PDA

Zobacz pełną wersję : Igrzyska Olimpijskie 2016

waldek93
07-08-2016, 21:27
Temat poświęcony IO 2016 w Rio!

waldek93
07-08-2016, 21:28
Czas zdarzenia: 2016-08-07 21:40
Dyscyplina: Piłka ręczna
Zdarzenie: Polska - Brazylia
Typ: 1
Bukmacher: Unibet
Kurs: 1.93
Stawka: 3

Komentarz : Bez komentarza. Nasza defensywa nie istnieje..

Analiza :
Dziś czeka nas pierwsze spotkanie Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Na początek duże wyzwanie bo mecz z gospodarzem imprezy – Brazylią.

Polacy przygotowywali się do Rio w Doha gdzie rozegrali dwa mecze towarzyskie. Oba spotkania rozegraliśmy z Katarem i dwukrotnie przegraliśmy 29-26 i 24-20. Nikt jednak nie wie jak wyglądały te spotkania gdyż zostały objętkę klauzulą tajności. Szczerze mówiąc mam ogromnę zaufanie do trenera Dujszebajewa. Uważam, że jest on odpowiednim trenerem dla naszych szczypiornistów i ma przy sobie zawodników, których zna jak własną kieszeń. W końcu do dyspozycji ma połowę składu, z którym w tym sezonie wygrał Ligę Mistrzów. Skład jest wielką nie wiadomą, szczerze mówiąc sam jestem ciekawy kto wcieli się w rolę rozgrywającego.

Brazylia do tej imprezy przygotowywała się głównie przez Mistrzostwa Panamerykańskie. Tam nie miała sobie równych i wygrała wszystkie siedem spotkań z ogromną przewagą. Oprócz tego Brazylijczycy rozegrali kilka meczów sparingowych. Mierzyli się m.in. z Danią (26-26) oraz Katarem (28-30).Dziś musimy się głównie bać rozgrywających bo tutaj ma Brazylia największą broń. Fabio Chiuffa oraz Felipe Ribeiro zostali wybrani do najlepszej siódemki Mistrzostw Panamerykańskich.

Kurs na Polaków jest bardzo kuszący ale myślę, że przesadzony. Polacy będą faworytem tego meczu i uważam, że dziś zobaczymy pierwsze szlify Dujszebajewa.

waldek93
08-08-2016, 01:09
Czas zdarzenia: 2016-08-08 02:50
Zdarzenie: Słowenia - Egipt (AH -5.5 gola)
Typ: 2
Bukmacher: 1xBet
Kurs: 1.75
Stawka: 2
Wynik : 27-26

Komentarz : Egipt przed końcem już nawet prowadził. Drużyna z Afryki mocno niedoceniona przez buki.

Analiza :
W ostatnim meczu "polskiej grupy" na Igrzyskach w Rio, Słowenia będzie podejmować Egipt.

Muszę przyznać, że Egipt kilka razy w meczach sparingowych mnie zaskoczył. Afrykanie grali bardzo solidny handball i dorównywali krokiem europejskim potęgą. Chodzi mi tutaj głównie o turniej w Strassburgu gdzie Egipt rywalizował z Niemcami (27-30) i Francją (26-30). Warto też wspomnieć, że w tym roku Egiptowi udało się po ośmiu latach odzyskać Mistrzostwo Aryki. Egipcjanie wygrali wszystkie spotkania i w finale dość niespodziewanie pokonali Tunezję 21-19. Jeśli chodzi o "bombardierów" to tutaj Słoweńcy obawiać się muszą szczególnie rozgrywającego Flensburga - El-Ahmara.

Słowenia w ostatnim czasie na stałe wskoczyła do pierwszej ósemki Europy. W tej reprezentacji choć czołowi zawodnicy lata świetności mają już za sobą to nadal grają na wysokim poziomie. Potwierdzeniem tego były chociażby kwalifikacje do Rio, w których Słowenia wyeliminowała m.in. wicemistrzów Europy - Hiszpanów. Czołowe rolę w tej drużynie odgrywają zawodnicy Vive Kielce: Zorman i Bombac.

