PDA

Zobacz pełną wersję : Trudne początki

paweltyper
24-04-2016, 01:20
Celem tematu jest stworzenie porad i wskazówek dla początkujących graczy, aby nie musieli popełniać tych błędów co my popełnialiśmy na początku przygody z bukmacherką.

Gdy zaczynałem swoją przygodę grałem tylko kupony AKO (http://www.surebety.pl/artykul/single-czy-ako) składające się często z ponad 15 zdarzeń, gdzie każdy mecz w moim mniemaniu był tak zwanym pewniakiem (http://www.surebety.pl/artykul/pewniaki) ze względu na niski kurs.

Dopiero po kilku miesiącach przekonałem się, że taka gra nie ma sensu.

dzob9
25-04-2016, 23:00
To fakt nie ma. Ale nadal spotkasz graczy puszczających tzw. taśmy. Ale to podejście bliskie bardziej amatorce niż profesjonalnemu graniu. To się po prostu nie opłaca. Lepiej rozsądnie postawić większą sumę na określone typy. Kupony z dwóch/trzech zdarzeń są moimi faworytami.

Jakie błędy ja popełniałem? Hmmm. Uporczywie obstawiałem kupony z tego samego dnia. Bo było mniej stresu:D

Ale nauczyłem się, że warto kupon rozłożyć nawet na tydzień, jeśli jesteś bardziej pewny zdarzeń rozrzuconych w tygodniu, niż tych z jednego dnia.

Nie należy na siłę dokoptowywać zdarzenia. No chyba, że na obrócenie bonusu masz mało czasu, jak np w noxwin (20 dni) i ograniczenie do stawki na jeden kupon.

dzob9
26-04-2016, 08:41
Kolejnym błędem jest korzystanie z typów innych, płatnych (głupota) czy też nie. Właściwie to zależy od podejścia. Nikt nie jest wyjadaczem w każdej dziedzinie. Ja do tej pory korzystam z typów innych. Nie znam się totalnie na koszykówce europejskiej. Mam jednego typera z wiedzą w tym temacie i korzystam z jego porad/typów. Z tego co liczyłem zarabiam więcej na nim niż np na swoich typach z NBA:)

Podsumowując korzystać można ale za jakąś określoną stawkę. Należy dobrze przyjrzeć się typerowi w dłuższym okresie. Kupowanie nie ma sensu. Wielokrotnie można się nadziać. Chcesz kupić jakieś typy? Lepiej napisz do mnie, podam za darmo co będę miał w tym czasie;)

paweltyper
27-04-2016, 21:59
Częstym błędem wśród graczy początkujących jest także granie na siłę w celu odrobienia strat. Takie podejście bardzo często prowadzi do stawiania zakładów które nie posiadają żadnego value i w ostateczności do bankructwa.

jeykey
28-04-2016, 13:11
To fakt nie ma. Ale nadal spotkasz graczy puszczających tzw. taśmy. Ale to podejście bliskie bardziej amatorce niż profesjonalnemu graniu. To się po prostu nie opłaca. Lepiej rozsądnie postawić większą sumę na określone typy. Kupony z dwóch/trzech zdarzeń są moimi faworytami.
noxwin (20 dni) i ograniczenie do stawki na jeden kupon.

teoretycznie to w zasadzie jest tak ze wszystko zalezy od Twojego P*K czyli to co w bukmacherce najwazniejsze. Jezeli p*k masz wieksze niz 1 to w teorii bardziej oplaca sie puszczac tasmy. W dlugim okresie one wygeneruja znacznie wieksze zyski niz single. Oczywiscie tu sie rozbijamy o szczegoly czyli co to jest dlugi okres. A dlugi okres to troche jak w ekonomii, nie jest bardzo okreslony konkretnymi ramami czasowymi a do tego nie zaklada mozliwosci wyczerpania kapitalu. No i teraz wiadomo rzecz, ze jak puszczasz kupony z ako kilkadziesiat czy kilkaset to czy Ci starczy cierpliwosci i pieniedzy na ten dlugi okres. Bo wtedy musisz przelknac nawet 100 porazek nim cos trafisz i skasujesz swoje zyski.

I tak zeby nie byc goloslownym:

Prosty model, 2 zdarzenia z kursaem 2.00 kazdy. 3 warianty: Twoja skutecznosc w trafieniu takiego singla 40%,50% i 60%.

Przy 40% po 100 typach grajac singlami po 100zl wartosc oczekiwana Twojego zysku to -4000 zl, grajac na ako po 200 zl na duble: -7200 zl.
Czyli tu lepiej single.

Przy Twoich szansach 50% (czyli prosty wariant "na zero") i tu i tu bedziesz mial wartosc oczekiwana zyskow po x typach 0zl.

Ale juz powiedzmy ze trafiasz kursy 2 ze skutecznoscia 60% czyli masz wypasnego yelda 1.2. Wtedy grajac singlami powiedzmy po 100 typach masz wartosc oczekiwana zysku +4000zl, a grajac duble w ako Twoj oczekiwany zysk: +7200zl (przy tej skutecznosci powinienes trafic 36 kuponow).

Oczywiscie 100 to mala proba i wartosci moga sie odchylac ale juz powiedzmy przy 10 000 probo wyniki beda zblizone do idealu.

Czyli jak wszystko w bukmacherce opeira sie czy lepiej ocenisz szanse na wynik zdarzen czy gorzej, jak lepiej to wal ako (jak masz sakwe bez dna :D )., Wszystko w ramach rozsadku i mozliwosci :)

Oswiecony
29-04-2016, 22:08
Na ten temat można by książkę napisać.Chęć szybkiego odegrania się- Nie raz przez nią bankrutowałem.Nie polecam też płacenia za typy.Zauważyłem,że o wiele lepsze są podawane na forach za darmo.Oczywiście trzeba sobie prześledzić analizy danej osoby przez dłuższy czas.Pozdrawiam

asurbanipal
30-04-2016, 10:43
1. grac w zdecydowanej wiekszosci single
2. plaska stawka (dopuszczam granie czesci plaskiej stawki, aczkolwiek najwazniejsze jest nie wchodzenie w jeden mecz za wiecej niz poltora plaskiej stawki, w ostatecznosci dwie plaskie - mam tu na mysli sume stawek na jedno zdarzenie, czyli obejmujace rozne typy np typ pre szybko upada i gramy inplayowo)
3. sam radze skupic sie na jednej dyscyplinie, choc wiem ze mozliwe jest rowniez granie kilku (a nawet kilkunastu!)
4. nie grac spadkow kursow (chyba ze w ostatecznosci)
5. ograniczyc granie do podstawowych betow (MO, HC, U/O) bez jakichs udziwnien
6. o tym ze psychika jest najwazniejsza nie musze wspominac, mozna miec swietne bety a z powodu zlego stawkowania/slabej glowy notowac straty
7. pogodzic sie z faktem iz istnieja ustawki
8. umiec liczyc (i to szybko :D )
9. % plaskiej stawki w zaleznosci od budzetu. Przykladowo:
a/ budzet < 10k 3%
b/ budzet <50k 1,5-2 %
c/ budzet <100k =<1%