ARTYKUŁ

  Wezwanie do Izby Celnej

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 3
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Z tego artykułu dowiesz się jak wyglądają prawne kwestie obstawiania zakładów u zagranicznych bukmacherów internetowych. Dowiesz się także co zrobić jeśli otrzymałeś wezwanie od Izby Celnej w sprawie złamania ustawy hazardowej.

  Wypowiedź Jacka Kapicy z 22.10.2014

  Na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w dniu 22.10.2014 szef Służby Celnej Jacek Kapica powiedział:

  Istotny jest fakt, aby Komisja wiedziała, że prokuratura przekazała w ramach współpracy z urzędem celnym zebraną przez policję dokumentację wskazującą na istnienie podejrzenia uczestnictwa osób na terytorium RP w zagranicznych grach hazardowych urządzanych w sieci internetowej, organizowanych przez zagraniczne firmy, z pominięciem przepisów polskiego prawa. Ujawnionych zostało 24.636 graczy, którzy brali udział w takich grach, w tym 17.700 którzy uzyskali wygraną na łączną kwotę 27 mln zł. Do chwili obecnej wszczęto 1072 postępowania karne-skarbowe. (…) Niewątpliwie sytuacja jest taka, że organy kontrolne z imienia i nazwiska zidentyfikowały 17.700 graczy, którzy uzyskali wygrane.[1]

  W związku z rosnącym zainteresowaniem czytelników oraz licznymi emailami w tej sprawie postanowiłem wyjaśnić tę wypowiedź.

  Wypowiedź ta ma na celu przede wszystkim wystraszenie niezdecydowanych i niedoinformowanych graczy.
  Częściowo się to udało, bo wielu graczom udzieliła się panika wynikająca z nieznajomości kwestii prawnych.

  Przede wszystkim są najczęściej podejrzenia, domysły, a nie dowody, że ktoś uczestniczył w grze hazardowej przez Internet u nielegalnego bukmachera, do którego danych Izba Celna nie uzyska dostępu. Może to robić jedynie innymi drogami.

  Duże liczby mają tu wyraźnie na celu rolę straszaka. Czy 17.700 graczy to dużo? Według m.in. gazety prawnej nawet 6 mln Polaków korzysta rocznie z gier hazardowych.[2]

  Łatwo też można policzyć, że średnia wygrana „wygrywających graczy” zidentyfikowanych przez Izbę Celną wynosi 1525zł. O jakich graczach jest tu zatem mowa? O amatorach.

  Czy są to wyniki godne pochwały i uznania?

  Warto zwrócić uwagę, że pan Kapica nie mówi o łamaniu prawa, lecz o łamaniu prawa polskiego (które jest podrzędne w stosunku do prawa europejskiego).

  Komentarz wypowiedzi Koła Poselskiego Bezpieczeństwo i Gospodarka

  Chciał się Jacek Kapica pochwalić sukcesem.
  Ale czym się pochwalił??? 

  Wypowiedź Jacka Kapicy z 22.10.2014 skomentowało Koło Poselskie Bezpieczeństwo i Gospodarka:

  Konferencja prasowa - Czy służby celne złamały prawo (VIDEO)

  Konferencja prasowa - Absurdów ustawy hazardowej ciąg dalszy (VIDEO)

  Konferencja prasowa - Zmiany w Ministerstwie Finansów, nowy minister odpowiedzialny za rynek gier (VIDEO)
  Omawiany wyrok nakazowy został ściągnięty ze strony SureBety.pl.

  Zakłady legalne czy nie?

  Nieustannie zadawane przez zaniepokojonych amatorów bukmacherki jest pytanie o to, czy bukmacherzy internetowi działają legalnie w polskim Internecie, świadcząc Polakom swoje usługi.
  Dziś ważniejsze pytanie brzmi jednak inaczej:

  Czy stawianie zakładów bukmacherskich u bukmacherów internetowych, którzy nie posiadają licencji hazardowej w Polsce jest legalne i bezpieczne?
  Czy i jakie czekają kary z tego tytułu?

  W sprawie legalności działania bukmacherów internetowych w Polsce zobacz temat główny: ustawa hazardowa.

  Co zrobić by obstawiać i spać spokojnie?

