PDA

Zobacz pełną wersję : Igrzyska Olimpijskie 2016

waldek93
12-08-2016, 02:10
Wszystko co związane z siatkówką oraz turniejem olimpijskim.

waldek93
12-08-2016, 02:11
Czas zdarzenia: 2016-08-12 01:30
Dyscyplina: Siatkówka
Zdarzenie: Włochy - Meksyk (AH -21.5 punków)
Typ: 1
Bukmacher: 1xBet
Kurs: 1.90
Stawka: 2
Wynik : 3-0 (-28 punktów)

Komentarz : Włosi jak na razie najlepszą drużyną Igrzysk! :)

Włosi jak na razie wyrastają na głównego pretendenta do półfinału na tym turnieju. Po pokonaniu Amerykanów (3-1) oraz Francuzów (3-0), dziś przychodzi "sparing" z Meksykiem. Mecz w którym Włosi nie powinni mieć najmniejszego problemu i rozprawić się ze swoimi rywalami 3-0. Pytanie tylko w jakim stosunku wygrają sety? Ja myślę, że spotkanie to zakończy się pogromem gdyż główną rolę odegra tutaj zagrywka. Lanza, Juantorena czy Zaytsev w meczu z Francją niszczyli serwisem swoich rywali. Widać, że są pod tym względem dobrze przygotowali i liczę, że dziś wykorzystają ten atut. Swoje blokiem na pewno dorzucą też Birarelli oraz Piano.

Meksyk jest zdecydowanie najsłabszą drużyna na tej imprezie. Dostał się tutaj z drugiej turnieju klasyfikacyjnego w tabeli, którego o jeden set okazał się lepszy od Chile i Tunezji. To jak bardzo Meksyk odstaję od reszty stawki było widoczne w meczu z Francją. Trójkolorowi wręcz bawili się ze swoimi rywalami i wygrali 3-0 (18,12,22). Jedynym graczem, o którym warto wspomnieć jest atakujący Jorge Barajas. Zawodnikowi z półamatorskiej ligi meksykańskiej jak na razie udało się zdobyć dwanaście punktów.

Nie ma co się tutaj dużo rozwodzić. Liczę na totalny pogrom Meksyku i stawiam na wygraną Włochów z dużym zapasem. Myślę, że spokojnie można grać po linii -21,5 punkta.

waldek93
15-08-2016, 16:03
Proponuję przyjrzeć się kursom na mecz Włochy - Kanada. Italia ma zapewnione pierwsze miejsce, a jeśli Kanada dziś wygra to z grupy nie wyjdzie albo Francja albo Brazylia.

waldek93
15-08-2016, 18:16
Czas zdarzenia: 2016-08-16 01:30
Zdarzenie: Włochy - Kanada (AH +1.5 seta)
Typ: 2
Bukmacher: Unibet
Kurs: 1.96
Wynik : 1-3

Komentarz : Włosi bez krycia się odpuścili ten mecz. Zajcew walił po autach i po ławkach rezerwowych z ataków :)

Tak jak wspominałem w poście wyżej Włosi dziś rozdają karty i to w zasadzie oni zadecydują kto zagra w ćwierćfinale, a kto pojedzie do domu. Sam trener Włoski już wczoraj sugerował, że część jego graczy musi odpocząć więc nie wierze w to, że dziś nie wykorzysta szansy i nie zechcę wyrzucić z turnieju Brazylii czy Francji. Szczególnie, że któraś z tych drużyn może być potem ich rywalem w półfinale. Nie ma co tutaj analizować składu bo na co się zdecyduję szkoleniowiec Italii tego nie wiadomo. W pierwszym składzie Włosi jak na razie nie mieli sobie równych i rzeczywiście jest to odzwierciedlenie ich gry.

Kanada drogę do ćwierćfinału otworzyła sobie spotkaniem z Amerykanami, dość sensacyjnie wygrywając 3-0. Oczywiście ten mecz był wyjątkiem gdyż USA zagrało bardzo słabo, a i Kanadyjczycy mieli dzień konia. W tamtym meczu Schmittowi i Hoagowi wchodziło wszystko. Dodatkowo Kanada znalazła sposób na Andersona zatrzymując go wysokim blokiem. Kolejne mecze to już równia pochyła. Kanada nie potrafiła nawiązać równej walki ani z Francją, ani z Brazylią.

