PDA

Zobacz pełną wersję : Uwagi i sugestieadmin
25-04-2016, 12:58
W tym temacie czekam na Wasze uwagi i sugestie dotyczące Forum SureBety.pl.
Można ewentualnie pisać do nas bezpośrednio poprzez Kontakt (http://www.surebety.pl/kontakt).

dzob9
25-04-2016, 23:46
No jak wiadomo na świeżym forum są błędy ale tego się nie uniknie.
Klikając w link w powiadomieniu o poście wywala błąd.

A teraz propozycja a właściwie pytanie. Nie dałoby się rozwinąć forum na temat typów bukmacherskich? Fajnie byłoby to zrobić na kształt chociażby typuje.pl . Żeby można było szybko i łatwo postawić kupon i się nim pochwalić światu. Wydaje mi się że to mocno zainteresowałoby forumowiczów. Jakieś konkursy do tego.
Wiem że to dopiero początek ale to właśnie typy mocno interesują bo z nich można skorzystać (oczywiście z głową).

admin
26-04-2016, 00:42
Dobre pytanie :)
Jest w planach konkurs. Powinien się pojawić na początku maja 2016.

Zrobienie czegoś na kształt typuje.pl to ogrom pracy i kapitału. Roboty na 3-6 miesięcy na pełnych obrotach. Ale to raczej sprawa na osobną domenę, którą zintegrowałbym z SureBety.pl. Docelowo zrobię takie coś.

Na pewno będę chciał zrobić jakiś formularz dodawania typów do samego forum. Jest to w planach na III kwartał 2016.

GraczGracz43
02-05-2016, 14:55
To mój pierwszy historyczny wpis tutaj:) Witam. Ja odnośnie czatu .Mianowicie na kilku przeglądarkach mam problem z uruchomieniem go. Teraz zainstalowałem Java , ale w FF jest blokada tej wtyczki, z automatu . Co zrobić żeby ten czat się uruchomił ? Oczywiście jest to najnowsza zaktualizowana Java .

Odnośnie Forum jest dobrym pomysłem i życzę powodzenia.

admin
04-05-2016, 14:01
Dziękuję za info. Odnośnie czatu bukmacherskiego

http://www.surebety.pl/czat-bukmacherski

to dziś wgrywamy nowy plugin, który ma za zadanie wyelimonować tego typu konflikty.
Mam nadzieję, że tym razem już raz na zawsze :)

maxxi216
04-05-2016, 16:56
Nie dałoby się przesunąć całości forum w górę i zasłonić grafikę? Trochę to niewygodne, że za każdym razem trzeba przescrolować w dół, żeby móc zacząć czytać.

Inbloom
04-05-2016, 18:21
To prawda, na początku też mi to przeszkadzało ale później jakoś się przyzwyczaiłem.

Dziękujemy za uwagę, przekażę informacje adminowi i zobaczymy czy da sie coś z tym zrobić.

paweltyper
04-05-2016, 18:43
Według mnie lepsza ta grafika niż jakieś nachalne reklamy.

maxxi216
05-05-2016, 11:01
Według mnie lepsza ta grafika niż jakieś nachalne reklamy.

Nie widzę związku pomiędzy jednym i drugim ;)

admin
05-05-2016, 14:04
Rozumiem Cię maxxi216, ja też jestem praktykiem.

Większość osób to wzrokowcy i z czasem zrozumiałem, że trzeba znaleźć równowagę między praktycznością a estetyką.

TOP na razie zostanie w takiej formie jaka jest. Nie po to go robiliśmy żeby go teraz usuwać/przesuwać :) A dział IT ma na razie pełne ręce roboty - jest wiele pilniejszych spraw :)

Niemniej dziękuję za sugestię ;)

1rocke1
06-05-2016, 20:18
Rozumiem w pełni nakład pracy włożony w grafikę na górze forum, ale podzielam zdanie, że praktyczna to ona nie jest i zmusza tylko do dłuższego przewijania.

Z innych rzeczy to w przyszłości fajny też byłby miniczat na forum.
Forum i portal to jednak 2 rożne miejsca. Serwis działa bardziej jako stronka informacyjna z artykułami, a cała społeczność będzie się skupiać właśnie wokół forum i taki oddzielny czat myślę, że byłby dużo wygodniejszy dla użytkowników.

Na koniec życzę powodzenia!
Sam jestem miłośnikiem i z chęcią podyskutowałbym w ogarniętym gronie, ale gdy widzę co dzieje się na "głównym" forum to mi się wszystkiego odechciewa i już wolałem siedzieć cicho...

..................................................

Używając 10 calowego netbooka mam chyba jakieś problemy z wyświetlaniem forum, bo nigdzie nie widzę opcji formatowania tekstu (zwłaszcza pogrubienia brakuje)... czy może jest to jakoś głębiej ukryte, że tego znaleźć nie mogę?

DzikDzik
08-05-2016, 12:35
Zauwazyłem że czas dodawania postów spóźnia się o 3 godziny, przynajmniej u mnie ;p Tzn dodam coś o 11 30, a pokazuje że dodałem o 8 30 ;P

admin
10-05-2016, 14:08
Ze zmianą TOPu wstrzymam się jeszcze trochę - piszcie nadal czy wolicie szeroki ładny TOP czy mały praktyczny.

Czat będzie wstawiony na forum jak skończymy najważniejsze poprawki - myślę że czerwiec/lipiec 2016 się pojawi.
Sam czat na razie wymaga jeszcze dopracowania :/ Póki co jest tu:
http://www.surebety.pl/czat-bukmacherski (http://www.surebety.pl/czat-bukmacherski)

Docelowo czat będzie zintegrowany z serwisem i będzie można korzystać z tego samego z poziomu forum i serwisu :)

Co do netbooka, to dopiszę do listy zadań do przetestowania, dzięki. Niestety to bardzo niski priorytet. Forum jest dedykowane na duże monitory głównie i na razie to chcemy doprowadzić tą kwestię do "perfekcji" i zamknąć ów rozdział.