  Jeżeli prześledzić wszystkie posty napisane przez użytkowników, którzy dostali wezwanie czy to do Urzędu Skarbowego, czy do Izby Celnej, to okazuje się, że zazwyczaj są to wpisy osób, które były wzywane z zupełnie innego powodu, nie mającego związku z grą. Skala zjawiska jest mocno przesadzona, gdyż w ciągu 3 tygodni od publikacji wypowiedzi pana Kapicy odezwała się do mnie tylko 1 osoba z takim wezwaniem.

  Powątpiewam zatem w podane przez pana Kapicę liczby.

  Drugą grupę osób stanowią ci, którzy wpłacają depozyty i wypłacają wygrane od bukmacherów bezpośrednio na swoje osobiste konto bankowe, a którym pojęcie portfela internetowego jest całkowicie obce.
  W 2015 roku najbezpieczniejszą metodą wypłaty od bukmacherów jest wypłata kartą Skrill lub NETeller z dowolnego bankomatu.

  Zobacz post na blogu: Bezpieczeństwo portfeli internetowych.

  Chociaż nie wiadomo do końca, czy korzystanie z usług pośrednika przy operacjach finansowych dokonywanych online do i od bukmachera może ustrzec graczy przez radarem funkcjonariuszy, to większość doświadczonych graczy, właśnie to rozwiązanie poleca, gdyż nawet jeśli Urząd Skarbowy lub Izba Celna udowodni, że nastąpiła wpłata/wypłata środków do nielegalnego bukmachera, nie jest to równoznaczne z uprawianiem hazardu u tegoż bukmachera.

  Z całą pewnością najbezpieczniejszą metodą pozostawania poza radarem kontroli skarbówki jest nieprzelewanie większych kwot (powyżej 40 tysięcy zł w odstępie 3 miesięcy) na konta bankowe czy niekupowanie nieruchomości i dóbr luksusowych (np. samochodów za gotówkę) bez posiadania udokumentowanych środków finansowych, które zostały opodatkowane.

  Do tego dwa cytaty z wywiadu z Jackiem Kapicą po wypowiedzi z 22.10.2014[7]:

  1. Nie mamy instrumentów i uprawnień aby badać obroty na kontach
  2. Uzyskaliśmy informację o przepływach na kontach bankowych w związku z innym postępowaniem, które doprowadziło do wykrycia (...)
  UWAGA:
  Najlepiej założyć osobne konto tylko do celów hazardowych na gmail.com.
  Do adresów typu o2.pl, wp.pl, onet.pl polskie organy mogą łatwo uzyskać dostęp! Kasuj tam regularnie stare e-maile.

  Co zrobić, gdy dostało się już wezwanie?

  Przede wszystkim NIE panikować.

  Jak pokazuje doświadczenie tych, którzy stawili się już na wezwanie Izby Celnej czy Urzędu Skarbowego, gracz oskarżony o udział w nielegalnych zakładach w sieci, ma do wyboru kilka opcji.

  Skierowanie sprawy do sądu

  Wiąże się to z 3-5-letnim postępowaniem procesowym. Do tego dużymi kosztami wynajęcia prawnika: 350-450zł za godzinę, co w sumie daje kilka-kilkanaście tysięcy dla potrzeb rozprawy w Polsce, a koszty mogą wzrosnąć jeśli trzeba będzie się odwoływać do Trybunału Europejskiego.[3]

  Bardzo możliwe, że środki na osobistych polskich kontach bankowych zostaną zablokowane na poczet zapłacenia grzywny. Prawnicy szacują, że gracz ma duże szanse na wygraną z uwagi na wyższość prawa europejskiego nad polskim w sprawie swobody działalności na terenie UE.

  W przypadku wygranej koszty postępowania procesowego są zwracane.
  W przypadku przegranej gracz może zostać skazany na grzywną i/lub pozbawienie wolności z wpisem do Krajowego Rejestru Karnego[5].

  Niektórzy gracze już się procesują (mam kontakt z jednym takim graczem).
  Dopóki rozprawy trwają, nie dowiemy się jakie stanowisko zajmie w tej sprawie sąd.

  Przyjęcie kary

  Druga opcja pozwala na właściwie natychmiastowe rozwiązanie sprawy. Przyznanie się do stawiania w sieci i dobrowolne poddanie się karze finansowej w wysokości od kilkuset do 3000 złotych bez wpisu do Krajowego Rejestru Karnego (gdyż kara jest przyznawana na podstawie Kodeksu Karnego Skarbowego, a nie Kodeksu Karnego).

