PDA

Zobacz pełną wersję : Betfair - edukacja

Inbloom
31-05-2016, 13:32
W tym temacie co jakiś czas będę pojawiały się moje relacje z tradingu na betfair. (http://www.surebety.pl/artykul/trading-na-betfair)

Nie wykluczam również pojawienia się innego rodzaju wpisów.

Zapraszam do lektury i zachęcam do komentarzy.

31/05/16

godz. 13:10

Anna Tatishvili - Paula Kania

W momencie kiedy gęste deszczowe chmury pokrywają Paryż, moje oczy zwrócone są na korty innych krajów.

W tym przypadku moje zainteresowanie wzbudziła Chorwacja i grająca tam tej chwili nasza reprezentantka - Paula Kania ( w momencie kiedy piszę te słowa trwa 3-ci set)

Nie będzie to typowy post z analizą, bądź też typ live gdyż na to jest już stanowczo za późno.

Niemniej jednak mam nadzieję, że wpis ten dla niektórych okaże się przydatny i da chociaż niewielkie rozeznanie jak działa giełda zakładów sportowych (http://www.surebety.pl/artykul/betfair) w praktyce.

Paula Kaniak (150 rank) to utalentowana młoda zawodniczka z charakterem. Oglądałem ją kilka razy i jeśli ma swój dzień to prezentuje się naprawdę solidnie i potrafi trzymać nerwy na wodzy.

Anna Tatishvili (107 rank) - reprezentantka Stanów Zjednoczonych, w ostatnim czasie nie śledziłem jej poczynań aczkolwiek mam w pamięci kilka świetnych spotkań w jej wykonaniu. Moim zdaniem ciągle jest w zasięgu Pauli.

Spotkanie oglądałem od połowy drugiego seta (pierwszy skończył się z wynikiem 6:4 dla Anny)

486
rys. obrazujący moją transakcję.

Na rynek zdecydowałem się wejść niedługo po odłamaniu Kanii w drugim secie kiedy to kurs na Tatishvili
oscylował ciągle w granicach 1.13 - 1,16.

Postanowiłem zaufać naszej reprezentantce i postawiłem zakład, że Amerykanka nie wygra tego meczu (lay) po kursie 1,14 **( lay 1,14 - na Tatishvili to odpowiednik back na Kanie po kursie ok 8,00 )**

Moment wejscia na rynek lay 1,14 zaznaczyłem na rysunku kolorem niebieskim.

Paula pokazała charakter, utrzymała serwis do końca drugiego seta i w tie breaku pokonała reprezentantkę USA (7:4)

W tym momecie kurs na faworytkę ustabilizował się na poziomie 1.50.

Nie chcąc już więcej ryzykować a ciągle dając szanse naszej zawodniczce postanowiłem skontrować i wejść z zakładem back 1.50 - co zaznaczyłem na rysunku kolorem czarnym.

*** (w między czasie dokonałem parę mniejszych - korygujących - mniej istotnych transakcji)***

W tym momencie miałem tzw. free beta (http://www.surebety.pl/artykul/freebet) na Kanie, przestałem śledzić pojedynek i całkowicie oddałem się pisaniu tekstu.

*Spokojnie miałem jeszcze czas i szansę wyjść z przyzwoitym profitem po obu stronach. Stało by się tak gdybym przed końcem meczu dołożył back na Tatishvili - ale nie zrobiłem już tego.

Trzeci set był zacięty a w decydującym momencie Amerykanka przełamała na 6:5 i utrzymała serwis na 7:5.

W tym wypadku handel ten nie zakończył się sukcesem finansowym, aczkolwiek, nie to dziś było dla mnie najważniejsze.

Mam nadzieję, że przynajmniej paru z was zainteresuje się tematem i w przyszłości zacznie z tego czerpać mniejsze czy większe profity.

Powodzenia!

