PDA

Zobacz pełną wersję : Valuebet - sposoby wyszukiwania

paweltyper
24-04-2016, 01:07
Valuebet (http://www.surebety.pl/artykul/value-bet-valuebet) jest to zakład, w którym iloczyn prawdopodobieństwa i kursu jest większy od 1.

Jakie macie sposoby wyszukiwania valuebetów spośród bogatej oferty kilkuset bukmacherów w internecie?

1rocke1
06-05-2016, 20:15
Valubet jest strasznie nieobiektywnym pojęciem, bo nie ma sposobu w pełni obiektywnego określenia "prawdopodobieństwa".

Każda osoba ma swój "algorytm" oceniania szans i po dokonaniu analizy pozostaje skorzystać z porównywarki, wybrać buka z najlepszym kursem... i modlić się, by typ wygrał :)

paweltyper
06-05-2016, 20:47
Ja mam dość ciekawy sposób, do każdego wydarzenia które zamierzam postawić ustalam minimalny kurs po którym opłaca się grać. Kursów do grania szukam w porównywarkach. Definicja valuebetu jest jasna z teoretycznego punktu widzenia, iloczyn kursu i prawdopodobieństwa musi być większy od 1. Najtrudniejsze w tym wszystkim to oszacowanie prawdopodobieństwa :)

1rocke1
06-05-2016, 22:38
Właśnie oto chodzi, że nie da się obiektywnie wyznaczyć prawdopodobieństwa.
To nie jest czysta matematyka gdzie zawsze 2=2. W bukmacherce rozkład prawdopodobieństwa (dla pojedynczego zdarzenia) będzie zawsze inny w oczach każdego gracza, a kto miał racje okazuje się zawsze po zakończeniu spotkania.
Dlatego valuebet jest pojęciem względnym.

Metoda "minimalnego kursu do gry" jest dosyć popularna. Zresztą wszystkie wpisy na forach typu "granie zwycięstwa Legii z Piastem po kursie 1,5 jest głupotą bo..." są negacją na niej opartą. Przykłady takie pokazują też subiektywizm wyznaczania prawdopodobieństw. To co jest tu dla jednego głupotą, dla innego, 2 posty niżej będzie już mitycznym valuebetem...

Ja aktualnie stosuje "system wagowy". Podczas analizy każdemu czynnikowi przypisuję wagi i mnożę przez subiektywnie przypisane oceny. Po zsumowaniu porównuje z kursem i decyduje o grze... tak w uproszczeniu :)

paweltyper
06-05-2016, 23:55
Bukmacherzy w jakiś sposób obliczają prawdopodobieństwo i na na jego podstawie wystawiają kurs z uwzględniona marżą. Jakby się nie dało wyznaczyć prawdopodobieństwa nie tworzyliby oferty kursowej :)

1rocke1
07-05-2016, 06:46
Oczywiście część bukmacherów ma swoje zespoły oddsmakerów, którzy na podstawie swoich jakichś tam algorytmów wyznaczają kursy.
I teraz prosty przykład derbów Barcelony http://www.oddsportal.com/soccer/spain/primera-division/barcelona-espanyol-Q3yGfow7/
Spotkanie na bardzo niskich kursach więc teoretycznie kursy powinny być bardzo spłaszczone. Jednak między najniższymi (1,01), a najwyższymi (1,05) mamy w gruncie rzeczy aż 5krotne przebicie!!!

Tutaj klaruje się też najbardziej obiektywna, znana mi metoda wyznaczania valuebetów.
Jak wiadomo im bliżej rozpoczęcia zdarzenia, tym większemu spłaszczeniu ulegają kursy (z wyłączeniem momentu podawania składów). Jeżeli tuż przed rozpoczęciem zdarzenia, maksymalne kursy kształtują się przykładowo na poziomie 1.05, a jakiś bukmacher wyskoczy z kursem 1,13 to zdecydowanie można mówić o pewnego rodzaju valuebecie. Z tym, że sytuacja taka jest rzadko spotykana, a akurat Tempobet, który czasami robi takie wyskoki, jest wątpliwej reputacji firmą.

Janas132
01-06-2016, 11:37
Ja mam ciekawy sposób w szukaniu value. Szukam surebetów między softbukami a pinnacle, z tym że nie kontruje zakładu i stawiam część pieniędzy tylko u softbuków. Można zaobserwować, że grając surebety zazwyczaj w Pinnacle jest ujemny bilans konta, polecam się tym zainteresować ;)

maxxi216
01-06-2016, 13:56
Ja mam ciekawy sposób w szukaniu value. Szukam surebetów między softbukami a pinnacle, z tym że nie kontruje zakładu i stawiam część pieniędzy tylko u softbuków. Można zaobserwować, że grając surebety zazwyczaj w Pinnacle jest ujemny bilans konta, polecam się tym zainteresować ;)
Ku przestrodze - ja przegrywałem w Pinnacle'u od zawsze aż gdzieś do przełomu 2015/2016. Od tego czasu co miesiąc coś wypłacam a stan konta się nie zmniejsza i w ogólnym rozrachunku jestem już na plusie. Największą procentową stratę mam w 188bet, bo tam historia zakładów pokazuje mi ok. -8%.

HAdrenaline
21-06-2016, 20:39
Właśnie oto chodzi, że nie da się obiektywnie wyznaczyć prawdopodobieństwa.
To nie jest czysta matematyka gdzie zawsze 2=2. W bukmacherce rozkład prawdopodobieństwa (dla pojedynczego zdarzenia) będzie zawsze inny w oczach każdego gracza, a kto miał racje okazuje się zawsze po zakończeniu spotkania.
Dlatego valuebet jest pojęciem względnym.

moim zdaniem da się
Spójrz na to tak - szacujesz prawdopodobieństwo, grasz jakieś typy wg zasady p*k>1
Jak, dajmy na to po 100 typach (chociaż zdecydowanie preferuję większe próby) jesteś do tyłu, to twoje typy miały źle oszacowane prawdopodobieństwo. Ewentualnie grałeś swoje typy po zaniżonych kursach (czyli nie spełniałeś warunku p*k>1)

trutana
29-08-2016, 13:52
Jak szukać valuebets to proste
1) przegladamy oferte ( nie spogladamy na kursy)
2) wrzuć sobie załóżmy 4 najbardziej interesujące cie typy do exela
3) oceń szanse np 1-40% x-30% - 2 -30% (porównaj pojedynki , zobacz na forme , itd)
4) i na końcu wstaw sobie kursy od buka
PROSTE