SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Surebet

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4/5
  Głosów: 4
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Surebet, czyli arbitraż w zakładach sportowych, to taka sytuacja, w której po obstawieniu serii zakładów, jeden po drugim, wygrywasz bez względu na końcowy wynik spotkania.

  1. Co to jest surebet?
  2. Przykłady surebetów
  3. Do czego służą surebety?
  4. Czy surebety to zakłady, w których niczym nie ryzykujemy?
  5. Przyszłość surebetów
  uderzenie-do-bliskiego-dolka-golf.jpg Pewne trafienie w golfie, fot. ShutterStock

  1. Co to jest surebet?

  Surebet (czyt. "szurbet", z ang. "zakład, który jest pewny", znany także jako surebets, sure bet, sure win, arb, arbitraż, pewny zakład) jest to zestaw zakładów postawionych zanim, u przynajmniej dwóch bukmacherów, kursy ulegną zmianie, dzięki którym masz pewność wygranej niezależnie od wyniku obstawianego meczu. 

  Nie możesz przegrać. Wartość surebetu mierzymy w procentach.

  2. Przykłady surebetów

  Przykład 1

  Rozpatrzmy najpierw sytuację ogólną. Weźmy pojedynczy rzut TĄ SAMĄ symetryczną monetą, gdzie mamy tylko 2 możliwości wyników: orzeł lub reszka (teoretycznie jeszcze sztorc).

  Załóżmy, że bukmacher zaoferuje nam kurs na wyrzucenie orła 2,10 (>2,00), a drugi bukmacher 2,10 na reszkę (>2,00).

  Ilustracja surebetu o stawkach 1zł i kursach na orła i reszkę 2,10.

  Jeśli postawimy po 1zł na każdą z tych dwóch opcji, wygramy 1zł x 2,10 = 2,10zł niezależnie od tego czy wypadnie reszka czy orzeł. Suma zainwestowanej gotówki to 1zł+1zł=2zł. Czyli niezależnie od wyniku wygramy 0,10zł, co daje surebet 0,10zł/2zł=5% (5% zysku od zainwestowanej kwoty).

  Zauważ proszę, że przy kursach 2,0-2,0 wychodzi "na zero", zaś przy kursach 1,90-1,90 mamy 5% stratę. Opcję "sztorc" pomijamy jako bardzo mało prawdopodobną.

  Przykład 2

  Weźmy trudniejszy przypadek, w którym kursy nie są sobie równe. Na przykład jeden bukmacher wystawił na określone zdarzenie 1,60 - 2,20, a drugi 1,33 - 3,20.

  Szukając surebetu będziemy obstawiać najwyższe oferowane kursy, czyli w tym przypadku 1,60 - 3,20.

  Okazuje się, że dają one surebet 6,67%. Jest kilka sposobów na obliczenie tej wartości. Możemy sobie przyjąć, że po kursie 1,60 postawimy 100. Wtedy wygrana wyniesie 160.

  Aby obliczyć ile trzeba postawić na drugą opcję, należy podzielić wartość wygranej 160 przez 3,20 co da potrzebną stawkę 50. Zatem stawiając 100 na pierwszą opcję i 50 na drugą wygramy 160 niezależnie czy wygra opcja 1 czy 2.

  Inwestując kwotę 100+50 zyskamy 160-150=10. Daje to surebet 10/150=6,67%.

  Idąc tym tokiem myślenia można wyprowadzić wzór na surebet , który nie zależy od wartości stawek, a jedynie od kursów k1 i k2 (zadanie dla zainteresowanego czytelnika).

  Przykład 3
  (dla przynajmniej średniozaawansowanych graczy!)

  Poprzednie 2 przykłady były typu postaw/postaw. Oznacza to, że oba zakłady robisz z bukmacherem. Zajmiemy się teraz typem postaw/wystaw, gdyż obecnie jest również możliwość zakładania się pośrednio z innymi graczami za pomocą giełd zakładów.