Jeśli spojrzymy w historię to obie drużyny w ciągu ostatnich trzech lat mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwa z tych spotkań wygrała Słowenia, a raz triumfował Egipt. Nie wierze jednak aby dziś mistrzowie Afryki zostali rozgromieni. Myślę, że Egipt na tych igrzyskach nas nie raz zaskoczy i dziś dotrzyma tempa Słoweńcom.

waldek93
09-08-2016, 19:23
Czas zdarzenia: 2016-08-09 19:40
Zdarzenie: Tunezja - Dania (AH +5.5 gola)
Kurs: 1.76
Wynik : 23-31

Komentarz : Każde niedokładne rozegranie piłki Tunezyjczyków skutkowało kontrą. Duńczycy bardzo dobrze opanowali ten element gry i byli bez litośnie skuteczni.

Analiza :

W tym turnieju dość mocno będę faworyzował afrykańskie drużyny. Myślę, że są one bardzo niedoceniane jeśli chodzi o starcia z Europą. Pokazały to chociażby pierwsze mecze tej imprezy gdzie Tunezyjczycy sprawili masę problemów Francuzom (23-25) i na minutę przed końcem mieli nawet piłkę na remis. Podobnie dobrze zaprezentował się Egipt, który przez większość czasu wygrywał ze Słowenią (26-27). Oczywiście dobra gra Tunezyjczyków nie bierze się z niczego, a popierają je znane nazwiska. Pierwszoplanowe role odgrywają obrotowy Issam Tej (grający w lidze katar$kiej) oraz Wael Jallouz z słynnej FC Barcelony. To właśnie ta dwójka prowadzi grę Tunezji, a w meczu z Francją zdobyła 12 bramek.

Oczywiście Duńczyków nikomu nie trzeba przedstawiać bo to absolutny TOP jeśli chodzi o światowy handball. W ostatnim czasie Skandynawowie są jednak w dołku formy. Patrząc na poprzednie mecze to prócz zwycięstwa z Niemcami ciężko się doszukać wygranej nad jakimś topowym zespołem. Oczywiście w Danii mają wielkie indywidualności. W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o Mikkelu Hansenie (PSG).Groźna też jest młodzież czyli Sven oraz Damgaard, którzy na przetarcie rzucili kilka bramek w meczu z Argentyną (25-19).

Myślę jednak, że to spotkanie nie będzie tak jednostronne jak na to wskazują bukmacherzy. Tunezja w meczu z Francją pokazała, że będzie walczyć o awans i trzeba się z nią liczyć.

waldek93
12-08-2016, 00:44
Czas zdarzenia: 2016-08-11 00:50
Zdarzenie: Słowenia - Szwecja
Kurs: 1.93
Wynik : 29-24

Komentarz : Bardzo słaba forma Szwedów. Skandynawowie bez żadnego stylu.

Słowenia jak na razie na tej imprezie nie zawodzi. Jako jedyna drużyna na tym turnieju pokonała znakomicie spisującą się Brazylię (31-28) oraz ograła Egipt (27-26). Oczywiście wychodzi tutaj ogromne doświadczenie tej drużyny, która wiekiem ustępuję tylko Polakom. Gra opiera się głównie na trójcę : Kavitcnik-Zorman-Dolenec. Dobrze też dysponowane są skrzydła w postaci Cingesara oraz młodziutkiego Janca. Warto zatrzymać się nad tym ostatnim graczem gdyż jak na razie osiemnastolatek może popisać się 100% skutecznością przy 14 rzutach. Trzeba przyznać, że jest to ewenement jeśli chodzi o turniej olimpijski. Ostatnia forma Słowenii wygląda na papierze również wygląda dość dobrze - osiem wygranych z dziesięciu spotkań.

Szwedzi w tym meczu zagrają o życie. Po dwóch meczach mają na koncie 0 punktów i w przypadku dzisiejszej przegranej prawdopodobnie pożegnają się z Igrzyskami. Szczególnie, że Szwecja odniosła porażkę z teoretycznie najsłabszym Egiptem (25-26). W pierwszym meczu natomiast poległa z Niemcami (29-32). Głównym problemem u Szwedów jest brak lidera. Kim Anderson lata świetności ma już za sobą, a wśród młodzieży ciężko odnaleźć jego następcę. Co prawda jest Jakobsen czy Nielsen lecz jest to chyba nieco za niski poziom. Wyróżniającą się postacią w poprzednich meczach był skrzydłowy Jerry Tollbring. Zawodnik Kristianstad może popisać dwunastoma trafieniami na tym turnieju.

