Ty też oceń ten post
    Ocena: 5/5
    Głosów: 1
    Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

Na Copa America 2015 nadchodzi czas decydujących rozstrzygnięć. Czy faworyci staną na wysokości zadania w półfinałowych potyczkach i pokonają swoich rywali?

30.06.2015 01:30 Chile - Peru

W pierwszym spotkaniu Chilijczycy zagrają z Peruwiańczykami. Uważam, że w tej potyczce nie będzie niespodzianki i do finału awansują podopieczni Jorge Sampaoliego.

Gracze La Roja rozegrali na tym turnieju już 4 spotkania i aż 3 wygrali (2:0 z Ekwadorem, 5:0 z Boliwią i 1:0 z Urugwajem). Poza tym zremisowali z Meksykiem 3:3, ale tam też zaprezentowali się z całkiem dobrej strony.

Nie można nie wspomnieć, że za wygraną Chile przemawia atut własnego stadionu i kibiców. Zawodnicy Jorge Sampaoliego wszystkie swoje spotkania na tej imprezie rozegrali na Estadio Nacional w Santiago (półfinał z ich udziałem też się tam odbędzie), przez co uniknęli niepotrzebnych podróży i wynikającego z nich zmęczenia.

Nie da się ukryć, że gospodarze mogą liczyć na przychylność sędziów. Przekonaliśmy się o tym choćby w ćwierćfinale, kiedy to Chilijczycy pokonali Urugwaj 1:0. W drugiej połowie arbiter główny tej potyczki wyrzucił z boiska zarówno Edinsona Cavaniego (63. minuta), jak i Jorge Fucile (88. minuta). Obaj otrzymali po dwie żółte kartki, ale finalne kary dla jednego i drugiego były niesłuszne.

Peruwiańczycy w tej edycji Copa America także rozegrali 4 potyczki. Do tej pory zawodnicy Ricardo Gareci zanotowali 2 triumfy (1:0 z Wenezuelą i 3:1 z Boliwią), 1 remis (0:0 z Kolumbią) i 1 porażkę (1:2 z Brazylią). Moim zdaniem Peruwiańczycy na tym turnieju grają jednak średnio i Chilijczycy powinni z nimi spokojnie wygrać.

Zwłaszcza, że gracze kadry Peru w 10 ostatnich meczach delegacyjnych przegrywali aż 6 razy, a wygrane z Wenezuelą, która grała w 10-ciu i słabą Boliwią nie mogą zamazać prawdziwego obrazu siły tej reprezentacji.

Piłkarze La Roja świetnie zaś spisują się na swoim terenie. W 23 ostatnich meczach domowych pokonywali swoich rywali aż 19 razy. Dodatkowo w 6 poprzednich bezpośrednich spotkaniach tych reprezentacji zawsze triumfowali Chilijczycy.

W szeregach gospodarzy nie zagra zawieszony Gonzalo Jara.

Typ: 1
    Kurs: 1.51 Pinnacle Sports

Transmisja na TVP Sport i TVP1

01.07.2015 01:30 Argentyna - Paragwaj

W drugim półfinale Argentyna stanie w szranki z Paragwajem. Tutaj także nie przewiduję niespodzianki i stawiam na triumf Albicelestes.

Zawodnicy reprezentacji Argentyny w ćwierćfinale pokonali po rzutach karnych Kolumbię. W regulaminowym czasie gry podopieczni Gerardo Martino pokazali jednak kawał dobrego futbolu i przez całą potyczkę dominowali.

Świetna postawa Davida Ospiny uchroniła Kolumbijczyków od porażki po 90 minutach, ale w serii jedenastek lepsi już byli gracze Albicelestes, którzy zasłużenie awansowali dalej.

Widać wyraźnie, że zawodnicy Gerardo Martino mają niezwykle duży potencjał i rozkręcają się ze spotkania na spotkanie. Dodatkowo Argentyńczycy będą chcieli zrewanżować się Paragwajczykom za bezpośredni mecz tych ekip w fazie grupowej.

Wtedy to podopieczni Gerardo Martino zremisowali ze swoimi rywalami 2:2, choć do przerwy prowadzili 2:0 i wydawało się, że możemy być świadkami pogromu. Teraz piłkarze Abicelestes nie powinni powtórzyć tego samego błędu i na obie połowy wyjdą maksymalnie skoncentrowani.

W 10 ostatnich meczach wyjazdowych piłkarze tej reprezentacji narodowej zanotowali aż 6 wiktorii. Poza tym odnieśli 2 remisy i 2 porażki.

Obecność reprezentacji Paragwaju w półfinale jest na pewno niespodzianką. W ćwierćfinale piłkarze Ramona Diaza pokonali po rzutach karnych Brazylię i teraz będą chcieli też wyeliminować Argentynę. Moim zdaniem ta sztuka im się jednak nie uda.

Już pierwsze spotkanie tych drużyn w tej edycji Copa America pokazało, że Albicelestes mają dużo więcej do zaoferowania. Finalnie skończyło się remisem 2:2, ale na taki, a nie inny wynik złożyły się 2 sprawy: zlekceważenie przez Argentyńczyków swoich rywali i niewystarczająco duża koncentracja zawodników tej kadry w 2. połowie.

Warto zaznaczyć, że zawodnicy Ramona Diaza kiepsko spisują się w spotkaniach wyjazdowych. W 10 ostatnich meczach delegacyjnych zanotowali zaledwie triumf, 4 remisy i 5 porażek. Dodatkowo reprezentanci Paragwaju będą mieli prawie jeden dzień mniej na odpoczynek, a to na tym etapie turnieju może mieć kolosalne znaczenie.

Na koniec dodam, że w 4 ostatnich meczach tych ekip aż 3 razy wygrywali Argentyńczycy.