ARTYKUŁ

  Ustawa hazardowa 2009

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4,73/5
  Głosów: 22
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Europejski Trybunał Sprawiedliwości w sprawie ustawy hazardowej orzekł niezgodność ustawy hazardowej (antyhazardowej) z prawem Unii Europejskiej

  12 czerwca 2015 przegłosowano nowelizację do ustawy hazardowej. Powielono błąd z 2009 roku, który nie załatwia problemu konfliktu z prawem europejskim. Mamy w Polsce złe prawo hazardowe, które trzeba napisać od początku, a nie łatać dziury w wadliwym materiale.

  Za powielony błąd nie zapłacą posłowie PO, ani pan Neneman, ani pan Kapica, ani premier Ewa Kopacz. Zapłacą Polacy! 1-4 mld zł rocznie.

  Posel Artur Górczyński - wystąpienie z dnia 12 czerwca 2015 roku (1)

  Posel Artur Górczyński - wystąpienie z dnia 12 czerwca 2015 roku (2)

  (...) na etapie prac UTAJNILIŚCIE wnioski Komisji, tylko postawiliście opinię resortu na temat tych wniosków, więc nikt nie jest tutaj na sali w stanie wskazać, które wnioski są zgodne, a które nie. Dziękuję.

  Omówienie nowelizacji TUTAJ

  Czyli:
  1. Minister Finansów będzie decydował o tym co jest grą losową a co nie.
  2. Doprecyzowanie opodatkowania podmiotów.
  3. Nie trzeba zakładać oddziału w Polsce, wystarczy kontakt do przedstawiciela w Polsce. Konieczność posiadania polskiej koncesji nadal obowiązuje.
  4. Nowelizacja nie została notyfikowana w Komisji Europejskiej mimo wielu zmian jakie wprowadza.
  5. Osoba odpowiedzialna za ustawę hazardową - wiceminister Jarosław Neneman - zapewnił, że projekt nie wymaga ponownej notyfikacji.
  6. Resort Finansów nie ujawnił uwag Komisji Europejskiej - zdaniem posła Artura Górczyńskiego z SLD - a tylko stanowisko resortu na temat tych uwag. Ograniczono posłom dostęp do informacji i na ten podstawie mieli głosować.
  7. Nowelizacja została znów, jak w 2009 roku, uchwalona bez konsultacji z ekspertami branży hazardowej, a przynajmniej nikt nie podał do publicznej wiadomości tych ekspertyz.

  Dokładnie od 20 listopada 2013 Polska otrzymała ultimatum 2 miesięcy na dostosowanie ustawy hazardowej do prawa Unii Europejskiej, by uniknąć pozwu przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości.

  video.1 Adam Siekierski (Ministerstwo Finansów) o zgodności przepisów ustawy hazardowej z Traktatem Unii Europejskiej, 19.02.2014

  Przepisy ustawy hazardowej wymagały notyfikacji Komisji Europejskiej przed uchwaleniem. - czekaliśmy prawie 3 lata na tak oczywisty wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS).

  Resort [Ministerstwa Finansów] chce wyraźnie dopuścić możliwość prowadzenia w Polsce działalności hazardowej przez spółki akcyjne i z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Przepisy zakazujące im prowadzenia w Polsce tego typu działalności, w sposób oczywisty dyskryminują zagranicznych bukmacherów, a to jest niezgodne z prawem unijnym
  Potwierdza to orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który oceniał zgodność z prawem unijnym regulacji innych krajów Unii w podobny sposób zakazujących przedsiębiorcom zagranicznym prowadzenia biznesu na ich terytorium.