Może ktoś inny jeszcze sprawdzi na netbooku i się tu wypowie :) Ja ostatnio rozbiłem tablet 8" i jest w naprawie za 50% wartości nowego :)

Ze strefami czasowymi mamy większy problem. Ja widzę 3 różne strefy czasowe w zależności gdzie jestem i czy jestem zalogowany - pracujemy nad tym w trybie ASAP. Dzięki DzikDzik.

s33
19-05-2016, 01:53
Co do stref czasowych - z tego co widzę serwer jest w innej strefie czasowej niż nasza. Z doświadczenia sugerowałbym najpierw sprawdzić czy serwer ma ustawiony właściwy czas (niby takie oczywiste, a to bardzo często jest przyczyną problemów), a później bawić się ustawieniami php i forum.

Co do topa - jak dla mnie zdecydowanie jest za wysoki i mało praktyczny patrząc pod kątem UX. Div above_body ma styl margin-top: 300px, jeśli zmniejszysz jego wysokość do np. 70px-100px, wszystko przesunie się do góry i w zasadzie nic więcej robić nie trzeba, tło wejdzie pod główne elementy i nie trzeba będzie tyle przewijać strony.

admin
30-05-2016, 14:41
Zleciłem zmianę TOPu. Ustawimy margin-top 10px żeby maksymalnie tekst podciągnąć do góry. Obrazek będzie widoczny przy przeładowywaniu strony :) Zmiany powinny być widoczne dziś/jutro.

Ze strefami czasowymi jest grubsza sprawa, bo są one powiązane z domyślnymi ustawieniami, które kończą się odświeżać dopiero w tym tygodniu 30 maj - 5 czerwiec. Część rzeczy została już skorygowana. Nad resztą pracujemy i będziemy testować po wdrożeniu :)

Adziu
02-06-2016, 14:26
Proponowałbym utworzyć zbiorczy temat dla turniejów rangi challanger w tenisie.

paweltyper
03-06-2016, 10:01
Proponowałbym utworzyć zbiorczy temat dla turniejów rangi challanger w tenisie.
Można dodawać tutaj (http://www.surebety.pl/forum/forumdisplay.php?62-ATP-Challenger-Tour) nowe tematy z turniejami rangi challanger.

Jabuko23
04-06-2016, 20:06
Strona surebety.pl jest skarbnicą wiedzy na temat bukmacherki, jednak forum i konkursy są raczej na niskim poziomie.

Zacznę od konkursu z dość dużymi nagrodami, które powinny przyciągnąć nowych użytkowników, może i przyciągają tych użytkowników, ale co oni wnoszą? Konkurs polega na trafieniu 8 wyników - czysta loteria. Użytkownicy nie piszą analiz, przez co forum świeci pustkami. A obecne analizy (poza tymi administracji) są na niskim poziomie. Na forum obecnie nie można znaleźć żadnych newsów kadrowych czy ciekawych informacji przed spotkaniem. Jedyne informacje to te które każdy widzi wchodzą na popularnego livesporta.

Proponuję zmienić konkurs na taki, w którym wygrywa użytkownik z najlepszym zyskiem, które osiągnął po napisaniu min. 15 analiz w miesiącu.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda edytowanie postów? Czy można edytować je podając wynik spotkania czy lepiej użyć cytatu? Na pewnych forach spotkałem się z sytuacją, w której nawet administracja nie widziała zmian dokonanych po edycji, przez co edytowane posty po spotkaniu były uważana za unieważnione.

Kolejną kwestią stricte dekoracyjną jest opcja podziękowania za dany post - taki licznik podziękowań służy postronnym użytkownikom przy ocenie danej analizy oraz daje satysfakcję piszącemu post.

Poza tym razi w oczy rozmiar rangi i awataru, jak do tego dochodzi jeszcze sygnatura to już w ogóle kosmos! Użytkownik pisze jedno zdanie a przewijania jest co nie miara.

paweltyper
06-06-2016, 18:30
Strona surebety.pl jest skarbnicą wiedzy na temat bukmacherki, jednak forum i konkursy są raczej na niskim poziomie. Zacznę od konkursu z dość dużymi nagrodami które powinny przyciągnąć nowych użytkowników, może i przyciągają tych użytkowników, ale co oni wnoszą? Konkurs polega na trafieniu 8 wyników - czysta loteria. Użytkownicy nie piszą analiz, przez co forum świeci pustkami. A obecne analizy(poza tymi administracji) są na niskim poziomie. Na forum obecnie nie można znaleźć żadnych newsów kadrowych, czy ciekawych informacji przed spotkaniem. Jedyne informacje to te które każdy widzi wchodzą na popularnego livesporta. Proponuje zmienić konkurs na taki w którym wygrywa użytkownik z najlepszym zyskiem które osiągnął po napisaniu min. 15 analiz w miesiącu.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda edytowanie postów? Czy można edytować je podając wynik spotkania, czy lepiej użyć cytatu. Na pewnych forach spotkałem się z sytuacją w której nawet administracja nie widziała zmian dokonanych po edycji, przez co edytowane posty po spotkaniu były uważana za unieważnione.

Kolejną kwestio stricte dekoracyjną jest opcja podziękowania za dany post, taki licznik podziękowań służy postronnym użytkownikom przy ocenie danej analizy, oraz daje satysfakcję piszącemu post. Poza tym razi w oczy rozmiar rangi i awataru, jak do tego dochodzi jeszcze sygnatura to już w ogóle kosmos! Użytkownik pisze jedno zdanie a przewijania jest co nie miara.
W dziale "Prywatne typy użytkowników" możesz swój temat prowadzić jak chcesz. Wyniki podawać jako odpowiedź z cytatem albo edytować post i typ oznaczyć na zielono lub po prostu napisać wynik. Na naszym forum administracja widzi wszystkie modyfikacje postów. Edytować postów nie można w postach konkursowych. W dziale "Dyscypliny" wynik typów najlepiej oznaczać poprzez edycję postu i wpisanie wyniku bądź oznaczenie kolorem.

Inbloom
08-06-2016, 12:26
Pozwolę sobię wtrącić swoje "trzy grosze".