  Na takiej giełdzie możesz stawiać zakłady normalnie jak u bukmachera po oferowanych przez innych graczy kursach lub sam pełnić rolę bukmachera (oferujesz kurs/kursy).

  Przykład: Zwycięzca Miami 2009: Serena Williams. Kurs bukmachera P postaw (BET): @4.52. Kurs na giełdzie zakładów B wystaw (LAY): @3.95 (684 PLN). Zysk 2.89%.

  Jeśli postawimy (BET) u bukmachera P po kursie @4.52 i jednocześnie wystawimy (LAY) na giełdzie zakładów B ten zakład po kursie @3.95 (maksymalna kwota jaka czeka na przyjęcie to 684 PLN), to zyskamy bez ryzyka 2.89%.

  Pokazany surebet został znaleziony za pomocą programu. Ponieważ bukmacher P oferuje większy kurs, niż ktoś jest skłonny postawić, to przyjmując mu zakład na giełdzie i obstawiając u bukmachera P możemy zarobić ~2,29% netto (po uwzględnieniu prowizji giełdy zakładów).

  3. Do czego służą surebety?

  1euro-banknot-100euro.jpg Surebet to mały, ale pewny zysk
  fot. ShutterStock

  Surebet ma wiele zastosowań. Do ich zrozumienia potrzebna jest znajomość warunków bonusów. Oto niektóre zastosowania:

  • aby bezpiecznie i szybko obrócić bonus (budowanie kapitału)
  • dla zysku (zwykle rzędu 1-5%)
  • przetransferować środki między kontami w zależności od tego, która drużyna wygra
  • wykorzystanie jako kantor gdy obstawiamy u dwóch bukmacherów, w których mamy konta w różnych walutach

  Jak obrócić bonus za pomocą surebetów?

  Wyobraźmy sobie, że wpłaciliśmy do bukmachera 100zł. Po dodaniu bonusu mamy już 200zł na koncie. Warunki mówią, że przed wypłatą musimy zrobić obrót depozytu i bonusu 6x po kursie min. @1.40 (czyli na kwotę 1200zł).

  Weźmy np. mecz tenisa (surebet +0,47%):

  Obracanie bonusem
    kurs na gospodarza kurs na gościa
  bukmacher 1 1,40 2,70
  bukmacher 2 1,60 2,30

  Sugerując się kursami załóżmy, że większa szansa jest, że wygra gospodarz.

  Jeśli postawimy u bukmachera 1 kurs 2,70 za 200zł (potencjalna wygrana 540zł), a u bukmachera 2 po kursie 1,60 za 337,5zł (540zł/1,60), to jest duża szansa, że po tym meczu u bukmachera 1 zostanie 0zł, natomiast u bukmachera 2 będzie 540zł gotowe do wypłacenia (chyba że tam też był bonus). Przegrywając wszystko u bukmachera 1 bonus nie musi już być obracany, bo nie ma czego obracać. Jeżeli się nie uda przegrać, to może w następnym surebecie się uda (a obrót na 200zł już mamy).

  wiezienie-pieniedzy-wozek.jpg Granie surebetów dla zysku,
  fot. ShutterStock

  W teorii wszystko wygląda pięknie i ładnie, ale w praktyce może przysporzyć problemu z wypłatą pieniędzy.

  Granie surebetów dla zysku

  Granie dla zysku wymaga dużych środków pieniężnych (min. 5.000-10.000 PLN). Choć zwykle lepiej zacząć od mniejszych kwot i stopniowo budować kapitał. Im wyższy kapitał, tym potencjalne wygrane są większe, ale ta zależność nie jest liniowa (zyski rosną wolniej niż kapitał rośnie). 2.000 PLN miesięcznie da się zarobić przy kapitale 10.000-20.000 PLN w zależności od umiejętności gracza. 

  Ta metoda jest zalecana tylko doświadczonym graczom. Gracz początkujący lub bez odpowiedniej wiedzy tylko sprowokuje bukmacherów do nałożenia mu limitów albo nawet straci część kapitału, np. przez rejestracje u niewiarygodnych bukmacherów. Szczegóły w dalszej części artykułu.

