ARTYKUŁ

  Portfele Internetowe

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 4
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Portfele internetowe są lepszym rozwiązaniem dla graczy zakładów niż konta bankowe. Pozwalają szybko przelać pieniądze do/od bukmachera i wypłacić je tanio w bankomacie. Co najważniejsze, bez nakazu sądu nie udostępniają informacji o kliencie organom ścigania.

  200 euro wylatujące z niebieskiego monitoraWypłacaj łatwo
  pieniądze z bukmacherki,
  ShutterStock

  Co to jest portfel internetowy?

  Portfele internetowe to system płatności służący do elektronicznego przelewania pieniędzy. Coś jak konto bankowe za granicą w języku polskim, tylko bez gwarancji funduszu bankowego. Twoim loginem jest email.

  Dzięki portfelowi internetowemu możesz zasilić NATYCHMIAST konto bukmacherskie/pokerowe/kasynowe, zapłacić na aukcji internetowej (np. na eBay.com) czy wypłacić pieniądze w dowolnym bankomacie

  Wirtualne płatności powstały gdyż rozliczenia między osobami fizycznymi były utrudnione. Przelewy i czeki działają opieszale. Nie można było rozliczyć się za pomocą karty kredytowej z inną osobą fizyczną, a koszty rozliczeń były często wysokie.

  Zalety wirtualnych płatności

  • zapobiega zostawianiu śladów przelewów do bukmacherów na polskich kontach bankowych
  • możliwość błyskawicznego transferu środków do bukmachera (środki zwykle dostępne od razu po wykonaniu transferu)
  • prawie darmowy w użyciu
  • łatwy w obsłudze
  • daje możliwość ominięcia dużych kosztów przelewów zagranicznych
  • może stanowić pewnego rodzaju centralę, skąd przelewa się środki do dowolnego bukmachera/pokerroomu/kasyna
  • możliwość zapłaty na aukcjach i w sklepach internetowych
  • możliwość wypłaty środków z dowolnego bankomatu po wyrobieniu taniej karty

  Wady wirtualnych portfeli

  • w razie bankructwa (znikoma szansa) odzyskamy najwyżej 1000€
  • konto jest powiązane z adresem mailowym, więc bezpieczeństwo konta zależy od tego czy ktoś nam się włamie na skrzynkę (unikaj interia.pl, onet.pl, wp.pl; najlepszy gmail.com)
  • istnieją limity na ilość wysłanych pieniędzy, które mają przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy

  Porównanie wirtualnych portfeli internetowych

  Na rynku europejskich portfeli internetowych liczą się tylko 2 firmy: NETeller i wykupiony przez nichSkrill. W 2016 roku wystartował UPayCard, który może stanie się kiedyś dla nich znaczącym konkurentem. 

  Liderem na rynku portfeli internetowych jest Skrill i wielu graczy korzysta z niego z przyzwyczajenia (najpierw założyli tam konto gdy NETeller jeszcze się nie liczył). 

  Jednakże od roku 2013, drugi na rynku NETeller wydaje mi się bardziej atrakcyjny.
  Poprawili wiele aspektów, w efekcie czego przewyższyli pod wieloma względami Skrill.
  Mam tu na myśli głównie jakość obsługi klienta i opłaty.

  Poniżej porównanie prowizyjne najpopularniejszych portfeli:

  porownanie-portfeli-internetowych.png

  Skupię się przy omawianiu różnic na Skrill i NETeller dlatego, że są one tańsze od PayPal.

  Jak widać założenie konta i jego prowadzenie jest bezpłatne.
  Wysłanie pieniędzy w obrębie danego portfela jest tańsze w Skrill, jednakże po uzyskaniu statusu VIP w NETeller nie mamy w ogóle opłat.
  W praktyce raczej rzadko będzie się korzystać z przelewów w obrębie portfela. Środki są głównie wysyłane do/z bukmacherów.

  PrzewalutowanieSkrill jest znacznie droższe.
  Pobierają 2,99% za przewalutowanie w obrębie walut EUR, GBP, USD, CAD, 3,99% za zmianę z EUR, GBP, USD, CAD, PLN na inną walutę i 4,99% za inne przewalutowania.

  NETeller pobiera niskie 2,5% na zwykłym koncie i 1,45% na koncie VIP.

