SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Najlepsi olimpijczycy na świecie

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Już od 27 lipca czekają nas kolejne, sportowe emocje. Tym razem będzie to najważniejsze wydarzenie dla każdego sportowca – Igrzyska Olimpijskie. W tym roku olimpiada odbędzie się w Londynie. Przy okazji takiego święta sportu warto na chwilę zatrzymać się i przedstawić po krótce tych, którzy zasłynęli w historii wielu olimpiad. Oto najlepsi olimpijczycy wszechczasów.

  Michael Phelps

  Myślę, że jednym z nich można śmiało nazwać Michaela Phelpsa. Ten utalentowany Amerykanin w dalszym ciągu łamie wszelkie bariery czasowe jeśli chodzi o pływanie. Nie sposób dogonić go na większości krótkich dystansów i we wszystkich stylach pływackich.

  Radość Michaela Phelpsa po wygraniu wyścigu.
  fot. clubhousecancer.com/

  Pływak ten zasłynął przede wszystkim na Igrzyskach w Pekinie, kiedy to zdobył 8 złotych medali aż 7-krotnie bijąc rekordy świata. Ciekawostką jest fakt, że za ten wyczyn producent odzieży pływackiej, firma Speedo, zapłacił Phelpsowi milion dolarów! W swojej karierze,podczas zmagań na olimpiadach, sportowiec aż 14 razy sięgnął po złoto i 2 razy po brąz. Na tegorocznych Igrzyskach w Londynie zamierza pobić kolejne rekordy pływackie i tym razem zdobyć co najmniej 9 złotych medali!

  Zobacz jak bukmacherzy oceniają szanse Phelpsa na medale.

  Mark Andrew Spitz

  Przy okazji Michaela Phelpsa warto wspomnieć o innym, znakomitym amerykańskim pływaku. Był nim bez wątpienia Mark Andrew Spitz. Przeszedł do historii Igrzysk Olimpijskich jako pierwszy zawodnik, który zdobył podczas jednej Olimpiady (1972 rok - Monachium) aż 7 złotych medali, a w każdej z wygranych konkurencji pobił ówczesny rekord świata. Wyczyn ten poprawił dopiero w 2008 roku… Michael Phelps!

  Pogodny Mark Spitz pokazuje w lewej ręce 7 złotych medali.
  fot. natacao.hdfree.com.br//

  Carl Lewis

  Wybitnym olimpijczykiem był także Carl Lewis, o którym było głośno pod koniec zeszłego stulecia. Spośród 9 złotych medali zdobytych w karierze aż 4 wywalczył na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles (1984 rok) – w biegu na 100, 200 metrów, a także skoku w dal i sztafecie 4x100 metrów.

  Zmęczony Carl Lewis w geście triumfu tuż po wygraniu biegu w Barcelonie.
  fot. oddpedia.com

  Mało kto wie, że w tym samym roku Lewis zgłosił się do draftu NBA i wybrano go do drużyny Chicago Bulls. Mimo tego, nigdy nie został zawodowym koszykarzem poświęcając się karierze lekkoatletycznej.

  Ten niesamowity sprinter i skoczek w dal aż 10-krotnie znalazł się także w gronie medalistów mistrzostw świata. Warto wspomnieć, że Lewis to jeden z nielicznych zawodników, który aż 4 razy z rzędu zwyciężał w skoku w dal na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich. - w Los Angeles, Seulu, Barcelonie i Atlancie.

  Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników lekkoatletycznych w historii Królowej Sportu. Poświęcone zostało mu blisko 100 książek, a także... wiele tomików wierszy.

  Usain Bolt

  Nie sposób pominąć jednego z najszybszych ludzi na Świecie. Jamajczyk Usain Bolt, bo o nim mowa, to 26-latek, który 5-krotnie zdobył mistrzostwo i dwukrotnie wicemistrzostwo świata.

  Biegnący w Berlinie Usain Bolt.
  fot. news.pennrelaysonline.com

  Na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdobył aż 3 złote medale. W pierwszej konkurencji, biegu na 100 metrów, pobił swój własny rekord świata. Sportowiec przebiegł ten klasyczny dystans w 9.69 sekundy. Zaledwie kilka dni później sięgnął po złoto po raz drugi – tym razem wyczyn był jeszcze większy – pobicie o 0,02 sekundy światowego rekordu w biegu na 200 metrów, należącego wcześniej do Michaela Johnsona. Teraz wynosi on 19.30 sekundy. Trzeci złoty medal biegacz zdobył w sztafecie jamajskiej, osiągając po raz kolejny najlepszy czas na świecie (37.10sekundy) - tym razem był to bieg 4x100 metrów.

  Czy Bolt po raz kolejny zamierza wznieść się na wyżyny własnych możliwości i pobić w Londynie swój aktualny rekord świata w biegu na 100 metrów (9.58s)? Dowiemy się tego już wkrótce.

  Paavo Nurmi

  Olimpijczykiem, którego na pewno nikt z nas nie pamięta, a warto poświęcić mu dłuższą chwilę, jest zawodnik fińskiego pochodzenia Paavo Nurmi.

  Fiński biegacz Paavo Nurmi
  fot. Gallo Images

  Wielokrotny rekordzista świata na długich dystansach. Zdobywca medali na Igrzyskach Olimpijskich w Antwerpii w 1920 roku, cztery lata później w Paryżu, a także na Olimpiadzie w Amsterdamie w 1928 roku. 9-krotny mistrz olimpijski, specjalizujący się w biegach na długie dystanse.

  Zdobywał na olimpiadach najważniejsze medale w swojej dyscyplinie - na dystansach : 1500, 3000, 5000 i 10000 metrów, w biegach przełajowych czy z przeszkodami.

  Ciekawostką jest fakt, że w Paryżu, w 1924 roku odniósł dwa zwycięstwa (1500 oraz 5000 metrów) w zaledwie 26 minutowym odstępie czasu. Na obydwu dystansach ustanowił także ówczesne rekordy olimpijskie!

  W 1952 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach miał zaszczyt zapalić Znicz Olimpijski. Według krążącej legendy Paavo ścigał się z pociągami i potrafił przybiec na miejsce szybciej niż pociąg na trasie Helsinki – Turku ;)

  Ostatnia aktualizacja: 26.7.2012

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (2)  • tromrynjiv
   16-09-2012 20:10 (nd)
   pVUffo , [url=http://iblummqvtmqq.com/]iblummqvtmqq[/url], [link=http://bfqeipsuwhcr.com/]bfqeipsuwhcr[/link], http://noptstkyrxsg.com/ 84 81 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • Cedomir
   13-09-2012 03:28 (czw)
   dochodzi psychika, ktoś kto używa kozlusi standardowo w treningu bedzie miał doła jak zejdzie z ciężaru presja ze strony producentf3w to jedno ale potrzeba wyniku ( wyniku ) ze strony startujących to drugie i mamy kf3łko wzajemnej adoracji trf3jbf3j w sprzęcie to zwykła parodia sportu wystarczy spojrzeć na sylwetke delikwenta podchodzącego do przysiadu czy do wyciskania śmiech to jest wypaczenie, dopf3ki będą pasy/bandaże, wiązania, gacie z gumy czy koszulki to TS pozostanie sportem marginalnym, niszowym 67 54 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top