GraczGracz43
31-05-2016, 22:09
Inbloom , powiem że dopiero w to wchodzę z zerowym doświadczeniem ,ale pierwszy krok już za mną , założyłem sobie 25maja Betfair:D. Będę tu zaglądał. Zaczyna kręcić mnie ta giełda .Czas najwyższy na drobną zmianę w zakładach.:D

admin
01-06-2016, 09:34
Bardzo fajny wpis. Po zakończeniu turnieju przeniosę posty do działu Trading, bo nie może się zmarnować :)

guaranga
20-01-2017, 19:51
Nie wszystko jest jeszcze dla mnie jasne więc będę zadawał pytania ale pojedynczo żeby nie namieszać.
1) Czym jest słupek na obrazku zaznaczony na czerwono? To kwota którą ktoś postawił na Kyrgiosa? Co się z nią stało? Pytam bo Kurgios z Seppim przegrał 2:3 :)
http://images.tinypic.pl/i/00861/yu6p76379gpo.jpg

Inbloom
20-01-2017, 22:19
Wprawdzie nie jestem ekspertem w odczytaniu wykresów bo w trakcie tradingu skupiam się głównie na transmisji video ale coś tam odczytać potrafię ;)

Ten słupek jest to suma zakładów która została przyjęta po kursie około 1.13 (czerwony wykres nad słupkiem). Wcale nie musi to być jedna osoba ale wszyscy którzy w danej chwili zdecydowali się zagrać na ten kurs.

Jeśli po danym kursie kwota została przyjęta to znaczy, że były także osoby które stawiały przeciwnie (że dane zdarzenie nie wystąpi - Kyrgios wygra/przegra - i to im została rozdysponowana ta kwota.

Trudno to dokładnie wytłumaczyć więc jeśli ktoś ma jakieś uwagi to śmiało pisać i ewentualnie mnie poprawiać ;)

cazador
20-01-2017, 23:23
A znacie może jakieś linki do stron bądź jakieś fora gdzie jest w sposób "łopatologiczny" wyjaśnione pojęcie back i lay? (najlepiej na przykładach i zdjęciach) Bo co czytam o tym i myślę że ogarniam powoli to koniec końców wychodzi na to, że jestem w błędzie. Korzystałem z google ale nic szczególnego nie znalazłem.
Wracając np. do pierwszego posta Inblooma to nie mogę ogarnąć jak kurs na przegraną Tatishvili był 1.13 skoro wygrała pierwszego seta i była faworytką. Napisałeś że jest to zakład lay i jest on odpowiednikiem zakładu, że Kania wygra z kursem 8.00. Dlaczego po prostu nie postawiłeś kursu "back" po tym kursie 8.00 tylko kupiłeś lay po 1.13. Może piszę masło maślane ale to dlatego że późno już i trochę denerwuje mnie to, że nie mogę pojąć tego tematu. Czuję się troche jak w liceum na matmie kiedy był jakiś dział, którego nie mogłem zrozumieć od razu mimo pełnej uwagi.

niegramwsts
21-01-2017, 16:30
Czytałeś artykuł na tej stronie o tradingu? www.surebety.pl/artykul/obsluga-betfair

guaranga
21-01-2017, 22:19
ok dzięki, a kto przejmuje taką i każdą inną kwotę? Inni gracze którzy postawili inny wynik tak? Bo betfair pobiera tylko prowizje. Tak to się rozgrywa?

paweltyper
21-01-2017, 23:05
ok dzięki, a kto przejmuje taką i każdą inną kwotę? Inni gracze którzy postawili inny wynik tak? Bo betfair pobiera tylko prowizje. Tak to się rozgrywa?

Obaj gracze zakładają się po kursach które są wystawione a betfair bierze tylko prowizję.

Inbloom
22-01-2017, 00:01
Obaj gracze zakładają się po kursach które są wystawione a betfair bierze tylko prowizję.

Ściślej rzecz biorąc to inni gracze wystawiają te kursy na które pozostali mogą się zakładać.

To tak jakbyś sam wcielił się w "buka" lub "oddsmakera" i sam wystawił kurs dla innych graczy.

Np. sytuacja z jutrzejszego spotkania: Reboul - Przysiężny. Mogę wystawić za 100 funtów np. lay 1.30 na Przysiężnego (lay - nie wygra).