Jabuko23, przede wszystkim dziękujemy za powyższe sugestie i parę słów krytyki. Forum jest w trakcie rozwoju więc czekamy na więcej tego typu wpisów.

Wy tworzycie tą społeczność a my jesteśmy tu dla Was. Uwagi zostaną przedyskutowane, ale w pewnych kwestiach ostateczne zdanie należy do Administratora.

Osobiście uważam, że konkursy wyższego szczebla (wymagające więcej wiedzy i włożonego wysiłku) powinny przyjść z czasem. Póki co dopiero generuję się grupa i obserwujemy co na kogo stać.

To samo dotyczy rzeczowych analiz oraz newsów. Niemniej jednak będziemy myśleć nad tym by pojawiało się ich coraz więcej.

Pomysł na podziękowania za post moim zdaniem jest dobry. Przedyskutujemy temat z administracją.

Jeszcze raz dzięki za wpis i pozdrawiam :cool:

admin
13-06-2016, 16:28
@Adziu
Bardzo fajny pomysł. Bez sensu trzymać puste kategorie gdy nie ma jeszcze wielu chętnych do pisania. Paweł to przerobi.

@Jakubo23
Świetne pomysły!

1. Konkurs - planuję wystartować taki konkurs (dodatkowo) nagradzający za wiedzę wraz ze startem Ekstraklasy (startuje 15 lipca 2016). Długo- i krótkoterminowy. Mam już zarys zasad konkursu. Szczegółów na razie nie mogę zdradzić :)
Obecny ma za zadanie przyciągnąć "amatorów loterii" jak zauważyłeś :) Jestem ciekaw czy zdobędę lojalność niektórych w ten sposób, więc jest to po części "drogi" eksperyment na żywych organizmach :)

2. Edytowanie wyników na forum w postach - na razie "oszukiwanie" co do wyników nie daje finansowych korzyści. Każdy więc typuje "dla siebie". Gdy wprowadzę konkurs związany z typowaniem, zmieni się to.
Zatrudniłem dodatkowego informatyka, który przygotuje "soft" forum tak by ułatwić dodawanie typów i ich podsumowanie. Z rozliczaniem jeszcze nie wiem jak zrobię. Pewnie trzeba będzie dorobić mechanizm "zgłaszania" nieprawidłowego kursu lub wyniku. Gdy będzie więcej użytkowników i ludzie zaczną śledzić tematy, będzie się on sprawdzał znakomicie. Trzeba wcześniej przygotować "Prywatne typy" od strony kodu pod tym kątem. Do końca czerwca 2016 liczę, że to skończą.

3. Podziękowanie - zleciłem to na przełomie maja/czerwca. We wtorek 14.06 będą to wrzucać i powinno się pojawić jeszcze w tym tygodniu (liczę, że do 18.06).

4. Avatar + ranga - to jest kwestia kompromisu niestety. Rang mniejszych nie zrobię, bo dużo na tym stracą. Teraz zajmują 150px^2. Ale myślę, że da się je przerobić na 150x100, czym zyskałbym 40-50px na każdym poście (może być potrzebny 5-10px margines między avatarem a rangą).
Sygnaturę też widzę, że pewnie da się dać wyżej w przypadku "krótkich postów". Zapytam IT o tą kwestię, bo rzeczywiście ta sygnatura jest strasznie nisko.
Avatar postaram się ograniczyć do 150x150​ (zamiast 150x200) - dobry pomysł. Tylko muszę to znaleźć w ustawieniach...

Jabuko23
18-06-2016, 10:06
Mam pewno sugestię co do analiz w dziale dyscypliny.

Wczoraj przeglądałem te tzw. analizy, jest ich mało a ich poziom jeszcze mniejszy. Ja rozumiem jakieś luźne dyskusje, wtrącenie pięciu groszy do tematu ale tworzyć post, przedstawić w nim zespoły ograniczając się tylko do nazwy i napisać że będzie remis bo tak, to jest lekka przesada.

Typy z brakiem odpowiedniej argumentacji powinny zostać usuwane (ew. przenoszone do jakieś śmietnika o nazwie ''jak nie pisać analiz''). Idąc za ciosem, kwestia 1 analizy do konkursu, sam popełniłem wtopę, lecz tu nie o to chodzi, jak się wypełnia podpunkt regulaminu do udziału w konkursie powinno się jakoś wysilić. 2 zdania to chyba za mało ale komentarz w stylu Portugalia wygra bo CR7 także nie jest wystarczający :D

admin
18-06-2016, 19:31
Bardzo celna uwaga Jabuko23!

kkonrad podał "analizę" na 3 linijki pod konkurs TotoBety. Z wysoką jakością nie ma to wiele wspólnego. Skoro konkurs ma uczyć, to chyba warto dodać kryteria definiujące porządną analizę. A przynajmniej przyzwoitą :)

Gdy zaczynałem przygodę z bukmacherką, bardzo mi pomagało czytanie analiz.
Proponuję opracować wspólnie co analiza powinna zawierać, a czego nie musi.

Dla meczu piłki nożnej (głównie to jest typowane) moim zdaniem informacje obowiązkowe to:
- nazwa zdarzenia
- typ
- bukmacher + kurs
- czynniki dot. gospodarza mające wpływ na wynik końcowy
- czynniki dot. gości mające wpływ na wynik końcowy

I teraz wchodzimy w niuanse, czyli metody uzasadniania :/
Niektórzy opierają się na samych kursach, inni rozpatrują składy, jeszcze inni formę drużyn itp.
Szerzej opisałem to w artykule Analiza meczu (http://www.surebety.pl/artykul/analiza-meczu).

Czy twoim zdaniem da się to ująć w jakichś sztywnych ramach?

Gdy zobaczymy konkretną analizę, zwykle wiemy intuicyjnie czy jest ona dobra czy nie.
Jeśli pomaga nam w podjęciu decyzji o postawieniu zakładu, to jest zwykle dobra.
Jeśli rozważa wiele czynników za i przeciw, to zwykle jest dobra.

Szczerze powiedziawszy, to nie śledzę już stron z analizami, więc trudno mi podać przykład dobrze napisanej analizy. A to mogłoby być tu bardzo pomocne.
Masz może jakiś link, który pomógłby nam określić czym jest dobrze napisana analiza? Albo jakie analizy Ci się podobają?

