SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Gracz rekreacyjny

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Gracze rekreacyjni stanowią ok. 95% wszystkich graczy zakładów bukmacherskich. Obstawiają dla przyjemności i towarzystwa. Poznaj ich lepiej - może jesteś jednym z nich?

  gracz-rekreacyjny600.jpg

  I. Kim jest gracz rekreacyjny?

  Def.1. Gracz rekreacyjny to gracz, który gra dla przyjemności i wygranej, posługując się w typowaniu swoją wiedzą i intuicją bez metod i narzędzi wspomagających osiąganie nadzwyczajnych rezultatów.

  Celem graczy rekreacyjnych jest głównie osiąganie przyjemności z gry. Zyski nie są dla nich najważniejsze. Często kontynuują obstawianie, mimo ujemnych wyników finansowych. Traktują to jako koszt przyjemności.

  Jeśli obstawiasz zakłady bukmacherskie dla przyjemności lub towarzystwa, a zyski nie są dla ciebie najważniejsze, należysz do znacznej większości, czyli grupy ponad 95% graczy rekreacyjnych.

  II. Rodzaje graczy rekreacyjnych

  Wyróżniłbym 3 grupy graczy rekreacyjnych, którzy różnią się od siebie wielkością obstawianych kwot:

  1. Gracze tasiemców
  2. Gracze życzeniowi
  3. Gracze VIP

  Scharakteryzowałem grupy stereotypowo. Poszczególni gracze mogą nie spełniać wszystkich wymienionych kryteriów.

  II.1. Gracze tasiemców

  Gracze tasiemców lubią puszczać tzw. "taśmy" lub "tasiemce", czyli stawiać zakłady akumulowane za 2 PLN, by mieć szansę wygrać 100 PLN, 1000 PLN albo nawet 100.000 PLN! Są jak gracze Lotto - żyją marzeniami, że kiedyś wreszcie nadejdzie ich wielki dzień.

  Brak głównej wygranej im nie przeszkadza. Emocjonują się tym, ile spośród wybranych meczy trafili, ile nie trafili i jakie niespodzianki pojawiły się na ich kuponie. Jeśli mają szczęście, trafiają i chcą się wtedy podzielić ze wszystkimi swoją radością.

  Wszystkie postawione spotkania starają się śledzić. Jeśli nie obraz na żywo, to przynajmniej wyniki na żywo. Mają w zamian świetne tematy do rozmów z kolegami, którym pokazują swoje kupony.

  Tyle emocji za jedyne 2 złote! Czyż to nie piękne?

  Kiedy ich status materialny się poprawia, zwiększają stawki do 4, 5 lub 10 PLN na zakład.

  Prawie każdy gracz zawodowy zaczynał jako gracz tasiemców.

  II.2. Gracze życzeniowi

  Życzeniowi gracze rekreacyjni żyją marzeniami o regularnych zyskach, ale nie robią nic znaczącego, by przybliżyć się do tego marzenia.

  Lubią postawić więcej - powiedzmy 50-200 PLN - by od czasu do czasu wygrywać, ale niewielkie kwoty - do 2000 PLN. Okresowe wygrane sprawiają, że "gonienie za marzeniami" ma sens. Miewają serie wygranych lub przegranych, jednak suma sumarum tracą na zakładach. Często nawet nie liczą jak dużo, bo nie prowadzą zapisków dotyczących ilości postawionych i wygranych pieniędzy.

  Gracze życzeniowi byli zwykle w przeszłości graczami tasiemców. Ich status materialny uległ poprawie od tego czasu. Mają teraz dobrą pracę i stać ich na taką rozrywkę.

  Obstawianie 2 PLN już ich nie bawi. Tyle to obstawiają gimnazjaliści! Uważają, że wiedzą więcej i przyszła pora na zwiększenie stawek. Niska potencjalna wygrana ich nie stymuluje. Większe wygrane to większa adrenalina, zwłaszcza, że w przeszłości udało im się już trafić jakąś "większą" kwotę. Są przekonani, że lepiej znają się na sporcie niż amatorzy Lotto.

  II.3. Gracze VIP

  Ostatnią grupę stanowią gracze VIP, którzy są ulubioną grupą bukmacherów. Stawiają dużo lub bardzo dużo, czyli minimum 200 PLN na zakład. W ciągu roku potrafią przegrać kilka średnich krajowych pensji lub równowartość mieszkania. Mogą liczyć na bardzo specjalne względy - indywidualne bonusy, brak limitu stawki, wyrafinowane prezenty urodzinowe itp.

