ARTYKUŁ

  Skrill

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4/5
  Głosów: 4
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Skrill jest portfelem elektronicznym. To taka uproszczona wersja konta bankowego, gdzie loginem jest adres email. Dzięki Skrill możesz szybko i tanio transferować pieniądze między bukmacherami, wypłacać je z bankomatu lub zapłacić za zakupy kartą przypisaną do konta.

  Zarejestruj się w Skrill

  Fakty dotyczące Skrill

  Skrill to brytyjski i jednocześnie najbardziej znany portfel internetowy, który ma ponad 20 milionów kont. Jest dostępny w ponad 200 krajach. Skrill należy do grupy kapitałowej Paysafe Group, która jest również właścicielem dwóch innych systemów płatności: Neteller i Paysafecard.

  Aby się zarejestrować trzeba mieć ukończone 18 lat, a do weryfikacji wystarczy skan dowodu osobistego bądź przelew weryfikacyjny. Aby wyrobić kartę płatniczą firma wymaga również weryfikacji adresu zamieszkania, która odbywa się poprzez wysłanie listu weryfikacyjnego na podany adres.

  Skrill posiada główne biuro w Wielkiej Brytanii (Londyn). Ma również ponad 20 innych biur rozsianych po całym świecie. Strona jak i support Skrill są dostępne w 12 językach, w tym w języku polskim.

  Wpłaty ze Skrill do bukmacherów są prawie u wszystkich bukmacherów darmowe.
  Koszty wypłat zwykle także, z tym zastrzeżeniem, że bukmacherzy do darmowej wypłaty wymagają zwykle kilkukrotnego obrotu wpłaconymi środkami i czasem ograniczają ilość darmowych wypłat w miesiącu (z uwagi na koszty, które bukmacher bierze na siebie).

  Opłata za wysłanie środków do innego użytkownika Skrill wynosi 1% (max. do 10€).

  W 2014 roku Skrill zdobył EGR B2B Award za "Mobile payment solutions".

  UWAGA:
  Skrill i NETELLER blokują płatności do bukmacherów wymienionych w Rejestrze Domen Niezgodnych z Ustawą. U tych bukmacherów trzeba skorzystać z innej metody płatności.

  Ważniejsze punkty Regulaminu Skrill

  4.7. W trakcie procesu rejestracji zostaną Państwo zapytani, czy maja Państwo zamiar korzystać z konta Skrill w celach prywatnych czy komercyjnych. Jeżeli mają Państwo zamiar używać swojego konta Skrill do celów komercyjnych, muszą nas Państwo o tym poinformować, nawet jeżeli używają go Państwo również do celów prywatnych. Jeżeli zgłosili nam Państwo, że będą korzystać ze swojego konta Skrill tylko w celach prywatnych, mają Państwo obowiązek poinformowania nas natychmiast przed, jeżeli w jakimkolwiek momencie w przyszłości zaczną Państwo korzystać z konta w celach komercyjnych, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. Korzystanie z konta Skrill w celach komercyjnych ma miejsce wtedy, gdy otrzymują Państwo płatności za lub w związku z jakąkolwiek działalnością gospodarczą. Zastrzegamy sobie prawo do zadecydowania, czy w naszym mniemaniu, korzystają Państwo z konta Skrill w celach komercyjnych. Jeśli używają Państwo konta Skrill do celów handlowych, oprócz niniejszych Warunków korzystania z konta, będą Państwo także zobowiązani do przestrzegania zasad i warunków dla handlowców. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, czy prowadzone przez Państwa działania kwalifikują się jako działalność komercyjna, powinni Państwo skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

  Rodzaj konta mocno determinuje wysokość opłat.

  7.3. Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzania wszelkich niezbędnych kontroli dotyczących prania brudnych pieniędzy, finansowania terroryzmy, oszustw i innych nielegalnych działalności przed autoryzowaniem jakiejkolwiek wypłaty Państwa środków, włączając w to kwestie dotyczące wypłaty Państwu jakichkolwiek środków po zamknięciu przez Państwa konta Skrill.

  8.9. Zabrania się dokonywania wpłat w wykorzystaniem instrumentu płatniczego, którego nie są Państwo właścicielem. Jakiekolwiek naruszenie tego wymagania traktowane będzie bardzo poważnie, a jakakolwiek próba użycia instrumentu płatniczego, którego nie są Państwo właścicielem traktowane będzie jako oszustwo. Bez uszczerbku dla prawa do roszczenia odszkodowania w przyszłości, jeżeli konieczny jest zwrot płatności dokonanej z instrumentu płatniczego, którego właścicielem jest inna osoba niż Państwo, mamy prawo do naliczenia opłaty administracyjnej w wysokości 10 EUR.

