasilić Entropay przelewem bankowym lub kartą
  • możesz wypłacić z Entropay przelewem bankowym lub kartą
  • można wpłacać/wypłacać do bukmacherów/pokerroomów/kasyn (metodą wpłaty/wypłaty jest karta płatnicza VISA)
  • możesz stworzyć do 10 wirtualnych kart VISA, przypisanych do konta, by dokonywać płatności przez Internet
  • możesz przelewać środki między użytkownikami Entropay
  • wszelkie transakcje są objęte prowizją

  Entropay przydaje się również na rynku pokerowym, gdzie przy jego pomocy można dokonać tzw. szybkiej wpłaty. Dzięki temu można zasilić błyskawicznie konto bez przerywania gry stolikowej. Bukmacherzy też zaczynają stosować tego typu rozwiązania.

  Zalety Entropay

  • karty Entropay VISA są akceptowane na całym świecie
  • portfel jest prosty w obsłudze
  • można wpłacać do wszystkich bukmacherów, którzy akceptują kartę VISA
  • można posiadać nawet do 10 kart wirtualnych

  Wady Entropay

  • karty są tylko wirtualne
  • słabe zabezpieczenia portfela
  • pełne dane karty widać zaraz po zalogowaniu
  • wysokie prowizje (w 2017: zasilanie portfela z konta bankowego 1.95%, zasilanie portfela kartą płatniczą prowizja 4.95%, otrzymywanie pieniędzy na kartę płatniczą prowizja 0%-1.95%)

  Weryfikacja w Entropay

  Do weryfikacji potrzebujesz 1 z 3 dokumentów:

  • skan dowodu osobistego
  • skan prawa jazdy
  • skan paszportu

  Weryfikacja adresu nie jest wymagana.

  Użytkownicy niezweryfikowani mają limit transakcji do 2500€ w ciągu 365 dni, mogą posiadać maksymalnie 5 kart wirtualnych, a wypłaty z portfela na konto bankowe nie mogą przekraczać 800€.

  Użytkownicy zweryfikowani mają limit transakcji tylko do 15.000€ w ciągu 30 dni.

  Bezpieczeństwo Entropay

  Włamanie na konto może się skończyć bardzo przykro. Osoba, która się włamała bez problemu pozna twoje numery kart i z pewnością wykorzysta je do opróżnienia portfela. Brak weryfikacji 2-etapowej czy jakichkolwiek innych zabezpieczeń jest największą wadą tego portfela.

  Na szczęście Entropay udostępnia różne salda:

  • saldo główne portfela,
  • saldo dla poszczególnych kart wirtualnych.

  Gdyby ktoś przejął dane twojej karty, to opróżniłby tylko saldo danej karty, a nie portfela głównego. Dlatego masz możliwość stworzenia aż 10 wirtualnych kart. Część z nich możesz udostępnić znajomym.

  Wpłata i wypłata od bukmachera

  Depozyty robisz tak jak płatności kartą VISA w Internecie. Niektórzy bukmacherzy wyszczególniają w opcjach depozytu płatność Entropay, ale to naprawdę niczym się nie różni od płatności kartą.

  Aby zrealizować transakcję kartą, wpisujesz 16-cyfrowy numer karty, imię i nazwisko posiadacza i kod zabezpieczający CVV.

  Wirtualne karty Entropay są ważne tylko przez 1 rok. Trzeba to uwzględnić przy depozytach (stworzyć "świeżą" kartę?), bo po roku czasu może się okazać, że pojawi się problem z wypłatą od bukmachera (wypłaty są realizowane zwykle tą samą metodą co wpłata) i możliwa będzie tylko wypłata na konto bankowe, a tego raczej nie chcesz w obliczu ustawy hazardowej czy polski Urząd Skarbowy.

  Wypłaty od bukmacherów odbywają się na kartę, którą dokonałeś depozytu.

  Wpłata i wypłata z Entropay

  Konto Entropay można zasilić bezpośrednio za pomocą przelewu bankowego lub karty płatniczej. O ile przy zasileniu nie powinno być problemu, o tyle wypłata, tak żeby uzyskać gotówkę, stanowi wyzwanie.

  Możesz wydać pieniądze na zakupy, ale przecież nie po to obstawiasz zakłady, by nie móc wypłacić gotówki. Do wypłaty gotówki warto rozważyć skorzystanie z NETELLER/Skrill lub dogadanie się ze znajomymi, którzy będą robić zakupy przez Internet.