Jabuko23
18-06-2016, 20:42
Dobra analiza to taka która szuka rozstrzygnięcia w oparciu o fakty, a nie szuka faktów do z góry podjętej tezy. Ja wielokrotnie zmieniam swoje zdania po dogłębnym przeglądzie informacji. Przy typowaniu sportów zespołowych trzeba wyciągnąć jak najwięcej wiedzy: informacji o składach, obecnej formie zespołu jak i zawodników, wypowiedziach trenera, sytuacji w zespole (morale, finanse, oczekiwania itp.), poza tym są oczywiście własne spostrzeżenia jak i opinie o grze w oparciu o kilka poprzednich gier.

W mojej powyższej uwadze chodziło raczej o dyskwalifikację złych analiz, a to często nie jest kwestia sporna, tylko fakt - widoczny na pierwszy rzut oka. Czasem wystarczą 3 linijki i link, nie trzeba wiele.

Przykład: raz czytałem o sytuacji w zespole 2 ligi fińskiej, otóż doszło do urazu, zawieszenia itp wszystkich bramkarzy, dosłownie i w meczu miał grać 46-letni fizjoterapeuta! Czasem nie trzeba się rozwodzić nad faktami oczywistymi, trzeba dać coś o czym mało kto wie.

Abes1
18-06-2016, 21:38
@up Co do kwestii analiz całkowicie zgadzam się z powyższą wypowiedzią użytkownika Jabuko. Ale przepraszam, nie mogłem się powstrzymać - "fizjoterapeuta" ma być! :)


Wracając do meritum wątku, chyba coś się popsuło w wyświetlaniu awatarów i sygnaturek. Nic nie zmieniałem w ustawieniach konta, a zarówno gifa, jak i podpisu nie widać. :(

HAdrenaline
20-06-2016, 20:31
Rozumiem w pełni nakład pracy włożony w grafikę na górze forum, ale podzielam zdanie, że praktyczna to ona nie jest i zmusza tylko do dłuższego przewijania.


przyznam szczerze, że mnie też to razi i jakoś zniechęca do wchodzenia tutaj...

admin
22-06-2016, 13:35
Jabuko23 - zgadzam się z Tobą. Niestety nie pomaga mi to doprecyzować regulaminu tak by zachęcić userów do rzeczowych analiz :) Przemyślę sprawę i pozmieniam coś w lipcu. Teraz jestem zawalony ważniejszą robotą.

Abes1 - być może były chwilowe problemy. Twój awatar widzę od dawna i bardzo mi się podoba :) Jabuko23 też ma ekstra, od razu milej na forum się zrobiło dzięki wam :)

HAdrenaline - grafika została wrzucona w tło jakieś 2 tygodnie temu i mi się już wyświetla w tle tak, by nie trzeba było przewijać. Sprawdź czy u ciebie też już jest ok. Jeśli nie, to daj mi znać. Może dział IT nie zresetował ustawień. Ostatecznie wyczyszczenie pamięci podręcznej na pewno pomoże ;)

Staram się regularnie dostosować do Waszych potrzeb - wgrywa się już większa paczka update'ów, nad którą pracowaliśmy ostatnie 2 tygodnie. Sprawdzę ją w piątek 24.06.2016 czy się już wgrała i jest widoczna.

M.in. pojawi się możliwość "polubienia" czyjegoś posta i skrócimy wysokość postów (etap 1 z 2). Już się nie mogę doczekać :)

cheetos
26-06-2016, 12:40
Proponuję stworzyć jakiś system reputacji forumowiczów. Na innych forach różnie się to nazywa piwa, punkty reputacji itp.

s33
30-06-2016, 16:26
Pojawiła się opcja edycji komentarzy na stronie - super!

Mam jednak drobną uwagę i zarazem prośbę. Może udałoby się zmodyfikować lekko skrypt do dodawania/edytowania komentarzy na stronie, ponieważ ignoruje on sprawdzanie pisowni przez przeglądarkę internetową.

Z tego co zauważyłem dodawanie i edytowanie komentarzy na stronie jest oparte o skrypt TinyMCE, wystarczy lekko zmodyfikować ustawienia i pisownia będzie sprawdzana przez przeglądarkę. Będzie mniej literówek, błędów itd.

Nie wiem jaka jest konkretnie wersja edytora jest wbudowana na stronie, ale w kilku które obsługiwałem wystarczyło dodać taki kod (ten na czerwono) i działało bez problemu:tinyMCE.init({language : "pl",mode : "textareas",theme : "advanced",
browser_spellcheck: true,

na stronie wywołanie skryptu jest w linii 110, dodanie tego ustawienia powinno pomóc :)

St0pa
07-07-2016, 16:20
Może przydałoby się ograniczyć widoczność niektórych działów dla niezalogowanych użytkowników? Codziennie jest spora liczba takich osób. Czy chcecie, aby forum pozostało całkowicie otwarte dla wszystkich?

Jabuko23
08-07-2016, 08:47
na obecną chwilę to nawet nie ma czego zamykać :D

HAdrenaline
08-07-2016, 11:07
@Admin - teraz wydaje się ok, ale jak wchodzę na forum i jestem niezalogowany, to trzeba przewijać. Irytujące to jest.

chciałem się jeszcze odnieść do tego:


Dobra analiza to taka która szuka rozstrzygnięcia w oparciu o fakty, a nie szuka faktów do z góry podjętej tezy. Ja wielokrotnie zmieniam swoje zdania po dogłębnym przeglądzie informacji. Przy typowaniu sportów zespołowych trzeba wyciągnąć jak najwięcej wiedzy: informacji o składach, obecnej formie zespołu jak i zawodników, wypowiedziach trenera, sytuacji w zespole (morale, finanse, oczekiwania itp.), poza tym są oczywiście własne spostrzeżenia jak i opinie o grze w oparciu o kilka poprzednich gier.