Jestem w zasadzie pewien, że Italia dzisiejszy mecz oda. Podejrzewam, że Włosi za długo dziś nie będą chcieli się męczyć i ugrają maksymalnie jednego seta.

waldek93
16-08-2016, 00:36
Czas zdarzenia: 2016-08-16 03:35
Zdarzenie: Brazylia - Francja (Over 183.5 punktów)
Typ: over
Kurs: 1.88
Wynik : 3-1 (187 punktów)

Komentarz : Francja walczyła ale błędów było za dużo. Typ jednak na plus :)

To spotkanie prawdopodobnie przesądzi o być albo nie być jednej z drużyn. Co prawda nie wiemy jakim wynikiem zakończy się mecz Kanady z Włochami, ale jeśli zwycięży drużyna z Ameryki Północnej to dla Brazylii i Francji pozostanie tylko jedno miejsce. Obie drużyny nie przeżywają jak na razie życiowego turnieju. Trzeba przyznać, że spośród "światowej ósemki" Francja i Brazylia prezentują się najsłabiej. Ciężko powiedzieć czego jest to skutkiem, szczególnie w przypadku Canarinhos. Ich gra miesiąc temu podczas Ligi Światowej wyglądała o poziom lepiej. Zawodzą przede wszystkim największe gwiazdy Brazylii. Lucarelii w dwóch najważniejszych meczach grał na ledwie 40% skuteczności. Nieco lepiej ale również bez szału Wallace - 46%. Znakomity jak dtoąd Brazylijski blok na poziomie 8%!.

O Francji mógłbym napisać podobną kwestię co o Brazylii. Wydaję się, że i ta drużyna nie zdążyła z formą do Rio. W meczu z Włochami, Trójkolorowi w ogóle nie musieliby wychodzić na boisko. Zostali oni zbombardowani przez Italię zagrywką i otrzymali szybkie 3-0 (20,20,15). Podobnie i z Amerykanami bardzo słabo funkcjonowało przyjęcie Francji. Przy złym przyjęciu ciężko było cokolwiek zrobić. Co prawda starał się ratować to wszystko Rouzier ale na nie wiele to się zdało gdyż Trójkolorowi przegrali 1-3. Zawodzi mocno jeden z najlepszych siatkarzy świata - Earvin N'Gapeth. Właściwie Francuz zdobył na tym turnieju 44 punkty czyli nie wiele więcej ile zdobywał m.in. podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy w jednym spotkaniu.

Reasumując i abstrahując od formy będzie to spotkanie pełne walki. I jedna i druga drużyna łatwo nie da się wypchnąć z turnieju. Myślę, że czeka nas dziś minimum czterosetowa walka.

waldek93
16-08-2016, 04:23
Jak ktoś ma jeszcze okazję to niech łapie mecz Włochy - Kanada na live. Italia nawet się nie kryje z tym, że się podkładają. Ładują zagrywki po autach i w siatkę i się uśmiechają :)

waldek93
17-08-2016, 17:57
Czas zdarzenia: 2016-08-17 17:00
Dyscyplina: Piłka ręczna
Zdarzenie: USA - Polska
Typ: 2
Bukmacher: Bet365
Kurs: 2.75

Komentarz : No niestety, nie wiem czy to presja tak zadziałała ale zdecydowanie najsłabszy mecz Polaków na igrzyskach. Zasłużenie jedziemy do domu.

Szczerze mówiąc ciężko porównać obie drużyny jeśli chodzi o osiągnięcia w fazie grupowej. Zwolennicy Amerykanów stwierdzą, że mieli oni dużo cięższych rywali w grupie i to prawda. Ale no przepraszam przegrana z Kanadą to był śmiech na sali, a nie ciężki rywal. Porażka gładkie 3-0 przy praktycznie bezradnym Russelu i Andersonie nie powinna się zdarzyć na takim poziomie. Później wyglądało to już nieco lepiej wygrana z Francją i Brazylią powiedzmy, że robi wrażenie (pomijając oczywiście formę obu drużyn na tym turnieju). Dobrze dalej funkcjonował blok i zagrywka. Co ważne Amerykanie nie kombinowali tylko starali się wykorzystywać swoje atuty.

Po nieudanej Lidze Światowej po Polakach nie wiedziałem czego się spodziewać. Szczerze mówiąc Biało-Czerwoni pozytywnie mnie zaskoczyli. Nie uważam, że słabym meczem było spotkanie z Rosją przegrane 2-3. Według mnie naszym najgorszym spotkaniem był pojedynek z Iranem gdzie prowadziliśmy grę i później przez dwa sety stanęliśmy. Nie mniej jednak dużo w tym meczu będzie zależało od Bartosza Kurka. Jeśli nasza czołowy gracz znów wskoczy na podobny poziom co w meczu ze Sborną to uważam, że będziemy mieć ogromne szansę na półfinał. Oczywiście nasza gra nie opiera się też na samym Kurku, nie umknęła mi dobra forma m.in. Kłosa czy Buszka. Nieco słabiej wyglądał Kubiak ale myślę, że w najważniejszych momentach nasz kapitan nie zawiedzie.

