PDA

Zobacz pełną wersję : Fałszywe e-maile, wyłudzenia (phishing)

Inbloom
06-07-2016, 12:56
Witam, moim zdaniem temat bardzo ważny zwłaszcza dla użytkowników dopiero zaczynających przygodę z zakładami.

Nie wiem jak to wygląda u was ale mnie takie maile się zdarzają dosyć regularnie (raz na dwa miesiące) i jestem już na nie wyczulony. Macie jakieś doświadczenia z kradzieżą danych osobowych lub próbą wyłudzenia danych ?

P.S. Jutro przewertuję skrzynkę i wrzucę jakieś screeny. Powinniśmy tu umieszczać takie przypadki by uchronić innych.

Inbloom
07-07-2016, 13:03
Tu jest ostatni e-mail który zwrócił moją uwagę.

178

Sam temat wiadomości już wydaje się dziwny. Pisany w ten sposób być może miał nabrać autentyczności w oczach początkującego gracza.

Nadawca: "service.pl" - sam nie wiem co to ma znaczyć. Brzmi dosyć oficjalnie więc pewnie też miał na celu nabrania użytkownika.

No i perełka na torcie czyli literówka. Ktoś nieuważny, mniej doświadczony czy nie znający angielskiego nie zwróci uwagi na sprytnie podmienioną literkę "m" na "n".

Nie mam pojęcia co kryje się pod tym linkiem i nie mam zamiaru tego sprawdzać ;) Wam też nie radzę :p

Co o tym myślicie?

Też dostajecie podobne maile? Macie jakieś doświadczenia?

Warto upubliczniać takie przypadki bo nieraz można zapobiec większym problemom.

paweltyper
09-07-2016, 23:24
Aby uniknąć takich maili polecam posiadać jeden adres email który będzie służył tylko i wyłącznie do celów bukmacherskich. Najlepszy na chwilę obecną jest gmail.

dzob9
23-07-2016, 02:17
Co do samych wyłudzeń to zdarza się bardzo rzadko, naprawdę bardzo. Teraz mieni mi się przed oczyma ale może jak mi się zechce jutro coś prześle. Mam stertę wiadomości od buków, kasyn itd. Co do samej filozofii jednego adresu się zgadzam ale wykorzystuje do tego o2 i polecam. Rozmiar skrzynki i rozmiar wiadomości wysyłanych zachęca. Nie raz trzeba przesyłać bukom obszernego maila do kyc więc to się przydaje.