Historia przemawia tutaj za Szwedami, którzy w pięciu ostatnich meczach aż czterokrotnie wygrywali. Ja jednak skłaniam się ku Słowenii, która jako jedyna obok Francji prezentuję solidną dyspozycję.. Myślę, że dziś Słowenia powalczy na 100% i będzie celować w wyjście z pierwszego miejsca w grupie.

waldek93
14-08-2016, 02:52
Czas zdarzenia: 2016-08-14 02:55
Zdarzenie: Tunezja - Argentyna
Kurs: 1.82

Analiza : Tunezyjczycy słabo rozpracowali Argentynę. Nie obnażyli żadnego słabego punktu i zasłużenie przegrali.

Dziś kolejna analiza afrykańskiej drużyny, tym razem pod lupę biorę mecz Tunezji z Argentyną. Tak jak już nie raz pisałem uważam, że drużyny z Czarnego Lądu są bardzo niedoceniane na tej imprezie. O tym świadczą między innymi mecze niespodzianki: Tunezja - Katar (25:25), Egipt - Szwecja (26:25) czy Egipt - Brazylia (27:27). Co więcej Tunezja ciągle jest w grze o awans. Po trzech meczach na koncie ma dwie porażki oraz remis z Katarem. Oczywiście te wyniki nie są łutem szczęścia czy innego przypadku. W Tunezji gra kilku zawodników, którzy na co dzień występują w najlepszych ligach świata. Mówię tutaj głównie o Waelu Jallouz (FC Barcelona), Issamie Tej (liga katar$ka) oraz Ousasami Boughani (Tremblay). Cała trójka przesądza o sile swojej drużyny, o czym mogą świadczyć statystyki meczu z Katarem. Jallouz, Boughani oraz Tej zdobyli 17 z 25 goli strzelonych Azjatom.

Argentyna na tym turnieju zaskoczyła tylko raz. W meczu z Chorwacją, gdzie postraszyła swoich rywali prowadząc przed końcem 25-24, by ostatecznie przegrać to spotkanie 26-27. Oprócz tego Argentyna zagrała dwa bardzo słabe mecze z Francją (24-31) oraz Danią (19-25). Głównymi postaciami tej drużyny są oczywiście bracia Simonet i to głównie na nich opiera się gra zespołu. Jednak gdy ta dwójka zostanie wyłączona z gry robią się schody. Taka sytuacja była dobrze widoczna w meczu z Francją, gdzie główny rozgrywający dostał krycie indywidualne. W zasadzie reszta drużyny nie potrafiła się w zasadzie pozbierać i widzieliśmy sporo kontrataków ze strony rywali. Warto chociaż w ramach ciekawostki wspomnieć jeszcze o ogromnej wpadce sprzed dwóch miesięcy podczas Mistrzostw Panamerykańskich.

Drużyna gospodarzy czyli Argentyna zajęła tam trzecie miejsce. Wynik mógłby być lepszy gdyby nie porażka z... Grenlandią (23-25).
Tak jak wspomniałem już na początku na tym turnieju mocno będę celował w niedoceniane drużyny z Afryki. Nie widzę, żadnych argumentów w stronę Argentyny więc stawiam na Tunezyjczyków.

waldek93
15-08-2016, 17:38
Czas zdarzenia: 2016-08-15 21:40
Zdarzenie: Szwecja - Brazylia
Kurs: 3.20
Wynik : 30-19

Komentarz : Tak jak przewidywałem. Trener Brazylijczyków nie przyłożył zbytniej wagi do tego meczu. Pewnie zwycięstwo Szwecji na kursie 3.20!

Brazylia jest jedną z największych niespodzianek tego turnieju. Szczerze mówiąc myślałem, że dużo bardziej w stawce namiesza niedoceniany Egipt, a nie gospodarze. Brazylijczycy natomiast grając swoje pokonali Niemców i Polaków. Co natomiast nie przynosi im za dużej chwały w kolejnym meczu tylko zremisowali z Egiptem pozbawiając się szans na pierwsze miejsce. W zasadzie w dzisiejszym spotkaniu zawalczą już o nic. Podejrzewam, że pisząc w tej chwili analizę Niemcy ogrywają Egipt i spokojnie zmierzają po pierwsze miejsce. Brazylia więc musi się zadowolić trzecią pozycją i nic już tego nie zmieni. Ciekawe więc jak zachowa się trener gospodarzy. Do ćwierćfinału zostały dwa dni więc nieracjonalnie byłoby forsować swoich kluczowych graczy.