  Rulon pieniędzy spięty klamrą @ na klawiaturzeePieniądze, ShutterStock

  Koszt wypłaty z konta na rachunek bankowy na korzyść Skrill (2,95€ przy 7,5€ w NETeller). Ale w praktyce korzysta się z karty debetowej do konta i wypłaca w bankomacie.
  Tu dla zwykłego konta Skrill koszt wypłaty 750€ (3 wypłaty) wynosi 5,4€ , a dla zwykłego konta NETeller 4€ (nie uwzględniając przewalutowania, które jest na korzyść także NETeller).

  Pytania i odpowiedzi

  Czy mogę wypłacić pieniądze zaraz po wpłaceniu?

  W większości bukmacherów trzeba zagrać przynajmniej za wysokość depozytu, aby te środki były możliwe do wypłaty bez prowizji. Warunki wypłaty powinny być doprecyzowane w regulaminie bukmachera. Bez tego ograniczenia gracze wpłacaliby i wypłacali za często, a bukmacher od każdej transakcji płaci prowizję, mimo iż nie obciąża nią gracza.

  Wpłaciłem jedną metodą depozytu. Czy mogę wypłacić inną?

  W związku z polityką przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy, metoda którą wpłacono środki, jest używana również do wypłat. Inna metoda wypłaty może być zwykle dostępna, jeśli wypłaci się tyle ile się wpłaciło do bukmachera. Zależnie od regulaminu bukmachera, nadwyżka może być czasami wypłacona inną metodą. Restrykcje dotyczą szczególnie pierszej wpłaty/wypłaty.

  Czy mogę mieć jakieś problemy z wypłatą moich środków?

  Nie powinieneś mieć takich problemów, jeśli nie złamałeś regulaminu bukmachera/bonusu i zapisujesz się do renomowanych bukmacherów z odpowiednio wysokim rankingiem SBR (min. ocena B-).

  Czasem pojawia się nowy bukmacher z atrakcyjnym bonusem. Już nie raz widziałem jak otwierali działalność, a po kilku miesiącach na stronie www ów bukmachera widniał napis typu:

  Wauw-Bet.jpg lub typu Wpłata-karta-kredytowa-Lasseters.jpg

  Po zamknięciu interesu, bukmacher wysyła emaile do klientów o zawieszeniu działalności z informacją jak/czy można odzyskać środki. Z odzyskaniem w praktyce bywa różnie.

  W jakiej walucie założyć konto w Skrill żeby potem nie narazić się na koszty?

  Jeśli portfel internetowy jest w innej walucie niż konto bukmachera, podczas transferu środków zostanie pobrana prowizja za przewalutowanie. Zwykle wynosi ok. 3%. Dlatego trzeba przemyśleć w jakiej walucie założyć portfel internetowy (lub portfele), bo waluta PLN nie u każdego bukmachera jest dostępna.

  Uważam, że wszelkiego rodzaju konta powinno się zakładać w walucie, w której się zarabia. Ewentualnie w walucie, w której będzie się zarabiało.

  Trzeba to dobrze przemyśleć, bo waluty konta nie można zmienić (poza rzadkimi wyjątkami). Skłaniałbym się do zakładania wszędzie kont w EURO albo w FUNTACH, o ile zamierzasz dłużej zająć się bukmacherką i zarabiać na niej. Korzyści ujednolicenia waluty jest kilka.

  Pierwszym i najważniejszym powodem jest to, że nie każdy bukmacher posiada możliwość założenia konta w PLN. Powoduje to potem straty na przewalutowaniu.

  Gotówka będzie krążyła głównie pomiędzy bukmacherami a portfelami internetowymi, a wypłaty wygranych będą stanowiły mniejszą część wszystkich transferów. Zwłaszcza w przypadku początkujących graczy. Dobrze więc gdyby nie było różnic walutowych na linii bukmacher - portfel.

  Drugim powodem, dla którego dobrze wszędzie założyć konta w EUR jest to, że bonusy w euro/funtach są czasami większe kwotowo niż te w PLN (np. 30€, 30£ lub 100PLN).

  Trzeba zadać sobie pytania:

  1. Jak często wpłacasz/wypłacasz do bukmacherów z polską walutą i jak duże kwoty?
  2. Jak często wpłacasz/wypłacasz do bukmacherów w walucie euro?
  3. Jak często wpłacasz/wypłacasz do bukmacherów w innej walucie niż euro?
  4. Jak często musisz zasilać konta w euro lub wypłacać z nich?
  5. Jak często wpłacasz/wypłacasz pieniądze z portfela internetowego na konto bankowe/bankomat?
  6. Jakie są prowizje pobierane przy przewalutowaniach? 
  7. Jakie są prowizje pobierane przy przewalutowaniu wpłat/wypłat na konto bankowe/bankomat? 