Z mojego punktu widzenia nie ma czegoś takiego jak dobra analiza. To taki ideał, do którego się dąży, a który jest nieosiągalny. IMHO szkoda czasu na analizy. Moja "Analiza" wygląda następująco - spotkanie-->prawdopodobieństwa-->kursy-->value-->1 lub 2 dodatkowe kryterium-->typ
no ale to nie ten temat...

HAdrenaline
13-07-2016, 17:16
czy to duży problem żeby dostępnych więcej emotikonek?
jeśli nie, to nie miałbym nic przeciwko żeby było ich więcej ;)

St0pa
14-07-2016, 09:50
Fajnie by było odpalić na nowy sezon piłkarski jakąś ligę typerów np. po kilka meczy z najsilniejszych lig + ekstraklasa.
Punktować np.
- dokładny wynik 5 pkt.
- różnica bramek 3 pkt
- zwycięstwo 1 pkt
prowadzić ranking i na koniec sezonu lub rundy jakaś mała nagroda dla najlepszych.
Co Wy na to?

Przykład punktacji:

Niemcy - Polska wynik 0-2
typ: 0-2 (5 pkt.)
typ: 1-3 (3 pkt.)
typ: 0-1 (1 pkt)
typ na remis lub na zwycięstwo Niemców (0 pkt.)

W przypadku remisów np. wynik 1-1
typ: 1-1 (5 pkt.)
typ: 2-2 (3 pkt.)
w przypadku innego wyniku niż remis (0 pkt)

To roku typujemy tak w pracy jakiś turniej lub ligę i jest całkiem fajna zabawa.

admin
20-07-2016, 00:32
cheetos: system reputacji jest w trakcie wdrażania, ale coś się nie chce odświeżyć od 2 tygodni :/ IT sprawdza w czym jest problem.

s33: fajny pomysł, dopiszę do długiej listy zadań.

HAdrenaline: o to chodzi żeby się ludzie logowali i dla niezalogowanych było to lekko uciążliwe.
emotikonki to bajer, ale też wolałby żeby był :) Niestety moja lista zadań jest teraz bardzo długa, więc przez najbliższe 2-3 miesiące mogę nie znaleźć na to czasu :/ Jeśli ktoś ma info skąd wziąć gotowe emotikonki, to wtedy jestem w stanie je relatywnie szybko wstawić.

St0pa: temat konkursów na razie zarzuciłem. Priorytet ma teraz ustawa hazardowa i uzupełnienie tekstów z bazy dla początkujących (typu artykuł o yield). Jak poświęcę czas na konkurs, to zabraknie mi na inne rzeczy.

Forum ruszyło. Tygodniowo przybywa ok. 20 osób i jest to dużo w stosunku do innych for. Dlatego na razie przeniosę ciężar zadań na artykuły. Jeśli pojawi się i utrzyma więcej osób na forum i będę widział, że jest dla kogo urządzać konkurs, to pewnie wrzesień/październik się taki pojawi.

mani
15-08-2016, 16:25
Mi osobiście "NIE FORUM" bardziej się podobało, było czuć dozę tajemniczości i zgromadzenia sporej ilości doświadczonych typerów/inwestorów. Teraz są m. in. dość puste tematy np. z typami z tenisa itp. Choć jak rozumiem forum ma być dla wszystkich nie tylko dla profesjonalistów więc ok.

paweltyper
15-08-2016, 17:28
Mi osobiście "NIE FORUM" bardziej się podobało, było czuć dozę tajemniczości i zgromadzenia sporej ilości doświadczonych typerów/inwestorów. Teraz są m. in. dość puste tematy np. z typami z tenisa itp. Choć jak rozumiem forum ma być dla wszystkich nie tylko dla profesjonalistów więc ok.
Forum niedawno wystartowało ale cały czas się rozwijamy. Chcemy aby forum było dla wszystkich i aby każdy mógł znaleźć w nim ciekawe informacje jak i również zobaczyć jak inny gracze typują. "NIE FORUM" istniało na starej wersji strony i zostało zlikwidowane jakieś 5 lat temu.

niegramwsts
18-08-2016, 21:59
Mam pewną sugestię, a mianowicie, żeby na głównej stronie SureBety.pl kolumna "NA FORUM" miała więcej odnośników do tematu poruszanego na forum n.p. 10 i żeby było to kalką tego, co można znaleźć pod buttonem "co nowego?"

admin
20-08-2016, 02:01
mani -> stare dzieje widzę pamiętasz :) Aż mi się łezka w oku zakręciła :)
Niestety "NIE-FORUM" było dziurawe i za dużo nerwów mnie kosztowało. Przy braku czasu i wiedzy do jego prowadzenia w końcu go zamknąłem. Gwarantuję, że poza wyglądem nowa wersja bardziej Ci się spodoba :)
Na razie dopracujemy funkcjonalności, a potem najwyżej wygląd.

niegramwsts -> dzięki, nawet nie zauważyłem, że to nowe tematy, zamiast nowych postów. IT dało ciała, bo wytyczne były wyraźne :(
Zleciłem im to do poprawienia na następny tydzień. Na początku września powinno być to już online.
Co do ilości, to zwiększę do 6. Więcej nie chcę, bo to ma być "zajawka". Większa ilość obniży pozostałe boksy. Z komentarzy dużo ludzi korzysta. Kto będzie chciał zajrzy w "Co nowego?" - ładnie zauważyłeś :)

niegramwsts
25-08-2016, 20:21
W ogóle kolumnę "NA FORUM" można nazwać n.p. "NOWE POSTY" ;)

1rocke1
01-09-2016, 21:07
1) Dodajcie nowe emotikony i przede wszystkim zmieńcie obecne!.
Czasami próbuję jakąś dodać, ale obecne kompletnie nie oddają sensu ( ;) jako "oczko" jest raczej ponurym żartem)

2) Skoro już dodaliście belkę "następujący użytkownicy uznali...", to zróbcie ją chociaż bardziej kompaktową lub wtopcie gdzieś koło daty itp., bo naprawdę nie jest to na tyle istotna rzecz by zajmować tak dużo miejsca (na moich 10 calach wręcz 1/4 strony ;) )

admin
09-09-2016, 13:17
Dziękuję. Bardzo fajne pomysły!

