SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Płatne typy

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 3,76/5
  Głosów: 17
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Dlaczego w Internecie jest tylu naciągaczy? Odpowiedź jest prosta: bo ludzie płacą za typy nie weryfikując nawet wiarygodności serwisu! Stawia to w niekorzystnym świetle serwisy, które podlegają weryfikacji i działają rzetelnie.

  Dlaczego opisuję płatne typy?

  Ołówek na ofercie kursów obok pieniędzy Płatne typy, ShutterStock

  W tym dziale znajdziesz opisy różnych serwisów z płatnymi typami i opinie o nich. Niektóre bywają dochodowe, a niektóre to po prostu "naciągacze".

  Ponieważ sam NIE korzystam z płatnych serwisów, liczę na Wasze komentarze, sugestie i opinie na ich temat. Chciałbym żeby ten dział był miejscem, gdzie każdy może przeczytać opinię na temat lepszych czy gorszych płatnych typów.

  Serwisy opisane w tym dziale zostały przeze mnie znalezione w Internecie lub są opisane na życzenie, a ich treść jest często zaproponowana przez autorów poszczególnych serwisów.

  Geneza płatnych typów

  Spokojna praca fal mózgowych na tle ludzkiego mózgu Komfort psychiczny, ShutterStock

  Każdemu graczowi wcześniej czy później przychodzi do głowy pytanie:

  Może warto skorzystać z płatnych typów?

  Jest to zwykle wywołane słabymi wynikami z własnego typowania. Płacenie komuś za typy daje pewnego rodzaju komfort psychiczny. W przypadku wygranej przypisujemy sobie sukces, a w przypadku porażki możemy zrzucić winę na kogoś innego. W ten sposób nasze ego nie cierpi.

  Droga płatnych typów może się jednak okazać jeszcze gorsza od dotychczasowej, gdyż oszustów i naciągaczy w Internecie nie brakuje.

  Abonament płatnych typów

  Koszty abonamentu płatnych typów wahają się zwykle od 10zł za typ do kilkuset euro za typ na "ustawiane mecze". Spotyka się również abonament miesięczny.

  Ludzik trzymający laptop na czerwonym dolarze ostrzega Rozważ czy opłaca Ci się korzystać,
  z typów innych graczy, ShutterStock

  Aby granie takich typów było bezpieczne nie należy grać za więcej niż 1-3% kapitału na typ. Ustalając sobie ten parametr, można policzyć łatwo jaką kwotą musimy dysponować, aby nam się to opłacało. Przykładowo:

  Gramy za 3% kapitału na każdy typ. Szacujemy ile możemy zaryzykować w danym serwisie - przypuśćmy że 1000zł na jeden płatny serwis. Załóżmy, że yield miesięczny naszego płatnego serwisu wynosi ŚREDNIO 20% przy 20 typach miesięcznie. Obliczamy:

  Zainwestujemy w miesiącu 30zł x 20 = 600zł. Przyjmijmy, że realny yield jest mniejszy i wynosi 10%. Czyli zarobimy średnio 60zł po miesiącu. Koszt abonamentu to 50zł. Zatem zysk netto wynosi 10zł. Łatwo wyciągnąć wniosek, że przy tak małym zarobku, nie opłaca nam się to (stracony czas).

  Są oczywiście wyjątki od powyższej reguły. Jeśli ktoś gra na przykład 1-2 miesiące aby poznać dany serwis, a potem ewentualnie zaryzykować większy kapitał, to nawet można liczyć się z niewielką stratą po uwzględnieniu już opłaty za abonament. Można też w ten sposób, nawet bez grania, najpierw sprawdzać wyniki podawanych płatnych typów, a dopiero potem zacząć je grać.

  To wszystko zależy jaki mamy CEL zapisania się do płatnego serwisu.

  W naszym przykładzie można zwiększyć inwestowaną kwotę (nie radzę, skoro sobie to na początku założyliśmy ile nie żal nam stracić), zwiększyć procent granego kapitału (spowoduje to znaczne zwiększenie ryzyka utraty całości lub części środków) lub liczyć na to, że yield rzeczywiście utrzyma się na wysokim poziomie (mało realne założenie). W dłuższej perspektywie (powyżej 200-300 typów) naprawdę dobre serwisy osiągają 8-10%).

