PDA

Zobacz pełną wersję : Granie niskich kursów jest największą głupotą!

1rocke1
08-05-2016, 10:21
Granie niskich kursów jest największą głupotą! - "Prawda stara jak świat"

Mniej/więcej takie stwierdzenia wyczytałem ostatnio na czacie.

Otóż chciałbym raz na zawsze uświadomić wszystkich "ekspertów", że nie ma najmniejszego znaczenia poziom granych kursów.

Celem gry jest ustrzeżenie przed stratą dowolnym, legalnym sposobem. (zakładam, że nikt nie zaczyna gry z celem przegrania kasy :))
W związku z tym nie ma znaczenia, czy osiągniemy to kursami 1,1, 2, czy 10... Liczy się uzyskanie długoterminowej skuteczności dającej zysk przy danym poziomie granych kursów.

Jeden gracz może trafiać 9/10 po kursie 1,15
inny 1/2 po kursie 2,15
a jeszcze inny 1/10 po kursie 12
'Nieważne jak, ważne by na plus!'

Proszę na przyszłość o minimum wstrzemięźliwości podczas głoszenia prawd absolutnych, bo takim podejściem możecie urazić innych użytkowników :)

maxxi216
09-05-2016, 09:49
Podstawową kwestią jest to, żeby kurs posiadał value. A zdecydowanie łatwiej o to na wysokich kursach.

1rocke1
09-05-2016, 13:57
Podstawową kwestią jest uzyskanie względnej skuteczności pozwalającej być długoterminowo "na plusie".

To czy zostanie ona uzyskana poprzez:
-wyszukiwanie "valuebetów",
-wymyślenie systemu statystycznego pozwalającego na "automatyczne" obstawianie
-metodę chybił/trafił
-granie tylko w nocy lub dzień
-granie niskich/wysokich kursów
-czy jakimkolwiek innym sposobem...

jest akurat sprawą drugorzędną i zależy wyłącznie od preferencji indywidualnych grającego.

maxxi216
09-05-2016, 14:33
Podstawową kwestią jest uzyskanie względnej skuteczności pozwalającej być długoterminowo "na plusie".

To czy zostanie ona uzyskana poprzez:
-wyszukiwanie "valuebetów",
-wymyślenie systemu statystycznego pozwalającego na "automatyczne" obstawianie
-metodę chybił/trafił
-granie tylko w nocy lub dzień
-granie niskich/wysokich kursów
-czy jakimkolwiek innym sposobem...

jest akurat sprawą drugorzędną i zależy wyłącznie od preferencji indywidualnych grającego.

Owszem, najważniejsze, żeby być na plusie (niezależnie od skuteczności).
Tylko że z wymienionych przez Ciebie "sposobów", tylko jeden jest sprawdzony i faktycznie może przynosić zyski. Inne magiczne metody mogą pozwolić co najwyżej zarobić na kebaba. A nawet jeśli ktoś znajdzie swój własny, przynoszący profity, system, to nie dowiemy się o tym, bo zachowa to dla siebie.

1rocke1
09-05-2016, 18:43
najważniejsze, żeby być na plusie (niezależnie od skuteczności).
Tak? To niby jak chcesz osiągnąć zysk grając przykładowo kursy 2.0 przy skuteczności 30%.
Uzyskanie odpowiedniej skuteczność do danego poziomu kursów jest kluczowe, by móc być na plusie, a jeśli udowodnisz mi, że jest inaczej to sam będę wnioskował o przyznanie Ci nagrody nobla!

(...) tylko jeden jest sprawdzony i faktycznie może przynosić zyski (...)

Powinieneś napisać "(...) tylko jeden jest sprawdzony i faktycznie może przynosić MI zyski (...)"

To, że sam nie potrafisz i nie znasz osoby, która zarabia opierając się tylko na statystyce, czy innym sposobie nie daje Ci najmniejszej legitymacji do ogólnych stwierdzeń, że jest tylko jeden skuteczny sposób gry!

maxxi216
10-05-2016, 10:05
Może powinieneś zająć się polityką skoro tak dobrze Ci idzie nadinterpretowanie? ;)

Tak? To niby jak chcesz osiągnąć zysk grając przykładowo kursy 2.0 przy skuteczności 30%.
Uzyskanie odpowiedniej skuteczność do danego poziomu kursów jest kluczowe, by móc być na plusie, a jeśli udowodnisz mi, że jest inaczej to sam będę wnioskował o przyznanie Ci nagrody nobla!
1. Napisałem tylko o skuteczności typów, nie ma w poście nic o wysokości kursów. Chodziło mi o to, że dopóki kurs ma value, nie jest ważne, czy jest wysoki czy niski (ale zdecydowanie łatwiej o value na wysokich kursach).
2. Ale jak już tak bardzo chcesz, to taki przykład:
zakład 1: stawka: 100, kurs 2 - wygrany
zakład 2: stawka: 10, kurs 2 - przerany
zakład 3: stawka: 10, kurs 2 - przegrany
zakład 4: stawka: 10, kurs 2 - przegrany
25% skuteczności i zysk, masz dane kontaktowe do Komitetu Noblowskiego? :D

Powinieneś napisać "(...) tylko jeden jest sprawdzony i faktycznie może przynosić MI zyski (...)"

