PDA

Zobacz pełną wersję : Mistrzostwa Europy U20 - Daniawaldek93
29-07-2016, 18:42
Od 28 czerwca w Danii odbywają się Mistrzostwa Europy U20. Polska znalazła się w grupie C wraz z Francją, Szwajcarią i Serbią.

waldek93
29-07-2016, 18:43
Czas zdarzenia: 2016-07-29 20:00
Dyscyplina: Piłka ręczna
Zdarzenie: Słowenia - Islandia (AH +2.5)
Typ: 1
Bukmacher: Betsson
Kurs: 2.00
Stawka: 2
Wynik : 19-23

Analiza :
Islandia wczoraj nie prezentowała takiego poziomu jakoby sugerują na to kursy bukmacherów. Z dość przeciętną Rosją wygrała ale z ogromnymi problemami. Przez chwilę w tym spotkaniu był już remis i dopiero końcówka sprawiła, że Islandia triumfowała 32-31. Jeśli chodzi o skład to większość zawodników to na razie dość anonimowe nazwiska. Uwagę jednak zwraca Ingi Magunsson, zawodnik który w zeszłym roku błyszczał na Mistrzostwach Świata. W meczu z Rosją zdobył on osiem bramek i zdecydowanie był wyróżniającą się postacią Islandczykom.


Wspominając ostatnie Mistrzostwa Świata to właśnie Słowenia jest drużyną, która najbardziej zaskoczyła. Nikt nie spodziewał się, że Słowieńcy zdobędą tytuł wicemistrzów i awansują do finału. Co ciekawe w półfinale dokładnie rok temu drużyna ta rywalizowała właśnie z Islandią. Po wyrównanym meczu ostatecznie wygrali właśnie Słoweńcy 31-30. We wczorajszy spotkaniu dzisiejsi rywale Islandii przegrali z Hiszpanią 20-21. Przed dłuższy czas prowadzili jednak grę i tylko brak skuteczności pozbawił ich wygranej. Najlepszym zawodnikiem Słowenii został bramkarz - Kasterlic, który prezentował się na prawdę solidnie i cały czas utrzymywał kolegów w grze.


Trzeba powiedzieć otwarcie, że dla Słowenii ten mecz może być jedynym ratunkiem w kontekście wyjścia z grupy. Myślę, że będzie to wyrównany mecz i o wynik może przesądzić ewentualnie jedna bramka.

waldek93
31-07-2016, 04:59
Czas zdarzenia: 2016-07-31 14:00
Dyscyplina: Piłka ręczna
Zdarzenie: Serbia - Polska
Typ: 2
Bukmacher: Bwin
Kurs: 2.25
Stawka: 2
Wynik : 27-33

Komentarz : Ogromny sukces naszych szczypiornistów. Dobra gra i pewny awans do 1/4 finału!


Analiza :
Polacy na tych mistrzostwach jak na razie spisują się powyżej oczekiwań. W teorii byliśmy najsłabszą drużyną tej grupy. W pierwszym meczu jednak nasi młodzi szczypiorniści sprawili ogromną niespodziankę i pokonali Szwajcarów 21-18. Drugi mecz nie był już jednak tak udany gdyż otrzymaliśmy srogą lekcję handballu od Francji i przegraliśmy 20-34. Wyniku tego jednak nie brałbym mocno do siebie gdyż Trójkolorowi to faworyci tej imprezy zdecydowanie odstający klasą od reszty stawki. Na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata ograli oni w fazie pucharowej każdą drużynę minimum pięcioma bramkami. Wydaję się, że głównym kluczem do zwycięstwa będzie postawa Tomasza Wiśniewskiego. Bramkarz Orlenu Wisły wybronił nam mecz ze Szwajcarią i został zawodnikiem meczu.


