SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Trustly

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Dzięki Trustly możesz wpłacić pieniądze do bukmacherów (i wypłacić). Warunkiem realizacji płatności przez Trustly jest podanie danych logowania twojego konta bankowego (!), dlatego Trustly jest uważany za niewiarygodną metodę płatności.

  trustly-logo200.jpg Logo Trustly

  Fakty dotyczące Trustly

  Czym jest Trustly?

  Firma Trustly powstała w 2008 roku i zajmuje się pośrednictwem w płatnościach. Możesz za ich pośrednictwem wpłacić środki do bukmachera, kasyna czy dokonać zakupów przez internet korzystając ze swojego konta bankowego.

  Trustly jest nadzorowana przez szwedzką komisję nadzoru finansowego Finansinspektionen. W 2017 roku obsługiwali ponad 2 miliony transakcji miesięcznie.

  Trustly o sobie

  W Trustly, wyobrażamy sobie świat, w którym płatności online są szybkie, proste i bezpieczne dla wszystkich - zarówno dla sprzedawców, konsumentów, jak i dla banków. Dokładamy wszelkich starań, aby płatności online właśnie takie były.

  Trustly na swojej stronie chwali się różnymi nagrodami:

  • najszybciej rosnąca firma technologiczna Szwecji 2014
  • najbardziej innowacyjna metoda płatności 2014
  • nominacja do szwedzkiej "DI Gazele" w roku 2015, 2016, 2017 (spełnili warunki nominacji, m.in. obrót min. 4.2 mln EUR rocznie)

  oraz wyróżnieniami w dziedzinie innowacyjności i technologii. Warto zwrócić uwagę, że żadna z tych nagród nie ma znaczenia dla klienta końcowego.

  Problem z bezpieczeństwem

  Trustly oznacza po angielsku "ufnie", a slogan brzmi: prosto, bezpiecznie, szybko.

  Nazwa nie jest przypadkowa, bo aby przeprowadzić transakcję za pośrednictwem Trustly musisz podać login i hasło do swojego konta bankowego

  Opis marketingowy na stronie głównej Trustly "Na koniec należy zweryfikować zakup. Taniej, prościej i bezpieczniej być nie może!" jest czystą hipokryzją.

  Trustly działa na podobnej zasadzie jak Przelewy24, czyli na tzw. przedpłacie. Różnica polega na tym, że realizując wpłatę przez Przelewy24 jesteś przekierowywany na stronę banku i sam robisz przelew z automatycznie wypełnionym formularzem, a w przypadku wpłaty przez Trustly, jesteś przekierowywany na stronę Trustly i to im dajesz dostęp do konta bankowego, by zrealizowali twój przelew!

  UWAGA:

  Takie rozwiązanie ma szereg istotnych wad, które stanowią bardzo poważne ryzyko w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych klientów używających metody Trustly jako formy płatności:

  1. Zdradzasz swoje hasło.
   Nie tylko jest to sprzeczne z edukacją w zakresie podstaw bezpieczeństwa, ale przede wszystkich stanowi metodę phishingową. Ponadto wiele osób nie wie co to standardy bezpieczeństwa i używa tych samych haseł do różnych serwisów. Wyciek lub atak na serwery Trustly może zatem skutkować nie tylko stratami na koncie bankowym.
  2. Naruszenie regulaminu korzystania z bankowości elektronicznej .
   Dając komuś login i hasło, udostępniasz komuś swoje konto. Jeśli zostaniesz okradziony żadna reklamacja w banku nie zostanie uznana, po przecież sam, z nieprzymuszonej woli, dałeś komuś dostęp do wszystkich swoich pieniędzy.
  3. Tracisz prywatność.
   Ile da się wyczytać z historii twoich transakcji? Gdzie najczęściej robisz zakupy? W jakich sklepach się ubierasz? Gdzie byłeś na wakacjach? A gdyby ta historia dostała się w niepowołane ręce?
   Na co się zgadzasz akceptując "Politykę prywatności Trustly"?
   Trustly gromadzi i przetwarza informacje udostępniane przez Użytkownika zgodnie ze stosownymi przepisami prawnymi dotyczącymi przetwarzania danych osobowych. Do informacji takich należą: adres IP Użytkownika, informacje dotyczące tożsamości Użytkownika, w tym, między innymi, imię i nazwisko, adres, telefon, adres e-mail, numer konta bankowego, saldo rachunku bankowego, numer PESEL i, w stosownych przypadkach, numer paszportu/dowodu. 

  Regulamin Trustly

  Pełna treść polskiego regulaminu Trustly jest dostępna w formie linku przed realizacją każdej transakcji:

  trustly-unibet.png Jeden z największych bukmacherów proponuje w 2018 roku tylko Trustly i kartę debetową/kredytową jako formy płatności dla Polaków

  Wybrałem najciekawsze fragmenty dla graczy zakładów bukmacherskich:

   

  5. ODPOWIEDZIALNOŚĆ I ODSZKODOWANIA

  Trustly odpowiada wobec Użytkownika za transakcje przeprowadzane z wykorzystaniem Usługi w zakresie określonym w szwedzkiej ustawie o usługach płatniczych (Swedish Payment Services Act 2010:751). Trustly w żadnym wypadku nie odpowiada wobec Użytkownika, Dostawcy czy jakichkolwiek osób trzecich z tytułu jakichkolwiek bezpośrednich lub pośrednich strat lub szkód poniesionych w związku z korzystaniem z Usługi, wynikających z błędu, zawieszenia się Usługi lub przerwy w niej spowodowanych przez Klienta lub osoby trzecie, za które Trustly nie ponosi odpowiedzialności.

