ARTYKUŁ

  Gracz rekreacyjny a zawodowy

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 6
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Dowiedz się z jakimi trudnościami zmagają się zawodowi gracze i jak sobie z nimi radzą. U których bukmacherów profesjonalni gracze mają założone konta?

  Kim jest gracz rekreacyjny a kim zawodowy?

  Oto moje definicje gracza rekreacyjnego i zawodowego:

  Def.1. Gracz rekreacyjny to gracz, który gra dla przyjemności i wygranej, posługując się w typowaniu swoją wiedzą i intuicją bez metod i narzędzi wspomagających osiąganie nadzwyczajnych rezultatów.

  Def.2. Gracz zawodowy to osoba, która utrzymuje się z obstawiania zakładów bukmacherskich, wykorzystując do tego własną wiedzę i intuicję oraz zaawansowane narzędzia i metody wspomagające osiąganie nadzwyczajnych rezultatów. Gracz zawodowy potrafi kontrolować swoje emocje oraz ilość pieniędzy i czasu poświęconego na grę.

  Doprecyzuję jeszcze. Gracz zawodowy osiąga regularne zyski w perspektywie roku (niektóre miesiące mogą być stratne + występuje sezonowość niektórych dyscyplin). Przyswajanie wartościowej wiedzy i wdrażanie jej w praktyce rozbudowuje intuicję gracza. To dlatego zawodowy gracz potrafi wiele rzeczy oszacować lub obliczyć w pamięci, co jest nieocenioną zaletą zwłaszcza w zakładach na żywo. M.in. dlatego ostatnią "przystanią" gracza zawodowego, jest prawie zawsze trading i/lub obstawianie zakładów na żywo.

  Narzędziami gracza zawodowego są najczęściej:

  Czasem do tego dochodzą programy sztucznej inteligencji.

  Każdy gracz zawodowy ma pewne określone wspólne cechy osobowości.

  Status gracza zawodowego

  para-butow-hazardowych.jpgStatus gracza zawodowego,
  ShutterStock

  Gdy będziesz stale poszerzał swoją wiedzę na temat zakładów bukmacherskich, czytając SureBety.pl, otrzymasz prawdopodobnie pewnego dnia taki email od bukmachera, jak ja kiedyś:

  Szanowny Kliencie,

  Limity na zakłady są ustalane oddzielnie w zależności od rodzaju zakładu
  i statusu gracza. W Pana przypadku jako iż posiada Pan
  status gracza zawodowego limit ten został odpowiednio obniżony.

  Status gracza zawodowego nadawany jest graczowi, który posługuje się pewnymi metodami wspomagającymi osiąganie niezwykle korzystnych wyników z gry.
  Status ten przyznają nasi maklerzy/traderzy. (...)
  Gracz rekreacyjny to gracz, który gra dla przyjemności, wygranej i nie stosuje metod wspomagających osiąganie pożądanych przez niego wyników, a jedynie stosuje swoją wiedzę oraz intuicję.

  Jak bukmacher traktuje graczy?

  wielki-but-depcze-czlowieka.jpgNiewygodnych klientów
  się eliminuje, ShutterStock

  Nie jest tajemnicą, że bukmacherzy oferują zakłady z czysto biznesowego punktu widzenia. Najwięcej i najłatwiej zarabiają na graczach rekreacyjnych. Tym klientom często oferowane są bonusy urodzinowe czy bonusy reload.

  Co jednak powinni robić z graczami, którzy ich ogrywają?

  Wielu bukmacherom gracze zawodowi mogą wyrządzić poważne straty finansowe, zwłaszcza jeśli będą mogli stawiać dużo. Jedyną metodą walki z takimi graczami jest limitowanie lub zamknięcie konta.

  Każdy bukmacher segreguje swoich klientów według pewnych grup. Na przykład jeśli grupa "mądrych graczy" ma limit 50%, to jeśli normalny gracz będzie mógł postawić maksymalnie 100€, ja będę mógł postawić maksymalnie tylko 50€ na to samo zdarzenie.

  Jak nie zostać uznanym za gracza zawodowego?