Jeśli chodzi o Serbów to będziemy musieli uważać głównie na rozgrywającego Vukasina Rakojce. Była to zdecydowanie najbardziej wyróżniająca się postać wśród naszych rywali. Jak na razie w dwóch meczach zawodnik Vojdoviny zdobył aż trzynaście bramek. Rocznikowo z naszymi dzisiejszymi rywalami mierzyliśmy się rok temu podczas wspomnianych już Mistrzostw Świata. Wtedy przegraliśmy z Serbami 27-26, co ostatecznie pozbawiło nas awansu z fazy grupowej. Mecz ten doskonale pamiętają Arsenic, Kowalczyk i Netz, którzy zdobyli wtedy po sześć bramek. Serbowie w tym meczu będą grali z nożem na gardle gdyż po remisie ze Szwajcarią i porażcę z Francją muszą wygrać z nami i liczyć na pomyślne rozstrzygnięcie w drugim meczu.


Myślę, że dziś głównoplanowymi postaciami będą bramkarze. Jeśli Wiśniewski zaprezentuję formę w podobną co w dwóch pierwszych meczach to powinniśmy mieć ogromną przewagę. Dodatkowym atutem będzie wypoczynek. Po przerwie meczu z Francją (9-17) trener dał odpocząć naszym kluczowym graczom, a Serbowie do ostatniej chwili walczyli o remis ze Szwajcarami.

waldek93
31-07-2016, 19:52
Czas zdarzenia: 2016-07-31 20:15
Dyscyplina: Piłka ręczna
Zdarzenie: Hiszpania - Islandia
Typ: 2
Bukmacher: Bwin
Kurs: 1.67
Stawka: 2
Wynik : 28-28

Komentarz : Przez cały mecz Islandia prowadziła 2-3 bramkami, pod koniec dali się jednak dogonić Hiszpanii.

Analiza :

W grupie D wszystko odbyło się zgodnie z przewidywaniami. Hiszpania i Islandia zgodnie ograły Rosję i Słowenię i dziś zagrają o pierwsze miejsce w grupie. Spotkanie to będzie nieco powtórzeniem zeszłorocznego meczu o brązowy medal Mistrzostw Świata . Wtedy to górą byli Islandczycy, którzy ograli Hiszpanów 26-22. Również i w grupie tamtego turnieju obie drużyny rywalizowały i też lepsza okazała się Islandia (25-24). Pierwsze błyski pokazała największa gwiazda Skandynawów – Ingi Magusson. Jak na razie na tym turnieju Magnusson gra jednak w kartkę. W spotkaniu z Rosją zagrał wspaniałe spotkanie i trafił do siatki aż osiem razy. Przedwczoraj ze Słowenią tylko raz pokonał bramkarza.

Hiszpanie w pierwszym meczu dość mocno namęczyli się ze Słowenią i mimo, że przez cały mecz przegrywali to ostatecznie udało im się odwrócić losy meczu i zwyciężyć 21-20. Wczorajszy mecz z Rosją był natomiast już zwycięskim spacerkiem (34-23). W drużynie Hiszpanii brakuję wyróżniającej się postaci. Jak na razie najskuteczniejszy jest Pena, który w dwóch meczach zdobył siedem bramek. To jak wyrównana jest kadra Hiszpanów niech świadczy fakt, że w meczu z Rosją przynajmniej trzy bramki na koncie miało ośmiu graczy.


Warto też wspomnieć, że obie drużyny rozegrały sparing przed samymi Mistrzostwami i wtedy również górą okazali się Islandczycy (30-23). Liczę więc, że dziś Skandynawowie podtrzymają serię i czwarty raz w ciągu roku pokonają Hiszpanów.

Inbloom
31-07-2016, 23:28
Fajne i ciekawe analizy :) Trochę pechowo ta Islandia ale nie można się zrażać :cool:

marwij
06-08-2016, 18:03
Islandia :-)

waldek93
07-08-2016, 22:14
No niestety. Sędzia karnego podyktował w ostatniej sekundzie za faul na kole :/