ARTYKUŁ

  UK Gambling Commission

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  UK Gambling Commission działa w Wielkiej Brytanii na podstawie bardzo jasnych przepisów. Jurysdykcja ta jest droga dla bukmacherów i wiarygodna dla graczy.

  Gambling CommissionUK Gambling Commission

  Co to jest UK Gabling Commission?

  UK Gambling Commisssion powstała i działa na podstawie Ustawy Hazardowej (The Gambling Act 2005) by regulować hazard w Wielkiej Brytanii. Komisja utrzymuje się z opłat i podatków bukmacherów za licencje.

  Od 1.11.2014 zgodnie z Amendments to the Gambling (Licensing and Advertising) Act wymaga aby wszystkie firmy, które reklamują się lub prowadzą usługi hazardowe dla Brytyjczyków muszą posiadać licencję brytyjską.

  Podatki

  Komisja UK Gabling Commission nie jest atrakcyjna dla operatorów branży hazardowej z uwagi na wysoki podatek dochodowy w wysokości 15%.[1] Z tego powodu więksi bukmacherzy z Wielkiej Brytanii przenieśli się na Gibraltar.

  Biała lista

  Dużą zaletą licencji UK Gabling Commission jest możliwość legalnego reklamowania swojej marki w Wielkiej Brytanii (także w telewizji). Cóż jednak z tego, skoro bukmacherzy mogą przenieść się do jurysdykcji objętej białą listą UK Gambling Commission i dalej reklamować się legalnie w UK?

  Uchwalenie białej listy było strzałem samobójczym dla finansów UK.
  We wrześniu 2013 na białej liście znajdują się takie jurysdykcje jak (przyjmowanie nowych członków zostało zawieszone):

  Bukmacherzy na licencji UK Gambling Commission

  Na licencji UK Gambling Commission działają takie firmy jak:

  Opinie o Gambling Commission

  Paul Mundy, członek Izby Gmin z Komitetu Kultury, Mediów i Sportu Wielkiej Brytanii pisze[8]:

  20. The Gambling Commission ma bardzo złą reputację wśród graczy. Są traktowani jak nieskuteczni i nie zainteresowani prawdziwymi skargami przeciwko bukmacherom. Kontaktowałem się z The Gambling Commission przy kilku okazjach w ciągu ostatnich 3 lat w sprawie, jak czułem, poważnych skarg przeciwko bukmacherom i za każdym razem nie udało im się dać mi tego, co uważałem za odpowiednią reakcję. Nie jestem pewien, czy pracownicy, którzy odpowiadają na telefony i e-maile potrafią rzeczywiście odróżnić błahą skargę od poważnej. Bardzo często ich seryjna odpowiedź to "Skontaktuj się z IBAS", co budzi moje obawy, że pracownicy The Gambling Commission dają zbyt duży zakres działania IBAS'owi i że w rzeczywistości nie rozumieją, co powinno być ich rolą jako organ regulujący.

  Formularz skarg i zażaleń

  W przypadku gdy polubowne rozwiązanie sporu z bukmacherem nie było możliwe, pozostaje złożenie skargi do Komisji, która wydała mu licencję. Jeśli bukmacher działa na licencji UK Gambling Commission złóż skargę tutaj:

  Procedura składania skarg

  Dane kontaktowe

  UK Gambling Commission podaje wszystkie niezbędne dane kontaktowe, czyli adres, email, numer telefonu czy fax.

  Do wiadomości publicznej podany jest także skład Grupy Wykonawczej.

  Podsumowanie

  UK Gabling Commission jest jedną z bardziej rygorystycznych jurysdykcji, jeśli chodzi o przyznawanie i egzekwowanie zapisów licencji. Gracze raczej nie powinni się obawiać, że ich skarga zostanie zignorowana.

  Gracz musi jednak pamiętać, że żadna jurysdykcja nie gwarantuje w 100% bezpieczeństwa środków. Przekonali się o tym m.in. gracze bukmachera Canbet.

  UK Gabling Commission to jurysdykcja nieatrakcyjna podatkowo dla dużych bukmacherów. Można się spodziewać, że w przyszłości zmieni się pod tym kątem prawo podatkowe, aby przyciągnąć bukmacherów na brytyjski rynek.

  Literatura

  [1] Remote Gaming Duty - podatek dla operatorów branży hazardowej jest w 2013 roku na poziomie 15% od zysków

  [2] UK Gambling Commission: refusal to implement its own inadequate player dispute procedure against one of its licensees - jak UK Gambling Commission nie wykonało swoich własnych procedur, 02.02.2012

  [3] Licence conditions and codes of practice - warunki do uzyskania wymagającej licencji UK Gambling Commission i kody praktyki (bukmacherzy muszą spełnić szereg wymagań przed akceptacją i w trakcie działalności)

  [4] United Kingdom - koszty licencji UK Gambling Commission

  [5] Independent Betting Adjudication Service - niezależny arbiter do rostrzygnięć sporów z bukmacherem, który ma licencję UK Gambling Commission

  [6] Bankructwo Canbet poza kontrolą UK Gambling Commission - bukmacher bezkarnie podniósł wartość bonusu powitalnego, po czym zamknął działalność

  [7] Jak sprawdza się w praktyce Gambling of Law 2005? - Paul Mundy (aktywny gracz zakładów), członek Izby Gmin: Kultura, Media i Komisja Sportu, 24.07.2012

  [8] Gambling by Paul Mundy - spostrzeżenia Paul'a Mundy'ego dotyczące sposobu działania bukmacherów oraz Gambling Commission

  Zobacz też:
  Problem z bukmacherem
  Komisje nadzorujące hazard
  Gibraltar

  Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


  Tagi:bukmacher  gambling commission  jurysdykcja  licencja  skarga  wielka brytania 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Captcha

  Komentarze (1)  • (1067)
   24-08-2015 11:44 (pon)

   Dodałem opinię Paul'a Mundy'ego na temat GC.

   149 148 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top