  Czyli jak haker (osoba trzecia) włamie się lub spowoduje błąd, to nie odpowiadają za to.

   

  7. POLITYKA PRYWATNOŚCI I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

  Trustly gromadzi i przetwarza informacje udostępniane przez Użytkownika zgodnie ze stosownymi przepisami prawnymi dotyczącymi przetwarzania danych osobowych. Do informacji takich należą: adres IP Użytkownika, informacje dotyczące tożsamości Użytkownika, w tym, między innymi, imię i nazwisko, adres, telefon, adres e-mail, numer konta bankowego, saldo rachunku bankowego, numer PESEL i, w stosownych przypadkach, numer paszportu/dowodu

  (...) Trustly może przekazywać informacje o Użytkowniku policji lub innym stosownym organom w związku z prowadzonymi postępowaniami w zakresie transakcji płatniczych, w celu zapobiegania, badania i ujawniania naruszeń przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, nadużyciom czy innym czynom zabronionym. Trustly podejmie stosowne działania, by zabezpieczyć przekazane dane osobowe przed ujawnianiem ich w inny sposób osobom trzecim, a także zobowiązuje się nie przekazywać takich danych osobowych w celach handlowych, reklamowych itp.

  Zgodnie z ustawą hazardową, korzystanie z bukmacherów nie posiadających polskiej licencji jest w Polsce nielegalne. W Szwecji mają "normalne prawo" hazardowe. Trudno określić prawdopodobieństwo przekazania polskim organom danych użytkowników, którzy wpłacali/wypłacali od nielegalnych bukmacherów, niemniej jest dodatkowy (zbędny) czynnik ryzyka.

   

  (...) Trustly nie będzie przetwarzać danych osobowych przez okres dłuższy niż konieczny do osiągnięcia celu takiego przetwarzania, jak wyszczególniono powyżej.

  Czyli tak naprawdę nie ma określonego czasu jak długo.

   

  Wyrażając zgodę na niniejsze Warunki przed skorzystaniem z Usługi, Użytkownik wyraża jednocześnie zgodę na opisane powyżej przetwarzanie danych osobowych. Zgoda taka dotyczy także przekazywania danych przez Internet, w tym przekazywania takich danych krajom spoza Unii Europejskiej.

   

  11. ZASADA ZNAJ SWOJEGO KLIENTA (KNOW YOUR CUSTOMER) I OBOWIĄZEK UDZIELENIA INFORMACJI PRZEZ UŻYTKOWNIKA

  Transakcje przeprowadzane przez Użytkownika podlegają kontroli mającej na celu stosowanie się do obowiązujących rozporządzeń w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu. Stosowane polityki i praktyki są stale monitorowane i mogą się różnić w zależności od warunków odnoszących się do Użytkownika, takich jak schematy przeprowadzania transakcji, położenie geograficzne itd. Aby zapewnić stosowanie się do odpowiednich rozporządzeń, mogą być prowadzone rejestry transakcji lub Użytkownik może zostać poproszony o udzielenie dodatkowych informacji w celu ustalenia kwestii takich jak tożsamość, cel transakcji i pochodzenie środków. Przeprowadzając transakcję za pośrednictwem Usługi, Użytkownik zobowiązuje się udzielić wszelkich informacji, jakie mogą być w tym celu niezbędne i przyjmuje do wiadomości, że niezastosowanie się do takiego żądania może skutkować odmową sfinalizowania transakcji Użytkownika lub innymi przewidzianymi konsekwencjami.

  Metoda może i jest szybka, ale może się okazać, że czeka cię kolejna weryfikacja tożsamości. Niejasno określone "innymi przewidzianymi konsekwencjami" nie nastraja mnie optymistycznie.

  Zalety Trustly

  • łatwy sposób użytkowania 
  • nie wymaga rejestracji
  • powszechnie dostępny u bukmacherów akceptujących Polaków
  • darmowe wpłaty i wypłaty
  • serwis obsługuje dużą ilość banków

  Wady Trustly

  • metoda łamiąca podstawowe zasady bezpieczeństwa w imię niższych kosztów
  • może być wymagana dodatkowa weryfikacja tożsamości
  • podczas wpłat i wypłat używasz polskiego konta bankowego (lepiej używać portfeli internetowych)
  • płatności nie zawsze od razu docierają do bukmachera
  • banki mogą blokować możliwości depozytów za pomocą Trustly

  Historia Trustly

  Zastanawiało mnie dlaczego tak niebezpieczna metoda płatności zyskała tak duże uznanie wśród społeczeństwa Europy. Najłatwiejszym uzasadnieniem jest oczywiste "Ludzie nie czytają Regulaminów", ale to trochę za mało.

