PDA

Zobacz pełną wersję : Blokowanie stron bukmacherów

paweltyper
06-06-2016, 17:35
Coraz częściej w internecie się pojawia temat blokowania stron internetowych z nielegalnymi zakładami bukmacherskimi. Jak myślicie czy rzeczywiście za jakiś czas będziemy mieli cenzurę w Polskim internecie?
Bardzo ciekawy artykuł na ten temat napisał portal niebezpiecznik.pl (https://niebezpiecznik.pl/post/rzad-znow-chce-cenzurowac-internet-nowy-pomysl-to-rejestr-niedozwolonych-stron-bedzie-kosztowny-i-raczej-nieskuteczny/).

GraczGracz43
07-06-2016, 10:51
Paweltyper , orientujesz sie może z takich tematów jak VPN-y ? Czy bukmacherzy tacy jak B365, Betfair będą mnie blokować jeśli ustawię sobie IP z WLk Brytanii załóżmy a konto jest zarejestrowane z Polski? Ostatnio nawet przeglądarka internetowa Opera wprowadziła jakąś darmową usługe VPN.

Czy ktoś z was mógłby doradzić w tych tematach ? Co byłoby najlepszym rozwiążaniem nawet na chwilę obecną , w ostateczności gra za granicą blisko polskiej granicy na IP zagranicznym :)

maxxi216
07-06-2016, 11:28
Paweltyper , orientujesz sie może z takich tematów jak VPN-y ? Czy bukmacherzy tacy jak B365, Betfair będą mnie blokować jeśli ustawię sobie IP z WLk Brytanii załóżmy a konto jest zarejestrowane z Polski? Ostatnio nawet przeglądarka internetowa Opera wprowadziła jakąś darmową usługe VPN.

Czy ktoś z was mógłby doradzić w tych tematach ? Co byłoby najlepszym rozwiążaniem nawet na chwilę obecną , w ostateczności gra za granicą blisko polskiej granicy na IP zagranicznym :)

Na pewno bet365 bardzo mocno walczy z VPN-ami i wszystkie tańsze VPN-y szybko są blokowane przez nich. Nie jestem specem w temacie, ale z tego, co wiem rozwiązaniem jest duet VPS + VPN.

paweltyper
07-06-2016, 14:14

W tym linku co podałem w pierwszym poście jest mowa o VPN jako sposobie do omijania cenzury. Trudno mi powiedzieć jak wygląda kwestia z bet365 ale maxxi216 odpisał że bukmacher blokuje niektóre vpn.

GraczGracz43
09-06-2016, 09:38
Dzięki panowie za komentarze , a wy korzystacie obecnie normalnie czy własnie z takiej technologii ? Pozdrawiam. Dopóki ustawy nie ma , nie martwy sie jutrem:D

maxxi216
09-06-2016, 10:27
Na razie nie ma potrzeby się bawić w takie rozwiązania, więc normalnie się łączę.

paweltyper
27-07-2016, 20:59
No właśnie nie wiadomo jak to będzie po 1 stycznia.