  Kto skorzysta z płatnych typów?

  Na pewno ich właściciele. Stąd tak popularne ostatnio stało się zakładanie stron z płatnymi typami, co niestety nie idzie w parze z ich jakością. Wiele jest zakładanych jako nowe, robią reklamę na forach czy stronach bukmacherskich, a po kilku miesiącach jak się pojawi czarna seria i tracą klientów, zamykają interes i mogą otworzyć kolejną.

  Torba z pytajnikiem na głowie biznesmena Nie wszyscy skorzystają z płatnych
  typów, ShutterStock

  Nie znaczy to oczywiście, że każdy tak robi.

  Jeśli spojrzeć ze strony gracza, to z powyższego przykładu już widać, że płatne serwisy są dla "bogatszych" graczy. Początkującym graczom całkowicie odradzam korzystania z jakichkolwiek płatnych typów! To strata pieniędzy i nerwów. W dodatku w ten sposób niczego nie da się nauczyć, a już na pewno nie da się zarobić, jeśli dysponuje się niewielkimi środkami pieniędzy i ... niewielką wiedzą na temat zakładów bukmacherskich.

  Zanim zaczniesz płacić za typy poszukaj informacji o danej stronie i/lub jej właścicielu. Koniecznie zobacz do archiwum typów. Według mnie dobry płatny serwis powinien mieć yield przynajmniej 15% po 100 typach, 10% po 300-500 typach i poniżej 8% nie powinien spadać.

  Płatne typy są "kolejnym stopniem wtajemniczenia". Trzeba rozwijać się stopniowo, bo można się mocno pokaleczyć.

  Skąd płatne serwisy biorą typy?

  Jest to bardzo ważne pytanie na które warto znaleźć odpowiedź. Po nim można w większości rozpoznać oszustów i naciągaczy.

  Biznesman z żarówką zamiast głowy pokazuje tok postępowania Skąd wziąć dobre typy?
  ShutterStock

  Możliwe źródła płatnych typów to:

  1. wiedza własna
  2. programy komputerowe, typu sieć neuronowa
  3. inni typerzy na zamkniętych forach za granicą i w kraju
  4. kupowanie typów w innych płatnych serwisach
  5. kradzież typów dobrych graczy
  6. inne

  Dla mnie najbardziej wiarygodne jest drugie źródło. Ponieważ jest to sucha analiza bez emocji, poparta matematyczną wiedzą. Skoro sieci neuronowe ogrywają już najlepszych szachistów, to myślę, że daje to najlepsze wyobrażenie o ich sile.

  Cenię sobie także wiedzę własną typerów. Trzeba jednak wiedzieć, że takie typy uwzględniają takie ludzkie czynniki jak intuicja, emocje czy choćby sytuacja finansowa i rodzinna danego typera. Nie da się zbadać wszystkiego co wpływa na wyniki typera. Da się natomiast zbadać statystycznie wartość typów danego typera.

  Zamknięte fora dla przeciętnych graczy są trudne do sprawdzenia. Podejrzewam jednak, że skoro ktoś już się decyduje na płatne typy, to ma już pewne dojścia do informacji i współpracując z innymi ludźmi choćby na forum może dotrzeć w końcu do źródła, jeśli podawane typy są kopiowane z innej strony (najczęściej bez wiedzy właściciela).

  Jeśli okaże się jednak, że głównym źródłem typów jest kopiowanie typów innych, to jest to już wyraźny sygnał, że coś jest nie tak. Wiadomo jak kończą piramidki finansowe. W momencie, gdy ktoś się zorientuje, że jego typy są kradzione lub odsprzedawane, może zerwać kontakt z taką osobą, co spowoduje prawdopodobnie obniżenie jakości typów lub nawet zaprzestanie ich podawania (jeśli źródło było jedno).

  Bardzo często osoby zakładające serwis z płatnymi typami są młode i nie mają świadomości jak wielką odpowiedzialność ponoszą. Sami mają zysk. Działają samolubnie i krótkowzrocznie. Powtarzam, że nie każdy tak robi, ale to często spotykany schemat na polskich stronach.