  Wszystko zaczęło się od idei, aby stworzyć najtańszą płatność, zgodną z prawem, a najlepiej wykorzystującą jakąś niszę na zapotrzebowanie. Ktoś wpadł na pomysł, że można ominąć opłaty bankowe (które zamieszcza np. Przelewy24 za dostęp do bezpiecznych API banków) i dzięki temu pozyskać partnerów, którzy za niższą opłatą zgodziliby się przyjmować płatności od klientów. W końcu trzeba przekonać banki, by zgodziły się na taką formę płatności, którą dałoby się zintegrować z ich oprogramowaniem (aby transakcje były szybkie). Trzeba by stworzyć firmę, godną zaufania i rozwinąć ją możliwie szybko.

  Trustly narodziło się w Szwecji nieprzypadkowo. Szwedzi to w XXI wieku naród tolerancyjny, żeby nie powiedzieć naiwny. Nic więc dziwnego, że w tych warunkach, Trustly udało się przekonać wiele firm do obcięcia wydatków kosztem prywatności klientów.

  W Polsce sprawa podawania danych wrażliwych do realizacji przelewu zaczęła się w 2012 roku od Sofort, przed którym ostrzega polska Komisja Nadzoru Finansowego. Trustly działa na podobnym modelu. Sprawa nabrała rozgłosu w kwietniu 2016 po zaproponowaniu zasilenia konta Paypala przez Trustly, co rzeczowo skomentował niebezpiecznik.pl.

  Po wejściu ustawy hazardowej w 2017 roku i blokadzie najpopularniejszych płatności dla Polaków (Skrill i NETELLER) niektórzy bukmacherzy udostępnili Trustly, a niektórzy po prostu nim zastąpili stare płatności, nie dając innych sensownych alternatyw.

  trustly-betsson.jpg Jeden z bukmacherów, który proponuje Polakom Trustly jako nową formę płatności w 2018 roku

  Moja opinia o Trustly

  Uważam, iż korzystanie z Trustly to absolutna ostateczność dla osób, które mają mało środków na koncie bankowym, stawiają małe kwoty i są totalnymi ignorantami. Jest tyle innych płatności, że nie trzeba sprzedawać swojej prywatności za "marne grosze". Jeśli bukmacher nie daje ci innej możliwości wpłaty, skorzystaj z innego. Moją ulubioną formą płatności w 2018 roku do/z bukmacherów jest ecoPayz.

  Jeżeli mimo wszystko masz zamiar korzystać z usług Trustly, załóż oddzielne konto bankowe, które będzie służyło tylko i wyłącznie do płatności pomiędzy bukmacherami. Przy większych kwotach na koncie radziłbym też zmieniać hasło do konta bankowego po każdym dokonaniu płatności oraz nie trzymać na nim ilości pieniędzy, którą żal ci stracić.

  Ostatnia aktualizacja: 8.07.2018

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.


  Komentarze (11)  • anonim IP: 37.47.***.***
   25-11-2018 21:58 (nd)

   Chciałbym wpłacić pieniądze do unibet tą metodą bez podawania loginu i hasła, ktoś może mnie naprowadzić jak to zrobić, bo nie wiem jak ?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 178.209.**.***
   09-02-2018 20:17 (pt)

   Aby wyplacic z betsson przez ecopayz wystarczy wplacic wczesniej np 10zl ?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (24)
   27-01-2018 09:29 (sob)

   W moim przypadku jakby TRUSLY miało moje hasło i PIN do banku to nic im z tego, nic nie zrobią, nie wykonają żadnej transakcji ani przelewu. 


   Ja w domu posiadam karty zdrapki, tokeny które muszę potwierdzić każdą transakcję czy operację na koncie. 

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 89.174.***.***
   24-01-2018 12:24 (śr)

   Jaki najlepszy bank do trustly? czy obecnie nie ma to juz znaczenia przy tej nowej opcji przelewu gdzie nie trzeba podawac juz loginu i hasla?

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (115)
   24-01-2018 10:05 (śr)

   przed każdą transakcją przez trustly zmieniam hasło na chwilę, a po transakcji zmieniam z powrotem na stare także o nic się nie boje.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 89.65.**.***
   13-01-2018 17:15 (sob)

   Zawsze można zmieniać hasło po każdej transakcji przez Trustly... Poza tym przy wpłacaniu przez T np. na Unibecie w opcji inny bank nie podaje się ani swojego hasła ani identyfikatora. Robisz po prostu zwykły przelew ze swojego konta na dane podane przez Trustly. Co prawda kasa jest u buka na drugi dzień ale niebezpieczeństwo jest zminimailizowane...

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 178.235.***.**
   12-01-2018 06:10 (pt)

   "Moją ulubioną formą płatności w 2018 roku do/z bukmacherów jest ecoPayz." Taaaa tylko jakby trustly mialo aff to bys polecal jak ecopayz.

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top