  Jest kilka wskazówek jak nie zostać szybko zlimitowanym, nawet jeśli jest się graczem zawodowym.

  gracz-chwyta-glowe-laptop.jpgJak to się stało? ShutterStock
  • nie graj błędów bukmachera na świeżo założonym koncie
  • nie graj za całość środków, zwłaszcza gdy skorzystałeś z bonusu powitalnego
  • stawki zwiększaj stopniowo
  • graj raczej zakłady na żywo niż zakłady przedmeczowe
  • zwiększaj mianownik paybacku
  • monitoruj/szacuj stan konta u danego bukmachera (ile u niego wygrałeś/przegrałeś/postawiłeś)
  • jeśli to możliwe, to postaraj o ujemny bilans konta (grając na przykład surebety z betfair)

  Bukmacherzy dla graczy zawodowych

  Jest tylko kilku bukmacherów, z których gracze zawodowi korzystają. Ich wspólnymi cechami są: wysoka wiarygodność, wysokie limity, mała marża, szeroka oferta (od najlepszego moim zdaniem).

  Literatura uzupełniająca

  [1] Człowiek który przechytrzył bukmacherów - wywiad z milionerem z Wielkiej Brytanii o nazwisku Patrick Veitch

  [2] Jak wygrywać u bukmachera? - wywiad z Filipem Sosnowskim, znanym w świecie bukmacherki jako DJ Sosna

  [3] Jak grać żeby wygrywać - "zakłady bukmacherskie to ciężki kawałek chleba", wywiad z Waldemarem Bukowskim, graczem zawodowym

  [4] Zawodowy gracz a płatne typy - wywiad na stronie oferującej płatne typy

  [5] Przyjemność albo zysk: wybór należy do Ciebie - profesjonaliści nastawiają się na zysk, pozostali często na przyjemność z gry

  Zobacz też:
  Życie zawodowego gracza
  Jak zarobić 60.000 złotych w 3 godziny?
  Ranking bukmacherów

  Ostatnia aktualizacja: 4.07.2016

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 6
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


  Tagi:gracz  gracz początkujący  gracz zawodowy  limit 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Captcha

  Komentarze (39)  • (1056)
   26-08-2016 10:11 (pt)

   Filmik o zawodowym graczu zakładów bukmacherskich w Las Vegas (ang.)

   https://www.youtube.com/watch?v=B05-VN92k7w

   27 23 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.6.***.***
   02-07-2016 23:34 (sob)

   Czy przeczytaniu materiałów zgromadzonych na tej stronie dochodzi się do wniosku że zarabianie (długfalowe, nie mówię o tymczasowym trafieniu kilku meczó) na na bukmacherce jest czymś bardzo bardzo trudnym do osiągnięcia a utrzymywanie się z niej wręcz nierealne.

   Jeśli czytam że zadowowi gracze wypracowują yeldt - 10% i to już uważa się za dobry rezultat to aby utrzymywać się z bukmacherki trzeba obracać miesięcznie kwotami rzędu 100 000 PLN żeby liczyć pensję która będzie powiedzmy godziwa tj. 10 000 PLN.

   Są to kwoty których raczej zdecydowana większoścludzi nie zaryzykuje po to by przekonwać się czy uda mu się ograćbukmachera.

   Pytanie do autora strony i innych użytkowników o opinię na ten temat? Ktoś utrzymuje się z buknacherki i ma inny pogląd? A Ci co sięutrzymują właśnietakimi kwotami obracają? Jeśli nie to jakimi?

   Odpowiedzi: 2
   39 43 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (18)
   s33
   16-05-2016 19:02 (pon)

   Dopóki nie wejdzie nowa ustawa hazadrdowa raczej nie masz o czymś takim myśleć (tak mi się wydaje), bo teoretycznie chyba takie granie u buków innych niż naziemni jest zabronione (choć niezgodne z prawem unijnym które jest nadrzędne). Ciężko raczej w takim układzie być zadowym graczem, gdy nie można korzsytać z zagranicznych buków, czy też giełd.