  Surebet jako metoda transferu

  Do wyjaśnienia transferu środków powyższy przykład obrotu bonusem jest dobry. Następuje właśnie transfer środków za pośrednictwem bonusu. Oczywiście bonus nie jest wymagany do zrobienia transferu między bukmacherskimi kontami.

  trzy-worki-waluty.jpg Surebet może posłużyć jako metoda
  transferu waluty, fot. ShutterStock

  Transferu środków jest wykorzystywany często jako kantor (tylko dla zaawansowanych graczy):

  Załóżmy, że mamy na giełdzie zakładów 100€. Kurs w kantorze normalnie wynosi 4PLN/€. Czyli nasze 100€ ma wartość 400PLN, ale jeśli je wypłacimy, to giełda zakładów potrąci prowizję za przewalutowanie.

  W celu przetransferowania tych 100€ znajdujemy taki surebet, gdzie na giełdzie zakładów mamy bardzo wysoki kurs (rzędu 5.00 i wyżej). Obstawiając wysoki kurs mamy dużą szansę, że przegramy dany zakład na giełdzie zakładów, a wygramy u bukmachera w złotówkach, gdzie już nie będzie prowizji od przewalutowania.

  Gdy jednak wygramy na giełdzie zakładów, to kwota którą mamy przegrać może wzrosnąć drastycznie. Musimy tak dobierać kursy i stawki, żeby przegrać ustaloną przez nas wcześniej kwotę... Niestety możemy w ten sposób wpaść w ślepy zaułek i ostatecznie będziemy zmuszeni do wypłaty euro po nieopłacalnym kursie.

  Ta metoda jest rodzajem błędu poznawczego polegająca na księgowaniu mentalnym. Wiąże się z oczywistym ryzykiem. Z jednej strony jest duża szansa, że po serii zakładów uda się przetransferować środki. Zależy to jednak od doboru pary bukmacherów (zwykle jeden bukmacher szacuje lepiej kursy niż drugi). Z drugiej strony gracz może się wpakować w kłopoty w pogoni za unikaniem strat. Trzeba znać wady i zalety tej metody, a przelicznik kursów między rzeczyw

  4. Czy surebety to zakłady, w których niczym nie ryzykujemy?

  spadajace-pieniadze-rece.jpg Surebet to nie zawsze
  darmowe pieniądze,
  fot. ShutterStock

  Jeżeli obstawimy dwa przeciwne zdarzenia, to teoretycznie powinniśmy wygrać u jednego, bądź u drugiego bukmachera. Tak będzie, jeśli dane spotkanie zakończy się i rzeczywiście postawiliśmy na zdarzenia przeciwne.

  Problem może się pojawić gdy spotkanie zostanie przerwane, przełożone, rozstrzygnięte walkowerem lub będziemy mieli techniczne problemy z obstawieniem danego spotkania. Jakie są możliwe wpadki i jak im zaradzić:

  • regulaminy bukmacherów różnią się w przypadku nierozstrzygnięcia w normalnym terminie (zwykle przerwanie, przełożenie, walkower, zmiana boiska, zamieszki kibiców itp.) ⇒ sprawdzaj odpowiednio wcześniej regulaminy dyscyplin, które zamierzasz grać
  • postawimy u jednego bukmachera, a u drugiego natrafimy na limit i nie będziemy mogli dokończyć surebet ⇒ realizuj stratę po niższym kursie grając u innego bukmachera
  • postawiliśmy u jednego bukmachera, a w międzyczasie drugi, u którego mieliśmy właśnie postawić, zmienił kursy lub nawet wycofał mecz ⇒ jw.
  • postawiliśmy u jednego bukmachera, a drugi zażyczył sobie, aby dane zdarzenie było na kuponie z min. 3 zdarzeniami, czego nie zauważyliśmy (najczęściej w niższych ligach) ⇒ dorzucamy pewniaki po kursach @1.01 (takie, że na giełdzie zakładów najwyższy kurs wynosi @1.01) lub kontrujemy gdzieś indziej nawet ze stratą.
  • spotkanie jest różnie określone (np. podane różne daty, drużyny są zamienione kolejnością gospodarz z gośćmi (nie dot. terenu neutralnego), wynik jest rozpatrywany u jednego z dogrywką, a u drugiego bez dogrywki (takie rozbieżności są często np. w hokeju, MLB)) ⇒ jeśli zorientujemy się w porę to kontrujemy ze stratą na jednym/obu rynkach lub czekamy aby skontrować w zakładach na żywo (duże ryzyko, niezalecane)
  • postawi się u bukmacherów na dwie różne drużyny, np. na Ajax Cape Town (South Africa) zamiast na Ajax Amsterdam. Błąd ten może się zdarzyć w pośpiechu w zakładach na żywo gdy akurat dwie drużyny podobne nazwą grają w tym samym momencie. ⇒ jw.
  • gdy surebet przedmeczowy jest powyżej 5% zwykle nie warto się nim zajmować (na darmowych stronach z surebetami będzie już zwykle "przeterminowany") – jeden bukmacher mógł się pomylić i może zrobić nam zwrot (każdy buk ma taką możliwość zagwarantowaną w regulaminie w przypadku omyłkowo podanych kursów. Zwykle da się rozpoznać czy źle oszacował czy pomylił się przy wpisywaniu kursów, o czym będzie poniżej). ⇒ nie graj surebetów u bukmacherów gdzie praktykują zwroty czy zmiany zatwierdzonych kursów; graj za niskie kwoty gdy nie jesteś pewien czy dostaniesz zwrot stawki u któregoś z bukmacherów; graj u renomowanych bukmacherów
  • padnie Ci internet lub będzie wolny z powodu dużej liczby otworzonych programów ⇒ zamknij zbędne programy; biegnij do sąsiada z hasłami dostępu (nie wybieraj u niego "zapamiętaj hasło")
  • bukmacher zrobił OCZYWISTY błąd - np. kurs na wygraną jest @1.70, a na handicap (+1,5) jest wyższy 3.50 (bo miał być handicap -1,5) ⇒ jest to tzw. misprint, nie graj takich zakładów: prawie zawsze zostanie rozliczony jako "zwrot"; u nierenomowanych bukmacherów poczekają na zrobienie zwrotu do zakończenia meczu - możesz tylko przegrać
  • rodzina będzie Cię rozpraszała za plecami i mówiła, że na tych zakładach nic się nie da zarobić! już ona to wie! :D ⇒ załóż słuchawki; poproś mamę o ciszę, bo potrzebujesz się skoncentrować lub pracuj poza domem
  • ostatnia w formie rady: NIGDY nie stawiaj po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu ⇒ zakłady przynoszą wtedy więcej frajdy, ale nie służy to profitowości

  Z ww. powodów wiele osób uważa, że granie surebetów nie jest warte zachodu, gdyż straty mogą być o wiele większe niż potencjalny profit (uzyskany rzekomo bez ryzyka).

  W praktyce grając tylko dyscypliny sportowe, których różnice w regulaminach bukmacherów się zna, możemy być pewni, że w dłuższej perspektywie zarobimy.

  5. Przyszłość surebetów

  Czasy Eldorado na obstawianie surebetów w dużej mierze już minęły. Z każdym rokiem jest coraz ciężej, bo bukmacherzy starają się bronić jak tylko mogą przed pewną wygraną bez ryzyka, jaką zapewnia obstawianie surebetów.

  Warunki bonusów idą w stronę obstawiania zakładów akumulowanych, aby wykluczyć możliwość surebetów. Bukmacherzy starają się wyeliminować nawet dołożenie "pewnego" kursu @1,01 do kuponu AKO, wyznaczając minimalny kurs każdej składowej kuponu.