  Nieprzyznanie się do gry

  Innym rozwiązaniem jest nieprzyznanie się do grania u "nielegalnych" bukmacherów i liczenie na umorzenie sprawy.
  Sam Jacek Kapica wypowiadał się, że Izba Celna NIE ma narzędzi do karania graczy.
  Jeśli gracz się NIE przyzna, to NIE mogą mu niczego udowodnić!

  Relacja wezwanego gracza

  Napisał do mnie Dawid:

  W sumie cała ta sytuacja jest dla mnie dość kuriozalna. 

  Otrzymałem wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka w sprawie "nielegalnych gier hazardowych". Parę dni przed terminem zasięgnąłem porady u znajomego, który skończył prawo. Powiedział mi żebym nie kłamał, i powiedział, że brałem udział tylko nieświadomie, przesłuchają mnie i będzie wszystko ok. 

  Z takim nastawieniem udałem się do Urzędu Celnego na rzekome przesłuchanie. W gabinecie siedziała kierowniczka działu dochodzeniowo-śledczego i to ona mnie przesłuchiwała. Na samym początku zapytała czy wiem czemu tu jestem. Odpowiedziałem, że nie. Więc, udzieliła mi informacji, że sprawa dotyczy grania przez stronę bet-at-home, następnie pokazała mi coś w rodzaju wyciągu z tego konta. Były tam informacje o moich wpłatach na konto bukmachera. Później padło pytanie czy grałem? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą że tak. I wtedy mój status automatycznie zmienił się na "podejrzany". Podpisałem swoje zeznanie, i od razu został mi przedstawiony akt oskarżenia i dwie opcje na zakończenie sprawy: 1. Mandat 2. Sprawa w sądzie. 

  Szczerze mówiąc zupełnie się tego nie spodziewałem. Nie byłem przygotowany na taką sytuację, bo myślałem że po kilku pytaniach dadzą sobie spokój ale jak widać nie... Ostatecznie otrzymałem 500 zł kary z tej racji że nic nie wygrałem.

  Czytałem o podobnych sprawach, ale w większości osoby były od razu oskarżone. 
  I nawet nie wiem jak mam się odnieść do tej całej sytuacji, bo wg mnie coś tu jest nie halo.

  Pozdrawiam

  Moja rada dla tych, którzy otrzymali wezwanie w charakterze świadka:

  Weź tylko dowód osobisty. Żadnych wydruków ze swojego konta bankowego, chyba że jesteś debilem :)
  Będą Cię pytać czy grałeś, czy to konto należy do Ciebie i takie tam, żebyś tylko złożył oświadczenie na piśmie, że przyznajesz się do gry w Internecie.

  NICZEGO CI NIE UDOWODNIĄ! NIE PRZYZNAWAJ SIĘ DO ŻADNEJ WINY!
  Chyba że chcesz mieć święty spokój i masz za dużo pieniędzy.
  Tym sposobem jednak zachęcasz ich do wysyłania dalszych wezwań!

  Będą Cię straszyć rozprawą sądową - powiedz, że jesteś niewinny i że tylko sobie kosztów administracyjnych przez to narobią.

  Wydruk z Twojego konta bankowego NIE jest dowodem, który potwierdza, że obstawiałeś zakłady w Internecie! (zapytaj prawnika jeśli nie wierzysz)
  Ten dowód jest za słaby, dlatego wzywają Cię w charakterze świadka (a nie podejrzanego), więc będą chcieli wymusić na Tobie podpisanie przyznania się do winy! ;) Sztuczka stara jak świat.

  To klasyczny przykład działań nie tylko Izby Celnej, ale także Urzędu Skarbowego czy policji w Polsce. 
  Działają z zaskoczenia, żebyś nie miał czasu się zastanowić ani skonsultować z prawnikiem

  Osobiście wrobiono mnie w podobny sposób w potrącenie jakiegoś auta, bo nie pamiętałem gdzie byłem 2-3 miesiące wcześniej o takiej a takiej godzinie. Oczywiście też dostałem wezwanie w charakterze świadka!

  Jak wzywają Cię w charakterze świadka, to nie mają niezbitych dowodów na Ciebie - czekają aż ty im ich dostarczysz (np. zwykle przez przyznanie się do winy na piśmie)!