  11.2. Surowo zabrania się dokonywania płatności dla lub akceptowania płatności od osób lub podmiotów oferujących nielegalne usługi hazardowe, włączając w to (lecz nie ograniczając się do) nielegalnych zakładów sportowych, gier w kasynach oraz pokera. Mamy prawo do zawieszenia lub zamknięcia konta Skrill w każdej chwili bądź też odmówienia realizacji lub unieważnienia danej transakcji w przypadku, gdy będziemy podejrzewali, ze bezpośrednio lub pośrednio używają Państwo konta Skrill do nielegalnych transakcji hazardowych lub konto jest używane w powiązaniu z takimi transakcjami. Do krajów, w których zabroniony jest hazard on-line zaliczają się Stany Zjednoczone Ameryki, Turcja, Chiny, Malezja i Izrael. Niniejsza lista nie jest wyczerpująca i do zakresu Państwa obowiązków należy upewnienie się, że nie używają Państwo naszych usług do transakcji, które mogą być uważane za nielegalne w obrębie jurysdykcji kraju, w którym Państwo mieszkają.

  W powyższym cytacie mowa o bukmacherach bez licencji, a bukmacherzy działający w Internecie posiadają wymagane zezwolenia. Nie można o nich zatem powiedzieć, że są nielegalni. W Polsce można obstawiać zakłady bukmacherskie, dlatego nie znajduje się ona na liście, gdzie hazard jest nielegalny.

  Jeśli bukmacher ma wykupioną licencję (niekoniecznie w Wielkiej Brytanii), jest legalny. Warto zwrócić uwagę, że sam Skrill od 2013 roku promuje u siebie bukmacherów internetowych, a gracze z Polski używają Skrill głównie do działalności bukmacherskiej.

  Po założeniu nowego konta może wystąpić pytanie czy środki Skrill będą przeznaczone na hazard? Konsultanci Skrill mówią, że odpowiedź nie ma większego znaczenia, ale lepiej zaznaczyć TAK, by mieć potem większe pole manewru. Zgaduję, że potrzebują to do statystyk i może w przyszłości do mailingów. Również w trakcie dokonywania depozytów kartą płatniczą pojawia się podobne pytanie.

  21.3. Państwa konto Skrill jest założone w Wielkiej Brytanii, a niniejsze Warunki użytkowania będą interpretowane zgodnie z prawem Anglii i Walii. Jakiekolwiek spory mogące powstać w związku z niniejszymi Warunkami użytkowania lub w związku z Państwa kontem Skrill będą rozwiązywane wyłącznie przez sądy Anglii i Walii, chyba że nie pozwala na to prawo Unii Europejskiej.

  Skrill deklaruje, że polskie organy nie mają dostępu do środków klientów (poza skrajnymi wyjątkami działalności przestępczej na podstawie wyroku sądu).

  Na pytanie czy Izba Celna w Polsce może uzyskać od Skrill dane klienta uzyskałem taką odpowiedź:

  We provide details regarding a customer's account only if there is
  a court statement from a judge and the guy is investigated by the authority
  within the country for some (il)legal stuff...
  
  I would advise you not worry about all this as this has been a question
  for a long time and so far any cases have been raised.
  That's why all the guys are using wallets so that they do not operate
  with the banks and have all the transfers via them.
  
  Best regards,
  Senior Affiliate Manager

  Tłumacząc na język polski:

  Udostępniamy dane konta klientów tylko wtedy gdy jest
  wyrok sądu od sędziego i facet jest badany przez instytucję
  w kraju za jakieś (nie)legalne rzeczy...
  
  Radzę nie martwić się o to wszystko, jako że jest to pytanie
  od dłuższego czasu, a do tej pory żadne przypadki nie zostały poruszone.
  To dlatego wszyscy faceci używają portfeli, więc nie operują
  z bankami i mają wszystkie transfery za pomocą portfeli.
  
  Najlepsze pozdrowienia,
  Starszy Menadżer Partnerów

  Wynika z tego, że ktoś musiałby być przestępcą w Polsce.
  Organy polskie nie mogą wykorzystywać Skrilla do potrzeb zebrania dowodów przestępstwa, gdyż osoba musi zostać najpierw skazana wyrokiem sądu.