Wtedy innym graczom po stronie "back" - wygra, ukaże się propozycja kupna tego kursu 1.30 za 100 funtów.

No i wtedy to od nich zależy czy po takim kursie - 1.30 zdecydują się zagrać na Przysiężnego.

Oczywiście podałem to jako przykład. Nikt znający się na tenisie takiego kursu przed rozpoczęciem spotkania mi nie kupi ;)

Jeśli ktoś zakupi to wtedy jego zobowiązanie będzie wynosiło 100 funtów a moje 30 funtów.

Tu załączam screena z tego rynku:

http://screenshooter.net/4223156/rbypdqx

Edit: Paweł ma racje, kursy wystawiają gracze a betfair bierze prowizje tylko od wygranych zakładów

Inbloom
22-01-2017, 00:39
A znacie może jakieś linki do stron bądź jakieś fora gdzie jest w sposób "łopatologiczny" wyjaśnione pojęcie back i lay? (najlepiej na przykładach i zdjęciach) Bo co czytam o tym i myślę że ogarniam powoli to koniec końców wychodzi na to, że jestem w błędzie. Korzystałem z google ale nic szczególnego nie znalazłem.
Wracając np. do pierwszego posta Inblooma to nie mogę ogarnąć jak kurs na przegraną Tatishvili był 1.13 skoro wygrała pierwszego seta i była faworytką. Napisałeś że jest to zakład lay i jest on odpowiednikiem zakładu, że Kania wygra z kursem 8.00. Dlaczego po prostu nie postawiłeś kursu "back" po tym kursie 8.00 tylko kupiłeś lay po 1.13. Może piszę masło maślane ale to dlatego że późno już i trochę denerwuje mnie to, że nie mogę pojąć tego tematu. Czuję się troche jak w liceum na matmie kiedy był jakiś dział, którego nie mogłem zrozumieć od razu mimo pełnej uwagi.

Być może post który umieściłem powyżej (http://www.surebety.pl/forum/showthread.php?565-Betfair-edukacja&p=6295&viewfull=1#post6295) trochę przybliży Ci zasadę back i lay.

Nie pamiętam już dokładnie jak to było na tym rynku Tatishvili - Kania ale tak jak widzisz tego kursu 1.14 mogło nawet nie być a ja wystawiając lay 1.14 taki kurs zaoferowałem i został on zakupiony.

P.S. Nie wiem czy w pierwszym poście (http://www.surebety.pl/forum/showthread.php?565-Betfair-edukacja&p=1034&viewfull=1#post1034) działa wam obrazek z opisem transakcji. Ja teraz zauważyłem, że mi nie działa, więc jeśli wy też macie problem z jego odczytaniem to dajcie znać to może gdzieś znajdę i wrzucę od nowa.

cazador
22-01-2017, 11:25
P.S. Nie wiem czy w pierwszym poście (http://www.surebety.pl/forum/showthread.php?565-Betfair-edukacja&p=1034&viewfull=1#post1034) działa wam obrazek z opisem transakcji. Ja teraz zauważyłem, że mi nie działa, więc jeśli wy też macie problem z jego odczytaniem to dajcie znać to może gdzieś znajdę i wrzucę od nowa.
No właśnie obrazek już nie działa.

Tu załączam screena z tego rynku:

http://screenshooter.net/4223156/rbypdqx

A co do tego zdjęcia to obok twojego zakładu, który jest już Back na niebieskim jest zakład Lay na to że Przysiężny nie wygra z kursem 55 i stawką 2 funty. I ja mogę go kupić/przyjąć za max. te 2 funty i on wtedy zmieni się na Back (niebieski)? I jak Przysiężny wygra to tracę te 2 funty, a jak przegra to zyskuje 110 funtów? ( nie licząc prowizji). Dobrze to zrozumiałem, bo trochę dziwi mnie ten wysoki kurs.

I pytanie dodatkowe czy te kwoty pod kursem oznaczają za jaką max stawkę mogę zagrać dany zakład? Np. pod kursem Back 1.04 na wygraną Przysiężnego jest 40funtów i to będzie oznaczało że mogę zagrać ten kurs ale za max. tą kwotę?

