PDA

Zobacz pełną wersję : Fed Cuppaweltyper
13-06-2016, 23:14
Fed Cup, Puchar Federacji –drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacjikobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa.

Oficjalna strona rozgrywek (http://www.fedcup.com/en/home.aspx)

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz.

tennis365
12-11-2016, 00:35
Czas zdarzenia: 2016-11-12 14:00
Dyscyplina: Tenis ziemny
Zdarzenie: Mladenovic K.(+4,5g) – Pliskova Ka.
Typ: 1
Bukmacher: 1xBet
Kurs: 1.76
Stawka: 5

Jestem zdania, że jeśli Francja ma szukać swoich szans w tym finale, to powinna to zrobić w spotkaniach z Pliskovą. Czeszka jest zapewne zmęczona sezonem, który pierwszy raz kończyła turniejem mistrzyń w Singapurze. Myślę, że właśnie tam dała z siebie wszystko, a finał Fed Cup’u jest tylko dodatkiem to najlepszego w karierze sezonu.

Mladenović jest w zupełnie innym położeniu od swojej rywali. Sezon dość średni, choć zaliczyła 2 finały. Jeden z nich dość niedawno, bo w październiku w Hong Kongu. Jej celem głównym w końcówce sezonu jest właśnie zwycięstwo w Pucharze Federacji. Ogólnie to widać, że ta dziewczyna lubi spotkania międzynarodowe i mimo, iż jest Francuzką pochodzenia serbskiego, to jest jedną z tych postaci, która nakręca mentalnie tę reprezentacje.

Kolejnym ważnym aspektem jest, fakt, że finał rozgrywany jest we Francji, a znając kibiców tej narodowości, zrobią wszystko, aby Czeszki nie czuły się komfortowo. Znając „chwiejną” psychikę Pliskovej, upatruję szans Francuzek w spotkaniach właśnie z nią.

W bezpośrednich pojedynkach mamy remis 1-1. W 2014 roku w hali wygrała Kristina, natomiast w 2015 roku na trawie lepsza była Karolina.

Uważam, że Mladenović musi tutaj zagrać bardzo dobre spotkanie, aby wygrać z Pliskovą. Nie odważę się na bezpośredni typ na Francuzkę, ale jak najbardziej polecam typ na +4,5 gema w spotkaniu otwierającym finał Fed Cup.