Postaram się wdrożyć poprawki jeszcze we wrześniu 2016.
Emotikonkami zajmę się w trybie pilnym.

niegramwsts
12-09-2016, 18:00
Fajnie byłoby, gdyby w Kalendarzu na forum była również informacja w jakim kanale TV jest pokazywany dany mecz.

Inbloom
12-09-2016, 20:01
Fajnie byłoby, gdyby w Kalendarzu na forum była również informacja w jakim kanale TV jest pokazywany dany mecz.

W miarę możliwości staramy się podawać takie informacje, lecz nie ze wszystkich imprez takie relacje są prowadzone.

W każdym razie dziękujemy za sugestię, postaramy się dodawać jak najwięcej info o transmisjach.

niegramwsts
12-09-2016, 20:04
Tu jest lista tego, co leci w polskiej TV na parę dni do przodu:
http://taksiegra.pl/category/sport-w-tv/

Inbloom
12-09-2016, 20:40
Tu jest lista tego, co leci w polskiej TV na parę dni do przodu:
http://taksiegra.pl/category/sport-w-tv/

Oo proszę, dziękujemy bardzo.. toż to Perełka :) 8-)

niegramwsts
12-09-2016, 20:52
Sam często z tego korzystam :)

admin
16-09-2016, 00:20
Emotikonki już są. Są nowoczesne i bardzo profesjonalnie wyglądają.

Pierwsze były za duże (32x32). Zmniejszyłem je do 24x24. 16x16 będą pewnie za małe i nieczytelne.
Można się jeszcze pokusić o zwiększenie tekstu o 2px (z 13px na 15px).

Co myślicie?

Schowanie "użytkownik uznał za użyteczne" zrobimy dopiero pod koniec września lub na początku października.
Teraz priorytetem jest przyspieszenie strony.

niegramwsts
20-09-2016, 17:09
Czy i kiedy, będzie opis nowego bukmachera na polskim rynku "LV Bet"?
https://lvbet.pl/ - strona już działa

GraczGracz43
20-09-2016, 19:11
nie wiem po co kolejny twór z podatkiem 12% kogo ma to przyciągnąć , rozumiem forBet z tym bez podatku ale to coś to chyba zbyteczne... 261

paweltyper
20-09-2016, 23:20
Czy i kiedy, będzie opis nowego bukmachera na polskim rynku "LV Bet"?
https://lvbet.pl/ - strona już działa

lvbet to młoda firma na razie nie ma co o nich pisać. Po pół roku jak będą jeszcze istnieli to może pojawi się o nich artykuł.

niegramwsts
01-10-2016, 17:18
Może to szczegół, ale mam taki błąd (jeszcze 300 postów nie napisałem :D )
http://i.posted.pl/2j0gG6Y.jpg

admin
10-10-2016, 23:43
Dzięki wielkie niegramwsts! :)

Naprawiłem właśnie ten błąd komunikatu.
Uzupełniałem wyższe rangi i przy kilkudziesięciu komunikatach wdarł się chochlik :)
Nie było ustawionego licznika postów od/do i pewnie wszystkim się wyświetlało, sorry :$

LVbet (http://www.surebety.pl/artykul/lvbet) jest już opisany od jakiegoś czasu. Zapomniałem tu odpisać, bo mnie coś odciągnęło. Ustawię sobie subskrypcję tematu :)

Te powiadomienia do "Przydatne" zleciłem już do zrobienia.
W ciągu 2-3 tygodni mam nadzieję, że będą online.

GraczGracz43
10-01-2017, 00:26
Polecam zmniejszyć belkę "użyteczności "posta , przecież to nie musi być aż taki wielki prostokąt , zamiast tego może być z boku mała informacja a nawet nie musi wogóle tego być, za to ten zielony przycisk jest całkiem ok. Sorry za moją "porostrzelaną" pisownie dziś :)

admin
10-01-2017, 12:36
Zmniejszenie tej "belki" jest to w trakcie odświeżania. Jeszcze nie wiem czy zrobili to porządnie, bo jak sprawdzałem wczoraj listę zadań październik-listopad, to ponad połowa nie była wdrożona poprawnie! :@

Sprawa powinna być załatwiona do lutego 2017, bo na mobilnych zwłaszcza to przeszkadza.

Jest masa poprawek co do forum. Te wielkości postów też mieli skrócić (sygnaturkę dać w górę gdzie się da), a widzę, że to też nie jest online :/

1rocke1
11-01-2017, 01:08
No tak, o poprawie "systemu podziękowań" wspominałem już chyba kilka miesięcy temu ;)

Jest jeszcze jeden piękny i "wizjonerski" pomysł, ale koszty pewnie go zdyskwalifikują.
"Kreator" dodawania typów do analiz jest bardzo fajną opcją, ale jego skomplikowanie sprawia, że łatwiej jest i tak robić to w pełni ręcznie.
Pięknym rozwiązaniem byłoby gdyby stronka pobierała listę spotkań z livesports lub jakiegoś buka i zamiast wpisywać wszystko ręcznie, można by wybrać pozycje z list rozwijanych. (np. w postaci: dyscyplina > rozgrywki > spotkanie > rynek)
Natomiast idealnie byłoby gdyby później jeszcze stronka pobierała rozstrzygnięcia i sama rozliczała taką analizę/kupon...
Noo coo, można sobie pomarzyć ;)

Jeszcze jedno... zegar forumowy jest przesunięty o około 10 minut do przodu ;)

Inbloom
11-01-2017, 07:37
Jeszcze jedno... zegar forumowy jest przesunięty o około 10 minut do przodu ;)

Tak, jeśli chodzi o czas i strefy czasowe to jest nam wszystko wiadome. IT nad tym pracuje.

admin
11-01-2017, 16:19
Sprawa strefy czasowej ciągnie się od miesięcy.
Rozmawiałem wczoraj z IT. To wina serwera zagranicznego. Po naszej stronie jest OK. Pilnuję tej sprawy jako priorytetu.