  Przypominam, że o ile gracz NIE przyzna się do obstawiania zakładów u nielegalnych bukmacherów (z punktu widzenia rządu polskiego), Izba Celna nie ma narzędzi, aby udowodnić graczowi taką grę.

  Historia Skrill

  2001: w czerwcu zostaje założona firma Moneybookers działająca na rynku płatności.

  2002: zostaje uruchomiona strona internetowa, za pomocą której klienci mogą przesyłać pieniądze podając adres email i hasło. Spółka otrzymuje jako pierwsza na tym rynku akceptację FCA.

  2005: Moneybookers zdobywa milionowego klienta.

  2007: Investcorp Technology Partners wykupuje spółkę Moneybookers.

  2008: Moneybookers posiada 6 mln klientów i zajmuje czołową pozycję na rynku.

  2009: Firma rozpoczyna współpracę z eBay, wydaje własną kartę prepaid.

  2010: Marka Moneybookers rozpoczyna transformację w Skrill, a firma ma już 20 mln użytkowników.

  2011: Grupa Skrill przejmuje paysolution wzbogacając ofertę o płatności ratalne i płatności na podstawie faktury.

  2012: Wprowadzenie opcji Skrill 1-Tap, która pozwala "jednym kliknięciem" zrealizować depozyt.

  2013: Zostaje uruchomiona nowa strona internetowa Skrill kończąca etap zmiany marki. Grupa wykupuje konkurenta Paysafecard, obsługującego płatności pre-paid (przedpłacone).

  2014: Przejęcie Ukash w celu rozbudowania skali i zasięgu Paysafecard.

  2015: NETeller wykupił Skrill. Obie marki pozostaną suwerenne. Skrill przekracza 36.000.000 użytkowników.

  2016: Skrill oraz NETeller podnoszą wysokość opłat, ponieważ ten drugi stał się monopolistą na rynku portfeli internetowych.

  Zalety Skrill

  • strona www i support telefoniczny w języku polskim
  • najbardziej popularny portfel internetowy w Europie
  • rozwiązanie, z którego korzystają wszyscy zawodowi gracze zakładów bukmacherskich
  • bezpieczeństwo logowania zapewnia system szyfrowania
  • przelanie środków na konto innego użytkownika lub bukmachera jest natychmiastowe
  • możliwość wypłaty w dowolnym bankomacie dla posiadaczy karty
  • możliwość zabezpieczenia portfela weryfikacją 2-etapową

  Wady Skrill

  • obsługą klienta na tragicznym poziomie - czas oczekiwania na odpowiedź emailową to w listopadzie 2015 nawet 2-4 tygodni! na ogół im wyższy status gracza tym krócej; w pilnych przypadkach trzeba dzwonić do UK
  • Skrill współpracuje z niektórymi bukmacherami w wykrywaniu multikont (np. z bet-at-home)!
  • w Internecie jest dużo prób wyłudzenia danych dostępu do konta Skrill poprzez wiadomości e-mail
  • w razie włamania na skrzynkę emailową prawdopodobnie stracisz wszystkie środki, a Skrill ci nie pomoże
  • w przypadku bankructwa Skrill gwarantowana kwota do odzyskania wynosi max. 1000€ (nie dotyczy VIP-ów)

  Konto VIP w Skrill

  Aby zostać członkiem Programu VIP trzeba przesyłać na konto partnerów Skrill (bukmacherzy, pokerroomy, kasyna itp.) 6.000€ w przeciągu 3 miesięcy.

  Kluczowe korzyści z uczestnictwa w programie dla VIP-ów:

  • Transakcje bez limitów
  • Brak limitów na wpłaty z karty kredytowej
  • Darmowe wpłaty na Twoje konto VIP
  • Priorytet na transakcje w lokalnym banku
  • Przywilej posiadania kont w różnych walutach
  • Zaproszenie do specjalnych dedykowanych spotkań i programów dla VIP-ów
  • Dedykowany konsultant przy statusie VIP Gold i Diamond

  Bezpieczeństwo Skrill

  Włamanie na email

  Ponieważ loginem do Skrill jest adres email, w przypadku włamania na zarejestrowany email środki z konta Skrill zostaną szybko skradzione i praktycznie są nie do odzyskania.

  Zobacz artykuł: włamanie na konto.

  Dwustopniowe logowanie

  Z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników, Skrill wprowadził kilka zabezpieczeń, które mają chronić przed niepowołanym dostępem do konta.

