drukuj

Jerzy Janowicz - Tenis ziemny - SureBety.pl

Do niedawna niemal nikt nie słyszał o Jerzym Janowiczu. Wszystko zmieniło się 1 listopada 2012 roku, kiedy to Polak wygrał ze Szkotem Andy'm Murray'em - 4. numerem światowego rankingu tenisa ziemnego!

Kariera Jerzego Janowicza

Niespełna 22-letni Jerzy Janowicz (rocznik 1990) zaczął sezon w 2012 roku z 221. miejsca w rankingu ATP. W trakcie trwania sezonu spadł na 499. pozycję , by pod koniec października osiągnąć 64. lokatę po turnieju Kremlin Cup w Moskwie[1]. Jest pierwszy Polakiem, który dotarł do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour Masters 1000, a w drugim tygodniu listopada 2012 dostanie się do 50-tki najlepszych tenisistów świata.

Sylwetka zawodnika

Jerzy Janowicz to gracz o świetnych warunkach fizycznych. Mierzy 204cm, dzięki czemu dysponuje potężnym serwisem. Prędkość jego rekordowego serwisu jest 3. wynikiem na świecie i wynosi aż 251km/h (na dzień 24.09.2012). Jego dodatkowym atutem jest umiejętność podcinania piłki tuż za siatkę. Janowicz najpewniej czuje się w hali na twardym korcie.

Janowicz kontra Murray

Uradowany Jerzy Janowicz pokonuje Andy Murray'a.

Gdy zobaczyłem wynik tenisowej potyczki Murray - Janowicz: 7-5 6-7 (tb 4-7) 2-6, byłem miło zaskoczony. Za to niemiło zaskoczeni byli pewnie bukmacherzy, którzy za każdą postawioną złotówkę na Polaka musieli wypłacić swoim klientom aż kilkanaście razy tyle.

"To był najbardziej niewiarygodny dzień w moim życiu." - powiedział Janowicz po meczu - "Pokonałem mistrza olimpijskiego, zwycięzcę US Open. Pokonałem Andy'ego Murraya. To dla mnie niewiarygodne uczucie. Wciąż mam wrażenie, że za kilka minut obudzę się i to wszystko zniknie. Ale z drugiej strony muszę w to wierzyć ponieważ jutro mam kolejny mecz, więc muszę być gotowy na jutro. Nie ważne co stało się dzisiaj, muszę wykonać moją robotę jutro."

Chociaż Murray prowadził już 7-5 5-4 40/30, to nie wykorzystał szansy skończenia meczu. Moment ten wykorzystał za to Janowicz, wygrywając w tiebreaku i przełamując Szkota dwukrotnie w 3. secie. Janowicz zaserwował 22 asy i wygrał 83% punktów po swoim pierwszym serwisie bijąc tym samym swój życiowy rekord.

Kolejne mecze BNP Paribas Masters 2012

W kolejnych meczach Janowicz pokonał kolejno: Serba Janko Tipsarevica 3-6 6-1 4-1 (krecz) oraz w półfinale Francuza Gillesa Simona 6-4 7-5.

Polak uległ dopiero w finale Davidowi Ferrerowi 4-6 3-6. Hiszpan okazał się zbyt silnym rywalem, a Polakowi udzieliły się już trudy turnieju, przez co popełniał sporo błędów.

Podsumowanie występu

Janowicz okazał się wielką niespodzianką tego turnieju. Awansował dosyć niespodziewanie na 26. lokatę światowego rankingu mężczyzn ATP i mam nadzieję, że długo utrzyma się w czołówce :)

[1] Oficjalna relacja z meczu Murray - Janowicz

Zobacz też:
Dziwne mecze piłkarskie
Analiza meczu
W której dyscyplinie najłatwiej przewidzieć wynik?

Ostatnia aktualizacja: 6.10.2014

SUREBETY.PL   ©  2007 - 2016 All rights reserved