SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  bwin wraca do Polski

  14-01-2020, godzina 11:14 UTC+0100 | Ostatnia aktualizacja: 02-07-2020 16:16

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Bukmacher bwin stara się o uzyskanie polskiej licencji od 2017 roku i pewnie jej nie dostanie. Ministerstwo Finansów wciąż robi problemy i jeśli nie wykupią innego bukmachera, to raczej nie wejdą do Polski. Rynek hazardu mógłby przynieść przynajmniej kilka-kilkanaście razy większe przychody dla budżetu, gdyby podatek od zakładów przerzucono na bukmacherów wg modelu GGR.

  W marcu/kwietniu 2017 na stronie bukmachera bwin pojawiła się informacja, że wszystkie konta Polaków są zamykane w związku ze staraniem się o przyznanie polskiej licencji Ministra Finansów na urządzanie zakładów bukmacherskich. Klienci nie mają możliwości zawierania zakładów. Jedyną dostępną transakcją jest wypłata środków. W większości przypadków wypłata nastąpi tą samą metodą, którą pieniądze były wpłacane.

  bwin-polska-licencja.png

  Bwin jest jednym z największych europejskich bukmacherów, który jest ceniony najbardziej za wartościowe zakłady na żywo. Na polskim rynku zasłynął z atrakcyjnego bonusu powitalnego, a także ciekawego programu lojalnościowego, w którym za każdy postawiony zakład były naliczane punkty. Co ciekawe, ilość zdobytych punktów zależała wyłącznie od stawki, dlatego gracze VIP i surebetowcy najbardziej z niego korzystali. Mnie udało się w programie zdobyć koszulę bwin, z której wówczas byłem ogromnie dumny. Moje postrzeganie zmieniło się po lekturze książki "No logo" autorki Naomi Klein :)

  Bwin w latach 2009-2019 uprawiał bardzo niestabilną politykę wobec Polaków. W jednym roku zamknięto nam konta, by w kolejnych latach znów się na nas otworzyć. Zmiany były tak częste, że szczerze powiedziawszy, już sam się pogubiłem czy chcą obsługiwać Polaków czy nie.

  Wybory w Polsce znów wygrał PiS, więc w kwestii ustawy hazardowej prawdopodobnie nic się nie zmieni przez kolejne 4 lata. Jeśli któryś bukmacher zagraniczny jeszcze wahał się co ma zrobić z rynkiem polskim, to powinien albo wejść teraz albo czekać do następnych wyborów, działając w szarej strefie.

  Bwin, podobnie jak Betclic, ma ugruntowaną rozpoznawalność w Polsce. Warunki w Polsce są bardzo niekorzystne dla graczy, ale także dla bukmacherów.

  Z jednej strony graczy może cieszyć że na rynku pojawia się kolejny bukmacher. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że nie wpłynie to znacząco na konkurencyjność kursów czy opłacanych zakładów. Nie przy podatku obrotowym 12% od każdego kuponu i podatku dochodowym 20% od kuponów z wygranymi powyżej 2280 PLN. Wchodząc do Polski, bwin przystaje na największe podatki branży zakładów w Europie, wysyłając sygnał rządzącym, że wygrali. Ci jednak nie chcą bwin w Polsce, bo to zagraniczny kapitał, a w dodatku działali w szarej strefie. To, że Betclic otrzymał licencję jest najprawdopodobniej dziełem przypadku i bałaganu w Ministerstwie Finansów.

  Przypomnijmy, że model GGR, wprowadzony w 7 razy mniejszej Danii dał 20-krotnie większy przychód dla państwa (i pozwolił godnie, legalnie zarabiać graczom zawodowym):

  model-dunski-polska-650.png

  Większość zagranicznych bukmacherów pozostaje nieugiętych mówiąc, że na taki reżim podatkowy i działanie w tak niestabilnym państwie jak Polska się NIE zgadzają. Wolą działać poza polskim prawem, wciąż oferując możliwość rejestracji Polakom, niż godzić się na tak niekorzystne warunki.


  Komentarze

  • 2020-01-15 09:55

   Rzeczywiście. Nie zbadałem tematu do końca. Po wystawieniu informacji (której wcześniej nie widziałem) na stronie głównej o powrocie do Polski zareagowałem odruchowo publikując artykuł.

   Po zgłębieniu tematu, bwin faktycznie stara się o licencję od marca/kwietnia 2017! Podpytałem w środowisku i rzeczywiście natrafili na opór nie do przebicia i wygląda na to, że MF będzie im utrudniać wydanie licencji pod różnymi pretekstami. A na odpowiedź bukmacherowi mają, bagatela, pół roku! Wystarczy, że coś będzie nie tak we wniosku...

   Zastanawia dlaczego w takim razie Betclic otrzymał licencję, a oni nie <hmm>

   Plotki głoszą, że to błąd w MF.

  • 2020-01-14 13:31

   Ciekawi mnie źródło tych informacji, gdyż taka informacja na stronie bwin widnieje od 2017 roku

   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top