  Gracze VIP najczęściej wywodzą się z bogatych rodzin lub sami się dorobili (będąc graczami życzeniowymi) i szukają odpowiedniej dla ich budżetu rozrywki. Bardzo dobrze zarabiają, a gry komputerowe nie dostarczają im wystarczającej adrenaliny. Obsługa bukmachera sprawia, że czują się wyjątkowi, a przez to lepsi od innych graczy, mimo iż regularnie przegrywają.

  Gdy gracze VIP znajdują zastosowanie dla ogromnych ilości zarobionych pieniędzy i widzą, że mogą je przekuć na przyjemność i uznanie, czują wreszcie satysfakcję z życia. Zakłady to chwila tylko dla nich. Zwykle się nią nie dzielą, bo pewnie padłoby pytanie "jak na tym wychodzisz?", a wtedy musieliby tłumaczyć rozmówcy, że to nie o to nie jest najważniejsze. I tak nikt tego nie zrozumie.

  Jeśli dzielą się swoimi wynikami, to tylko wygranymi kuponami z innymi bogaczami, którzy ich zrozumieją. Obstawianie dodaje im prestiżu.

  Z uwagi na swój bardzo wysoki status materialny, gracze VIP nie mają motywacji, by poświęcać czas na naukę reguł rządzących zakładami. Dlatego prawie niemożliwym jest, by zostali graczami zawodowymi. Wyjątek mogą stanowić osoby, których praca predysponuje do zarządzania kapitałem (np. maklerzy giełdowi, ubezpieczyciele).

  III. Jak grać rekreacyjnie?

  W obstawianiu rekreacyjnym nie ma nic złego. Trzeba tylko robić to odpowiedzialnie, bez uszczerbku dla życia osobistego. By nie dopuścić do uzależnienia pamiętaj:

  • traktuj zakłady bukmacherskie jako jedną z rozrywek
  • przed rozpoczęciem obstawiania wyznacz budżet na grę, który możesz stracić i nie przekraczaj go
  • uświadom sobie, że przegrana jest czymś naturalnym i nie próbuj się odegrać
  • unikaj obstawiania w silnych emocjach, nie używaj zakładów do poprawy nastroju
  • nie obstawiaj zakładów po spożyciu alkoholu czy środków odurzających
  • sprecyzuj ilość czasu na grę i kontroluj czy jest przestrzegany
  • nigdy, przenigdy nie pożyczaj od kogoś ani komuś pieniędzy na zakłady
  • kiedy pojawią się wątpliwości czy masz problem, zapytaj o opinię osobę której ufasz, a która nie ma problemu z hazardem; jeśli trzeba pokaż jej swoje zachowanie w trakcie gry
  • spędzaj czas z rodziną i przyjaciółmi i nie pozwól by rozrywka była od nich ważniejsza

  IV. Bukmacherzy dla gracza rekreacyjnego

  IV.1. Kryteria wyboru

  Przy wyborze bukmachera, można przyjąć stereotypowo, że dla gracza rekreacyjnego najważniejsze są następujące czynniki (od najważniejszego):

  1. Bukmacher ma punkty stacjonarne. W lokalu panuje miła atmosfera, gdzie można się spotkać ze znajomymi.
  2. Bukmacher oferuje okresowe promocje.
  3. Oferta bukmachera obejmuje interesujące gracza ligi i dyscypliny.
  4. Bukmacher jest wiarygodny i w razie wygranej wypłaci pieniądze.
  5. Postawienie zakładu, formalności i czynności związane z obstawianiem są łatwe w realizacji.

  IV.2. Którego bukmachera wybrać?

  Z legalnych bukmacherów najwięcej punktów naziemnych ma eFortuna i STS. Ten pierwszy ma świetne kursy, a drugi świetny marketing. Najstarszym bukmacherem jest totolotek, który zamyka TOP3.

  Z bukmacherów internetowych polecam szczególnie:

  • expekt, jeśli chcesz mieć dobre kursy, niską stawkę minimalną, intuicyjny interfejs i dobrą ofertę zakładów na żywo
  • Unibet, jeśli stawiasz większe stawki, chcesz atrakcyjne kursy i lubisz zakłady na żywo

  Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.


  Komentarze (0)


  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top