Nie potrafię powiedzieć kiedy będzie zrobiona, bo termin już minął w grudniu :/

niegramwsts
17-01-2017, 17:20
Czy forum będzie w Tapatalk? (aplikacji nr. 1 w popularności pod względem przeglądania różnego rodzaju for dyskusyjnych)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity&hl=pl

1rocke1
19-01-2017, 01:57
Taki apel/uwaga/idea/pytanie do wszystkich

Jeśli rozlicza ktoś swoje typy/analizy to nie powinien robić tego przez edycję pierwotnego postu bo może prowadzić to do uzasadnionych podejrzeń o nadużycia i manipulacje (co jest wręcz standardową praktyką na innych forach).

Oczywistym rozwiązaniem wydaje się być rozliczanie przez cytowanie.
Też nie jest to idealna opcja bo zmniejsza przejrzystość i dodatkowo zaśmieca wątki, ale przynajmniej nie ma później podstaw do podejrzeń.

Może uda nam się wymyślić przyszłościowo jakiś lepszy system rozliczania?
Optymalnym byłoby gdyby strona sama pobierała i rozliczała typy/analizy bez ingerencji użytkownika, ale taki system byłby mega kosztowny i raczej wątpliwe by szybko (jeśli kiedykolwiek) takie rozwiązanie powstało.

paweltyper
19-01-2017, 10:56
Taki apel/uwaga/idea/pytanie do wszystkich

Jeśli rozlicza ktoś swoje typy/analizy to nie powinien robić tego przez edycję pierwotnego postu bo może prowadzić to do uzasadnionych podejrzeń o nadużycia i manipulacje (co jest wręcz standardową praktyką na innych forach).

Oczywistym rozwiązaniem wydaje się być rozliczanie przez cytowanie.
Też nie jest to idealna opcja bo zmniejsza przejrzystość i dodatkowo zaśmieca wątki, ale przynajmniej nie ma później podstaw do podejrzeń.

Może uda nam się wymyślić przyszłościowo jakiś lepszy system rozliczania?
Optymalnym byłoby gdyby strona sama pobierała i rozliczała typy/analizy bez ingerencji użytkownika, ale taki system byłby mega kosztowny i raczej wątpliwe by szybko (jeśli kiedykolwiek) takie rozwiązanie powstało.

Cytowanie zbyt duży bałagan wprowadzi. Powstaną niepotrzebne posty.

admin
20-01-2017, 14:50
1rocke1:

System podziękowań naprawiają i naprawiają. Może będzie w lutym. Ciągle wychodzą jakieś większe priorytety, więc to zadanie się opóźnia. W porównaniu do innych to "detal" :)

Kreator dodawania typów o jakim piszesz z "zaciąganiem spotkań", jak to ma miejsce np. na blogabet to piękna wizja, ale na drugą połowę 2017 najwcześniej. Szacuję, że trzeba na to 2-6 miesięcy, by to wdrożyć i przetestować. To "grubszy temat", na który teraz nie znajdę czasu w obliczu nadchodzącej ustawy hazardowej, która może zablokować SureBety.pl (w najczarniejszym scenariuszu). Piękny kreator wtedy na nic się nie przyda, bo mało kto go wtedy zobaczy :)
Dopiszę od razu do listy zadań na lipiec ;) Z uwagi na priorytety, myślę, że w praktyce wdrożymy to dopiero w I kwartale 2018. Mam już zawalony grafik i 2-3 duże projekty podobnej wielkości, które muszę wcześniej zrealizować.

"Jeśli rozlicza ktoś swoje typy/analizy to nie powinien robić tego przez edycję pierwotnego postu" - zgadzam się, przekażę Pawłowi, by zaktualizował regulamin.

niegramwsts:
Tapatalk - z tego co się zorientowałem, user może sobie to zainstalować niezależnie od nas :)
To taki RSS dla for z tego co zrozumiałem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity&hl=pl
Wielu for tematycznych o zakładach nie ma, więc wolimy by użytkownicy odwiedzali nas bezpośrednio :)

cazador
25-01-2017, 14:48
Witam, ja mam tutaj bardziej zapytanie niż uwagę. A ogólnie chodzi o działanie czatu w wersji mobilnej strony? Podczas gdy wchodzę na czat z telefonu to otwiera mi się tylko 1/3 okienka i to skrajnie po prawej stronie i nie wiedzę całych postów co uniemożliwia korzystanie. Niestety niemożliwe jest przesuwanie obrębu tego okienka abym mógł odczytywać zawartość. I pytanie brzmi czy tylko ja mam taki problem a jeśli tak to z czym on może być związany.

barchuckie
30-01-2017, 20:51
Podbijam sugestię niegramwsts o dodaniu forum do Tapatalk

admin
31-01-2017, 11:41
cazador - w paczce zadań na luty zlecę naprawę wersji mobilnej. Forum jest na zewnętrznym sofcie vbulletin 4, który trzeba będzie dostosować do obecnych standardów.

To jakieś 1-2 miesiące pracy jak nie więcej...

barchuckie - może byś coś więcej napisał? Nie znam tematu Tapatalk.
Z tych danych, które podaliście, oceniam to na bardzo niski priorytet.

krom
01-02-2017, 17:26
Można jakoś ustawić, żeby w temacie o fixach mógł pisać tylko żaba ?

paweltyper
01-02-2017, 19:07
Można jakoś ustawić, żeby w temacie o fixach mógł pisać tylko żaba ?

W temacie o fixach pisze tylko żaba. Temat z komentarzami jest dostępny dla wszystkich.

niegramwsts
01-02-2017, 19:17
Myślę, że chodzi o to, że w każdej chwili ktoś inny może tam napisać, co się zdarzało i ludziom niepotrzebnie przychodziły powiadomienia na telefon.

admin
02-02-2017, 11:31
krom ma rację!

Myślałem już o tym. Ostatnio ktoś coś napisał, poszło powiadomienie do wszystkich, wchodzę, a tam nie żaba tylko jakiś nowy user :(Co prawda w temacie emaila było napisane, że to nie żaba napisał, ale mimo wszystko obecny stan rzeczy będzie uciążliwy.