  1. Strategia obstawiania surebetów raczej nie sprawdzi się w długim okresie czasu, chyba że ktoś mieszka za granicą i ma dojścia do osób, które mogłyby założyć nowe konta u bukmacherów.

  2. Obstawianie surebetów na początku drogi grozi "spaleniem konta" (nałożenie niskiego limitu stawek, np. 10€/zakład), przez co zastosowanie innych strategii będzie niemożliwe.

  3. Jeżeli ktoś ma doświadczenie w obstawianiu surebetów i wie jak ich używać, to w ten sposób może zgarnąć bonusy u nowych bukmacherów. Trzeba to jednak dobrze połączyć z oceną wiarygodności nowego bukmachera, aby nie było problemów z wypłatą.

  4. Stabilnymi strategiami ogrywania bukmacherów jest raczej obstawianie valuebetów, a w przypadku zaawansowanych graczy trading.

  Czytaj dalej:
  Surebety - taktyka

  Ostatnia aktualizacja: 6.07.2020

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4/5
  Głosów: 4
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (113)  • anonim IP: 212.180.***.***
   03-07-2018 10:40 (wt)

   Ciekawe wyliczenia … jednak cała to bukmaherka to nic innego jak szczęście ;-) Zdecydowanie lepiej chyba analizować wydarzenia pod względem akutualnej sytuacji i stawiać na jednego typa.

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (132)
   26-09-2017 11:08 (wt)

   was using this betburger , and for me was good , quick refreshing and actual odds , many options , price not cheap , but for me was worth of it , now i plan to buy it again , when i start to play live 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.15.***.**
   26-09-2017 09:37 (wt)

   What do you think about the https://www.betburger.com ? Good service?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.4.***.***
   30-04-2017 09:31 (nd)

   nie zgadzam się 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1)
   16-02-2017 14:28 (czw)

   Bardzo interesuje mnie w jaki sposób w trzecim przykładzie wyliczyłeś zysk na poziomie 2,89 % (rozumiem, że nie zawiera on prowizji). Według moich wyliczeń wynosi on około 3,3 % (stawiam 100 po kursie 4,52, oraz LAY za 337,78 po kursie 3,95). Wtedy w przypadku gdy wygra pierwsza opcja mam 352-337,78=14,22, a w drugim przypadku 114,5-100=14,5. Teraz mam łączną ekspozycję na poziomie 337,78+100=437,78, czyli zgodnie z tym jak w omawiany był zysk w tym artykule mam 14,36/437,78=0,33.

   Czy gdzieś popełniłem błąd?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.9.*.***
   05-02-2017 17:17 (nd)

   Mam pytanie, czy bezpieczne jest obstawianie ze strony na którą przekierowuje https://en.surebet.com po kliknięciu na kurs? Czy bukmacher widzi, że przekierowuje nas wyżej wymieniona strona?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (30)
   20-12-2016 12:50 (wt)

   to ile wyciągniesz zależy w głównej mierze od Ciebie:) ja jestem zadowolony i nie są to małe kwoty jak dla mnie. I tak jak pisał anonim jest to bezpieczne o ile gra sie u sprawdzonych buków, i jesteś zawsze na plus chyba, że zonk ale zdarzają się też miłe niespodzianki w postaci middlbeta. Nom ale jak wejdzie ustawa hazardowa to już ciul wie co bedzie pozdr

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 195.135.***.**
   20-12-2016 11:16 (wt)

   Najlepiej grać z yieldem 100%:)

   A poważnie to 2% na surebecie, do tego w ciągu weekendu obracasz całym bankiem (gdzie na typy yield 30% nie rzucisz najczęściej nawet 1 %), no i tydzień w tydzień to samo. Parę groszy wpadnie, plus do tego pewność że nie wpadniesz w jakaś czarną serię a kapitał pod koniec dnia będzie większy niż na początek (przy założeniu że błędów nie zrobisz ale po tylu latach to nic trudnego).

   Poza tym ten yield 30 % w dłuższym okresie brzmi dość abstrakcyjnie.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top