   Zakładając, że takie źródło dochodu będzie dozwolone, to przedewszystkim musisz odnaleźć jakie PKD bedzie najlepiej pasowało do takiej branży. Na podstawie klasyfikacji PKD dopiero będziesz mógł uzyskać informację jakie forma opodatkowania firmy wchodzi w grę (ryczatł ewidencjonowany czy np. księga przychodów i rozchodów). Jeśli PKD na to pozwalałoby najlepszy byłby ryczałt ze stawką 8% (wg mnie raczej nie ma na co liczyć, bo to głównie pod wybrane usługi). Jeśli wychodziłoby, że będziesz na ryczałcie ze stawką 18%, to lepiej pomyśleć o księdze przychodów i rozchodów (też 18% podatku dochodowego), będzie mógł wtedy wrzucać w koszta firmy np. zakup sprzętu, oprogramowania, umeblowanie, interenet, media, paliwo itd. (z tego co się orientuje to na ryczałcie nie ma czegoś takiego jak koszty uzyskania przychodu).

   Do kosztów oprócz niestety trzeba zaliczyć bardzo duże składki ZUS niezależnie od tego czy zarabaisz czy nie (chory system!).
   Jeśli to Twoja pierwsz firma lub w przeciągu ostatnich 5 lat nie prowadziłes działalności możesz skorzystać z preferyncyjnych stawek zus (jeśli nic się nie zmieniło, a za przepisami ciężko nadążyć skupiająć się na innej pracy), te stawki w 2016 roku wynoszą ok. 465 zł miesięcznie, a pełne składki po 2 latach to koszt rzędu ponad 1120 zł miesięcznie. Wysokość składek może się różnić w zależności od rodzaju działalności (ubezpieczenie wypadkowe) i od tego czy chcesz dobrowolnie opłacać składki na ubezpieczenie chorobwe.

   Ogólnie prowadzę firmę już prawie 10 lat, warunki dla mikro firm i jednoosobowych firm są fatalne w porównaniu z innymi krajami. ZUS, przepisy, biurokracja i urzędnicy wykończyli już niejedną firmę, niestety w naszym kraju prowadzący firmę to dla większości urzędników "zło konieczne". Samozatrudnienie to cięzki kawałek chleba, szczególnie na początku, no ale nic łatwo nie przychodzi.

   45 62 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.29.**.***
   16-05-2016 07:03 (pon)

   a ktoś mi powie jak wygląda zatrudnienie? w sytuacji że ktoś chciałby się tak serio, zawodowo zajmować bukmacherką ? mam tutaj na myśli, najlepiej jakąś formę samozatrudnienia..

   55 60 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 89.69.***.***
   12-03-2016 19:01 (sob)

   Krzysiek wiec moze ty potpowiedz jaki system najlepszy jest ...:--) znam kogos kto gra np, 20 meczow 1x lub x2 wiadomo zalezy gdzie faworyt...   wypadnie 4-5 i tak jest do przodu    co myslisz o tym ?

   73 66 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 77.254.***.***
   07-11-2015 23:36 (sob)

   pisałem zróbcie wywiad z Agą Radwańską to brakła jaj i to olali a to mata

    

   https://www.youtube.com/watch?v=x7ZyrD2Rsvw

   141 105 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 5.60.***.***
   07-11-2015 19:18 (sob)

   ale trzeba przyznaz że ten gracz bardzo ale bardzo inteligentnie to zrobił i widac ze to jest jeden z tych co biora udział w KAZDYM KONKURSIE BUKMACHERSKIM coś z tych co regularnie brali udział w telewizyjnych teleturniejach JEDEN Z DZIESIECIU {#emotions_dlg.sealed} czy WIELKA GRA {#emotions_dlg.sealed}

   101 95 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 5.60.*.***
   07-11-2015 10:34 (sob)

   ja np jestem ciekaw czy koleś dalej gra i bierze udział w tym konkursie a jak tak to z jakim skutkiem ?

   Admin czy np jestes wstanie zorganizowac jakies jego typy z wyprzedzeniem ? nie po konkursie tylko to co postawil ale zanim zaczal sie konkurs np na ten weekend

   106 98 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top