Do końca tygodnia wysyłam paczkę zadań na luty i myślę, że jeszcze w lutym dorobimy taką opcję żeby autor zakładanego tematu miał możliwość zaznaczenia, że tylko on może pisać w danym temacie.Jeżeli autor tego nie zaznaczy, to administracja będzie mogła później to skorygować za niego.
Myślę, że to powinno rozwiązać problem :)"Przydatne" dla ciebie krom ;)

1rocke1
03-02-2017, 08:42
Uwagi techniczne do czatu.

1) kolor tła i domyślny czcionki są zdecydowanie za bardzo podobne i niepotrzebnie szybko męczą wzrok.
Oczywiście można zmienić kolor ręcznie i część ludzi to robi... ale większość i tak używa standardowych ustawień więc proponowałbym domyślne ustawienie bardziej wyraźnych kolorów.

2) Nie widać u mnie awatarów użytkowników, a standardowe operacje typu zmiana przeglądarki, wyczyszczenie pamięci - nic nie dają.

Tak to wygląda
524

admin
03-02-2017, 14:36
Dziękuję 1rocke1:

1) Zmienimy kolor czcionki na czarny w takim razie, by uzyskać większy kontrast.

2) To problem po naszej stronie. Dopisałem do listy zadań, czat nie był do tej pory priorytetem, dlatego tego typu niedociągnięcia jeszcze funkcjonują - naprawimy to w lutym.

niegramwsts
03-02-2017, 22:06
Moglibyście dodać emotikony symbolizujące dyscypliny sportowe obok buźki n.p.
⚽ - piłka nożna
🏀 - koszykówka
⚾ - baseball
🏐 - siatkówka
🏈 - futbol amerykański
🏉 - rugby
🎱 - bilard
i.t.d. (jak pomysł się spodobał, to tu są strony z emotikonami)
http://emojipedia.org/activity/
https://www.emojidex.com

paweltyper
03-02-2017, 22:44
Moglibyście dodać emotikony symbolizujące dyscypliny sportowe obok buźki n.p.
⚽ - piłka nożna
������ - koszykówka
⚾ - baseball
������ - siatkówka
������ - futbol amerykański
������ - rugby
������ - bilard
i.t.d. (jak pomysł się spodobał, to tu są strony z emotikonami)
http://emojipedia.org/activity/
https://www.emojidex.com

Na upiększanie forum jeszcze przyjdzie czas :)

maruta020217
14-02-2017, 19:33
witam czy jest sie czego bać logując sie na tej stronie w Polsce od lutego? ponoć już działa ustawa inwigilacyjna .co z korzystaniem z bukmacherów internetowych jeśli ktoś nie korzysta z vpn. Jest się już czego obawiać czy to pozory .

paweltyper
14-02-2017, 21:06
witam czy jest sie czego bać logując sie na tej stronie w Polsce od lutego? ponoć już działa ustawa inwigilacyjna .co z korzystaniem z bukmacherów internetowych jeśli ktoś nie korzysta z vpn. Jest się już czego obawiać czy to pozory .

Z tej strony możesz śmiało korzystać nikt cię tutaj nie szpieguje :). Co do bukmacherów również nie masz się co obawiać.

asurbanipal
24-02-2017, 16:36
mozecie pobanowac te multikonta szakala ? wysyla to to mi spam na PW

Inbloom
25-02-2017, 02:36
Na razie dajemy ostrzeżenia i zobaczymy co dalej. Jeśli masz jakieś niechciane PW to proponuje zmienić sobie ustawienia:

http://screenshooter.net/4223156/gqsvthy

To powinno rozwiązać problem :)

admin
27-02-2017, 15:06
2 multikonta Shakala zostały usunięte, nie tylko zbanowane. Będziemy kontynuować politykę antyshakalową, nie to co na FB.

Podejrzenia kolejnych multikont można zgłaszać do mnie na PW ;)

asurbanipal
08-03-2017, 00:02
nie mam zielonego pojecia do jakiego dzialu to napisac, dlatego pisze ponownie tutaj. Mamy tutaj takiego smieszka kairo1981 powinieni byc odpowiednio wynagrodzony tak sadze...
https://snag.gy/1N2V34.jpg

Inbloom
08-03-2017, 01:12
Dzięki za informacje. Już sprawa załatwiona.

foxmulder
20-07-2017, 19:00
Dyscyplina: Piłka nożna - Ekstraklasa
Godzinna:20:30
Spotkanie: Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Typ: 1
Kurs: 1,75
Bukmacher: Fortuna

Moim zdaniem jest jeden faworyt tego meczu i jest nim Wisła. Każdy wynik nie będący zwycięstwem gospodarzy będzie uznany za niespodziankę, mimo iż jest to dopiero druga kolejka. Biała Gwiazda zainauguruje sezon na swoim boisku zwycięstwem - co do tego nie mam wątpliwości.
Ja rozumiem, że regulamin konkursu wymaga jednego wpisu w dziale dyscypliny, ale ten post to kpina. Więc panie Admin, jeżeli chcesz rozbujać to forum, to dopisz tam w regulaminie, żeby te wpisy niosły za sobą, chociaż minimum wartości merytorycznej, bo w przeciwnym razie przybędzie po prostu bezwartościowych postów (no chyba że o to chodzi, ale wierzę że nie). Nikt nie wymaga rozbicia gry drużyn na czynniki pierwsze, ale to jest po prostu bełkot.

Miko79
18-08-2017, 16:23
Witam. Mam pytanie czy można edytować swoje zdjęcie profilowe?
Dodałem już swoje ale widać jak wyszło (jak widać wszystko można spieprzyć).

admin
18-08-2017, 22:26
Powinna być taka opcja w profilu na stronie głównej:

http://www.surebety.pl/edycja-danych/

Tam zmień żeby w twoim profilu jeszcze dobrze się wyświetlało: Miko79 (http://www.surebety.pl/typerzy/Miko79)

Na forum już zmieniłem dla twojej wygody.
Forum i strona główna jeszcze nie są połączone nie wiem czemu (pracują nad tym i miało być już gotowe).
W przyszłości będzie to zmiana tylko w 1 miejscu :)

Miko79
19-08-2017, 10:13
Dzięki. O to chodziło.