Inbloom
22-01-2017, 23:19
No właśnie obrazek już nie działa.

A co do tego zdjęcia to obok twojego zakładu, który jest już Back na niebieskim jest zakład Lay na to że Przysiężny nie wygra z kursem 55 i stawką 2 funty. I ja mogę go kupić/przyjąć za max. te 2 funty i on wtedy zmieni się na Back (niebieski)? I jak Przysiężny wygra to tracę te 2 funty, a jak przegra to zyskuje 110 funtów? ( nie licząc prowizji). Dobrze to zrozumiałem, bo trochę dziwi mnie ten wysoki kurs.

I pytanie dodatkowe czy te kwoty pod kursem oznaczają za jaką max stawkę mogę zagrać dany zakład? Np. pod kursem Back 1.04 na wygraną Przysiężnego jest 40funtów i to będzie oznaczało że mogę zagrać ten kurs ale za max. tą kwotę?

Ohoho .. .. :O.. ten lay 55 i stawka dwa funty to tak jak napisałeś tylko na odwrót :P .. czyli jeśli Przysiężny by wygrał to tracisz 110 funtów a jeśli by przegrał to zyskujesz 2 funty (brutto).

Trzeba bardzo uważać na wysokie kursy lay (różowy kolor) bo przypadkiem można stracić fortunę!

Odpowiedź na drugie pytanie:

Tak, zgadza się, te kwoty pod kursem to aktualne stawki za które możesz pograć dany kurs.

Jeśli na Przysiężnego pod kursem 1.04 jest 40 funtów to tyle masz gwarantowane, że Ci przyjmie od razu.

Możesz też dać stawkę 140 funtów to 40f Ci przyjmie od razu a 100f będzie czekać w kolejce aż znajdzie się ktoś kto wystawi lay (różowy) 1.04 po 100 funtów, które przejdzie wtedy na ten Twój back (niebieski) i wtedy przyjmie Ci te Twoje 100 funtów.

Ale UWAGA, najważniejsza rada dla początkujących przy wszelkich próbach praktyki. Grać tylko za najmniejszą stawkę i BACK (kolor niebieski) powinien być po jak najwyższym kursie a LAY ( różowy) po jak najniższym - najlepiej w granicach 1.02 - 1.50

acetate666
30-01-2017, 17:45
Tak sobie siedze na tym betfair i nie moge dojsc do jednej rzeczy. Mianowicie, jak patrzycie na ktory dokladnie rynek jest polozona dana kwota pieniedzy?

Przykladowo, mam tutaj mecz z Izraela, gdzie jest prawie 6 k euro, ale wybierajac kazde zdarzenie (1x2) jest pokazana tylko kwota ogolna, a nie jest to wydzielone na dane zaklady.

W jaki sposob to zobaczyc?

505

Zrobilem screena, na kazde zdarzenie jest ta sama ogolna kwota.

Iskar
30-01-2017, 17:59
Tak sobie siedze na tym betfair i nie moge dojsc do jednej rzeczy. Mianowicie, jak patrzycie na ktory dokladnie rynek jest polozona dana kwota pieniedzy?

Przykladowo, mam tutaj mecz z Izraela, gdzie jest prawie 6 k euro, ale wybierajac kazde zdarzenie (1x2) jest pokazana tylko kwota ogolna, a nie jest to wydzielone na dane zaklady.

W jaki sposob to zobaczyc?

505

Zrobilem screena, na kazde zdarzenie jest ta sama ogolna kwota.

