PDA

Zobacz pełną wersję : Prowizje przewalutowywań

Janas132
23-10-2016, 13:28
Mam pytanie: Jak najlepiej wpłacać pieniądze do bukmacherów w euro aby tracić jak najmniej na przewalutowaniach?
Założyłem konto w neteller w euro oraz skrill mam w złotówkach, do tej pory przelewam złotówki ze skrilla na neteller następnie na betfair lub do bukmacherów i wypłacam spowrotem na neteller i na skrill. Czy taki schemat jest dobry? Czy może warto wymieniać waluty w kantorach internetowych lub założyć konto w banku w euro? Jak wy profesjonalni traderzy z tym sobie radzicie? Pytam bo obracam sporą gotówką na betfair i każda setna, dziesiąta po przecinku przy przewalutowaniu ma znaczenie. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

paweltyper
23-10-2016, 19:23
Mam pytanie: Jak najlepiej wpłacać pieniądze do bukmacherów w euro aby tracić jak najmniej na przewalutowaniach?
Założyłem konto w neteller w euro oraz skrill mam w złotówkach, do tej pory przelewam złotówki ze skrilla na neteller następnie na betfair lub do bukmacherów i wypłacam spowrotem na neteller i na skrill. Czy taki schemat jest dobry? Czy może warto wymieniać waluty w kantorach internetowych lub założyć konto w banku w euro? Jak wy profesjonalni traderzy z tym sobie radzicie? Pytam bo obracam sporą gotówką na betfair i każda setna, dziesiąta po przecinku przy przewalutowaniu ma znaczenie. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Temat bardzo ciekawy. Ja też kiedyś kombinowałem aby przewalutowania były jak najmniejsze. Na chwilę obecną skrill i neteller mają podobne opłaty 3.99% za przewalutowania. Nie rozumiem po co przelewasz z skrill na neteller od razu powinieneś ze skrill do betfair wpłacać. Wpłata na neteller skrillem to 3% w drugą stronę również 3%. To że masz 2 różne portfele w różnych walutach to bardzo dobrze, skrill powinien służyć Ci do przelewów kasy pomiędzy bukami z kontami w PLN a neteller pomiędzy bukami z kontami w euro. Piszesz że grasz na betfair. Betfair niestety nie oferuje waluty PLN więc przewalutowania są nieuniknione. Najlepiej bezpośrednio wpłacać z skrill na betfair i płacić te 3.99% podczas wpłat i wypłat.

Janas132
24-10-2016, 00:17
Czyli normalnie mogę normalnie zasilić kwotę euro na betfair z konta skrill w złotówkach i oni mi to przewalutują automatycznie tak? :)

paweltyper
24-10-2016, 09:37
Czyli normalnie mogę normalnie zasilić kwotę euro na betfair z konta skrill w złotówkach i oni mi to przewalutują automatycznie tak? :)
Dokładnie tak, niepotrzebnie tracisz na prowizjach związanych między skrill a neteller.

Janas132
24-10-2016, 11:51
Ok dzięki za informacje. Ciekawą opcją też jest wbić Vipa na skrillu, obecnie mam bronze i mam prowizję 3.6% przy przewalutowaniu a po wbiciu Vip silver ta prowizja spada do poziomu około 2.7%. Chyba specjalnie zacznę wypłacać i wpłacać do bukmachrów po 1 krotnym obrocie żeby specjalnie zwiększyć obrót na koncie i zdobyć VIP silver co da wymierne korzyści przy kwotach które przesyłam na betfair.

paweltyper
24-10-2016, 16:53
Ok dzięki za informacje. Ciekawą opcją też jest wbić Vipa na skrillu, obecnie mam bronze i mam prowizję 3.6% przy przewalutowaniu a po wbiciu Vip silver ta prowizja spada do poziomu około 2.7%. Chyba specjalnie zacznę wypłacać i wpłacać do bukmachrów po 1 krotnym obrocie żeby specjalnie zwiększyć obrót na koncie i zdobyć VIP silver co da wymierne korzyści przy kwotach które przesyłam na betfair.

Pomysł jest dobry ale vip jest tylko na określony okres czasu, jak przestaniesz wpłacać i wypłacać odpowiednie kwoty to Ci poziom vip spadnie.
Musiałbyś wpłaty i wypłaty robić na kontach u buków z taką samą walutą jak masz na skrill aby robiąc vipa nie płacić prowizji za przewalutowania.