  Jak sobie radzić z przewalutowaniem?

  Metoda którą stosuję polega na przyjęciu sztywnego kursu. W moim przypadku jest to 4PLN/EUR aktualizowane raz na pół roku, rok jeśli jest taka potrzeba. W momencie edycji tego pytania euro kosztuje ok. 4,40PLN/EUR. Jakieś pół roku, rok temu było po 3,80PLN/EUR. Zdecydowałem się zatem na takie zaokrąglenie, gdyż spodziewam się raczej spadku wartości PLN/EUR. Przy ewentualnej korekcie kursu PLN/EUR muszę zrobić bilans ile mam złotówek i euro u bukmacherów i uwzględnić to także w rachunku zysków i strat. Np. gdy kurs EUR spadnie poniżej 4,0 warto rozważyć opcję obniżenia przyjętego na sztywno kursu (np. do 3,80PLN/EUR). Wtedy trzeba policzyć ile w sumie ma się euro na wszystkich kontach u bukmacherów i różnicę wliczyć sobie jako stratę. Analogicznie gdyby kurs bardzo się podniósł (np. z 4,0 na 4,50) ja bym podniósł swój sztywny kurs na 4,20.

  Na co dzień stosuje się zatem sztywny kurs, a straty/zyski dopisuje się jedynie w momencie wpłaty/wypłaty.

  Wolę zaniżyć wartość kursu PLN/EUR niż zawyżyć, gdyż więcej wypłacam niż wpłacam. Ponieważ walutę EUR stosuję głównie na betfair i tam najwięcej wygrywam, przez co zaniżenie kursu EUR jest na moją korzyść. Przy wypłacie dostaję po prostu więcej i dopisuję to do rachunku zysków i strat. W przypadku gdybym musiał dopłacić na konto w euro, różnicę między rzeczywistym, a przyjętym kursem traktuję jako stratę i też księguję.

  Ważne aby nie grać za całość środków na koncie (chyba że naprawdę warto), bo w przypadku przegranej może nastąpić konieczność dopłaty i poniesienia strat przy przewalutowaniu. Jest to naruszenie tzw. płynności finansowej.

  Podsumowanie

  Konto Skrill zwykłe wychodzi taniej od zwykłego konta NETeller pod warunkiem, że nie będzie się często przewalutowywać środków.
  Jednak konto VIP w NETeller daje dużo mniejsze opłaty niż konto VIP w Skrill. W dodatku w NETeller konto VIP jest łatwiej uzyskać.

  Na korzyść NETeller świadczy także wypowiedź jednego z czytelników z listopada 2014 (Skrill jest większą firmą niż 2. na rynku NETeller):

  Spostrzeżenia - Skrill vs. Neteller.
  Wpłaty/Wypłaty: wpłaciłem kilka tysięcy EUR do Skrill i na każdy przelew (robiłem je w transzach) czekałem praktycznie maksymalne 5 dni roboczych - przypomnę tylko, że były to przelewy walutowe między polskimi bankami. Tymczasem kolejne kilka tys. EUR wpompowałem do Neteller i wyobraź sobie, że mimo przelewów międzynarodowych w EUR pieniądze za każdym razem pojawiały się na koncie Neteller po około 30 godzinach.
  Support: na każdą odpowiedź mailową od Skrill czekałem średnio 25 godzin, a Neteller odpisywał w czasie poniżej 10 godzin. Mało tego po kliknięciu "prośba o kontakt tel." w Neteller po około 2 minutach zadzwonił do mnie support (rozmawiający po polsku). Ostatnio Skrill używałem jeszcze w czasach Moneybookers, ale widzę, że kilka lat minęło i z inną nazwą nadal robią na mnie gorsze wrażenie niż ich największy konkurent.

  Każdy gracz zakładów bukmacherskich powinien mieć moim zdaniem przynajmniej jedno z kont: NETeller lub Skrill.

  Gdybym znów miał podjąć decyzję, który z nich wybrać, wybrałbym bez wahania NETeller. Dużo bardziej tam dbają o klientów.

  Zobacz też:
  Bonusy powitalne dla wpłat portfelem internetowym
  Jak wypłacać pieniądze z hazardu?
  Jak zabezpieczać się przed włamaniem na konto?

  Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 4
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


  Tagi:płatności  skrill  neteller  paypal  ranking 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Captcha

  Komentarze (29)  • (445)
   02-01-2017 17:06 (pon)

   E-Portfele. Szybko i bezpiecznie        

   Po podpisaniu ustawy hazardowej przez prezydenta kolejne banki wydają oświadczenia, że nie będą już pośredniczyć w finansowych transakcjach pomiędzy rachunkami swoich klientów a internetowymi kasynami.

   Postawę banków rozumiemy, w ustawie jest zapis o dużych karach za takie praktyki. Żyjemy jednak w coraz mniejszym świecie i do szczęścia nie potrzebujemy polskich banków. Czego używają internetowi gracze, legalnie i bez nerwów? Internetowych portfeli.

   Na rynku mamy dwa największe – Skrill i Neteller.

   Skrill i Neteller w zeszłym roku połączyły siły i są praktycznie jednym bytem, niemniej pewne różnice między nimi występują, przede wszystkim w wysokościach prowizji. Bo jako że to nie są banki tylko „skarbonki”, zarabiają tylko na prowizjach od transakcji i wypłat. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że póki co taniej jest korzystać ze Skrilla.

   W trzech słowach – jak korzystać ze Skrilla? Po pierwsze – zakładamy konto. Oczywiście podajemy swoje prawdziwe dane, nie boimy się jednak, że jakiś kolejny Kapica się do nich dorwie. Skrill to nasz bank zagraniczny, gdzie macki polskich ciekawskich nie sięgają.

   Jak już założymy konto, musimy je zweryfikować. W tym celu wysyłamy skan dowodu a także odbywamy krótką rozmowę telefoniczną – od niedawna możemy ze Skrillem porozmawiać po polsku. Ostatnim etapem jest uzyskanie karty płatniczej Skrill. Po założeniu konta przyjdzie w przeciągu tygodnia na podany przez nas adres. Kosztuje to około 10€ a nasza karta będzie ważna przez 3 lata. Z karty korzystamy jak z każdej innej – płacimy w sklepie, wypłacamy z bankomatu czy używamy w internecie jak kredytową, podając jej numer itd.

   Naszą kartę możemy zasilić przelewem z naszego banku – do czego mamy święte prawo. Możemy też zasilić ją pieniędzmi wygranymi w internetowym kasynie – co jest dużo bardziej przyjemne i czego Wam jak najczęściej życzymy!

   Odpowiedzi: 2
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 46.134.***.**
   19-10-2016 13:38 (śr)

   Zdzierają bo mogą- mają monopol. Jeszcze rok temu prowadzenie rachunku neteller było praktycznie darmowe, płaciło się jedynie za przewalutowania a obecnie jest prowizja za wszystko. Poza tym że mają monopol prawdopodobnie ludzie z roku na rok coraz mniej kasy wpłacają poprzez portfele, co za tym idzie mniej prowizji od bukmacherów dlatego te podwyżki. Można się jedynie cieszyć że nie dali max kwoty przelewu 1000e tylko jest 4500, bo to już byłby całkowity skok na prowizję.

   2 3 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (66)
   19-10-2016 11:50 (śr)

   Neteller i Skrill podnieśli opłaty dla zwykłych kont za transfer środków do innego użytkownika do 1,9% max 18 Euro. jest to skok prawie o 100%. Ździerają z klienta jak tylko można!

   Odpowiedzi: 1
   2 3 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1130)
   26-03-2015 08:00 (czw)

   Obecnie NETeller wypada znacznie lepiej niż Skrill.

   Support Skrilla działa coraz gorzej z dnia na dzień, a i opłaty są wyższe :/
   W przeciwieństwie do NETellera.

   179 184 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 94.254.***.***
   09-12-2013 21:09 (pon)
   Szachinisto czy to już porównanie po wprowadzeniu nowych opłat przez Skrill? 186 184 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • Neteler
   03-10-2012 18:00 (śr)
   Skrill:
   Wymiana walut: 2,49%
   Wypłata gotówki: 1,80 EUR
   Oplata za kartę 10 EUR rocznie (pierwsza opłata w momencie złożenia wniosku, a następnie po upływie każdego kolejnego roku)

   Neteller:
   Wymiana walut: 2,95%
   Wypłata gotówki: 4E
   Karta jest bezpłatna

   Pozdrawiam. 193 187 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • Tom
   12-09-2012 13:26 (śr)
   Obecnie Najlepszy portfel internetowy na rynku to Neteler, MB może się schować 184 185 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • stach
   23-06-2012 01:24 (sob)
   Ja polecam NETeller mam konto w EUR karte też w EUR jestem bardzo zadowolony.
   189 193 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top