ARTYKUŁ

  Karty płatnicze

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Karty kredytowe i debetowe wydawane przez banki w Polsce są niebezpiecznym instrumentem dla graczy zakładów bukmacherskich w obliczu polskiej ustawy hazardowej. Transakcje z tych kart zostawiają ślady na polskich kontach bankowych i mogą być wykorzystane przeciwko graczowi przez polskie organy celne lub podatkowe.

  Karta kredytowa

  Stalówka wiecznego pióra na karcie kredytowejKarta kredytowa, ShutterStock

  Karta kredytowa to karta płatnicza, którą wydaje bank przyznając jej posiadaczowi możliwość skorzystania z kredytu do kwoty przyznanego na karcie limitu. Wszystkie płatności dokonane kartą kredytową zmniejszają kwotę dostępnego limitu na karcie.

  Do wydania karty kredytowej zwykle nie trzeba zakładać konta w banku. Standardowo co miesiąc klient może otrzymywać wyciąg z dokonanych transakcji wraz z informacjami dotyczącymi spłaty. W większości przypadków rezygnuje się z niego, żeby zmniejszyć koszty utrzymania karty kredytowej, korzystając z logowania się przez internet na konto bankowe, gdzie można sprawdzić wszystkie transakcje.

  Limit związany z kartą kredytową jest oprocentowany, ale już prawie każdy bank wyznacza okres, w którym klient nic nie zapłaci za korzystanie. Transakcje kartą kredytową najczęściej należy uregulować do 25-go dnia kolejnego miesiąca. Oznacza to, że klient może mieć aż 55 dni wolnych od odsetek.

  Przykład

  Klient zrobił 1. lipca transakcję bezgotówkową (zapłacił kartą, a nie wybrał z bankomatu) na 1000 PLN. Dnia 31. lipca dokonał drugiej transakcji bezgotówkowej na kwotę 500 PLN. Do 25. sierpnia będzie musiał spłacić zadłużenie 1500 PLN, aby nie płacić odsetek (w zależności od banku wynoszą ok. 20% w skali roku).

  Okres bezodsetkowy dla kwoty 1000 PLN trwał aż 55dni, zaś dla kwoty 500 PLN tylko 26 dni (przez taki okres czasu klient nie musiał spłacać karty nie płacąc odsetek), czyli uzyskał kredyt odpowiednio na 55 i 26 dni bez odsetek.

  Stąd prosty wniosek, że jeśli dokonuje się transakcji kartą kredytową i nie ma pośpiechu, warto poczekać do początku następnego miesiąca żeby mieć dłuższy okres bezodsetkowy, niż płacić pod koniec miesiąca.

  Wiele banków pobiera opłatę już za samo korzystanie z karty kredytowej w skali roku. Są jednak możliwości, aby była darmowa (zależnie od banku w którym bierze się kartę kredytową):

  • wykona się określoną ilość transakcji w miesiącu powyżej pewnej kwoty
  • na podstawie historii rachunku konta bankowego (regularne wpływy na konto najlepiej)
  • istnieją promocje specjalnie dla studentów
  • niektóre banki przyznają kartę z niskim limitem bez żadnych zaświadczeń
  • negocjacje - w niektórych bankach to już standard, że karta kredytowa jest bez opłaty rocznej

  Jeśli regularnie spłaca się kartę kredytową, często ją wykorzystuje, bank prawdopodobnie sam zadzwoni po kilku miesiącach z propozycją zwiększenia limitu na karcie.

  Dobre karty kredytowe

  Jeśli założysz konto przez moją stronę, możesz otrzymać kartę kredytową Millennium za darmo. Opłata roczna uzależniona będzie od tego ile wydasz:

  Wartość transakcji dokonanych kartą w okresie 12 miesięcy Opłata za obsługę karty
  powyżej 12.000 zł 0 zł
  od 8.000 do 12.000 zł 35 zł
  poniżej 8.000 zł 65 zł

  W skrajnym przypadku można przed rokiem zrezygnować z karty kredytowej, żeby nie ponosić podanych kosztów opłaty rocznej.

  W Millennium mają kartę Impresja, która uprawnia do 5% zwrotu od wydanych środków w Carrefour, Empiku czy wielu innych sklepach i jest to jedna z najlepszych opcji na rynku.

  Dla osób z mniejszymi możliwościami polecam mbank gdzie niemal prawie każdy może otrzymać kartę z limitem do 500 zł, co na początek w zupełności wystarcza.

  Zapoznaj się przed złożeniem wniosku z tabelą opłat.

  Polecano mi również Alior Bank, który wydaje się mieć bardzo atrakcyjną ofertę.

  Zamówienie karty przez internet jeszcze do niczego cię nie zobowiązuje. Otrzymasz telefon i możesz dopytać o wszelkie niejasności. Potem przyjedzie do ciebie kurier, więc nawet nie musisz wychodzić z domu :)

  PS. Najtańsze konto bankowe jest zdecydowanie w mbanku.

  Karty debetowe

  Karta debetowa jest kartą płatniczą wydawaną do konta bankowego. Musisz posiadać środki na koncie, żeby z niej skorzystać. Obciąża ona konto posiadacza na kwotę transakcji w momencie jej wykonywania. Kwota transakcji nie może przekroczyć stanu środków dostępnych na koncie posiadacza karty. Coraz więcej jest kart debetowych, którymi można dokonywać transakcji przez Internet.

  Karty płatnicze w zakładach bukmacherskich

  Opłaty za depozyt kartą kredytową czy debetową u bukmacherów to zwykle 2-3%. Są jednak tacy bukmacherzy jak Sportingbet, którzy nie pobierają opłat za wpłaty/wypłaty kartą płatniczą.

  Jest to bardzo przydatne narzędzie jako zastrzyk funduszy w zakładach bukmacherskich lub furtka darmowego przenoszenia środków na portfele internetowe. Ale pamiętaj, aby korzystać z kart tylko i wyłącznie wtedy gdy jesteś pewien, że będziesz miał środki na spłatę zadłużenia całości w terminie!

  Karty płatnicze jako źródło dochodu

  BZ WBK wprowadził w roku 2009 najlepszą kartę debetową na rynku.

  Promocja polega na tym, że na koniec miesiąca otrzymujesz 1% zwrotu od płatności bezgotówkowych jakich dokonałeś tą kartą. Opłata miesięczna za kartę wynosi 1,5 zł. Konto jest darmowe pod warunkiem, że przynajmniej raz w miesiącu zostanie zasilone przelewem min. 1000 zł. W innym przypadku jest to koszt 7zł/mc.

  Zobacz też:
  Portfele internetowe
  Ustawa hazardowa
  Podatki od wygranych

  Ostatnia aktualizacja: 30.12.2009

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


  Tagi:płatności 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.


  Captcha


  Komentarze (2)  • Mariusz
   27-08-2010 19:57 (pt)
   Wiel sie mówi o cenach OC I AC. Relamy telewizyjne, wielkie blibordy i ludzie pod wplywem impulsu kupuja polise. Ale warto wczesniej porownac ze soba wszystkie oferty ubezpieczeniowe. Czasami firma ktora mniej sie reklamuje daje korzystniejsze warunki. Zapraszam na strone http://info.eoba.pl Znajdziesz tam zestawienie wiekszosci ofert, oraz kalkulatory dzieki ktorym przeprowadzisz symulacje. Warto poznac naprawde wszystkie oferty zanim podjmie sie dosc wazna decyzje.

   174 179 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • Krzysztof
   26-07-2008 23:14 (sob)
   Strona profesionalnie zrobiona;)) Dzieki wielkie sporo sie dowiedziałem

   183 186 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top