  1. Stanowisko prawników w sprawie ustawy hazardowej
  2. Czy hazard w Polsce jest legalny?
  3. Czy gracze powinni się obawiać ustawy hazardowej?
  4. Czy webmasterzy powinni zamknąć swoje strony?
  5. Bukmacherzy śmieją się z ustawy o grach hazardowych
  6. Stanowisko rządu w sprawie ustawy hazardowej
  7. Oczekiwania środowiska sportowego
  8. Jaki był cel ustawy hazardowej?
  9. Treść ustawy z dnia 19 listopada 2009
  10. Treść nowelizacji ustawy z dnia 26 maja 2011
  11. Treść nowelizacji ustawy z dnia 1 stycznia 2014
  12. Precedensowe wyroki
  13. Podsumowanie ustawy hazardowej

  1. Stanowisko prawników w sprawie ustawy hazardowej

  Kancelaria Gorazda, Świstuń, Wątroba i wspólnicy dnia 20.03.2014 przedstawili w Krakowie jak od strony prawnej wygląda sytuacja hazardu w Polsce:

  video.2 Agnieszka Bednarek, Kamil Wawruch - Legalny hazard w Internecie

  Plan prezentacji:

  00:00 – 02:30 Historia hazardu z negatywnej perspektywy

  02:30 – 03:15 Przedstawienie planu prezentacji:

  1. Czym jest hazard?
  2. Możliwość prowadzenia hazardu internetowego w Polsce
  3. Prawo unijne a hazard
  4. Prowadzenie hazardu internetowego w wybranych krajach UE (UK, Malta, Gibraltar, Niemcy i Francja)
  5. Uczestniczenie w grach hazardowych on-line
  6. Reklama hazardu w Internecie
  7. Podsumowanie

  03:25 – 09:10 Jak UE definiuje hazard (zielona księga w sprawie gier hazardowych) + komentarz dot. także Polski

  09:15 – 14:50 3 typy gier hazardowych wg polskiej ustawy + komentarz

  14:50 – 21:25 definicja działalności hazardowej z punktu widzenia organów skarbowych i celnych w Polsce i komentarz

  21:25 – 25:00 organizacja hazardu internetowego w Polsce

  25:00 – 26:00 przestawienie rynku hazardu w UE

  26:00 – 28:30 historia regulacji w UE

  28:30 – 30:30 stosunek bukmacherów internetowych do ustawy hazardowej w Polsce

  30:30 – 37:25 precedensowe wyroki ETS i ograniczenia hazardu w UE

  37:25 – 43:50 jurysdykcje (destynacje??? :O) hazardu w Europie: MaltaGibraltarWielka Brytania, Niemcy, Francja

  43:55 – 46:05 warunki wydania licencji na hazard w Polsce

  46:05 – 57:55 uczestniczenie w grach hazardowych on-line u bukmacherów bez licencji polskiej i niezgodność zdań prawników co do interpretacji tego uczestniczenia

  58:00 – 01:02:10 zakaz reklamy hazardu w Polsce, absurdy z nim związane i nieporadność Izby Celnej

  2. Czy hazard w Polsce jest legalny?

  Wiemy oficjalnie, że internetowe zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne zgodnie z prawem Unii Europejskiej. Ustawa hazardowa z dnia 19.11.2009 z późniejszymi nowelizacjami zabraniająca uczestnictwa w grach losowych za granicą jest sprzeczna z prawem Unii Europejskiej. Ustawa łamie choćby to, że dyskryminuje tym, iż tylko polskie spółki mogą prowadzić działalność w Polsce (oficjalne stanowisko prawnika z którym się konsultowałem).

  Niestety zanim ETS (Europejski Trybunał Sprawiedliwości) albo Trybunał Konstytucyjny nie orzeknie, że ustawa hazardowa jest sprzeczna z prawem Unii Europejskiej, trzeba ją respektować.

  3. Czy gracze powinni się obawiać ustawy hazardowej?

  Jeśli grasz u bukmacherów naziemnych, nie musisz w ogóle przejmować się zapisami ustawy hazardowej. Ci bukmacherzy mają wymagane licencje na działalność w Polsce i odprowadzają za Ciebie wszystkie potrzebne podatki.

  daj-spokoj.jpgObawy graczy wobec ustawy
  hazardowej, ShutterStock

  Tą kwestię trzeba rozważyć w dwóch kategoriach: teoretycznej i praktycznej.