Liczyłem, że Szwedzi po popisach w olimpijskich kwalifikacjach zagrają ciut lepiej na turnieju i do ostatniego meczu będą walczyć z Polską i Egiptem o awans. Tymczasem Skandynawowie nie osiągnęli żadnego korzystnego wyniki i przegrali wszystkie spotkania. Trzeba jednak przyznać, że Szwedzi wcale dużo nie odstawali od Polaków czy Egipcjan. Tak na prawdę gdyby nie kilka dyskusyjnych decyzji arbitra w spotkaniu z nami to może dziś Szwedzi walczyli by o awans. Szczególnie, że kadra ich też wygląda solidnie. Pierwsza linia z bombardierami: Andressonem, Jakobssonem i Stenmalmem czy skrzydła z Petersen i Tollbringiem

Przyznam szczerze, że liczę na to, że Brazylijczycy w tym meczu zagrają głównie rezerwowymi. Między pierwszym składem, a resztą szczypiornistów w drużynie gospodarzy jest ogromna przepaść. Szwedzi na pewno też nie odpuszczą tego meczu i godnie będą chcieli pożegnać się z Igrzyskami.

waldek93
16-08-2016, 00:35
Czas zdarzenia: 2016-08-16 02:50
Zdarzenie: Katar - Argentyna (AH -3.5 gola)
Kurs: 2.08
Wynik : 22-18

Komentarz : Simonet próbował ale w pojedynkę nie miał szans. Katarczykom daję duże szansę w ćwierćfinale z Argentyną.

Mecz Kataru z Argentyną zakończy zmagania grupowe turnieju Igrzysk Olimpijskich. Jednocześnie to spotkanie rozwieje ostatnią wątpliwość kto awansuję do najlepszej ósemki. Zwycięstwo lub remis promuję Katar.

Katar na tym turnieju rozpoczął z wysokiego "C". Po wysokim zwycięstwie nad Chorwacją (30-23) wydawało się, że Katarczycy znów zaskoczą i będą czarnym koniem tej grupy. Niestety dość mocno się pomyliłem. Katar przegrał następne mecze z Francją (20-35) oraz Danią (25-26) i na koniec zremisował z Tunezją (25-25). Niemniej jednak to dziś Azjaci będą faworytem. Katar w zasadzie na tym turnieju zagrał tylko jedno fatalne spotkanie z Francją. W reszcie pojedynków podopieczni Rivery nie ustępowali widocznie swoim rywalom. Nie zawodzili przede wszystkim Marković i Capoue. Znów głowie na tej dwójce opiera się gra Katarczyków. Ten drugi szczególnie zachwycił w meczu z Tunezją gdzie zdobył aż 12 bramek! Marković do tego wyniku zbliżył się w spotkaniu z Chorwacją (10 goli).

O Argentynie już pisałem w poprzedniej analizie. Pomimo zwycięstwa w ostatnim i zarazem jedynym spotkaniu z Tunezją ich gra mnie nadal nie przekonuję. Drużyna z Afryki zagrała w tym meczu bardzo słabo i w zasadzie nie wykorzystała żadnej słabej strony Argentyny (a jest ich wiele). Na pewno Katarczycy nie pozwolą sobie tak jak Tunezyjczycy kontrować raz za razem i masowo tracić bramki. Nie zadziała też na nich bardzo przewidywalne granie na skrzydłowych przez braci Simonet.

Więcej o Argentynie nie ma się co rozpisywać bo według mnie jest to drużyna przynajmniej o klasę gorsza od Kataru. Dziś powinniśmy to zobaczyć na boisku i liczę na wysokie zwycięstwo Azjatów.

waldek93
17-08-2016, 16:21
Czas zdarzenia: 2016-08-17 18:30
Zdarzenie: Niemcy - Katar
Typ : 2
Kurs: 3.94

Komentarz : Wolff dzisiaj nie do przejścia. Bramkarz reprezentacji Niemiec na skuteczności 40%.

Dla mniej odważnych proponuję grać po 1.96 z handicapem -2.5 gola w stronę Kataru.

