PDA

Zobacz pełną wersję : Mecze Towarzyskie Klubowe

waldek93
26-08-2016, 13:53
Typy i analizy klubowych spotkań towarzyskich.

waldek93
26-08-2016, 13:54
Czas zdarzenia: 2016-08-26 16:00
Dyscyplina: Piłka ręczna
Zdarzenie: Legionowo - Wybrzeże Gdańsk
Typ: 2
Bukmacher: Bet365
Kurs: 3.00
Stawka: 1
Wynik : 24-30

Komentarz : Tak jak myślałem. Wybrzeże niezwykle mocne przed sezonem.

Szczerze mówiąc mam duże wątpliwości co do kursów wystawionych w tym meczu przez bukmacherów. Wybrzeże w tym sezonie dość hucznie zapowiada swój powrót do SuperLigi. Zespół objął jeden z kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski – Damian Wleklak. Do klubu sprowadzono też kilku nowych zawodników m.in. skrzydłowego Damiana Kostrzewe oraz rozgrywającego Ramona Pereire. Po dotychczasowych sparingach widać, że Wybrzeże w tym sezonie chcę walczyć o co więcej. Pokazuję to zwycięstwo z Fusche Berlin (18-16) czy minimalne porażki z Azotami (28-30) i Górnikiem Zabrze (31-32).

Legionowo to dla mnie wielka nie wiadoma. Co prawda w zeszłym sezonie wykręcił wynik wysoko ponad stan zajmując piąte miejsce. Trzeba pamiętać, że równie dobrze KPR mógł bić się o utrzymanie gdyż różnica między 5-8 miejscem to ledwie trzy punkty. Nie mniej jednak w tym okienku transferowym zespół opuścił jeden z najlepszych zawodników Adam Twardo. W jego miejsce pojawił się Paweł Kowalik ale nie jest to zawodnik jakiejś dużej klasy. Dodatkowo do Legionowa dołączył Jakub Łucak oraz Antonio Pribanić. Jedyny dotychczasowy sparing KPRu to mecz z osłabioną Wisłą Płock. Legionowo gładko przegrało to spotkanie 29-36.

Reasumując przeczuwam mecz 50na50. Po wynikach pierwszych meczów sparingowych Gdańszczanie mnie do siebie przekonali i czuję, że dziś mogą ograć KPR.

waldek93
30-08-2016, 13:56
Czas zdarzenia: 2016-08-30 19:00
Dyscyplina: Piłka ręczna
Zdarzenie: Maribor - Lakhwiya
Typ: 1
Bukmacher: Unibet
Kurs: 3.00
Stawka: 1
Wynik : 23-29 (15-13)

Przyznam, że nie jestem jakimś ekspertem ligi katarskiej i raczej jej codziennie nie obserwsuję. Kojarze jednak kilka faktów przez które zainteresowałem się tym spotkaniem. Trzeba jednoznacznie przyznać, że reprezentacja Kataru, a ich liga to zupełnie dwa inne poziomy. Mam wrażenie, że liga katarska w Europie znalazłaby się gdzieś na 15-16 pozycji w zestatawieniu EHF. Prócz kilku emerytowanych gwiazd ściągniętych zza granicy brakuję tutaj jakiegokolwiek poziom. Fakt w porównaniu do całej Azji czy Afryki ta liga wymiata lecz na nas nie powinna robić żadnego wrażenia. Żadnego wrażenia nie powinno też robić to, że Lakhwiya jest obecnie zdobywcą azjatyckiej Ligi Mistrzów. Tam praktycznie brakuję rywalizacji i ewentualnie o tytule rozstrzygają między sobą zespoł z Kataru. Pokazał to dobitnie zeszłoroczny Super Globe (klubowe mistrzostwa świata) gdzie zespół z Azji przegrał u siebie ze studentami z Sydney University.

Maribor również nie należy do jakiejś światowej czołówki. Nie mniej na trzeźwo oceniając jest to obecnie trzecia siła ligi słoweńskiej. Rozgrywki te wcale nie są słabę bo zajmują ósmę miejsce w rankingu EHF (zaraz za Superligą). W poprzednich latach Maribor dochodził nawet do ćwierćfinału EHF Cup (2013-14). Zeszły sezon nie był jednak tak udany. Maribor po kilku wpadkach pod koniec sezonu zajął dopiero piąte miejsce. W tym sezonie Maribor ma postarać się nawiązać do najlepszych lat i wywalczyć awans przynajmniej do EHF Cup. Zarząd przeprowadził kilka ciekawych i prespektywiczych trasferów. Do klubu dołączyli m.in. rozgrywający Tadej Sok i Gasper Hrastnik oraz doświadczony obrotowy Igor Cagalj.

Mam wrażenie, że bukmacherzy mocno nie doceniają w tym meczu Mariboru. Przy takim kursie warto zagrać na Słoweńców.