ARTYKUŁ

  Betbrokerzy

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Korzystanie z betbrokera jest jednym ze sposobów legalnego obstawiania u zagranicznych bukmacherów. Dodatkowo daje dostęp do wyższych kursów i limitów. Z uwagi na minimalną stawkę ok. 50€ jest to rozwiązanie głównie dla zawodowych graczy.

  trader-room600.png

  Kim jest broker?

  W życiu codziennym spotykamy się z brokerami. Możesz za ich pośrednictwem zawrzeć ubezpieczenie czy zainwestować pieniądze fundusze.

  Def. Broker to osoba, która świadczy określone usługi (z reguły pośrednictwa), działająca na cudzy rachunek.

  Brokerzy w zakładach bukmacherskich

  Betbroker to pośrednik w zakładach. Dzięki niemu możesz zakładać się u bukmacherów, którzy z różnych powodów, nie są dla ciebie dostępni bezpośrednio. Betbroker dostaje za to prowizję od gracza lub bukmachera.

  Betbrokerzy zostali stworzeni z myślą o zawodowych graczach, którzy chcą obstawiać po wysokich kursach i wysokich limitach albo mają problemy prawne w dostępie do najlepszych bukmacherów.

  Betbrokerzy w praktyce pośredniczą w zakładaniu się na azjatyckich rynkach i na betfair (np. dla osób, które mają już opłatę Premium Charge). Mają zastosowanie głównie do rynków przedmeczowych.

  Za pomocą jednego konta betbroker udzieli ci dostępu do oferty kilku serwisów. Przeważnie są to najpopularniejsi bukmacherzy azjatyccy i giełdy zakładów, typu Pinnacle, betfair, SBObet, Dafabet, Maxbet, ale oprócz tego do bukmacherów, którzy nie są dostępni bezpośrednio dla klienta. Takimi prywatnymi bukmacherami są np. Signbet (znani z odwoływania zakładów), BetISN (chętnie akceptujący surebety). Dostęp do nich możliwy jest tylko i wyłącznie za pośrednictwem betbrokera.

  Jak to wygląda w praktyce? Rejestrując się i dokonując depozytu u betbrokera możemy albo od razu bezpośrednio z poziomu ich softu obstawić jakieś zdarzenie, albo otrzymujemy dane do logowania na konto np. w Pinbet (odpowiednik Pinnacle), SBObet itp.

  Jeśli chcemy zagrać powyżej dostępnego limitu, konieczny jest tzw. skype betting. Wówczas składamy zlecenie ile chcemy postawić na dany rynek, a betbroker informuje po jakim kursie możesz to zrealizować i wówczas zawiera w naszym imieniu zakład.

  Korzyści

  Wyższe limity

  To podstawowa kwestia, którą zapewniają betbrokerzy. Oprócz pełnego dostępu do azjatyckich bukmacherów, mamy też bukmacherów prywatnych, którzy mogą przyjmować nadwyżkę stawki, a jeśli to nie pomoże, to pozostała część zostanie przyjęta po niższym kursie.

  Omijanie blokad geograficznych

  W kontekście planowanej na 2017 rok ustawy hazardowej jest to bardzo istotny atut. Grając przez betbrokera możesz zyskać dostęp do oferty bukmachera, który wycofał się z danego kraju, np. do Pinnacle, który w 2017 roku nie przyjmuje rejestracji z terenu UK i Polski.

  Oprócz dostępu do "typowych" azjatyckich bukmacherów typu SBObet czy Dafabet, otwiera się możliwość grania u kilku innych. Kursy nie są tu istotną kwestią, bo różnice wahają się w przedziale +/- 0.02, a oferta jest bardzo podobna. Niemniej w przypadku naprawdę dużej stawki może to znacząco podwyższyć dostępny limit.