Niemcy na tym turnieju mnie nie przekonali. Powiedzmy sobie szczerze, że zajęcie pierwszego miejsca w naszej grupie jest porównywalne co awans z grupy z Chorwacją, Francją czy Danią. W końcu nasi zachodni sąsiedzi nie rozegrali jak na razie jakiegoś cudownego spotkania. Pokonanie Polski, Egiptu czy Szwecji to na tą chwilę żadne wyzwanie. Problemy natomiast zaczęły się dziać w meczu z Brazylią gdzie rywale grali dość niekonwencjonalnie i w obronie skupili się na Uwe Gensheimerze. Niemiecki lider w tym meczu dostał czerwoną kartkę i to otworzyło Brazylii drogę do zwycięstwa.

Katarczycy natomiast grali w kartkę przeplatając słabe spotkanie z bardzo dobrymi. Jako jedyni na tym turnieju pokonali Chorwację (30-23). Największym plusem są oczywiście gwiazdy Capote i Marković, którzy co ważne nie zawodzą. Oglądając mecze Azjatów można wydaję się, że bez nich ta drużyna by nie istniała. Wystarczy spojrzeć na statystyki meczu z Chorwacją (10 bramek Markovicia) czy Tunezją (12 bramek Capote). Ciężko znaleźć na tym turnieju tak bramkostrzelnych szczypiornistów. Do tego oczywiście Katar ma na tą chwilę dużo bardziej doświadczonych graczy od reprezentacji Niemiec m.in. bramkarze Stojanović i Stanić czy rozgrywający Mimisević, Zagarić, Megdich.

W tym spotkaniu oceniam szansę 55 do 45 w stronę Niemców. Myślę, że jeśli Marković i Capote zagrają na swoim poziomie to spokojnie mogą wprowadzić Katar do półfinału.

waldek93
21-08-2016, 01:46
Czas zdarzenia: 2016-08-21 15:30
Zdarzenie: Polska - Niemcy
Kurs: 4.10

Komentarz : Nie ma co tutaj analizować porażki. Liczyłem na niespodziankę ale się nie udało :)

A więc udało się, nasi piłkarze wywalczyli to o czym mówili czyli szansę na krążek Igrzysk Olimpijskich. Motywacja jest ogromna. Dla niektórych graczy może to być pożegnanie z grą w kadrze. Głośno o tym mówi m.in. Bartosz Jurecki, który po tym sezonie ma rozpocząć pracę trenerską. Trzeba przyznać, że w fazie pucharowej Polacy potrafią sprowadzić rywali na swój dość niski poziom. Tak było w meczach z Danią i Chorwacją gdzie nasi rywale właściwie dostosowali się do nas. Problemy mamy praktycznie w każdym elemencie gry. Głównym jest chyba brak pomysłu przy grze w ataku. Plusem natomiast są indywidualności gdzie główne rolę jak na razie odgrywają Lijewski, Bielecki, Daszek, Jurkiewicz i Wyszomirski. Do tego w tym meczu gotowy do gry ma być już Michał Jurecki. Więc nas atak otrzyma dodatkowo sporą siłę rażenia.

Mam wrażenie, że Niemcy to najlepszy rywal jakiego z całej stawki najlepszych ośmiu drużyn mogliśmy otrzymać. Już w pierwszy mecz fazy grupowej z naszymi sąsiadami był niezły w wykonaniu Polaków. Zagraliśmy dość dobrze i potrafiliśmy zneutralizować większość atutów Niemców. Drużyny która jak na razie jeszcze mnie nie porwała. Myślę, że wygranie naszej grupy nie było żadnym wyzwaniem. Podobnie jak mecz 1/4 z Katarem. Schody zaczęły się w półfinale gdzie bądź co bądź Niemcy z Francją zagrali podobnie jak my z Danią. Przez długi czas Trójkolorowi prowadzili grę i głównie dzięki Wolffowi i słabej skuteczności Francji mogli dogonić rywali. Najgroźniejszym zawodnikiem jest oczywiście Uwe Gensheimer (44 gole). Polacy znają jednak możliwości lewoskrzydłowego i powinni dać radę wyłączyć go z gry.

Myślę, że po tym co pokazali Polacy w poprzednich meczach można pokusić się na pogranie na nich po takim kursie. Mecze o medale rządzą się swoimi prawami, a nasi gracze są na pewno w stanie jutro powalczyć jak równy z równym z Niemcami.