Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jak wyjście Wielkiej Brytanii ze strefy Euro wpłynie na funta/euro?

 1. #1
  Administrator Awatar admin
  Dołączył
  Apr 2016
  Postów
  269
  Podziękował
  72
  Przydatnych postów: 16

  Question Jak wyjście Wielkiej Brytanii ze strefy Euro wpłynie na funta/euro?

  Najnowsze wieści szacują tzw. BrExit (wyjście Wielkiej Brytanii ze strefy Euro) na prawie 50-50% (dokładnie 45% Brytyjczyków jest za wyjście ze strefy, a 44% za pozostaniem):
  http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/sond...eb,640721.html

  Wartość funta spada, co mnie w sumie trochę dziwi. Funt jest bardzo silną walutą, choć zależność Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej jest duże. Ekspertem nie jestem, więc chętnie dowiem się czegoś więcej.

  Jest to bardzo ważne dla osób, które korzystają z kont walutowych u bukmacherów w walutach GBP i/lub EUR. Czyli dotyczy wszystkich zawodowych graczy.

  Jak wyjście Wielkiej Brytanii wpłynie Waszym zdaniem na kurs GBP/PLN i EUR/PLN?
  Linki do opinii ekspertów mile widziane.
  Każda bitwa jest rozstrzygnięta zanim zostanie stoczona. /Sun Zi/

 2. #2
  Super Moderator Awatar paweltyper
  Dołączył
  Apr 2016
  Postów
  829
  Podziękował
  63
  Przydatnych postów: 24
  Wielu graczy tak naprawdę nie zdaje sobie z tego że posiadając konta u różnych buków w różnych walutach prowadzi grę walutową. W styczniu tego roku agencja S&P obniżyła Polsce ranking co poskutkowało podwyżką euro nawet do 4.6 z tego co pamiętam. Udało mi się trochę na walucie zarobić wypłacając pieniądze po bardzo korzystnym przeliczniku z kont u bukmacherów prowadzonych w euro.

 3. #3
  Administrator Awatar admin
  Dołączył
  Apr 2016
  Postów
  269
  Podziękował
  72
  Przydatnych postów: 16
  Otrzymałem dziś komentarz od lidera w pośrednictwie inwestowania w fundusze inwestycyjne - Skandia.pl - na temat Brexit:

  Szanowni Państwo,

  Pozostało kilka tygodni do dnia, w którym obywatele Wielkiej Brytanii zdecydują, czy chcą zostaćw Unii Europejskiej. Nie jest tajemnicą, że wynik tego referendum niesie za sobą możliwośćwystąpienia zjawisk wpływających na polską (i europejską) gospodarkę. Niemal codzienniemożemy natknąć się na komentarze i analizy wskazujące na prawdopodobieństwo wygranejzwolenników pozostania w UE, jak też przeciwników. Serwowane są nam wykresy wskazujące ilestracą całe gospodarki, wybrane sektory czy poszczególne korporacje w przypadku wyjściaWielkiej Brytanii ze struktur UE (Brexit). Nie wdając się w dyskusje, który scenariusz jest bardziejprawdopodobny, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, naszym zdaniem istotnych dlaosób inwestujących swoje środki na rynku kapitałowym.

  - Po pierwsze, w sondażach przedwyborczych głosy przeciwników i zwolenników pozostaniaWielkiej Brytanii w UE są dość wyrównane. Oznacza to, iż wynik referendum do końcamoże pozostać nieznany, a to z kolei powoduje, iż rynki kapitałowe będą miały trudnośćz jednoznacznym dostosowaniem się (z wyprzedzeniem) do oczekiwanego wynikugłosowania. Tym samym, jakikolwiek będzie wynik głosowania, może on wywołać dośćsilnie reakcje rynków finansowych (zarówno pozytywne jak i negatywne, od skrajnej euforiipo wyraźne przeceny);

  - Merytoryczne czynniki ekonomiczne przedstawiane jako wspierające scenariusze „za“ lub„przeciw“ wyjścia Wielkiej Brytanii z UE mogą mieć bardzo ograniczony wpływ na decyzjegłosujących, gdyż to nie korporacje czy gospodarka głosują, a podatni na emocjeobywatele;

  - Wielka Brytania jest jednym z największych płatników w Unii Europejskiej, a więc Brexitznacząco wpłynąłby na budżet UE i prawdopodobnie na poziomy dotacji. Szczególniemocno odczułaby to polska gospodarka, będąca jednym z największych beneficjentówwspólnego europejskiego budżetu. To z kolei oznaczałoby presję na spadek wycenpolskich aktywów, w tym akcji, obligacji oraz naszej waluty;

  - Wyjście z UE prawdopodobnie spowodowałoby odpływ kapitału z Wielkiej Brytanii.Dodatkowo, mógłby nastąpić scenariusz standardowo realizowany w okresie niepokoju,czyli napływ środków na rynki i do instrumentów powszechnie uznawanych za bezpieczne(dolar amerykański, frank szwajcarski, złoto itp.). W takim przypadku regionemo podwyższonym ryzyku stałaby się Europa, zaś ogólny wzrost niechęci do ryzykaszczególnie wyraźnie odczułyby rynki „peryferyjnej Europy“;