  Wady

  Bezpieczeństwo

  Aby zostać betbrokerem nie potrzebujesz żadnej licencji. W tym sensie działalność ta nie jest regulowana prawnie. Firmy zatrudniające betbrokerów są zwykle zarejestrowane zwykle w rajach podatkowych o niskiej wiarygodności, bo tam jest najtaniej. Ich wiarygodność jest dużo mniejsza niż wiarygodność renomowanych bukmacherów.

  W 2017 nie istnieje obiektywny ranking czy monitoring, który sprawdzałby działania betbrokerów i ewentualnie pomagał w rozstrzyganiu sporów. Gracze są zdani na opinie na forach, które wszak można kupić.

  U większości betbrokerów do przelewu na Skrill otrzymasz dane OSOBY PRYWATNEJ, a nie firmy, bo koszty konta firmowego na Skrill są bardzo wysokie. Taki przelew to podwyższone ryzyko utraty środków, więc jeszcze bardziej musisz tu stosować zasadę by grać (deponować) tyle, ile nie żal ci stracić.

  Wybranie betbrokera jest natomiast bezpieczniejszą formą, niż szukanie na własną rękę osób do multikont. Wiarygodność obcych ci osób może być zerowa, a wiarygodność betbrokera powinna być wyższa. Wszystko zależy od metody dobierania osób, na których kontach chcesz obstawiać.

  Koszty

  Gra u betbrokerów najbardziej opłaca się wtedy, gdy masz konto Skrill w EUR. Jest to uniwersalna waluta akceptowana przez wszystkich agentów. Wyjątkiem jest tutaj Premium Tradings. Przewalutowania w Skrill są obciążone wysoką prowizją, dlatego warto ich unikać.

  Ponadto betbrokerzy stosują liczne ograniczenia. Standardem jest np. jedna darmowa wypłata w miesiącu. Betbroker może jednak narzucić (z czego często korzystają) liczne ograniczenia:

  • prowizja od wpłaty,
  • minimalna wartość zakładu,
  • minimalny depozyt (np. w Samvo jest to 1000 GBP!),
  • prowizja za wypłatę (procentowa, kwotowa).

  Kosztami są często obarczone wszystkie usługi operacyjne - każdy betbroker ma je na innym poziomie. Dlatego niezwykle ważne jest uważne przestudiowanie regulaminu, opłat i dobra znajomość języka angielskiego.

  Zakłady na żywo

  Zawieranie zakładów na żywo nie jest jakoś bardzo opóźnione. Proces ten nie jest szybki ani w Pinnacle ani w SBObet. Jednak polowanie na overy będzie niewykonalne. Zwykły live-betting, taki sam jak w Pinnacle, jak najbardziej uda się osiągnąć.

  W przypadku zakładów na żywo istnieje ryzyko, że bez podglądu ekranu betbrokera, będziesz chciał postawić, padnie bramka, a oni powiedzą ci, że nie zdążyli potwierdzić zakładu. I nie masz jak sprawdzić czy napisali prawdę.

  Betbrokerzy mają w ofercie głównie rynki azjatyckie, dlatego bet365, który ma najlepiej rozwinięty rynek zakładów na żywo, nie będzie dostępny tym sposobem.

  Pośrednictwo

  Betbroker to zawsze pośrednik. Może wydłużyć czas postawienia zakładu. Mogą pojawić się też problemy obsługowe - w większości nawet typowych spraw, jesteś skazany na kontakt z supportem. Czasami zdarza się nieprofesjonalne podejście obsługi. Zlecenia wpłat/wypłat obsługiwane są przez czat/skype.

  Najlepsi betbrokerzy

  AsianConnect88

  AsianConnect88 (znany jako AC88) to najbardzie popularny i (prawdopodobnie) najstarszy betbroker na świecie. Deklarują działalność od 2006 roku, ale pierwsze wzmianki online są z roku 2008. Działają na mało wiarygodnej licencji Curacao, zapewne z uwagi na niskie koszty.

  Deklarują najwyższe kursy na piłkę nożną i wysokie limity, bardzo szybki support 24/7, anonimowe obstawianie w bitcoinach i program cashback dla użytkowników blogabet.com.