  Żeby spać spokojnie wystarczy włączyć na koncie skrill Uwierzytelnianie Dwuczynnikowe. Oto jak to zrobić:

  1. Kliknij w prawym rogu Moje konto.
  2. Wejdź w Ustawienia - zakładka w prawym górnym rogu.
  3. Kliknij uruchom w Uwierzytelnianie Dwuczynnikowe
  4. Zainstaluj na smartfonie google authenticator
  5. Zeskanuj kod qr aplikacją google authenticator używając aparatu w telefonie
  6. Wpisz 6-cyfrowy kod wygenerowany w aplikacji
  7. Pojawi się zestaw 6 awaryjnych kodów w razie zgubienia telefonu albo problemów z nim.
  8. Zapisz na kartce kody i schowaj w bezpieczne miejsce.
  9. Od tej pory za każdym razem jak się logujesz na Skrill, wymagane jest podanie 6-cyfrowego kodu generowanego przez google authenticator na telefonie lub w sytuacjach awaryjnych któryś z 6 kodów.

  Zabezpieczenie PINem

  Skrill oferuje również zabezpieczenie konta kodem PIN. Jest to zdecydowanie o wiele gorsze zabezpieczenie niż Uwierzytelnianie Dwuczynnikowe dlatego go nie polecamy.

  Moja opinia o Skrill

  Z roku na rok jest coraz gorzej, jeśli chodzi o obsługę klienta. W 2015 roku miałem problemy z logowaniem. Przez miesiąc (!) nie byłem w stanie uzyskać pomocy w tej kwestii. A jestem VIP-em. Nie do pomyślenia! Czekanie na odpowiedź emailową przez kilka dni to już u nich standard.

  Korzystam z nich, bo założyłem konto wiele lat temu i mam u nich walutę PLN. Do transakcji w EUR używam NETeller. Jestem znacznie bardziej zadowolony z tego drugiego. Niestety konto do 2 walut jest często potrzebne z uwagi na koszt przewalutowań.

  Wiem, że jest możliwość zadzwonienia do Skrill na polski numer (można znaleźć na ich stronie), który łączy się potem z UK. Gdy polski support jest niedostępny, proste sprawy łatwo załatwić telefonicznie po angielsku. Jeśli poprosi się o odpowiedź na emaila, okazuje się, że odpisują w ciągu 2h. Trzeba ich też zrozumieć - ileż są w stanie obsłużyć klientów, gdy mają ich miliony?

  Nie ma więc co narzekać, bo konkurencji nie mają. Trzeba brać co jest, a są oni niezbędni, jeśli myśli się o poważnym obstawianiu zakładów.

  Rejestracja w Skrill

  Twoje konto Skrill będzie przypisane do adresu email, który podasz.
  Możesz potem dodać inne emailowe adresy pomocnicze, ale lepiej żeby nie było ich wiele, bo to zmniejsza bezpieczeństwo konta (włam na dowolne konto email może umożliwić logowanie w Skrill).

  • kliknij poniższy baner lub link
  • kliknij na środku "Otwórz konto bezpłatnie"
  • wypełnij formularz i postępuj według instrukcji wyświetlonych na stronie

  Zarejestruj się w Skrill

  Zobacz też:
  Porównanie portfeli internetowych
  NETeller
  Weryfikacja konta

  Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4/5
  Głosów: 4
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


  Tagi:płatności  portfel internetowy  skrill 
   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Captcha

  Komentarze (149)  • anonim IP: 176.111.**.***
   11-11-2017 19:13 (sob)

   Skrill ponoć wycofuje się z blokowania płatności już przywrócili płatności na pokerstars ,a przywrócenie płatności do buków jest kwestią czasu. 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.26.**.***
   17-10-2017 00:11 (wt)

    Ja polecam Leupay. Europejskie konto IBAN w walutach EURO, USD, JPY, AUD, CHF i BGN   bardzo niskie opłaty, bezpłatną kartę główną. Również dla klientów z USA. Bank w Malcie.

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 89.79.***.***
   12-10-2017 16:09 (czw)

   co raz Droższy Skrill

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (4)
   11-10-2017 18:36 (śr)

   Bodajże z początkiem września od poziomu VIP Silver w górę - za wysyłkę pieniędzy innemu użytkownikowi Skrill zniesiono opłaty.