  Jeśli będzie Cię korciło, żeby jednak podpisać, powiedz, że musisz się skontaktować z prawnikiem.
  Jeśli nadal za wszelką cenę będą Cię chcieli zmusić do podpisania, będzie to wyraźny znak, że nic na Ciebie nie mają :) Proste i logiczne.

  Przykładowa rozprawa

  Jeden z czytelników SureBety.pl napisał do mnie. Został "poproszony" przez UKS o wyjaśnienia wpływów z przelewów zagranicznych oraz wpłat we wpłatomacie na posiadane polskie rachunki bankowe. Brak odpowiedzi wiązał się z karą porządkową 2.800PLN. Gracz przekroczył wpływy 10.000€ na konto w ciągu 3 miesięcy, a zatem został prawdopodobnie zgłoszony automatycznie przez bank do UKS zgodnie z obowiązującymi w Polsce procedurami bankowymi.

  Czytelnik był na tyle uprzejmy, że podzielił się wyrokiem nakazowym. Screen ten był wielokrotnie kopiowany w Internecie (zwykle bez podania źródła) i wkleił go także na twitter sam wiceminister finansów Jacek Kapica.

  Wyrok nakazowy dot. ustawy hazardowej, SureBety.pl

  Oto komentarz czytelnika:

  Przedstawiony Wyrok nie jest prawomocny. Został wydany w składzie jednoosobowym w postępowaniu niejawnym, tj. bez przeprowadzania rozprawy, bez dokonywania oceny dowodów, tylko na podstawie aktu oskarżenia.

  W przypadku gdy skazany zgadza się na orzeczoną karę, wtedy nie składa sprzeciwu i taki Wyrok staje się prawomocny. W moim przypadku złożyłem sprzeciw i Wyrok stracił moc w całości.

  Gdy Sąd zawiadomi mnie o terminie, będzie również losowany nowy skład sędziowski. Nowy skład podobnie jak teraz będzie jednoosobowy, jednakże będzie przeprowadzona normalna rozprawa, na której można składać wnioski dowodowe, powoływać świadków itp. Sąd też nie jest związany treścią wyroku wydanego w postępowaniu nakazowym.

  Przez cały okres korzystałem z konta bankowego. Właśnie taka forma wypłat była dla UKS w (…) możliwością wszczęcia dochodzenia karnego. (…) uważam nadal że dopóki mi nie udowodnią winy, to jestem bez winy.

  Gracz przygotował także odwołanie od wyroku, które też Wam udostępnia.
  Może komuś przyda się do argumentacji, w której porusza następujące nieprawidłowości:

  • zebrany materiał dowodowy przedstawia wyłącznie posiadanie rachunków bankowych przez oskarżonego oraz wpływy na te rachunki z tytułu gier hazardowych
  • do dyspozycji gracza należy czas w którym wypłaci swoje środki z konta gracza na swoje konto bankowe
  • w celu ustalenia okresu uczestnictwa w grach hazardowych oraz samej specyfiki gier, UKS mógł zwrócić się do podmiotów świadczących gry hazardowe o udostępnienie tych danych, jednakże z takiej opcji nie skorzystał (art. 7.5 regulaminu konta Unibet)
  • UKS nie przedstawił dowodów, że gracz faktycznie uczestniczył w grach w latach 2009-2011. Przedstawione dowody wykazują jedynie, że oskarżony otrzymywał przelewy od podmiotów świadczących gry hazardowe, lecz nie wykazują w jakim okresie faktycznie uczestniczył w grach hazardowych.
  • oskarżony w okresie 2009-2011, nie przebywał w (…) z uwagi na podjęcie studiów stacjonarnych poza miejscem stałego zameldowania
  • Oskarżony uznaje, że przepisy z którego został skazany są niezgodne z przepisami Unii Europejskiej albowiem argumentem w tej sprawie jest orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ("ETS"). W sprawach Gambelli (C-243/01) oraz Placanica, Palazzese, Sorricchio (C-338, 359, 360/04) ETS uznał, że legalnym firmom zagranicznym, działającym na podstawie licencji wydanej w innym kraju Unii Europejskiej, nie można zakazywać działalności w zakresie gier losowych, bądź karać je za prowadzenie działalności bez koncesji lub zezwolenia wydanych przez dane państwo członkowskie. Zakaz który jest zapisany w art. 107 par. 2 kks w związku z innymi przepisami, godziłby bezpośrednio w gwarancję swobody świadczenia usług poprzez podmioty zlokalizowane w innych państwach członkowskich. Należałoby uznać, iż zabranianie uczestnictwa w grach hazardowych organizowanych przez podmioty UE, byłoby absurdalne do przepisów o swobodnym świadczeniu usług przez te podmioty. Mając na uwadze wyższość przepisów UE nad przepisami krajowymi, oskarżony uznaje, że ten czynnik również ma wpływ iż do skazania dojść nie powinno.