To, że sam nie potrafisz i nie znasz osoby, która zarabia opierając się tylko na statystyce, czy innym sposobie nie daje Ci najmniejszej legitymacji do ogólnych stwierdzeń, że jest tylko jeden skuteczny sposób gry!

To jest sposób, który może przynosić zyski każdemu, kto poświęci chwilę czasu na naukę. Poza tym valuebetting jest właśnie opieraniem się tylko na statystyce - grasz po kursach korzystniejszych niż prawdopodobieństwo nimi wyrażone, co statystycznie przyniesie zysk w dłuższym horyzoncie czasowym.

Nie twierdzę, że nie da się znaleźć innych sposobów na zarabianie, ale jak będziesz grać po niekorzystnych kursach, to jak chcesz być na plusie?

Z tym szukaniem alternatywnych rozwiązań jest trochę tak, jak z konstruowaniem własnego samochodu w domowym garażu, gdy możesz go po prostu kupić.

cheetos
10-05-2016, 21:16
W wyższych kursach łatwiej znaleźć value dlatego granie niskich kursów może być nieopłacalne dla graczy początkujących.

Janas132
01-06-2016, 11:34
http://www.pinnaclesports.com/pl/betting-articles/betting-strategy/explaining-favourite-longshot-bias
Ciekawy artykuł od Pinnacle na temat różnicy marży w niskich oraz wysokich kursach, polecam przeczytać ;)

HAdrenaline
21-06-2016, 20:40
Podstawową kwestią jest to, żeby kurs posiadał value. A zdecydowanie łatwiej o to na wysokich kursach.

do ramki i oprawić ;)

mani
15-08-2016, 16:08
Ale już granie niskich kursów w polskich z 12% podatkiem od stawki jest mniej mądre niż wysokich, nie mówię tu o 1.20 które przyniesie tylko stratą, ale nawet o popularnych kursach 1.6-2.5. Im większy kurs w Polskim buku tym mniejsza realna marża ( razem z podatkiem )

maxxi216
16-08-2016, 13:48
Ale już granie niskich kursów w polskich z 12% podatkiem od stawki jest mniej mądre niż wysokich, nie mówię tu o 1.20 które przyniesie tylko stratą, ale nawet o popularnych kursach 1.6-2.5. Im większy kurs w Polskim buku tym mniejsza realna marża ( razem z podatkiem )
Samo granie z 12% podatkiem jest bezsensowne ;)

paweltyper
19-08-2016, 23:48
Samo granie z 12% podatkiem jest bezsensowne ;)

Ja się z tym do końca nie zgadzam. Można grać z 12% podatkiem ale tylko wtedy jak kurs jest bardzo atrakcyjny np u internetowych 2 w fortunie 2.7. Zbyt często takie sytuacje się nie zdarzają ale wierz mi wielu ludzi gra tylko w internetowych i nawet nie zagląda do oferty stacjonarnych a takie perełki się zdarzają.

maxxi216
22-08-2016, 11:23
Ja się z tym do końca nie zgadzam. Można grać z 12% podatkiem ale tylko wtedy jak kurs jest bardzo atrakcyjny np u internetowych 2 w fortunie 2.7. Zbyt często takie sytuacje się nie zdarzają ale wierz mi wielu ludzi gra tylko w internetowych i nawet nie zagląda do oferty stacjonarnych a takie perełki się zdarzają.

Oczywiście, że mogą się takie perełki znaleźć, jak w każdym buku. Kwestia tego, czy opłaca się marnować czas na przeglądanie ich oferty, żeby raz na jakiś czas znaleźć cokolwiek ciekawego.

paweltyper
23-08-2016, 13:01
Oczywiście, że mogą się takie perełki znaleźć, jak w każdym buku. Kwestia tego, czy opłaca się marnować czas na przeglądanie ich oferty, żeby raz na jakiś czas znaleźć cokolwiek ciekawego.

Dla mnie się opłaca. Codziennie znajduję kursy w fortunie które są wyższe nawet niż pinnacle. Niestety podatek 12% jest mało opłacalny i gdyby nie bonusy powitalne ciężko by było. Trzeba wiedzieć na jakich typach zakładów bukmacher źle kursy wystawia i tam szukać.

GraczGracz43
23-08-2016, 13:13
Dla mnie się opłaca. Codziennie znajduję kursy w fortunie które są wyższe nawet niż pinnacle. Niestety podatek 12% jest mało opłacalny i gdyby nie bonusy powitalne ciężko by było. Trzeba wiedzieć na jakich typach zakładów bukmacher źle kursy wystawia i tam szukać.

Pawel, to możesz dać wskazówkę gdzie taki bukmacher jak Fortuna wystawia błędne kursy w jakich opcjach? Ja jeszcze na taki poziom nie wskoczyłem :) Interesuje mnie to jak wy to szacujecie z programów jakichś korzystacie , przecież logicznie nie da się oszacować nawet tego prawdopodobieństwa zwycięstwa to może być tylko jakieś założenie (chodzi mi o ten wzór p*k>1) Jeśli outsajder wygrał to rozumiem w ten sposób że ten zakład i tak bedzie miał wartość .A co jeśli faworyt przegrał i stawialiśmy na niego z załozenia że ma 80-90 % szans po kursie załóżmy 1,15-1,20 a przegrał? :)