  Jak sprawdzić wiarygodność płatnego serwisu?

  Podstawą jest sprawdzenie archiwum typów - jego wyglądu, formy i wiarygodności przed modyfikacjami. Im więcej typów tym lepiej. Ważne aby zysk był regularny z miesiąca na miesiąc.

  Obrazkowa buzia uśmiechnięta, neutralna i zmartwiona Ocena jakości typów,
  ShutterStock

  Wiarygodność archiwum można sprawdzać przez zwykłą obserwację serwisu (najlepiej w momentach gdy im nie idzie) lub napisanie do kilku osób z tego serwisu z prośbą o opinię (choć zwykle nie ma takiej możliwości).

  Są również strony, które monitorują serwisy oferujące płatne typy, ale za taki monitoring trzeba płacić i to grubo.

  Najprostszym i najszybszym sposobem jest wykorzystanie google. Tak do celów poznania serwisu jak i samych typów.

  Warto wpisać przypadkowy fragment treści analizy i zobaczyć, czy jest to popularny typ lub wzięty od kogoś. Czy ktoś już go podał i kiedy to zrobił. Być może w ten sposób dojdzie się nawet do źródła, które ... jest darmowe!

  Bardzo wiarygodność podnosi podanie danych kontaktowych oraz rejestracja jako firma z REGONem i płaceniem podatków.

  Zdecydowanie NIE polecam stron, na których jest sam adres email czy gg bez żadnego imienia, nazwiska czy innych ważnych danych kontaktowych.

  W ocenie płatnego serwisu trzeba kierować się logiką i zdrowym rozsądkiem. Czy taki a taki serwis mógłbyś sam założyć w celu oszukiwania ludzi?

  Po czym rozpoznać naciągaczy?

  Na co należy zwracać uwagę przy szukaniu płatnych typów (od najważniejszego):

  1. Serwis płatnych typów MUSI mieć własną stronę www. Nigdy nie korzystaj z ofert "na emaila", chyba że masz ku temu bardzo solidne powody.
  2. Czy serwis jest monitorowany przez niezależną firmę monitorującą? Ewentualnie czy typer jest monitorowany przez serwis zewnętrzny. Jeśli NIE, to wiarygodność jest bliska 0.
  3. Co piszą ludzie na forach? Wpisz w google "nazwa_serwisu opinie". Weź pod uwagę, że nie wszystkie opinie są prawdziwe, a ludzie wpisują opinie w głównej mierze negatywne.
  4. Czy jest archiwum typów? Jaki mają yield i po ilu typach? Do oszacowania wartości płatnych typów potrzeba przynajmniej 200 typów.
  5. Czy trzeba się rejestrować by zobaczyć archiwum? Jeśli TAK, to chcą go ukryć i zamataczyć. Tak było np. na www.1x2win.pl (strona już nie istnieje).
  6. Od kiedy działa strona? (skorzystaj z narzędzia archive.org)
  7. Czy serwis jest gdzieś zarejestrowany jako firma?
  8. Czy właściciel ujawnia swoje dane? czy właścicielem jest jedna czy więcej osób?
  9. Czy domena jest darmowa (np. blogspot.com) czy płatna (np. *.pl)?
  10. Czy dają jakąś gwarancję zysku? Na większości stron NIE dają żadnej gwarancji skuteczności typów. Jeśli jest gwarancja, to dowiedz się co oznacza. Częstym chwytem marketingowym jest wklejenie "100% gwarancja sukcesu", co jest obietnicą nie do spełnienia w branży zakładów!
  11. Ile kosztuje abonament w stosunku do konkurencji?
  12. Czy typy podaje jedna osoba czy grupa? Jak często podają typy? Generalnie im więcej osób tworzy serwis tym lepiej.
  13. Z jakimi stronami serwis jest polinkowany, połączony kapitałowo?
  14. Czy w serwisie jest program partnerski, w którym wypłacają od przegranych graczy, bukmacher małej wiarygodności itp.?
  15. Inne czynniki

  Serwisy weryfikujące płatne typy

  Najbardziej znanym serwisem pośredniczącym w podawaniu płatnych typów jest blogabet.com. Jeśli szukasz typerów lub sam chcesz typować, to jest to na pewno pierwsze miejsce, które powinieneś sprawdzić jako benchmark.