  Z minusów oferują jedynie kursy na piłkę nożną i koszykówkę. Zakłady na żywo, akumulatory nie są dostępne, a strona nie jest w 2016 roku jeszcze dostosowana do urządzeń mobilnych.

  AsianConnect88 prezentuje ofertę następujących bukmacherów: Pinnacle, SBObet, Matchbook, a także Maxbet, Singbet, BetISN. Obstawianie odbywa się za pomocą ich softu. Wybierasz rynek, stawkę, a betbroker stawia po najlepszym kursie. Ewentualnie rozbija stawkę na różnych bukmacherów.

  Pobierają prowizję 0.1% od obrotu. Masz jedną darmową wypłatę w miesiącu. Wpłaty i wypłaty zlecane są przez Skype. Konieczna jest weryfikacja tożsamości dowodem osobistym. Waluta to tylko EUR.

  Samvo

  Piszą o sobie, że grupa Samvo została założona w 2004 roku. W stopce widnieje zastrzeżenie praw 2009-2016, jednakże pierwsze ślady działalności online pochodzą z 2013 roku. Są licencjonowani przez Alderney Gambling Commission.

  Samvo są 2 typy kont: srebrny i platynowy.

  Srebrny status konta daje dostęp do najlepszego kursu na rynku i nie ma żadnej dodatkowej opłaty. Platynowy status konta otwiera ofertę kilku bukmacherów, ale pobierana jest prowizja w wysokości 0.15% od realnego obrotu.

  Dodatkowo pobierają 3% opłaty za wpłatę przez Skrill/Neteller.

  Największy minusem jest minimalna wpłata w wysokości 1000 GBP.
  Minimalna stawka zakładu wynosi 50 GBP.

  Premium Tradings

  Premium Tradings to póki co jedyny broker akceptujący polską walutę. Gdzieś jednak straci się na przewalutowaniu, bo bukmacherzy azjatyccy zwykle nie mają waluty PLN w ofercie.

  Premium Tradings nie pobiera prowizji od zakładów graczy. Zarabiają na pozyskiwaniu klientów dla bukmacherów. Mają w ofercie wiele dyscyplin, w zależności od szerokiej listy bukmacherów, których wybierzesz. Działają na licencji Curacao.

  Pierwszy depozyt jest darmowy. Każdy kolejny obciążony jest prowizją:

  • 3% do 2,000 EUR
  • 2% między 2,001 EUR a 10,000 EUR
  • 1% powyżej 10,000 EUR (przy czym proszą o wcześniejszy kontakt w przypadku takich depozytów)

  Przysługuje jedna darmowa wypłata miesięcznie. Każda kolejna to dodatkowe 1% prowizji.

  Pozostali betbrokerzy

  Możesz ewentualnie skorzystać z takich betbrokerów jak (pamiętaj o sprawdzeniu wcześniej ich wiarygodności):

  Moja opinia

  Logika podpowiada, że z betbrokerów najrozsądniej korzystać w dwóch sytuacjach:

  • gdy ważny bukmacher wycofał się z Polski (Pinnacle, SBObet),
  • gdy potrzebujesz naprawdę wysokiego limitu na jakieś zdarzenie.

  Generalnie oferta i limity bukmacherów azjatyckich dostępnych w Europie są takie, że jeśli blokada geograficzna cię nie krępuje, nie ma sensu korzystać z betbrokerów. Zarówno koszty manipulacyjne, jak i ryzyko utraty środków są na tyle duże, że lepiej unikać tego typu rozwiązań.

  Jeśli natomiast wszyscy bukmacherzy azjatyccy opuszczą nasz rynek, wówczas dla zawodowców konieczne będzie korzystanie z betbrokerówemigracja albo jeszcze inne rozwiązania. Zakładając, że gracz zdecyduje się na pierwszą opcję najlepiej spełnić powyższe warunki:

  • konto Skrill/Neteller w EUR,
  • nie deponować zbyt wielkich sum (niska wiarygodność, trzeba liczyć się z ryzykiem utraty środków),
  • grać tylko u najbardziej renomowanych betbrokerów,
  • dokładnie prześwietlić regulamin i wszelkie opłaty betbrokera.