  1. Chcąc wypłacić z Entropay środki do NETELLER/Skrill musisz zweryfikować za pierwszym razem wirtualną kartę Entropay. W tym celu dodajesz nową kartę w opcjach depozytu w NETELLER/Skrill. Po dodaniu karty pewna niewielka losowa kwota zostanie potrącona z karty Entropay. Następnie trzeba sprawdzić w historii transakcji Entropay wielkość potrąconej kwoty i dokończyć weryfikację w NETELLER/Skrill. Od tej pory możesz wypłacać z Entropay do NETELLER/Skrill.
   Koszty operacji z NETELLER/Skrill do Entropay wynoszą 4,95%, a z Entropay do NETELLER/Skrill tylko 1,9%. Jeśli chcesz powiązać te portfele ze sobą, to wyraźnie bardziej opłaca się wypłacać z Entropay niż wpłacać.
  2. Najlepszą opcją jest regularne robienie zakupów w sklepach internetowych z użyciem karty Entropay, by na koncie nie uzbierała się za duża kwota. Wszystkiego zwykle sam nie wydasz, więc lepiej wspomóc się znajomymi tłumacząc im nie więcej niż muszą wiedzieć.
   Wystarczy przekazać znajomemu numer wirtualnej karty, gdzie będzie wyznaczona ilość gotówki, a potem rozliczyć się gotówkowo ze znajomym za jego zakupy. Dobrze jest oddać znajomemu 1% za przysługę.

  Moja opinia o Entropay

  Entropay to dobra alternatywa w stosunku do NETELLER/Skrill dla tych, którzy głównie wypłacają środki od bukmacherów. Niestety dosyć droga. Częste wpłaty i wypłaty z Entropay dużo kosztują, dlatego trzeba je ograniczyć do minimum.

  Bardzo możliwe, że zablokowani bukmacherzy znajdą sposób na obejście blokady płatności NETELLER/Skrill i będą wypłacać z innych kont. Do tego czasu warto rozważyć Entropay.

  UWAGA:
  Bukmacher Fortuna bierze przewalutowanie z Entropay na siebie, więc jeśli masz konto w EUR, GBP, USD w Entropay, warto rozważyć wpłatę do Fortuny w PLN. Oczywiście trzeba zrobić jakiś obrót przed wypłatą, ale tak zlecona potem wypłata na konto bankowe będzie od nadawcy Fortuna! Warto sprawdzić pozostałych bukmacherów naziemnych.

  Strona Entropay

  Czytaj poprzedni:
  Karty płatnicze

  Czytaj następny:
  Przelewy24

  Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


  Tagi:entropay  portfel internetowy 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Captcha

  Komentarze (40)  • anonim IP: 80.187.***.***
   05-12-2017 13:11 (wt)

   Nie mozna robic przelewow/depozytow miedzy roznymi kontami roznych uzytkownikow w entropay. 

   Thank you for contacting us.

   Please note that you cannot deposit money to your friend, as third party funding is not allowed.

   For further questions check out our helpdesk at http://support.entropay.com

   Your friends at Entropay,
   Rebecca 

    

    

   Jest tylko mozliowsc przesylania pieniedzy miedzy roznymi kartami ale tego samego uzytkownika.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 188.146.*.***
   04-12-2017 12:19 (pon)

   To idzie czy nie idzie w takim razie ?? Admin pisze w artykule ze jest możliwość przesłania pieniędzy między użytkownikami. Tylko ja takiej opcji nie widzę albo nie wiem jak to zrobić.

   Odpowiedzi: 3
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 188.146.**.**
   02-12-2017 21:30 (sob)

   paweltyper 

   Czyli robiąc depozyt na moim koncie z karty np. Jana Kowalskiego entropay nie robi żadnych problemów?? Ten przelew pomiędzy różnymi użytkownikami zawsze kosztuje 0.10 funta??

   Odpowiedzi: 2
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 109.231.*.***
   02-12-2017 21:26 (sob)

   A jak dla mnie wygląda to na jakiś ich wewnętrzny błąd systemu. Do czasu upgradu widziałem w ich systemie obie przychodzące kwoty oczekujące na potwierdzenie, a w chwili upgrade'u jakby nagle zniknęły bez śladu. Czy możliwe jest, że kwota została zwrócona do nadawcy?! Milczenie supportu w tak dziwnej sprawie nie wygląda zbyt profesjonalnie...

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 109.231.*.***
   02-12-2017 15:24 (sob)

   Mam problem z Entropay. Wypłaciłem tam hajsy od dwóch buków, kasa doszła, lecz został właśnie przekroczony limit wpłat dla konta standard. Płatności były jako "Pending" z prośbą o upgrade konta do "Pro". Podesłałem dokumenty, zupgradowałem konto, ale po upgradzie nie ma ani śladu po wspomnianych dwóch wpłatach. Nie ma kasy na koncie Entropay i nawet zniknęły mi powiadomienia, że są one "Pending"... Ktoś miał podobną sytuację? Support już 1,5 doby nie odpisuje

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 94.254.***.***
   08-11-2017 21:49 (śr)

   a czy fortuna zaakceptuje wypłatę na konto bankowe jeśli depozyt był inną metodą płatności,w tym wypadku entropay?

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1156)
   07-11-2017 11:15 (wt)

   Entropay ma ciekawą właściwość w połączeniu z bukmacherami naziemnymi,
   którzy w tym momencie biorą koszty przewalutowania na siebie.

   Dopisałem na końcu artykułu jakie może mieć to praktyczne zastosowanie.

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 213.238.***.***
   04-11-2017 14:44 (sob)

   Autor napisal z e  mozna  przelewac  pieniadze  miedzy urzytkownikami.

   Czy moglby  napisac jak  to  zrobic  ewentualnie  sprostowal  informacje  z e jednak nie  mozna

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top