  Oprócz tego możesz sprawdzić takie anglojęzyczne marki jak:

  • betadvisor.com - bardzo solidny i profesjonalny serwis; mała ilość typerów; dosyć popularny, więc spadki kursów są dosyć szybko odczuwalne
  • smartbet.io

  Polecam też ranking zagranicznych płatnych serwisów sports-tipsters.co.uk (serwisy mogą się dodać darmowo) oraz mybigpartner.com.

  Na polskim rynku jest niewiele serwisów monitorujących. Do najbardziej popularnych należą: Omnibet czy Camelbet.

  Zobacz też:
  Shakal oszust

  Ostatnia aktualizacja: 7.07.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 3,76/5
  Głosów: 17
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (3407)  • (1)
   mniej niż tydzień temu

   Witam, jestem tu nowy jak czytam te komentarze to aż żal, szczególnie tego Pana poniżej o kilku nickach m.in kamil.betclick, widac że dzieciak.

   Ja powiem krótko i na temat, chcesz zarabiać na singlach od kursu minimum 1.60 w górę to napisz.

   Nie jestem amatorem, śledzę mecze, często przewiduje nawet  i duże kursy , nie mam czarnych serii to znaczy 3 lub więcej porażek z rzędu.Pomogę też nie doświadczonym typerem, na wszystkie pytania odpisze.

   Mój kontakt na e-maila: adrian.samoraj@interia.pl

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (4)
   26-09-2019 12:31 (czw)

   Dodam jeszcze opinię odnośnie wymienionych w artykule serwisów moniturujących płatne typy, bo jako typer mam pewne doświadczenie z niektórymi z nich.

   blogabet - z mojej perspektywy z blogabet jest coś nie tak:), bo można znaleźć tam dziesiątki typerów z yieldem>30% (i >200typów) kórzy cały wynik mają zrobiony w bet365 i często na zakładach live. Spotkałem się z komentarzami, ze w module bet365 w którym wystawia się kursy/typy na blogabet jest jakieś opóźnienie i niektorzy typerzy to wykorzystują, ale nie znam tematu dokładnie. Może ktoś za Was się wypowie. Inny ciekawy aspekt tej sprawy jest taki, ze większośc typerów z tymi świetnymi yieldami nie zdaje nazwijmy to "testu Pinnacle", np. są przypadki ze koleś ma yield 85% po 300typach na bet365 a na typach z Pinka ma yield 5% :)) Trzeba mocno analizować statystyki danego typera przed ewentualnym zakupem

   mybigpartner - ten serwis jest trochę dziki bym powiedział:), typy wprowadza się w topornym formularzu choć dość sprawnie to idzie; potem samodzielnie rozlicza się te typy, więc może dochodzić do nadużyć tego typu, że dopóki typer nie ma klientów i nikt nie patrzy mu na ręce, to jest możliwosć poprawiania swoich wyników. Multikonta też są możliwe, a rok temu był przypadek niby zhakowania systemu, czyli rekord jednego z typerów był fikcją i kilku klientów się nacięło...także bywają tam różne przypadki, np. typer nr1 na tym portalu notorycznie zawyża sobie krusy - jeszcze jakiś czas temu zaznaczał że typ jest w Pinnacle a podawał o wiele wyższy kurs z jakiegoś śmieciobuka z krajów nadbałtyckich a Admin z jakiś powodów toleruje ta i inne sprawy.

   Polski Omnibet mówiąc krótko jest w porządku, nie ma się do czego przyczepić, może jedynie formularz do podawania typów mógłby być krótszy :)

   I na koniec zwrócę może jescze uwagę na jeden serwis, który wydaje się najbardziej profesjonalny co widać tez po wynikach typerów - mianowicie hiszpański pyckio. Typy podaje się bardzo sprawnie w module Pinnacle, czyli podobnie jak w blogabet nie wpsiuje się ręcznie kursów i nie można ich zmanipulować. Typy rozliczają się automatycznie więc w tym miejscu typerzy też  nie mogą kombinować. Jak wiadomo krusy Pinka są bardzo dynamiczne i najtrudniej je ograć więc moim zdaniem typerzy na pyckio muszą zdać najtrudniejszy test. I widać to po wynikach bo najlepsi z ratingiem PRO nie przekraczają 10% yieldu. Wadą dla kupujacych na pewno są drogie abonamenty, co wynika m.in z tego, ze podział z typerem jest 50/50.