  Dobra znajomość angielskiego będzie tu konieczna, by swobodnie czytać i rozumieć regulamin, który u każdego betbrokera jest inny.

  Niestety nie mam empirycznego doświadczenia w korzystaniu z usług betbrokerów, a artykuł został przygotowany w oparciu o moją najlepszą wiedzę, którą konsultowałem ze znajomymi - zawodowymi graczami zakładów. Zachęcam do dzielenia się swoją opinią, która może być cenna dla czytelników SureBety.pl.

  Czytaj poprzedni:
  Jak omijać blokadę bukmacherów?

  Czytaj następny:
  Podatki od wygranych zakładów bukmacherskich

  Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


  Tagi:alderney  betbroker  curacao 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Captcha

  Komentarze (131)  • anonim IP: 91.199.***.*
   kilka dni temu

   a z jakiego VPN-a korzystałeś ?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (136)
   mniej niż tydzień temu

   Niestety, moje wrażenia po korzystaniu z AsianConnect są bardzo kiepskie. Weryfikacja bardzo upierdliwa - chcieli więcej dokumentów niż jakieś podejrzane buki. Bonusu nie otrzymałem, bo korzystałem z VPN-a, a wcześniej sami stwierdzili, że jest on ok. Support szybko odpowiada tylko, gdy chcesz otworzyć konto lub wpłacić pieniądze, a jak spytałem o wykonany obrót, dostałem odpowiedź po 4 dniach roboczych.

   Nie polecam, może u konkurencji jest lepiej.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 213.128.***.***
   mniej niż tydzień temu

   to daj jakis namiar do siebie

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 95.41.***.**
   mniej niż tydzień temu

   arman, napisałem do pinnacle to mi wyjaśnili to co powszechnie wiadomo że przyjmują graczy z Polski.

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (436)
   22-05-2017 20:33 (pon)

   po co macie płacić Brokerom ...? Napiszcie do Pinacle  oni wam wyjaśnia....jak to sie robi.. ta strona od paru miesiecy nic nie wnosi  umiera śmiercią naturalną..... na Wykresie widać ,......w Alexa.....a konkurencja pnie sie w góre....Adminie    i ja sie nie dziwie....

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (436)
   22-05-2017 19:20 (pon)

   grajcie przez VPN   w Pinaccle czy Sbobet ......

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (30)
   14-05-2017 20:04 (nd)

   "AsianConnect88 [...] Pobierają prowizję 0.1% od obrotu."

   Kto płaci te 0,1% od obrotu? Gracz? Kiedy to jest naliczane (na koniec miesiąca?)?

   Jak wygląda sprawa związana z VPN. Trzeba czy nie z niego korzystać?

   Odpowiedzi: 2
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (10)
   02-05-2017 12:33 (wt)

   Jeżeli ktoś jest zainteresowany grą u brokerów internetowych, a nie wie jak zacząć to mogę pomóc. Mam doświadczenie, znam też dobrze rynki i zasady. Gra jest zdecydowanie prostsza i przyjemniejsza niż u buków. Nie ma szarpania się z limitami etc. Zawsze gramy po najwyższym możliwym kursie. Nieco trudne jest na początku przestawienie się z gry w Bet365 czy WH na brokera, jeszcze trudniejsze jest pozyskanie źródeł tak by zarabiać od początku, ale jest to możliwe. Gram już od dłuższego czasu, mam wyselekcjonowaną grupę typerów tylko pod brokera, gdzie kursy nie lecą gwałtownie na pysk. Można liczyć na naprawdę fajne zarobki. Więcej info na zarabiajnazakladach@gmail.com. Odpisuję w ciągu 48h, ze względu na dużą ilość e-maili.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top