  sprzeciw-ustawa-hazardowa.png Sprzeciw w pliku Word'owskim *.doc od wyroku nakazowego dot. ustawy hazardowej, (23kB)
  SureBety.pl

  Tutaj postanowienie Sądu Rejonowego w Szczecinku z 19.12.2014, który cofa sprawę do Urzędu Kontroli Skarbowej w Szczecinie celem uzupełnienia danych do postępowania przygotowawczego:

  sad-rejonowy-szczecinek-postanowienie-19-12-2014-150x200.jpg sad-rejonowy-szczecinek-postanawia-19-12-2014-150x200.jpg sad-rejonowy-szczecinek-uzasadnienie-19-12-2014-1-150x200.jpg
  sad-rejonowy-szczecinek-uzasadnienie-19-12-2014-2-150x200.jpg sad-rejonowy-szczecinek-uzasadnienie-19-12-2014-1-150x200.jpg

  Ponowne wezwanie

  Czy w przypadku ponownego wezwania, już po dobrowolnym przyjęciu kary, zostanie się uznanym za recydywistę (powrót do przestępstwa)?
  Prawnikiem nie jestem, ale wnioskuję z poniższego zapisu, że nie (prawo karne skarbowe): 

  Art. 18. § 1. Sąd, udzielając zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, orzeka:

  1) tytułem kary grzywny kwotę uiszczoną przez sprawcę;
  2) przepadek przedmiotów tylko w takich granicach, w jakich sprawca wyraził na to zgodę, a w razie niemożności ich złożenia - uiścił ich równowartość pieniężną.
  § 2. Prawomocny wyrok o zezwoleniu na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności nie podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Karnego.
  § 3. Uiszczenie określonej kwoty tytułem kary grzywny za przestępstwo skarbowe w drodze dobrowolnego poddania się odpowiedzialności nie stanowi przesłanki recydywy skarbowej określonej w art. 37 § 1 pkt 4.

  Postanowienie o umorzeniu śledztwa

  Od mniej więcej marca 2015 roku sypią się umorzenia postępowań przeciwko graczom oskarżonym o grę przez internet, a którzy nie przyznali się do winy. Przykładowe pisma załączam poniżej. Czekam na kolejne jeśli ktoś chce zamieścić.

  umorzenie-sledztwa-bet-at-home.png
  umorzenie-sledztwa-bet-at-home-nysa1.jpg umorzenie-sledztwa-bet-at-home-nysa2.jpg umorzenie-sledztwa-bet-at-home-nysa3.jpg

  Jakie kary grożą za korzystanie z usług bukmacherów internetowych?

  Dość wyczerpująco omówiono tą kwestię w artykule Gazety Prawnej[4]. Poniżej najważniejszy fragment:

  (…) Uczestniczenie w nielegalnych zakładach bukmacherskich organizowanych przez popularne zagraniczne serwisy może więc kosztować nas od 560 zł (56 zł x 10 stawek dziennych) do kwot sięgających milionów złotych.

  Kwota kary jest zależna od wielkości stawek dziennych.

  Są to na pewno sankcje, które budzą obawy wielu graczy. Nie muszą ich one jednak dotyczyć, gdyż sankcje te są nakładane przez SĄD, a jak pokazują historie ukaranych do tej pory graczy, do procesów sądowych zazwyczaj nie dochodzi (prawdopodobnie nie byłoby to w interesie Izby Celnej).

  Oczywiście w przypadku gdy wezwany przez Izbę Celną gracz przyznaje się do winy i dobrowolnie poddaje się karze pieniężnej wynoszącej od kilkuset do 3000 złotych.

  Z jakich sposobów na znalezienie gracza korzysta Izba Celna?

  Odpowiedź na to pytanie jest źródłem niezliczonych hipotez wysuwanych przez graczy. Kilka z nich wydaje się bardzo prawdopodobnych, choć każda z nich może zostać dość łatwo obalona.

