SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Noblebet

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 2
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Wszystko wskazuje na to, że dwie nowe marki bukmacherów - Noblebet i OKbet - należą do jednego z największych bukmacherów w Polsce, który bardzo szybko się rozwinął i zajął miejsce w czołówce. Po co jednak tworzyć dwie nowe firmy? Dla prestiżu (noble) i pozostałych (OK)?

  Fakty o noblebet i OKbet

  Dane firmy

  noblebet-200.png Potencjalne logo Noblebet

  3 stycznia 2019 licencję polskiego Ministra Finansów o numerze PS4.6831.28.2017 na prowadzenie i urządzanie zakładów wzajemnych uzyskała firma:

  Polski Bukmacher sp. z o.o.
  Dąbrowa Górnicza
  ul. Limanowskiego 10
  KRS: 0000687635
  NIP: 6292481907
  REGON: 367989720

  Polski Bukmacher zadeklarował działalność pod dwoma domenami:

  • www.noblebet.pl
  • www.okbet.pl

  Jest to o tyle nietypowe, że każdy inny bukmacher w Polsce buduje swoją markę pod jedną domeną, a nawet po przejęciu przez firmę zagraniczną zwykle następuje rebranding.

  Dla kogo Noblebet i OKbet?

  Słowo "noble" oznacza po angielsku "szlachetny", "dostojny", "wspaniały", "łaskawy". 

  Można się zatem domyślać, że marka noblebet będzie dla graczy VIP (bardzo bogaci, przegrywający gracze), a marka OKbet (OK = ang. "dobry", "w porządku") będzie dla pozostałych klientów-graczy.

  Nazwa bukmachera "Polski bukmacher" wyraźnie sugeruje na co będzie stawiany największy nacisk w ofercie zakładów i na jakim rynku chcą się skupić.

  OKbet.com

  Tak jak miało to miejsce w przypadku bukmacher Superbet, i tym razem mamy zbieżność nazwy OKbet z zagraniczną firmą o tej samej nazwie: OKbet.com nie ma dobrej opinii ani zbudowanej pozycji na rynku hazardowym. OKbet.com ma w ofercie jedynie kasyno.

  Wygląda na to, że Polski bukmacher powtórzył "błąd poprzednika" i niefortunnie dobrał nazwę domeny, która jest już zajęta za granicą. Najwyraźniej chce się skupić z tymi markami tylko i wyłącznie na rynku polskim, bez możliwości rozszerzania ich na inne kraje europejskie.

  Kto jest właścicielem Noblebet i OKbet?

  Pod adresem Bogusława Limanowskiego 10 w Dąbrowie Górniczej jest zarejestrowanych kilka firm. Jedną z nich jest... Las Vegas Power Energy Drink. Nie ulega więc wątpliwości kto stoi za nowymi markami.

  Wszystko wskazuje na to, że za Noblebet i OKbet stoi bukmacher LVbet, który wszedł na polski rynek zakładów dopiero w 2016 roku, ale dzięki ogromnym nakładom finansowym, zajął wysoką pozycję wśród innych bukmacherów i zdobył spory kawałek tortu graczy.

  Po co tworzyć kolejnego bukmachera?

  Wielu zagranicznych bukmacherów przyjęło strategię wypuszczenia i obsługiwania wielu marek. Rekordziści mają po kilkadziesiąt marek bukmacherów/kasyn/pokerroomów. Jeden z takich europejskich bukmacherów jest nawet notowany na giełdzie w Szwecji i dobrze mu się wiedzie.

  Zadaniem wypuszczenia kolejnej marki na rynek jest zgarnięcie klientów, którzy poszukują nowego bukmachera lub innej oferty, której spółka-matka nie oferuje. W ten sposób LVbet ma zamiar wypuścić 2 nowe marki, zwiększając swój całkowity udział w rynku o kilka procent.

  W porównaniu do kosztów prowadzenia bukmachera i przy zbudowanej już infrastrukturze i procedurach, wydaje się to być rozsądnym krokiem strategicznym. W ich ślady mogą iść jedynie czołowi bukmacherzy, którzy mają już ugruntowaną pozycję w TOP5 i mają duże środki pieniężne na marketing.

  Załóż konto w Noblebet i OKbet

  Założenie konta w Noblebet czy OKbet jeszcze nie jest możliwe, gdyż strony www bukmachera są w budowie.

  W oczekiwaniu na wielkie otwarcie, zachęcam do skorzystania ze sprawdzonego bukmachera Fortuna.

   

  Polski bukmacher sp. z o.o. ma zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

  Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 2
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (0)


  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top