PDA

Zobacz pełną wersję : Boks1rocke1
23-06-2016, 17:51
Temat poświęcony nadchodzącym walkom bokserskim.

1rocke1
23-06-2016, 17:55
Anthony Joshua - Dominic Breazeale


Joshua jest wielkim faworytem tej walki i inne rozstrzygnięcie niż jego zwycięstwo przed czasem, będzie wielką niespodzianką. Jednak bukmacherzy spodziewają się rozstrzygnięcia praktycznie już na samym początku walki, czego specjalnie nie widzę.
Brytyjczyk mimo imponującego rekordu (16 (16KOs)-0-0) do tej pory nie bił się z nikim konkretnym (Martina odbieram za bokserskiego „pajaca”,który tytuł zdobył tylko dzięki kontuzji Glazkova w ich walce), a pół roku temu ze słabiutkim Whytem i tak przeboksował 7 rund.
Breazeale też ma świetny rekord (17 (15KOs)-0-0), a ostatnio znokautował nawet całkiem dobrego Mansoura. Do tego ma bardzo dobre (nawet lepsze od Joshuy) warunki fizyczne i mądrze walcząc może trzymać rywala na dystans co też ułatwi mu walkę.
Tak więc nie spodziewam się szybkiej masakry i 4-5 rund spokojnie ta walka powinna potrwać.

powyżej 3,5 rund
kurs: 4,25
5Dimes

Adziu
23-06-2016, 19:50
Ten słabiutki Whyte jak go określasz w drugiej rundzie konkretnie naruszył Anthonego. Było bardzo gorąco, polecam obejrzeć co się działo wraz z końcem drugiej rundy gdzie Whyte rzucił się na sędziego i mało co walkę by przerwano :) Generalnie w tamtej potyczce dała o sobie znać gorąca głowa Joshuy- powinien kontrolować walkę, a dał się wciągnąć w brudne sztuczki rywala mimo to zakończył walkę efektownym nokautem. Z Whytem teraz mało kto chce się mierzyć bo to bardzo nie wygodny rywal.

Odnośnie walki Joshuy z Breazalem. Typ zupełnie popieram aż nie ciężko uwierzyć, że na tylko na 4 rundy dają aż taki kurs. Breazale jest wolny, do czasu przerwana walki z Monsurem wcale nie miał przewagi (tamten poprostu zrezygnował) nie ma silnego ciosu- ale te 4 rundy wytrzyma.

1rocke1
23-06-2016, 21:34
Było bardzo gorąco, polecam obejrzeć co się działo wraz z końcem drugiej rundy gdzie Whyte rzucił się na sędziego i mało co walkę by przerwano :) .
Chodzi Ci chyba o sytuację z końca pierwszej rundy, kiedy to Whyte wpienił się bo dostał cios po gongu, ale na pewno nie groziło to przerwaniem walki :)

W drugiej rundzie faktycznie ładnie trafił Joshue, ale też nie przesadzałbym, że go "konkretnie naruszył", nie widziałem najmniejszego zagrożenia choćby knock-downem. Poza tym w pełni kontrolował walkę Joshua.

Whyte będzie walczył z Bacurinem na tej samej gali co Joshua. Jest stawiany na pewniaka więc zobaczymy jak się zaprezentuje, ale ja szybkiego końca bym się nie spodziewał i widziałbym tutaj też co najmniej jakiś overek w rundach.

Trollfan
28-06-2016, 12:56
Miałem zacząć temat walki Fury-Kłyczko, ale przez ostatnie 4 dni sporo się działo w tej materii:
- walka przesunięta na październik w związku z kontuzją kostki Fury'ego,
- Fury podejrzany o stosowanie dopingu, w pochodzącej z zeszłego roku próbce znaleziono ślady zakazanej substancji, sprawa będzie wyjaśniana.

http://www.mirror.co.uk/sport/boxing/world-heavyweight-champion-tyson-fury-8284227

A szkoda, byłem bardzo ciekaw tej walki :/

admin
20-07-2016, 15:46
Czy któryś z Was czułby się na siłach opisać artykuł o boksie pod kątem zakładów bukmacherskich?

Szczegóły współpracy w dziale Praca (http://www.surebety.pl/artykul/praca) i po kontakcie ze mną :)

1rocke1
08-09-2016, 11:14
Głowacki - Usyk

Walka za tydzień ale piszę już teraz bo kursy są mega komiczne i moim zdaniem ulegną jeszcze baaaardzo dużej korekcie..., a poza tym może uda się w końcu nawiązać jakiś zalążek dyskusji bo bardzo słabo patrzy się na konkursowy sępogród jaki tu powstał :D ale do rzeczy…

Rozumiem,że Usyk jest wielką nadzieją ukraińskiego boksu z mocnym ciosem,dobrymi warunkami fizycznymi i nie wykluczam, że w przyszłości zostanie mistrzem (znaczy się jest mistrzem i nawet złotym medalistą olimpijskim, ale to wszystko amatorsko). Na ten moment jest jednak ciągle bardzo mało doświadczony w boksie zawodowym i wystawianie na niego takiego kursu w walce z mocnym mistrzem (słabi też się zdarzaj, czytaj Martins) jest niepoważne…

Olek stoczył do tej pory 9 walk zawodowych, wszystkie wygrał przed czasem i nawet dorobił się pasa WBO Inter-Continental. Niewielka liczba zawodowych walk sama w sobie jest już problemem, ale przede wszystkim liczy się klasa przeciwników, a tych miał do tej pory słabiutkich! (m.in. przed ostatnio walczył z Mullerem, który wcześniej „wygrał” z Masternakiem na punkty chociaż po drodze leżał 2x na deskach).

Kolejnym problemem Usyka będzie dystans 12 rund. Do tej pory walczył maksymalnie do 8mej i będzie miał duży problem walcząc w ostatnich rundach bo może źle rozłożyć siły, „wystrzelać” się na początku i przez to będzie robił za worek treningowy pod koniec walki.

Ostatnim jego problemem jest miejsce rozegrania walki. Po pierwsze tylko raz bił się za granicą (w duuuuużo mniejszej gali) i może się spalić, a po drugie przede wszystkim ściany mają bardzo duże znaczenie przy liczeniu punktów (nawet przy walkach mistrzowskich) i moim zdaniem jego szanse na zwycięstwo w ten sposób są już na starcie bardzo wątpliwe.

Co do Głowackiego… po walce z Huckiem można było jeszcze sceptycznie podchodzić mówiąc, że „trafił raz przypadkowo i tylko dzięki temu mógł dobić szwaba”. Jednak z USS Cunninghamem potwierdził swoją klasę wygrywając pewnie na punkty i posyłając go po drodze 3x na deski.
Tak więc stawianie go po takim kursie z niedoświadczonym (aczkolwiek faktycznie perspektywicznym) Usykiem, jest niepoważne.
Ewentualnie mogłyby dojść jakieś problemy zdrowotne dla usprawiedliwienia takich kursów, ale nie dotarłem do informacji by z Głowackim było coś nie tak.

Moim zdaniem jeśli Usyk ma tu jakoś wygrać to musi liczyć przede wszystkim na knockout w pierwszej części walki, ale daje mu na to niewielkie szanse.
Natomiast.najbardziej prawdopodobnym dla mnie scenariuszem jest zwycięstwo na punkty „Główki”.

Głowacki wygra
bet365 - 2,75

Zostawiłem kilka obszarów "otwartych" i chętnie poczytam opinie innych na temat tej walki