  Teoria wygląda tak, że za granie w Internecie z terytorium Polski grozi grzywna lub sankcje karne.

  W praktyce grają dziesiątki tysięcy Polaków. Długo nikt nie egzekwował tego zakazu. Pierwsze wezwania na przesłuchanie w Izbie Celnej pojawiły się dopiero w połowie 2014 roku.

  Dlatego nie polecam korzystania z polskich kont bankowych (a zatem także z Przelewy24) do celów hazardowych, gdyż te mogą być z łatwością skontrolowane pod kątem wpłat/wypłat. Lepiej używać do gry portfeli internetowych i wypłacać kartą z różnych bankomatów. Dla zawodowych graczy warte rozważenia mogą być także zagraniczne konta bankowe.

  4. Czy webmasterzy powinni zamknąć swoje strony?

  biznesman-laptop.jpgBiznesman zarządzający stroną www,
  ShutterStock

  Oto oficjalne stanowisko bet-at-home:

  Do chwili obecnej żadne organy i urzędy nie podjęły kroków prawnych przeciwko bet-at-home.com z powodu Ustawy o Grach Losowych z 2010 roku. Słyszeliśmy jednak o pojedynczych sytuacjach, że partnerzy reklamujący nasz serwis poprzez banery, otrzymując kary pieniężne od Urzędów Skarbowych. Proponujemy dalej prowadzić reklamę, a w przypadku ewentualnej kary pieniężnej udać się do sądu.

  Nasi partnerzy mogą się odwołać przeciwko własnemu państwu, z powodem utraty wolności prowadzenia usług, oraz ze względu na fakt, że prowadzona działalność następuje we współpracy z firmą bet-at-home.com, która jest zarejestrowana na terenie Malty. Wolność świadczenia usług poparta jest artykułem 56 AEUV i mówi jasno, że: Firmy, które posiadają swoją siedzibę w Państwie Członkowskim Unii Europejskiej i które prowadzą tam zgodną z prawem działalność, mogą to także prowadzić w pozostałych krajach członkowskich. Narodowa Ustawa o Grach Losowych nie może być dyskryminowana i musi być zaakceptowana przez Komisję UE.

  W Polsce taka sytuacja nie została zaakceptowana, ponieważ polska Ustawa o Grach Losowych, narusza wymagania Unii Europejskiej i nie jest akceptowana przez Sąd Najwyższy w Polsce.

  Izba Celna na razie podejmuje działania blokowania serwisów www, które wyraźnie działają na terytorium Polski (osoba fizyczna, polska firma, adres www, serwer, treść hazardowa). Zagraniczny hosting to za mało. Aby nie dostać wezwania strona musi należeć do zagranicznej firmy.

   Polecam również lekturę bardzo przydatnego artykułu na ten temat:
   Czy mogę reklamować bukmacherów? (22.04.2010)

   DarmowePewniaki.pl przedstawiają swoje doświadczenia z Izbą Celną.

   5. Bukmacherzy śmieją się z ustawy o grach hazardowych

   Bukmacherzy zagraniczni umyli ręce od ustawy hazardowej. Większość dodała zapis, że świadczą usługi dla krajów, gdzie hazard jest legalny, a w gestii klienta jest zapewnienie, że działa on zgodnie z prawem. I w ten sposób działają dalej NIE udostępniając danych klientów.
   Mała część bukmacherów wycofała się z rynku polskiego nie przyjmując rejestracji od Polaków.

   bukmacher-smiech.jpgBukmacherzy śmieją się z ustawy
   hazardowej, ShutterStock

   bet-at-home

   W styczniu 2010 zaraz po wejściu ustawy bet-at-home zignorował ją w Zakopanem podczas konkursu skoków narciarskich transmitowanych w telewizji. Ponad rok zajęło przygotowanie aktu oskarżenia po tym jak tuż po wejściu ustawy w życie logo bet-at-home pojawiło się na reklamach skoczni oraz na 50.000-cach biletów.