  Najpopularniejszą jest otrzymanie informacji z Urzędu Skarbowego, który otrzymuje informacje od polskich banków o dużych kwotach przelewów od bukmachera zagranicznego.

  Izba Celna nie może sobie, tak o, przeglądnąć rejestrów klientów banków, bo obowiązuje tajemnica bankowa.
  Do zagranicznych portfeli internetowych też nie ma dostępu, bo są zarejestrowane w krajach, gdzie hazard internetowy jest legalny.

  Sens ścigania graczy

  Cała sytuacja ścigania graczy jest po prostu żenująca. Nie da się ścigać bukmacherów czy kasyn zagranicznych (wiedzą, że nie mogą, a ci mają dobrych prawników i rację po swojej stronie), więc rząd PO zrobił kryminalistów ze zwykłych obywateli, którzy mogą grać przez Internet zgodnie z prawem Unii Europejskiej, ale nie zgodnie z prawem polskim. A to pierwsze prawo jest nadrżędne. Biedny Kowalski nie zawsze o tym wie i nie zawsze chce mu się poszukać, więc to idealny kozioł ofiarny!

  Podsumuję to genialnym filmikiem:

  Literatura

  [1] Pełny zapis posiedzienia Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - orka.sejm.gov.pl

  [2] Za reklamę hazardu na stronie zapłaci właściciel - gazeta prawna

  [3] Nieoficjalna wypowiedź prawnik Agnieszki Modras z kancelarii prawnej Gorazda, Świstuń, Wątroba i partnerzy

  [4] Hazard w Internecie grozi w Polsce więzieniem - gazeta prawna

  [5] Krajowy Rejestr Karny - Wikipedia

  [6] Wyrażenie czynnego żalu i przedawnienie ścigania

  [7] Wywiad z Jackiem Kapicą - TOK FM, listopad 2014

  [8] Artur Kozorowski - publikacja postanowienia sądu dot. wpływu posiadania rachunków bankowych jako dowód przeciwko graczowi

  Zobacz też:
  Portfele internetowe
  Rodzaje zakładów bukmacherskich
  Podatki od wygranych

  Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 3
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


  Tagi:izba celna  urząd skarbowy  ustawa hazardowa  wezwanie 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Captcha


  Komentarze (293)  • anonim IP: 130.255.***.**
   13-11-2016 21:16 (nd)

   Dostał ktoś wezwanie niedawno?


   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (3)
   09-10-2016 08:42 (nd)

   To w końcu jak należy postępować w przypadku wezwania z UC? - napiszczie konkretnie co i jak, bo jest milion postów a dalej niewiadomo jak z tym gównem postępować?


   7 5 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 130.255.***.***
   29-06-2016 07:09 (śr)

   a grałeś na bah i powiązuje się to z kontem pekao?


   50 48 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 130.255.***.***
   28-06-2016 23:12 (wt)

   po 5 latach przecież sprawy się przedawniają :)


   50 48 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (146)
   17-05-2016 20:27 (wt)

   Szanowny kolego co zamiesciles odpowiedz pod adminem scigaja nadal ja na poczatku marca dostalem wezwanie do UC..Sprawia wiadoma ale do dzis cisza...Wiec nie wiadomo co dalej i guzik dala zmiana wladzy...


   60 56 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (919)
   17-05-2016 10:03 (wt)

   Dopisałem na końcu "Sens ścigania graczy" podsumowujący cały artykuł wraz z genialnym filmikiem ;)

   Odpowiedzi: 1
   60 64 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 109.95.***.*
   15-04-2016 10:52 (pt)

   Wezwanie do Celnego, maja wplywy na konto od 01.01.12r do 31.03.12r, najpierw wzywają w charakterze światka i wypytują czy się grało, gdzie kiedy i kto jest wlascicielem konta bankowego a potem podejżany albo oskarżony będa wzywać jeszcze raz.


   54 53 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 89.161.**.**
   31-03-2016 19:38 (czw)

   Przyznałem się do udziału w zakładach, ale nie sądziłem, że są one nielegalne...Bo skąd miałem wiedzieć....{#emotions_dlg.laughing} Linia obrony ta sama, jak u osoby, której wyrok uniewinniający został tu zamieszczony. Pozdrawiam


   64 60 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top