   Od 14 grudnia 2017 poziom VIP co najmniej Silver dalej bez opłat, a Bronze i bez VIPa opłata za wysyłkę pieniędzy zostanie obniżona do 1,45 %.

   Odpowiedzi: 3
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 178.255.**.**
   10-10-2017 14:33 (wt)

   Skril pobiera juz 2% za wysylanie Skril Do Skril  Coraz drożej !!!!! przewalutowania Najdrozsze na Rynku   nowe konta tylko z Selfi z Paszportem lub dowodem osobistym       limit dziennych wyplat z karty 900 euro max Dramat !!!

   Odpowiedzi: 4
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 185.46.***.**
   24-08-2017 20:05 (czw)

   Jakie limity bez weryfikacji kamerką ? Czy mogą zablokować wtedy konto ?

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 46.77.***.***
   19-08-2017 16:26 (sob)

   potwierdzam nowe Gorsze zaostrzenia na Skrilu          od tygodnia wplacam przez Eco pay i gra muzyka   wiec dziekujemy Skrilowi za wspolprace      dobrze Admin napisal z ROKU na ROK coraz gorzej

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 89.79.***.***
   19-08-2017 13:21 (sob)
   Drogi grzegorz zygadlo,

   Dziękuję za wybranie Skrill.

    

   Pragniemy poinformować, że firma Skrill zmieniła zasady weryfikacji konta i teraz wymaga, aby wszyscy członkowie mogli uzupełnić dodatkowe kroki weryfikacji tożsamości.

    

   Postępuj zgodnie z procedurą weryfikacji, przechodząc do pomarańczowego baneru u góry konta Skrill i postępuj zgodnie z linkiem "Sprawdź swoje konto".

    

   Należy pamiętać, że potrzebujemy dostarczyć następujące dokumenty:

    

   Dokument weryfikacyjny tożsamości

   Poniżej przedstawiono nasze standardowe wymagania dotyczące dokumentów tożsamości:

   • Dokument tożsamości musi być ważny (nie minął ważności).

   • Kopia musi być czytelna i powinna zawierać cztery rogi i wszystkie cztery krawędzie strony.

   • Kopię należy przesłać w plikach * .jpg, * .jpeg, * .bmp, * .gif, * .png lub * .pdf.

   • Musisz mieć możliwość zobaczenia zdjęcia, imienia i nazwiska, daty urodzenia, podpisu i numeru dokumentu.

   • Paszporty muszą być otwarte na stronę, na której dostępne są zdjęcia i numer paszportu. Wyślij drugą kopię strony ze swoim podpisem, jeśli znajduje się na innej stronie w paszporcie.

   • Podczas przesyłania dowodu osobistego lub prawa jazdy należy pamiętać o dołączeniu osobnej kopii przedniej i tylnej części dokumentu. Upewnij się, że możemy zobaczyć numer dowodu osobistego lub prawa jazdy.

    

   Sprawdź swoją geolokalizacja:

   • Spróbuj automatycznie zweryfikować swój adres, udostępniając swoją lokalizację przeglądarki lub

   • Prześlij kolorową kopię jednego z dokumentów podanych poniżej. Można to zrobić, skanując dokument lub przez zdjęcie cyfrowe o wysokiej rozdzielczości i przesyłając je
   z narzędzia na swoim koncie Skrill. Upewnij się, że możemy zobaczyć wszystkie cztery rogi dokumentu na obrazku.

    

   Sam dokument musi zawierać pełne imię i nazwisko, aktualny adres i datę wydania dokumentu. Musi być wydane w ciągu ostatnich 90 dni.

    

   Akceptowalne dokumenty weryfikacji adresu to:

   • rachunek za media (za ogrzewanie, prąd, wodę, kabel, telefon stacjonarny, kanalizację itp.),

   • oryginalne wydrukowane oświadczenie instytucji finansowej (bank, karta kredytowa, kredyt hipoteczny, ubezpieczenie, inwestycje - proszę pamiętać, że nie przyjmujemy oświadczeń od czysto online instytucji finansowych),

   • podpisany i pieczętowany pismo od instytucji finansowej potwierdzający posiadanie konta, adres i imię i nazwisko,

   • wszelka korespondencja rządowa (w tym dokumenty podatkowe, dokumenty sądowe, a nawet bilety parkingowe).               TAK wyglada nowa Weryfikacja w skrilu z kazdym Rokiem coraz wiecej problemow        Zalozylem ECo i jestem zadowolony

    
    
        


   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top