SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Netykieta

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Co to jest netykieta?

  Def. Netykieta to zbiór zasad dobrego zachowania się w Internecie, które wynikają z ogólnie utartych zasad przyzwoitości i wynikających z ograniczeń technicznych.

  netykieta.jpg

  Zasady netykiety

  Wszystkie zasady netykiety przyjęte przez SureBety.pl wynikają z poszanowania wspólnego dobra, którym jest Forum i jego Społeczność, dając dostęp do szybkiej i czytelnej informacji:

  1. Nie zamieszczaj wypowiedzi niezgodnych z prawem czy dobrych obyczajów współżycia społecznego. Pamiętaj, że w sieci NIE jesteś anonimowy. Możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej/karnej za swoje wypowiedzi i materiały rozpowszechniane w sieci.

  2. Zwracaj się po nicku lub imieniu, jeśli rozmówca wyraża na to zgodę. Możesz używać formy 'per ty' (zamiast 'per Pan') i nie obrażaj się za używanie takiej formy wobec Ciebie.

  3. W jednym temacie poruszaj tylko jedno zagadnienie. Nie pisz tematów składających się z dużej liczby stron, bo będzie ciężko w nim znaleźć informacje.

  4. Obowiązuje zakaz nagabywania, pisania wulgaryzmów, SPAMowania (niechciane/niepotrzebne/zdublowane posty), floodowania (wielokrotne wysyłanie postu w krótkich odstępach czasu).

  5. Brak polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż) w poście jest źle widziane.

  6. Nie pisz całego postu WIELKIMI LITERAMI, bo to oznacza krzyk. Nie pisz naprzemiennie WiElKiCh i MaŁyCh LiTeR (tzw. poke-pismo), bo jest to infantylne.

  7. Nie cytuj całego postu, a jedynie tę część, której dotyczy Twoja odpowiedź. Odpowiadaj pod cytowanym fragmentem. Cytując podaj autora/link szanując licencje i prawa autorskie.

  Przykłady naruszenia netykiety

  • Hejtowanie - nienawistny stosunek do wszystkiego i wszystkich
  • Kłótnia internetowa - wroga lub obraźliwa seria postów wywołana często drobną lub skrajną różnicą poglądów, a każdy uczestnik chce przekonać drugą stronę do swojego zdania; kończy się zwykle eskalacją agresji
  • Trollowanie - ośmieszenie lub obrażanie innych celem skupienia uwagi na sobie (egoizm)

  Zobacz też:
  Regulamin SureBety.pl
  Polityka prywatności SureBety.pl
  O nas

  Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (0)


  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top