ARTYKUŁ

  Betbrokerzy

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Skorzystanie z betbrokera jest jednym ze sposobów nieskrępowanego obstawiania u zagranicznych bukmacherów. Dzięki temu masz dostęp do najlepszych kursów i nie musisz się przejmować limitami stawek.

  trader-room600.png

  I. Kto to jest betbroker?

  Betbroker to pośrednik w zakładach bukmacherskich. Możesz przez niego zakładać się z bukmacherem tak, iż bukmacher nie wie dokładnie z kim ma do czynienia.

  Betbrokerzy zostali stworzeni z myślą głównie o zawodowych graczach, którzy chcą obstawiać po wysokich kursach i wysokich limitach albo mają problemy prawne w dostępie do najlepszych bukmacherów.

  Dzięki betbrokerowi możesz obstawiać na rynkach azjatyckich czy giełdach zakładów. W przypadku giełd jest to szczególnie opłacalne, gdyż prowizja giełdy jest dużo niższa na koncie zbiorowym, niż gdybyś obstawiał sam (prowizja giełdy jest uzależniona od wielkości obrotu na koncie gracza).

  W zależności od wybranego betbrokera możesz uzyskać dostęp do:

  • kilku kont bukmacherskich - uzyskujesz normalny dostęp do kilku kont; potrzebne jest osobne logowanie do każdego bukmachera
  • platformy zakładów - jednym logowaniem widzisz ofertę kilku bukmacherów i z tego poziomu możesz bardzo wygodnie obstawiać
  • Skype Betting - obstawianie za pośrednictwem osoby brokera przez Skype (nie polecamy)

  Większość betbrokerów oferuje swoje usługi za darmo, bo za sprowadzonych graczy dostaje prowizje od bukmachera.

  II. Korzyści

  Omijanie blokad geograficznych

  W kontekście ustawy hazardowej 2017 utrzymanie dostępu do zagranicznych bukmacherów to bardzo ważny atut. Obstawiając przez betbrokera możesz uzyskać dostęp do oferty najlepszych bukmacherów z najlepszymi kursami.

  Lepsze kursy

  Oprócz dostępu do "typowych" azjatyckich bukmacherów, typu SBObet czy Dafabet, otwiera się możliwość grania u kilku innych. Kursy i oferta są solidne i bardzo podobne, niemniej w przypadku dużej stawki dostęp do najlepszych znacząco podnosi średni kurs, jaki uda się postawić.

  Wyższe limity

  Wyższe limity to bardzo ważna kwestia dla zawodowych graczy, którą zapewniają betbrokerzy. Oprócz pełnego dostępu do azjatyckich bukmacherów, masz też bukmacherów prywatnych (niedostępnych publicznie), którzy mogą przyjmować nadwyżkę stawki, a jeśli to nie pomoże, pozostała część zostanie przyjęta po nieco niższym kursie.

  Bywają gracze, którzy często "użerają się" z zakładaniem ciągle to nowych multikont, bo bukmacherzy raz po raz limitują ich konta. Jeśli ich model obstawiania może zostać przeniesiony na rynek azjatycki czy giełdy zakładów, warto to rozważyć.

  Jedno konto

  Oprogramowanie betbrokera pozwala za pomocą jednego logowania na bardzo szybkie i optymalne obstawianie, dzięki dostępowi do wielu bukmacherów na raz. Takie "centrum zarządzania" jest bardzo wygodne.

  W zakładach na żywo często sekundy decydują o tym jak bardzo atrakcyjny kurs uda ci się postawić. Takie zbiorcze oprogramowanie ma realne przełożenie na lepszy średni kurs, jaki uda ci się postawić.

  Oszczędność czasu i pieniędzy jest też wymierna w zakładach przedmeczowych. Przy dużych stawkach ma to duże znaczenie.

  III. Wady

  Bezpieczeństwo

  Aby zostać betbrokerem nie potrzebujesz żadnej licencji. W tym sensie działalność ta NIE jest regulowana prawnie. Jednak firmy zatrudniające betbrokerów są zarejestrowane w rajach podatkowych i działają legalnie, zgodnie z prawem danej jurysdykcji.

  Wiarygodność betbrokerów jest mniejsza niż wiarygodność renomowanych bukmacherów. Jest kilku brokerów działających od ponad 10 lat, więc mają zbudowaną renomę, a tym samym ugruntowaną wiarygodność. Ta jest często wyższa niż wiarygodność przeciętnych czy niszowych bukmacherów.

  Problem może się pojawić, jeśli zaczniesz używać konta w innym celu niż jest to wyznaczone polityką KYC (Know Your Client obejmuje pranie brudnych pieniędzy, działalności przestępczej itp.).

  Koszty

  Gra u betbrokerów najbardziej opłaca się wtedy, gdy masz konto Neteller/Skrill w EUR (alternatywną jest GBP). Jest to uniwersalna waluta akceptowana przez wszystkich agentów europejskich. Przewalutowania w Neteller/Skrill są obciążone wysoką prowizją, dlatego warto ich unikać.

  Pośrednictwo

  Betbroker to zawsze pośrednik. Jesteś po części uzależniony od jakości obsługi klienta, co może wpłynąć negatywnie na szybkość przepływu twoich środków pieniężnych.

  Mogą się pojawić ograniczenia w korzystaniu z terytorium UK.

  IV. Najlepsi betbrokerzy

  sportmarket

  Sportmarket Pro to lider betbrokerów, który działa od 2004 roku. Nie pobiera opłat za pośrednictwo w obstawianiu. Mają intuicyjne oprogramowanie do obstawiania samemu u wielu bukmacherów za pomocą jednego logowania.

  W 2017 roku Sportmarket Pro ma w ofercie takich bukmacherów jak:

  • Pinnacle
  • SBObet
  • IBCbet (=maxbet)
  • betISN (prywatny bukmacher chętnie akceptujący surebety)
  • SingBet (można rozważyć wyłączenie tego bukmachera, który czasem rozlicza zakłady wg własnego uznania, ale za to ma niskie ligi w ofercie, które ciężko obstawić gdzie indziej)
  • betfair niedostępny dla Polaków, prowizja giełdy tylko 2.3%
  • matchbook, prowizja giełdy tylko 1,8%
  • betdaq (prowizja giełdy 1,2%)
  • GA288 (prowizja 0,5%)

  Wszyscy z bardzo wysokimi limitami stawek. Minimalna stawka na zakład wynosi 25€. Można ustawić sobie stawkę domyślną czy stawkę maksymalną. Minimalny depozyt to 250€.

  Można obstawiać kilka dyscyplin:

  Oto filmik (część 1 z 2) prezentujący wybrane możliwości sportmarket (nowy filmik zostanie nagrany po zakończeniu prac nad nowym oprogramowaniem):

  Dużą zaletą jest opcja, która polega na automatycznym obstawianiu po najlepszym kursie. Czasem jest to 1 bukmacher, a czasem kilku tak, by cała stawka gracza została postawiona.

  Historia zakładów zawiera zaawansowane filtry, które mogą pomóc w analizie jakie dyscypliny, jakie rynki warto obstawiać lub czy lepiej obstawiać kursy przedmeczowe czy na żywo.

  Support jest dostępny w języku angielskim poprzez live-chat, email, twitter, facebook. Odpisują bardzo szybko i są bardzo pomocni.

  Chwalą się także doskonałą aplikacją mobilną.

  Po rejestracji gracz dostaje dostęp do głównego konta Sportmarket (wpłaty, wypłaty, transfery, weryfikacja KYC, kontakt) oraz do konta Sportmarket Pro, które służy do obstawiania zakładów.

  Sportmarket jest rekomendowanym betbrokerem SureBety.pl dla graczy z grubym portfelem. Są polecani także przez płatne serwisy omnibet czy closed-forum.com, którzy rekomendują go swoim czytelnikom.

  AsianConnect88

  ACWELCOME400-surebety-468

  AsianConnect88 (znany jako AC88) to najbardzie popularny i (prawdopodobnie) najstarszy betbroker na świecie. Deklarują działalność od 2006 roku, ale pierwsze wzmianki online są z roku 2008. Działają na licencji Curacao.

  Deklarują najwyższe kursy na piłkę nożną i wysokie limity, bardzo szybki support 24/7 i obstawianie w bitcoinach.

  AsianConnect88 daje ci dostęp do szeregu kont bukmacherów za swoim pośrednictwem. Niektóre z tych kont mogą mieć na starcie 50% limit stawek tego co ma sportmarket.

  AsianConnect88 prezentuje ofertę następujących bukmacherów:

  • Pinnacle (dostępne AKO na prywatnym koncie),
  • SBObet (dostępne AKO na prywatnym koncie),
  • Matchbook
  • Maxbet (prywatny bukmacher)
  • Singbet (lepiej go wyłączyć)
  • BetISN
  • GA288
  • SharpStar

  Obstawianie odbywa się za pomocą oprogramowania poszczególnych bukmacherów. Do każdego bukmachera musisz się zalogować, jeśli chcesz z niego skorzystać.

  Koszt wpłaty ponosi gracz (1% w przypadku przelewu na inne konto w Skrill). Niektórym może przeszkadzać, że wpłaty są na konto osoby prywatnej, a nie firmy.

  Masz 1 darmową wypłatę w miesiącu. Kolejne kosztują 1%.

  AsianConnect88 akceptuje takie płatności jak Skrill, Neteller, ecoPayz, przelew czy bitcoin.

  Obstawianie przez AC88 poleca omnibet.

  Porównanie AC88 i SM

    AsianConnect88 SportMarket Pro
  rekomendacja gracze z małym budżetem gracze zawodowi
  dyscypliny do gry wszystkie najbardziej popularne
  min. depozyt 100€/£* 250€
  min. stawka 2-10€ 25€
  min. obrót na koncie - 2000€/mc
  koszt wpłaty 1%** 1%**
  koszt wypłaty 0/mc** (kolejne 1%) 1%**
  jakość supportu zadowalający bardzo dobry

  * - minimalny depozyt za dostęp do platformy AsianOdds (platforma brokerska), 150€ dla Skype Betting
  ** - koszty wpłaty i wypłaty zależą od metody płatności

  Obaj brokerzy zachowują anonimowość klientów względem bukmachera, a dane nie są przekazywane osobom trzecim, z zastrzeżeniem, że zachowanie klienta jest zgodne z polityką KYC.

  Obaj brokerzy dopuszczają bookie transfer oraz buddy transfer. Można zatem przelewać środki wewnątrz brokera zarówno między bukmacherami jak i między zweryfikowanymi klientami zgodnie z KYC.

  Obaj brokerzy stosują oprogramowanie do obstawiania na wielu kontach bukmacherskich za pomocą jednego logowania.

  Oprogramowanie SportMarket Pro jest powszechnie uważane za o wiele lepsze pod względem funkcjonalności niż oprogramowanie AsianConnect88. Większość graczy, którzy przetestowali oba softy, wybiera ostatecznie SM.

  Alternatywni betbrokerzy

  Możesz ewentualnie rozważyć takich betbrokerów jak:

  • BET-IBC (od 2007, strona dostępna po polsku)
  • MollyBet (2008, dosyć popularni w Polsce)

  V. Moja opinia

  Logika podpowiada, że z betbrokerów najrozsądniej korzystać w sytuacjach gdy:

  • ważny bukmacher wycofał się z Polski (np. Pinnacle, SBObet),
  • zależy ci na najlepszych kursach i limitach,
  • szukasz wygody w obstawianiu.

  Jeśli masz możliwość, to zwykle lepiej korzystać bezpośrednio z bukmacherów. Większa niezależność, mniejsze opłaty w zamian za mniejsze możliwości do pewnego momentu się opłacają.

  Jeśli masz problemy z limitami lub objęła cię blokada geograficzna warto skorzystać z wiarygodnego betbrokera. Polecamy AsianConnect88 albo SportMarket Pro.

  Czytaj poprzedni:
  Jak omijać blokadę bukmacherów?

  Czytaj następny:
  Podatki od wygranych zakładów bukmacherskich

  Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


  Tagi:alderney  betbroker  curacao 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Captcha

  Komentarze (140)  • (70)
   16-09-2017 01:28 (sob)

   czesc , czy ktos sie orientuje , jacy betbrokerzy maja betfair , nie mowie o PremiumTradings , bo to jakas tragedia , jesli chodzi o betfair , 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (2)
   28-08-2017 14:22 (pon)

   Witam Czy podczas korzystania z AC np na stronie pinnacle powinno się korzystać z vpn?

   Odpowiedzi: 3
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 178.235.***.***
   09-07-2017 19:57 (nd)

   Witam. Niedawno dostałem info od sportmarket , że dla mnie jako osoby z Polski oferta betfair będzie niewidoczna i faktycznie tak się stało z dniem 21.06. . Nie wiem dlaczego . Nie pytałem , bo bardzo rzadko korzystałem z tych kursów .  

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (92)
   08-07-2017 20:02 (sob)

   Kilka uwag co do  asianconnect:

   - pierwsza wpłata jest darmowa przez skrill/neteller bo idzie do partnera handlowego wpłata, a nie na prywatne konto,WAŻNE tylko pierwsza wpłata tak idzie(informacja na ich stronie sugeruje że każda jest darmowa, a to oczywiste kłamstwo, to jedyny zarzut jaki mam do tego brokera) ale ten 1% czy 1,9%  to i tak lepiej niż 12% podatek u naszych buków.

   - prowizja 1% dotyczy tylko kont ze statusem VIP, bez niego prowizja to 1,9%

   - matchbook pobiera 1,25 prowizji, czyli mniej niż standardowe konto gdy gramy na lay(przeciw)

   - min depozyt 100 Euro dotyczy tylko asianodds, na osobne konta limit jest znacznie mniejszy bo tylko 5 Euro.

   Pod względem wielkości min depozytu przodują i nawet drobny gracz może u nich pograć.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1)
   08-07-2017 10:00 (sob)

   Czy na Sportmarket Pro można grać na betfair? W artykule pisze , że jest niedostępny dla Polaków ale przecież Pinnacle też wycofał się z Polski i jakoś za pomocą sportmarketu można... A więc jakbym się tam zarejstrował i przeszedł weryfikację KYC to czy mógłbym grać na betfair?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 31.0.***.***
   07-06-2017 16:20 (śr)

   Witam,

   Ja miałem tak, że wykonałem wymagany obrót, później weryfikacja (trochę przesada bo aż 2 dok tożsamości i 2 potwierdzenia adresu zamieszkania plus dane ze skrill), otrzymałem 200EUR później chciałem wypłacić pieniądze napisali, że muszę jeszcze sprawdzić konto co mnie zdziwiło bo na czacie nie potrafili powiedzieć co chcą sprawdzać. Po dniu otrzymałem e-mail że ktoś używał mojego IP i bonus mi odpisują z konta. Wypłacili pieniądze, ale oczywiście bonus zabrali.

   Używałem VPN Austrii z programu Nord VPN. Napisałem do nich jeszcze reklamację zobaczymy czy coś to da, narazie czekam 3ci dzień. Także radzę pytać ich od razu żeby sprawdzili IP bo później rozczarowanie. Bo człowiek nie ma pojęcia kto może używać tego samego IP z programów do zmiany VPN.

   Poza tam spoko się tam gra, radzę jeszcze tylko uważać na zamykanie kursów na live i na to, że często jest zmiana kursu i anulują zakład trzeba tego pilnować i czasem grać kilka razy.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 91.199.***.*
   26-05-2017 07:15 (pt)

   a z jakiego VPN-a korzystałeś ?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (145)
   25-05-2017 14:35 (czw)

   Niestety, moje wrażenia po korzystaniu z AsianConnect są bardzo kiepskie. Weryfikacja bardzo upierdliwa - chcieli więcej dokumentów niż jakieś podejrzane buki. Bonusu nie otrzymałem, bo korzystałem z VPN-a, a wcześniej sami stwierdzili, że jest on ok. Support szybko odpowiada tylko, gdy chcesz otworzyć konto lub wpłacić pieniądze, a jak spytałem o wykonany obrót, dostałem odpowiedź po 4 dniach roboczych.

   Nie polecam, może u konkurencji jest lepiej.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top