  - W efekcie mogłoby nastąpić osłabienie euro do dolara oraz złotego do euro. To oznacza, iżw scenariuszu Brexitu powinniśmy się liczyć ze spadkiem wartości złotego także do dolara;Brexit czyli „Bitwa o Anglię”Skandia Życie TU S.A. („Skandia”) dołożyła należytej staranności przy sporządzaniu niniejszego dokumentu nie mniej jednak nie może zapewnić, że sytuacja na rynkachfinansowych nie ulegnie zmianie i w związku z tym prezentowane opinie oraz przykładowe portfele okażą się trafne. Inwestowanie w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe wiąże sięz ryzykiem i należy liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków. Skandia, jej pracownicy oraz członkowie zarządu nie ponoszą jakiejkolwiekodpowiedzialności za działania lub zaniechania podjęte na podstawie niniejszego dokumentu, w szczególności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku tychdecyzji inwestycyjnych. Skandia rekomenduje zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami wykonywania poszczególnych umów ubezpieczenia, określonymi w odpowiednichOgólnych Warunkach Ubezpieczenia oraz w innych dokumentach związanych z umową ubezpieczenia, w tym z opisem ryzyk związanych z inwestowaniem środków.

  - Ze względu na dużą niepewność wyniku referendum można założyć, iż skutkiewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię nie zostały w pełniodzwierciedlone w cenach aktywów. Oznacza to, iż w okresie poprzedzającym referendumnależy liczyć się z wystąpieniem silnej zmienności na rynkach finansowych, zaś każdaprzedwyborcza informacja przechylająca szalę głosowania w którąkolwiek stronę możepowodować spore wahania na rynkach.

  Od ewentualnej decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE do czasu egzekucji takiej decyzji miniezapewne sporo czasu. Niezależnie jednak od ostatecznego wyniku referendum, już teraz należyprzygotować się na wzrost zmienności (na większą wahliwość cen) na rynkach finansowychprzynajmniej do chwili głosowania (23 czerwca 2016). Samo zagrożenie opuszczeniem UniiEuropejskiej przez tak potężną gospodarkę jak brytyjska jest wydarzeniem bezprecedensowym,zatem także reakcje rynków finansowych mogą być poważne. Pragniemy zwrócić uwagę, iżkonstruowanie portfela inwestycyjnego w oparciu o aktywa ryzykowne, w tym o funduszeinwestycyjne akcji europejskich mające ekspozycję na rynek Wielkiej Brytanii, powinno odbywaćsię ze świadomością wspomnianych czynników. Jednocześnie, osoby samodzielnie konstruująceportfele inwestycyjne zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi zmianami w portfelachrekomendowanych w miesięczniku inwestycyjnym lub usłudze PlusMinus.

  Z poważaniem,
  Zespół Skandii
  Źródło:
  http://images.e.skandia.pl/Web/SKAND...z_-_Brexit.pdf
  Każda bitwa jest rozstrzygnięta zanim zostanie stoczona. /Sun Zi/

 4. #4
  Bywalec ziemniaka Awatar 1rocke1
  Dołączył
  Apr 2016
  Postów
  159
  Podziękował
  6
  Przydatnych postów: 18
  1. Z sondażami jest ten problem, że są łatwe w manipulacji i przy w miarę równomiernym rozkładzie, nie ma problemu z uzyskaniem oczekiwanego zwycięzcy. Poniżej pokazujący dosyć zdecydowane zwycięstwo zwolenników pozostania w UE. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,tit...?ticaid=116f72

  2. Moim zdaniem szanse na brexit są minimalne. Cameron zawarł porozumienie z UE i sam rekomenduje głosowanie za pozostaniem. Do tego na wyspach robiona jest ogromna kampania za pozostaniem i strasząca konsekwencjami gospodarczymi w razie wyjścia. Ostatecznie brytyjczycy pokazali, że nie są takimi zamkniętymi gburami wybierając teraz muzułmanina burmistrzem Londynu.

  3. Bukmacherzy też wątpią w wyjście.
  http://www.oddschecker.com/politics/...bership-result

  Załącznik 145

  4. Co w przypadku ewentualnego wyjścia?
  Zgadza się, że najbardziej może odczuć to złotówka jako ryzykowna waluta rynku wschodzącego.
  http://www.parkiet.com/artykul/1469454.html

 5. #5
  Fan zakładów
  Dołączył
  Jun 2016
  Postów
  4
  Podziękował
  0
  Przydatnych postów: 0
  No dobra. Odkopuję temat bo dużo się dzieje. Rynki mogły chyba zareagować z większą paniką, ale jak widać nie jest źle, pewnie uspokajająco zadziałał fakt, że referendum nie jest wiążące a co najciekawsze może się czkawką odbić nie tylko na Unii Europejskiej co Brytyjskiej

Podobne Tematy

 1. Transmisje EURO 2016
  By maxxi216 in forum Strony i linki bukmacherskie
  Odpowiedzi: 17
  Ostatni post: 11-07-2016, 23:13
 2. euro-typer.pl
  By Marcinn in forum Strony i linki bukmacherskie
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post: 06-06-2016, 12:46

Użytkownicy, którzy czytali ten Temat: 0

Brak użytkowników którzy czytali wątek.

Uprawnienia postowania

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz odpisywać na posty
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •