ARTYKUŁ

  Star-Typ Sport

  Ocena SureBety.pl *
  4 / 10
   

  Star-Typ-Sport (STS) to bukmacher działający od 1997 roku, obecnie na polskiej licencji Ministra Finansów. Duży podatek, niskie kursy i limity powodują, że jest on polecany jedynie graczom rekreacyjnym.

  bonus w STS 100% do 200 PLN

  Zarejestruj się w STS

  Fakty dotyczące STS

  Pełna nazwa to Star-Typ Sport. Bukmacher powstał w 1997 roku i posiada ponad 460 punktów przyjmowania zakładów w Polsce. Mimo, że STS jest dostępny już w Internecie pod domeną sts.pl, nazywa się go bukmacherem naziemnym ze względów historycznych i z uwagi na występowanie podatku od każdego postawionego zakładu.

  Tak wygląda strona internetowa STS:

  sts.jpg

  Polityka firmy

  11.08.2014 Star-Typ Sport rozesłał mailing do 2940 osób, ujawniając w emailu adresy innych osób. Niebezpiecznik.pl zaproponował, aby firma wspomogła bibliotekę lub dom dziecka w ramach przeprosin. Inne banki, urzędy czy mniejsze firmy przystały na taką propozycję. STS jednak się nie zgodził. Poprzestał na przeprosinach. Wysłanych w dodatku przez pracownika działu IT, a nie osobę najwyższego szczebla.

  Adresy email zostały przejęte przez konkurentów.

  Prezes Zarządu: Mateusz Juroszek (od czerwca 2012, 32% udziałów)
  Dyrektor - Doradca Zarządu: Zbigniew Kostrubała (od sierpnia 1997)
  Pracownicy STS

  Sponsoring

  Star-Typ Sport jest sponsorem Lecha Poznań w sezonie 2013/2014.

  Godziny otwarcia STS

  • Poniedziałek: 9:30 - 18:00
  • Wtorek-Piątek: 09:00 - 19:00 (gdzieniegdzie do 20:00)
  • Sobota: 09:00 - 18:30 (do 20:00 w niektórych punktach)
  • Niedziela: 09:00 - 16:30 (a nawet do 19:00 w wybranych placówkach)

  Oto pełny spis punktów sprzedaży zakładów wraz z godzinami otwarcia.

  Wybrane punkty regulaminu STS

  Oto kilka bardzo niekorzystnych dla gracza punktów obowiązujących w dniu 27.11.2014:

  3.12. Zabronione jest wykorzystanie typu "pewniak" albo innego typu pozwalającego obejść limity. STS zastrzega sobie prawo do anulowania zakładów kiedy 1 pojedyczny typ ("pewniak") jest kombinowany z innymi zdarzeniami w celu obejścia limitów zakładów online ustanowionych przez STS. W takiej sytuacji wszystkie takie zakłady zostaną anulowane za wyjątkiem pierwszego zawartego zakładu. Stawki z anulowanych w takich okolicznościach zakładów zostaną zwrócone. 

  3.13. STS dokona anulowania dowolnego zawartego zakładu w tym również rozstrzygniętego w przypadku, jeżeli dojdzie do uzasadnionego podejrzenia zmowy pomiędzy Kontami STS graczy i/lub klientami, przejawiającej się dokonaniem zawarcia w krótkim czasie przez różnych klientów, zakładów z identycznymi lub bardzo podobnymi typami.

  3.16. Minimalna oraz maksymalna liczba typów w zakładzie, maksymalna stawka dozwolona na kombinację i wszystkie pozostałe limity są opublikowane Klientowi na stronie internetowej STS. Obowiązkiem Klienta jest zapewnienie, że warunki te zostały spełnione.

  5.6. W przypadku oczywistych błędów przy wprowadzaniu danych do systemu Bukmachera skutkujących w szczególności błędami w publikacji informacji na stronach internetowych Bukmachera w tym błędami na Koncie STS, Bukmacher dokona anulowania takich kuponów, nawet jeśli błąd zostanie zauważony już po zawarciu zakładu na dane Wydarzenie lub/i rozstrzygnięciu zdarzenia. Stawka anulowanego zakładu z takiego powodu zakładu zostanie uczestnikowi gry zwrócona z zastrzeżeniem pkt 7.5., pkt 7.9. i za wyjątkiem "Zakładów na Żywo" (zob. zasady opisane w pkt 16). Prawidłowy kurs, o którym mowa powyżej to kurs zgodny ze światowymi trendami kursów bukmacherskich, oferowanych w momencie zakończenia przyjmowania zakładów związanych z tym wydarzeniem, do wykazania czego zobligowany jest Bukmacher.

  Co do pkt 3.12. brak jest definicji typu "pewniak". Nie jest doprecyzowane o jakiego rodzaju limity chodzi. Poza tym system bukmachera nie informuje gracza o wielkości limitu. 

  Co do pkt 3.13. nie jest napisane kto będzie rozpatrywał sprawy sporne. Domyślam się, że sąd, bo organu nadzorczego w Polsce nie mamy w roku 2014.

  Co do pkt 3.16.: w sumie dosyć standarowy zapis, choć wielu bukmacherów blokuje takie luki także systemowo. System STS przepuści wiele - problemy mogą się pojawić przy wypłacie.

  Pkt 5.6 to standardowy zapis opisujący tzw. misprint. Oczywiście będzie obarczony ogromną marżą, którą można rozłożyć różnie na każdą z opcji wyniku.
  Jest zatem kwestią sporną czy przy kursie na rynku 2,0 prawidłowym kursem w STS byłby 2,0 , 1,80 czy jeszcze inna wartość.
  W bet365 biorą wartość jaka wynikałaby z programu przy zadanych parametrach początkowych. Nie wiem jednak, czy STS dysponuje równie zaawansowanym narzędziem co zagraniczny bukmacher.

  W wersji regulaminu z 28.05.2014 możemy przeczytać:

  8.3 Uczestnik gry ma prawo zgłoszenia polecenia dokonania wypłaty wygranej w ciągu 3 miesięcy liczonych od daty ogłoszenia oficjalnych wyników ostatniego typowania, objętego danym zakładem. Po upływie tego terminu uczestnik gry traci prawo do wygranej z wyjątkiem postanowień punktu 8.4.

  8.4 Za każdym razem gdy uczestnik gry przeznaczy na zawarcie nowego zakładu środki (w całości lub w części) uzyskane z wygranej, które nie zostały wypłacone, od tej chwili termin do zgłoszenia polecenia wypłaty wygranej, o którym mowa w pkt. 8.3 odnośnie tej części wygranej rozpoczyna bieg od nowa.

  Regulamin jest niemożliwy do przeszukania za pomocą funkcji szukania ctrl+F. Całość zapisana jest w niewygodnym formacie na 50 stronach A4.

  Zalety STS

  • wypłacalna i renomowana firma
  • STS jest dostępny w języku polskim
  • dostępność punktów naziemnych
  • nie trzeba zamrażać środków na koncie - cały czas ma się dostęp do gotówki
  • STS jest zobowiązany do wypłacenia kuponów przyjętych w wyniku błędu (w przeciwieństwie do bukmacherów internetowych)
  • support mailowy na stronie internetowej
  • dość bogata oferta
  • transmisje na żywo na niektóre mecze
  • brak selekcji klientów, chyba że jest się już stałym bywalcem niemile widzianym w punkcie STS
  • program lojalnościowy w postaci Klubu STS
  • brak dodatkowych kosztów, chyba że ktoś chce obstawiać telefonicznie
  • strona www przejrzysta i miła dla oka, zawiera opcję wyszukiwania zakładu

  Wady STS

  • 12% podatku od każdego kuponu + 10% od wygranych powyżej 2280PLN
  • żeby puścić kupon trzeba się udać do punktu STS i odstać swoje w kolejce
  • ograniczone godziny przyjmowania zakładów
  • na odebranie wygranej ma się określony czas: 30 dni
  • od ręki można wypłacić max. 1000PLN
  • brak oferty zakładów na żywo
  • brak bonusu dla nowych graczy
  • limit wygranej do 10.000PLN
  • brak powiadomień o wynikach
  • bardzo niskie kursy
  • w formularzu rejestracyjnym wymagają (zbyt) wielu informacji

  Bonus startowy w STS

  Poniżej opis bonusu powitalnego 100% do 200PLN:

  "Wystarczy 3x obrócić bonusem po min. kursie 1.70 i kasa jest Twoja" - pisze STS, ale nie jest to standardowy obrót znany z bukmacherów internetowych.

  Ważniejsze punkty Regulaminu Bonusu:

  1.3 Promocja obowiązuje od dnia 27.03.2013r. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu rozpoczęcia i zakończenia Promocji w dowolnym terminie.

  2.3 Z Promocji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które w okresie jej trwania dokonały rejestracji i założyły internetowe konto do zawierania zakładów wzajemnych [zwane dalej: ekonto] zgodnie z Regulaminem Internetowych Zakładów Bukmacherskich i do czasu zakończenia Promocji dokonały wpłaty depozytu na ekonto.

  3.1 Klienci są uprawnieni do otrzymania bonusu w wysokości pierwszego wpłaconego depozytu na ekonto w terminie określonym w pkt. 2.3. po spełnieniu wymogów określonych w niniejszym regulaminie. Niezależnie od wysokości wpłaconej przez Klienta kwoty depozytu, wartość bonusu jest ograniczona dla jednego Klienta do kwoty 200,00 zł.

  3.2 Aby saldo konta bonusowego zostało przeniesione na ekonto, klient musi w terminie 120 dni od zasilenia konta bonusowego, dokonać (na koncie bonusowym) zawarcia dowolnych wygranych zakładów z łączną stawką odpowiadającą trzykrotności otrzymanego bonusu, z minimalnym kursem całkowitym wynoszącym 1.70, w terminie wskazanym w pkt. 2.3.

  3.3 Promocja kończy się w momencie w którym wszystkie zawarte na koncie bonusowym kupony zostają rozstrzygnięte, a saldo konta jest mniejsze niż 2 zł co uniemożliwia dalszą grę.

  3.4 Promocja może zostać wznowiona na zasadach podanych w pkt 3.2 w momencie ponownego doładowania konta bonusowego. W chwili rozpoczęcia nowej promocji środki pozostałe z poprzedniej promocji przepadają.

  3.5 Jeżeli promocja NIE została zakończona, a przed spełnieniem warunku opisanego w pkt. 3.2 klient otrzyma nowy bonus, zwiększy on saldo konta bonusowego, nie zmieniając pozostałych zasad.

  3.8 Wypłaty pierwszego wpłaconego depozytu do kwoty 200 zł można dokonać dopiero po zawarciu dowolnych wygranych zakładów z łączną stawką odpowiadającą jednokrotności kwoty depozytu do 200 zł, z minimalnym kursem całkowitym wynoszącym 1,5. Część kwoty pierwszego wpłaconego depozytu przewyższająca wartość 200 zł z wyłączeniem tej wartości, może być wypłacona w dowolnie wybranym momencie bez konieczności spełnienia warunków zawartych w punkcie 3.6.

  Oto pełna treść Regulaminu Bonusu Powitalnego STS, którego najbardziej aktualna wersja jest dostępna na stronie STS.

  Moja opinia o STS

  Zakłady Bukmacherskie STS to dla wielu już historia. W polskiej rzeczywistości gdzie z każdego kuponu państwo zabiera 12% jest niesamowicie trudnym, aby w ogóle móc zarobić na zakładach. W dodatku kursy zawierają ogromną marżę (11%), gdzie w Internecie standardem jest 8%, a często można znaleźć marżę tylko 2-3%.

  Bukmacherzy naziemni są coraz rzadziej odwiedzani i powoli odchodzą do lamusa. Kwestią czasu jest ich bankructwo, gdyż gracze wolą korzystać z o wiele atrakcyjniejszej oferty bukmacherów online. W STS będzie grało tylko starsze pokolenie, które nie wie co to Internet.

  STS udostępnił w lutym 2015 płatność SkrillNIE ufałbym tej metodzie wpłaty u żadnego bukmachera naziemnego. Układy prezesa STSu z Kapicą są znane i może się okazać, że Twój email Skrill będzie sprawdzany za jakiś czas przez... Izbę Celną. Będą mieli dowód, że konto Skrill o takim a takim emailu należy do Ciebie. A po co Ci to? :)

  Przypominam, że o ile gracz nie przyzna się do obstawiania zakładów u nielegalnych bukmacherów, Izba Celna nie ma narzędzi, aby udowodnić graczowi taką grę.

  Polecam skorzystać z bukmacherów internetowych dla Polaków gdyż mają lepsze kursy i bogatszą ofertę.

  Zarejestruj się w STS

  P.S. Nie jestem w stanie śledzić wszystkich bukmacherów. Jeżeli zauważyłeś, że artykuł się zdezaktualizował, możesz mi pomóc to naprawić poprzez kontakt ze mną. Krzysztof

  Zobacz też: 
  Bukmacherzy dla Polaków
  Najlepsze bonusy
  Bukmacherzy A-Z

  Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017

  4 / 10
   


  Tagi:bonus  bukmacher  internetowy  naziemny  polska  sts 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Captcha

  Komentarze (47)  • anonim IP: 83.30.***.***
   01-04-2017 00:51 (sob)

   Ludzie nie grajcie w tym syfie z tym podatkiem jest wiele innych buków którzy lejom ciepłym moczem na tom pisowskom  ustawe

   Betonline SBR A+

   wyplaty sa darmowe w piatek, limity spore na amerykanskie sporty (rzedu 5000-10000$) - w tym momencie limity na tenis 100-250$, pilka nozna u mnie 1000$ (ale calkiem mozliwe ze mam jakies limity na pilke, bo obok kursow jest info o limitach na zdarzenie 1000-2500$) - po weryfikacji konta wyplaty w ciagu 24h.
   ich druga strona to sportsbetting.ag (ten sam wlasciciel, kursy wiec w przypadku limitu mozna zagrac zdarzenie na tych 2 stronach) - pisz o nich na forach, bo maja licencje z Panamy  wiec leja na przepisy unijne

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 46.76.***.***
   08-03-2017 13:42 (śr)

   Nie żartuj sobie z poważnych ludzi. Z bukmacherów naziemnych mają najwyższą marżę. Inna sprawa że są liderem na polskim rynku. Mieć najwyższy udział w rynku z najwyższą marżą to mistrzostwo świata. Widać że grają tam głównie amatorzy dwuzłotowcy

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 78.133.***.***
   08-03-2017 13:24 (śr)

   Z bólem stwierdzam, że na dzień 2017-03-08, to dla mnie najlepszy legalny bukmacher w naszym kraju. 

   Kursy na dokładny wynik (co gram najczęściej) są nie raz większe od takich mocarzy na rynkach Correct Score jak Unibet. 

   W ogóle ich oferta wydaje się najbardziej okazała. Mnóstwo rynków, co do dyscyplin się nie wypowiem, bo gram tylko nożną.

   Przyznacie, że ocena 4/10, przy moim zdaniem najgorszym na ten moment LVbet (totalny chłam) 4,5/10, jest trochę komiczna.

   Artykuł wymaga aktualizacji, ale zapewne Krzysztof ogarnie te sprawy w swoim czasie, czyli niestety już niedługo......

   Nadchodzi Prima Aprilis. 

   0 1 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (443)
   30-01-2017 19:51 (pon)

   STS sponsorem Vive Kielce               W poniedziałek odbyła się oficjalna konferencja prasowa podczas której poinformowano o współpracy klubu i firmy STS. Gośćmi konferencji był Prezes STS, Mateusz Juroszek i Wiceprezes klubu Vive Kielce, Marian Urban

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (51)
   15-12-2016 12:18 (czw)

   2 pytania, dlaczego nie można oceniać tego artykułu i czy to prawda że sts nie wypłaca pieniędzy od 20k w górę? ostatnio na forum ktoś tak pisał

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (97)
   24-11-2016 12:45 (czw)

   Grozi mi cos za to? . zamkną mi konto w tym STS , a może pójdę siedzieć jak Piskorski . Jedna wplata przez skrill i wypłata na konto .No to ja juz Capone jestem . Szkoda ,że w tym kraju prawdziwych kanciarzy się nie łapie .

   Jak zamkną  konto to zamkną . Pies i ch ta,,,, 

   Odpowiedzi: 3
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (97)
   24-11-2016 11:52 (czw)
   Adminie odpowiesz o co tutaj chodzi . Wplaciłem przez skrill raz czy dwa po 100pln nie chciałem grac i wypłaciłem .
   STS wyslal mi takie coś . O co tu biega:
   Szanowny Kliencie,

   jak wynika z raportu naszego Działu Kontroli transakcje dokonywane na Pańskim koncie STS mogą naruszać punkt 6.12 obowiązującego Regulaminu, w brzmieniu:
   "STS przechowuje wszystkie środki finansowe klientów na osobnym, oddzielnie zabezpieczonym koncie bankowym. Klient przyjmuje do wiadomości, że do środków deponowanych na koncie zakładów nie są doliczane odsetki, tym samym nie można traktować portalu STS jako instytucji finansowej."

   W związku z powyższym prosimy o zaniechanie dokonywania transakcji niezgodnych z przeznaczeniem konta STS.

   --
   Pozdrawiam,
   Zespół Customer Service
   Agnieszka
   Odpowiedzi: 2
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (443)
   18-11-2016 13:19 (pt)

   STS podpisał umowę z IMG                                          

   STS – największa firma bukmacherska w Polsce – podpisał umowę z IMG, światowym liderem branży rozrywkowej. Kontrakt pozwoli STS na znaczne rozszerzenie oferty transmisji wydarzeń sportowych za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej bukmachera. Umowa wejdzie w życie w styczniu 2017 roku i będzie obowiązywać przez dwa lata.

   Obejmuje ona streamingi meczów piłki nożnej, ręcznej, siatkowej, koszykowej oraz tenisa, hokeja i wielu innych.

   STS – na podstawie kontraktu – udostępni łącznie 20 tys. Wydarzeń sportowych. Usługa będzie dostępna dla wszystkich pełnoletnich internautów za darmo.

   Obecnie STS – za sprawą współpracy ze Sportsman z 2013 roku i Perform z 2014 roku – umożliwia swoim użytkownikom bezpłatne oglądanie transmisji około 1000 wydarzeń sportowych każdego miesiąca.

   Wszystkie rozgrywki można śledzić na stronie internetowej sts.pl i aplikacji mobilnej bukmachera.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top