Musisz być zalogowany i dokonać depozytu by widzieć kwoty. W przeciwnym wypadku możesz próbować szacować bo wykresach ile gdzie pieniędzy ktoś postawił.

acetate666
30-01-2017, 18:01
Musisz być zalogowany i dokonać depozytu by widzieć kwoty. W przeciwnym wypadku możesz próbować szacować bo wykresach ile gdzie pieniędzy ktoś postawił.
Czyli tu pies pogrzebany. Narazie nic nie wplacalem. Dzieki.

dudekpawel
30-01-2017, 18:39
Witam.
Wyjaśnie Ci to w sposób "łopatologiczny" Masz 1000 zł i stawiasz po kursie 8 wieć wygrywasz 7000 zł minus podatek 5% jeśli nie masz zniżek .Teraz stawiając 1000 zł na lay po kursie 1.13 wygrywasz 7692,31 minus podatek.Czy teraz widzisz różnice dlaczego warto stawiać na lay. U zwykłych buków grasz back i zawsze będziesz stratny.Więc lepiej grać lay na BETFAIR.
Pozdrawiam

maxxi216
31-01-2017, 08:53
Witam.
Wyjaśnie Ci to w sposób "łopatologiczny" Masz 1000 zł i stawiasz po kursie 8 wieć wygrywasz 7000 zł minus podatek 5% jeśli nie masz zniżek .Teraz stawiając 1000 zł na lay po kursie 1.13 wygrywasz 7692,31 minus podatek.Czy teraz widzisz różnice dlaczego warto stawiać na lay. U zwykłych buków grasz back i zawsze będziesz stratny.Więc lepiej grać lay na BETFAIR.
Pozdrawiam
Tylko że odpowiednikiem dla lay=1,13 jest back=8,69 (a nie 8) i masz wtedy dokładnie taką samą wygraną niezależnie, czy zagrasz back czy lay. Dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć, że bardziej opłaca się stawianie na lay.

dudekpawel
31-01-2017, 13:09
Tylko że odpowiednikiem dla lay=1,13 jest back=8,69 (a nie 8) i masz wtedy dokładnie taką samą wygraną niezależnie, czy zagrasz back czy lay. Dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć, że bardziej opłaca się stawianie na lay.

Czytaj ze zrozumieniem "A znacie może jakieś linki do stron bądź jakieś fora gdzie jest w sposób "łopatologiczny" wyjaśnione pojęcie back i lay? (najlepiej na przykładach i zdjęciach) Bo co czytam o tym i myślę że ogarniam powoli to koniec końców wychodzi na to, że jestem w błędzie. Korzystałem z google ale nic szczególnego nie znalazłem.
Wracając np. do pierwszego posta Inblooma to nie mogę ogarnąć jak kurs na przegraną Tatishvili był 1.13 skoro wygrała pierwszego seta i była faworytką. Napisałeś że jest to zakład lay i jest on odpowiednikiem zakładu, że Kania wygra z kursem 8.00. Dlaczego po prostu nie postawiłeś kursu "back" po tym kursie 8.00 tylko kupiłeś lay po 1.13. Może piszę masło maślane ale to dlatego że późno już i trochę denerwuje mnie to, że nie mogę pojąć tego tematu. Czuję się troche jak w liceum na matmie kiedy był jakiś dział, którego nie mogłem zrozumieć od razu mimo pełnej uwagi."

cazador
31-01-2017, 21:53
Pytanie mam czy BF prowadzi jakąś archiwizację spotkań i można odczytać rynki z zakończonych spotkań?

Inbloom
31-01-2017, 22:09
Pytanie mam czy BF prowadzi jakąś archiwizację spotkań i można odczytać rynki z zakończonych spotkań?

Znalazłem coś takiego: https://apps.betfair.com/data/betfair-results-service-beta/

Próbowałem ściągnąć jakieś dane ale wszystko ładuje do Exela i nie działa mi to prawidło. Jeśli komuś uda się to ogarnąć to dajcie znać.

dudekpawel
01-02-2017, 19:55

Witam.
Nie prowadzi bo to nikomu do niczego nie jest potrzebne.
Pozdrawiam

zaba
21-02-2017, 22:21

Nie prowadzą. Archiwizacja spotkań jest na Azji w goaloo np. znajdziesz taką dotyczącą Azji.

Pozdrawiam Żaba !

zaba73
15-03-2017, 20:10
http://data.betfair.com/
Pozdrawiam zaba! ;)

zaba
28-03-2017, 00:54
Archiwizacja koni ? hehe co nam po tym ;)

Nigdzie nie ma żadnej archiwizacji wykresów piłki wszystkich rynków z betfair.

Pozdrawiam Żaba !