Podobnie jak i reszta widzę w tym meczu duży value w stronę Polaków (myślę, że nie tylko z powodu kibicowania). Pewnie rozegra się też mini pojedynek na linii Anderson- Kurek ale uważam, że to Polacy dziś będą górą.

waldek93
19-08-2016, 03:42
Czas zdarzenia: 2016-08-19 18:00
Zdarzenie: Włochy - USA (Over 4.5 seta)
Typ: over
Kurs: 2.75

Komentarz : Szalony mecz, ale i wyrównany. Na szczęście na plus.

Patrząc na to jak dotąd prezentowały się oba zespoły to spotkanie mogłoby być meczem finałowym. Obie drużyny swoją dotychczasową grą zasłużyły na finał olimpijski. Włosi jak dotąd na tym turnieju jeszcze nie polegli. Wygrali pięć spotkań i odnieśli „kontrolowaną” porażkę z Kanadą. Jedyne do czego możemy się przeczepić to do ostatniego meczu z Iranem. Italia miała duże problemy z przyjęciem, a Persowie nie dysponują przecież zawodnikami posyłającymi super piłki. Nie mniej wszystko uspokoił geniusz Zajcewa i Juanterony i Włosi spokojnie to spotkanie wygrali 3-0. Jednak nie tylko ta dwójka jest zasługą dobrych wyników Italii. Pokonanie Francji, Brazylii czy właśnie USA to ciężka praca całej drużyny. Na tą chwilę w pierwszym składzie Włochów nie widać słabych ogniw.

Podobne zdanie mam o reprezentacji Amerykanów. Drużyna ta w turniej weszła bardzo słabo bo rozpoczęła od porażek z Kanadą i Włochami. Nie mniej jednak potem USA się pozbierało i ograło kolejno Brazylię, Francję, Meksyk i Polskę. Dla Amerykanów to ostatni gwizdek na powtórzenie złota olimpijskiego. Reprezentacja ta wiekowo jest jedną z najstarszych drużyn w turnieju i większość graczy może nie zagrać na igrzyskach w Tokio. Oczywiście główna broń to Matthew Anderson. To właśnie amerykański atakujący przyczynił się głównie do zwycięstwa z Brazylią, Francją czy Polską. Dla Andersona na tym turnieju nie ma piłek nie do skończenia o czym przekonaliśmy się na własnej skórze. Na korzyść Amerykanów działa też ogromne zgranie. Do tej reprezentacji przez ostatnie lata nie przyszli żadni nowi gracze, a ta kadra nie wiele się różni od poprzedniego turnieju.

Nie brałbym tutaj zbytnio pod uwagę pierwszego spotkania obu drużyn, gdzie Włosi wygrali 3-1. Dziś czeka nas zupełnie inny mecz. Uważam, że obie drużyny stoją na bardzo wyrównanym poziomie i o wszystkim rozstrzygnie tie-break.

waldek93
21-08-2016, 03:21
Czas zdarzenia: 2016-08-21 14:30
Zdarzenie: USA - Rosja (1 set i cały mecz)
Typ: 1
Kurs: 1.85
Wynik : 3-2

Komentarz : Słaby mecz Amerykanów. Niestety pierwszy set nie udany i pogrzebało typ.

Amerykanie po dwóch porażkach na początku turnieju powstali jak feniks z popiołów. Z meczu na mecz grają coraz lepiej. Pomimo porażki półfinał w ich wykonaniu również nie zawiódł. Z bardzo dobrze dysponowanymi Włochami (2-3) prowadzili walkę jak równy z równym wygrywając jednego z setów aż 25-9! Mam wrażenie, że w tej chwili ta kadra ma mocno obstawioną każdą pozycję. Zawodzi jedynie nieco Matthew Anderson, który w meczu z Włochami wykorzystał tylko 18 z 47 piłek. W reszcie statystyk drużyna USA wygląda solidnie. Na porządnym poziomie stoi blok (18%) ora serwis (24%).

Rosjanie natomiast jak dla mnie dość szczęśliwe znaleźli się w półfinale. Już w grupie dość mocno zawodzili i tylko szczęśliwe wylosowanie Kanady w ćwierćfinale ich uratowało. Prawdziwą ich dyspozycję pokazał mecz z Brazylią (0-3), w którym Sborna nie potrafiła w żadnym secie nawiązać równej walki (21,20,17). Bardzo brakuję tej reprezentacji jej lidera czyli Muserskiego. Ciężko wygląda gra na „dziadka” Tetyukhina, który nie jest zawodnikiem jakiejś wysokiej klasy. Próbuję co prawda ten zespół ciągnąć Michajłow ale to również nie jest jego turniej.

Szczerze mówiąc nie daję w tym meczu żadnych szans Sbornej. Myślę, że za Amerykanami przemawia dużo więcej argumentów. Może Rosjanom uda się wygrać jednego seta ale to wszystko na co dziś ich będzie stać .