   Podsumowując, jakbym miał uszerwgować znane mi serwisy to .. pyckio, Omnibet, blogabet i mybigpartner

   Odpowiedzi: 2
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (4)
   26-09-2019 11:41 (czw)

   Czytam poniżej wasze komentarze i historie związane z oszustami jak to ktoś zabawnie nazwał działającymi metdoą "na typera" i tak sobie myślę, czy nie dziwi was, że ci oszuści życzą sobie po 200zł za typ, albo i więcej a przecież na rynku ceny za abonement sprawdzonych typerów są na poziomie 50-100 euro za cały miesiąc ciężkiej pracy.

   Więc z jednej strony masz anonima z netu, który chce 200zł za jeden typ, a z drugiej strony zweryfikowanego typera, który czasem kilka lat buduje historię typów i bierze tyle samo za powiedzmy 20-30 typów w miesiącu. Heloł, jakim trzeba być osłem żeby wybrać pierwszą opcję??!

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (202)
   25-09-2019 11:00 (śr)

   Dziękuję za przychylne komentarze osób, których staż tutaj przekracza kilka miesięcy a liczba postów wynosi ponad 20. :)

   Co do pozostałych, po raz kolejny zalecam ostrożność. Wypowiedzi użytkowników z kilkoma postami na koncie oraz anonimów należy traktować z naprawdę sporym dystansem. Jeśli chcecie przekonać się, czy dany użytkownik posiada jakąkolwiek wiedzę merytoryczną, kliknijcie w jego profil - tam zobaczycie treść poszczególnych komentarzy (jestem przekonany, że komentarze userów chwalących kamil.betclick będą zawierały praktycznie same reklamy tej persony), a nawet po sposobie ich pisania można łatwo wywnioskować, że te osoby są jeszcze w trakcie nauki (i to na jej wczesnym etapie) albo dawno z niej zrezygnowały.

   I teraz zasadnicze pytanie. Czy nie jest Wam głupio dać się oszukać nastolatkowi?

   Odpowiedzi: 2
   2 3 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (112)
   25-09-2019 09:25 (śr)

   kwoy ma rację w 100%. Należy z dużym dystansem podchodzić do komentarzy anonimów albo osób które świeżo założyły konto (mające 1-2 opinie dodane na surebety) 

   1 4 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 197.221.***.*
   24-09-2019 22:20 (wt)

   Kamil.betclic@gmail.com

   Dałem się głupio nabrac i skorzystałem z 4 płatnych typów tego gościa. + 2 dorzucił w formie zachęcenia mnie, które naturalnie również nie pykly. Generalnie chłopak życzył sobie 200 zł za zdarzenie z kursem 2-3. Po utopionych kuponach zachęcał mnie do wpłacenia 2.000 ! Gwarantując zwroty - grzecznie odmowilem. Jegomość to Kamil Sekulski, zatem zalecam ostrożność, ponieważ spamuje z kilku kont.

   1 3 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1)
   23-09-2019 22:30 (pon)

   A tu zobaczcie kupon kamil.betclic@gmail.com , stawka 20k robi wrażenie

     Numer kuponu: 222 631 988 037 257 609

       Kupon wpisać można na www.sts.pl 

              Oby taką skutecznośc utrzymywał cały czas

   4 1 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 176.221.***.**
   23-09-2019 15:52 (pon)

   Widzę Kwoy poleca tylko swoich pseudoTyperów :) Czyżby brał Typy od Kamila i próbował wciskać ludzim ,że to niby jego :) ? Tak wnioskuję

     Boli go ,że tacy Typerzy jak Kamil mają Super Opinie 

          Typy podaje głównie z płatnością po meczu i dlatego tak duża ilośc ludzi z nim gra :)

   Odpowiedzi: 1
   4 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top