PDA

Zobacz pełną wersję : Puchar Hopmana

paweltyper
13-06-2016, 23:20
Puchar Hopmana – międzynarodowydrużynowy turniej tenisowy, odbywający się co roku naprzełomie grudnia i stycznia waustralijskim mieście Perth wstanie Australia Zachodnia. Uznawany jest za nieoficjalnemistrzostwa świata zespołów mieszanych.

Oficjalna strona turnieju (http://hopmancup.com)

paweltyper
18-12-2016, 15:43
412

W 2017 roku puchar Hopmana zostanie rozegrany w dniach 01.01 - 07.01.2017.

W turnieju zagra 8 zespołów reprezentujących poszczególne kraje. Zespoły podzielone są na 2 grupy:

Grupa A

Francja
Kristina Mladenovic
Richard Gasquet

Niemcy
Andrea Petkovic
Alexander Zverev

Wielka Brytania
Heather Watson
Dan Evans

Szwajcaria
Belinda Bencic
Roger Federer

Grupa B

Australia
Daria Gavrilova
Nick Kyrgios

Republika Czeska
Lucie Hradecka
Adam Pavlasek

Hiszpania
Lara Arruabarrena
Feliciano Lopez

Stany Zjednoczone
Coco Vandeweghe
Jack Sock

tennis365
02-01-2017, 20:35
Sock J. – Lopez F. 1 @ 1.70 (1xBet) | 4/10j

Przed nami 2. kolejka fazy grupowej Hopman Cup. Zarówno USA, jak i Hiszpania do spotkania podejdą podbudowani zwycięstwami w 1. kolejce. Jest jednak między tymi tenisistami taka różnica, że Jack Sock wygrał swoje spotkanie singlowe oraz miksta. Natomiast Feliciano Lopez przegrał singla, jednak dzięki dobremu występowi swojej partnerki, udało się doprowadzić do remisu z Australijczykami, po czym wygrywając grę mieszaną, zwyciężyli w cały meczu 2-1.

Miałem okazję oglądać całe spotkanie Hiszpanów z Australijczykami. Lopez nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia. Nie był w stanie i nie bardzo wierzył w to, że może pokonać Nicka Kyrgiosa. Masa błędów i dużo złych decyzji. Pozostawił po sobie wrażenie kogoś, komu nie bardzo chce się grać w turnieju pokazowym „na poważnie”. Hiszpan jest bardzo doświadczonym graczem, w tym roku będzie kończył 36 lat. Myślę, że 100% swoich możliwości, będzie pokazywał w tych najważniejszych turniejach, a tego typu spotkania są dla niego przede wszystkim treningiem i przygotowaniem do dalszej części sezonu.

Po drugiej stronie siatki zobaczymy dużo młodszego Amerykanina, który jest zawodnikiem ciągle rozwijającym się. Słynie z dynamicznego nadgarstka i bardzo „szybkiej ręki”. Jest ambitnym graczem, któremu bardziej powinno zależeć na zwycięstwie w tej imprezie, niż Lopezowi. Ciekawostką jest też fakt, że Sock ma świetny bilans z graczami leworęcznymi 36-12. Jakby nie patrzeć, ta statystyka robi wrażenie.

W pojedynkach bezpośrednich mamy remis 1-1. Ostatnie spotkanie, do którego doszło w zeszłym roku w Szanghaju, wygrał Sock. Natomiast Lopez wygrywał z nim w 2013 roku w Memphis, są to czasy odległe, dlatego myślę, że jeśli brać jakiś wyznacznik to jest nim na pewno to spotkanie z zeszłego sezonu.

Myślę, że dużo więcej argumentów jest po stronie Jacka Socka i powinien to spotkanie wygrać.