PDA

Zobacz pełną wersję : Wimbledon - Kilka porad typerskich!tennis365
21-06-2016, 17:51
Pogoda.

W historii turnieju tylko 5 razy zdarzyło się, że pogoda nie przerwała żadnego spotkania. Ostatnim „słonecznym rokiem” był rok 1995. W tym roku prognozy są kiepskie i prawdopodobnie tak jak w przypadku Roland Garros będą spore problemy z rozgrywaniem spotkań w zaplanowanym terminie.
Zamrażanie dużej ilości gotówki jest bardzo irytujące dla gracza, który nie dysponuje wielkim budżetem, dlatego trzeba wziąć pod uwagę codzienna pogodę w graniu dużej ilości spotkań na dany dzień.
Ważniejszą kwestią jest fakt, że niektórzy tenisiści źle czują się w spotkaniach, które są przerywane, nawet kilkukrotnie. W tym przypadku proponuję nie grać na zawodników chimerycznych i krnąbrnych, ponieważ często ich poirytowanie źle odbija się na wyniku. W takich okolicznościach najlepiej czują się zawodnicy gospodarzy i Ci najbardziej doświadczeni, którzy wiedzą jak w takich sytuacjach opanować nerwy.
Wykorzystuj przerwane mecze na swoją korzyść. Często zdarza się tak, że komuś w spotkaniu nie idzie, jednak po przerwaniu spotkania i przerwie spowodowanej deszcze zawodnicy wracają na kort w zupełnie innej formie i z zupełnie innym nastawianiem. Obserwuj spotkania LIVE i wykorzystaj to na swoją korzyść.
2. Serwis, return i gra przy siatce.
Właśnie te 3 argumenty tenisowe są najważniejsze grze na kortach trawiastych. Szukaj zawodników, którzy dobrze serwują. Oni przeważnie także dobrze grają przy siatce. Return to już trudniejsza sprawa, ale najlepsi w tym uderzeniu są zawodnicy, którzy często grają debla.
3. Doświadczenie w grze na kortach trawiastych.
Sezon trawiasty jest bardzo krótki, trwa zaledwie kilka tygodni. Są zawodnicy, którzy czekają cały rok na ten krótki okres, aby poprawić sobie ranking i zarobić trochę pieniędzy. Warto na nich stawiać, bo oni szykują szczyt formy właśnie na Wimbledon.
Są oczywiście gracze, którzy wolą wolne nawierzchnie i unikają gry na trawie. Właściwie to grają tylko z braku innej możliwości, bo w okresie sezonu trawiastego ciężko szukać dobrze opłacanych turniejów na innych nawierzchniach. Na takich graczy trzeba uważać, bo oni przeważnie grają z przymusu.
4. Obrona punktów z zeszłego roku.
Wimbledon, jak każdy turniej wielkoszlemowy to masa punktów do zdobycia, ale także do stracenia. Gracze, którzy w zeszłym sezonie osiągnęli dobry wynik, w tym roku zrobią wszystko, aby obronić punkty z zeszłego sezonu. W innym przypadku stracą pozycję w rankingu, a z nią inne przywileje. Warto sprawdzać wyniki zeszłoroczne danego gracza, bo rzadko zdarza się żeby ktoś kto dotarł np. do ćwierćfinału, odpadł w kolejnym roku w 1-2 rundzie.
5. Szybkość piłek.
W tym punkcie wrócę na chwilę do pogody. Jeżeli jest ciepło i słonecznie to piłki są lżejsze i szybsze, co pomaga graczom agresywnym. Jeżeli jednak jest wilgotno i deszczowo to piłki są cięższe i wolniejsze, co sprzyja graczom defensywnym.
6. Brak TB w 5 secie
Tak jak na Australian Open i French Open w decydującym w 5 secie nie ma tiebreaka – gramy do 2 gemów przewagi. Jeżeli komuś przydarzy się długie spotkanie 5-setowe, które będzie trwało bardzo długo to nie warto stawiać na tego zawodnika w kolejnej rundzie.
Najlepszym przykładem jest pamiętne spotkanie z 2010 roku Isner – Mahut. Panowie grali swoje spotkanie w przesięgu 3 dni, a w decydującym secie padł wynik 70-68. Wygrał Amerykanin, ale zapłacił za to w kolejnej rundzie, gdzie przegrał gładko 3-0.
To by było na tyle. Myślę, że te rady przydarzą się szczególnie początkującym graczom, ale może i Ci bardziej zaawansowani coś dla siebie zachowają. Powodzenia!
Typy/Analizy/Porady -> http://tennis365.pl (http://tennis365.pl/)

paweltyper
22-06-2016, 22:10
Bardzo ciekawe porady ja bym ze swojej strony jeszcze dodał że szybka nawierzchnia trawiasta powoduje przy returnowaniu piłek spore obciążenie dla nadgarstka i całej ręki, dodatkowo zdarzają się poślizgnięcia albo złe stanięcia nogą i kontuzja gotowa. Dlatego warto też uważać na ewentualne krecze i ich sposoby rozliczania u różnych bukmacherów.