   Co ciekawsze w stan oskarżenia został postawiony… prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.
   Prawnicy bukmachera sprawdzili przepisy i wiedzą, że nic im nie grozi. Za to zrobili sobie darmową reklamę!

   Jak podaje Gazeta Krakowska 6 listopada 2013, jest "już" w tej sprawie wyrok uniewinniający organizatorów tego konkursu skoków.

   tobet

   Po wejściu w życie ustawy była w Tobet (bukmacher został wykupiony przez Betsson w 2012 roku) sprawa, że ktoś postawił tuż przed ogłoszeniem wyników na kolejnego trenera Wisły bardzo dużą kwotę na Kasperczaka. Policja dowiedziała się o tym z prasy i wystosowała list do Tobetu z prośbą o podanie danych osoby, z których kont zostały postawione kupony. Chcieli wytoczyć sprawę karną.

   Tobet podał jakieś nazwisko pochodzące z Malty i na tym całe śledztwo się skończyło! Oczywiście policja przy tej okazji nawet nie wspomniała o ustawie hazardowej…

   6. Stanowisko rządu w sprawie ustawy hazardowej

   mlotek-sedziego.jpgStanowisko Rządu w sprawie
   ustawy hazardowej, ShutterStock

   Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że nie przewiduje zmiany polityki wobec gier hazardowych na automatach.

   Poinformowało także, że na etapie przygotowywania projektu ustawy o grach hazardowych część przepisów, która w opinii ekspertów bezdyskusyjnie podlegała obowiązkowi notyfikacji, została wyodrębniona z projektu ustawy o grach hazardowych do odrębnego procedowania. Przepisy te zostały notyfikowane Komisji Europejskiej i dopiero po zakończeniu procesu notyfikacji weszły w życie jako nowelizacja ustawy o grach hazardowych. W pozostałym zakresie uznano natomiast, że nie ma obowiązku notyfikacji projektowanych przepisów - czytamy w komunikacie resortu finansów.

   7. Oczekiwania środowiska sportowego

   Środowisko sportowe wyraźnie nie rozumie co się dzieje. Podają ogólniki, które wydaje im się, że są poprawne do rozwiązania:

   video.3 O oczekiwaniach środowiska sportowego - przedstawiciele Ekstraklasy, PLK, Vive Targów Kielce

   8. Jaki był cel ustawy hazardowej?

   czerwona-lotka-srodek-tarczy.jpgCel ustawy hazardowej, ShutterStock

   Oficjalnie ustawa hazardowa miała na celu ochronę obywateli przed szkodliwymi skutkami hazardu, na których leczenie państwo wydaje za dużo pieniędzy.
   Niektórzy twierdzą, że premier Donald Tusk chciał nią po prostu zamieść pod dywan aferę hazardową. Z dopalaczami mu się udało, ale tu ustawa przyniosła więcej szkody niż pożytku.

   W praktyce ustawa miała nastraszyć niedoinformowaną część graczy przed graniem u bukmacherów internetowych, tak aby grali u bukmacherów naziemnych. Dodatkowo chcieli zebrać pieniądze z licencji od bukmacherów naziemnych za kontynuowanie działalności (jednorazowy haracz).

   W dużej mierze rząd wystraszył graczy, bo jednak nadal jesteśmy narodem głupim, podatnym na to co mówi się w mediach. Na szczęście młodsze pokolenie jest mniej podatne. W mediach nie mówiło się o tym, że ktoś został ukarany za grę w Internecie, że ktoś robił przelewy do bukmacherów czy ktoś nie opodatkował wygranej z zakładów. Dlaczego?

   Bo ustawa hazardowa miała straszyć, a nie być egzekwowana! (bo nie może być egzekwowana jako sprzeczna z prawem UE)

   Żółtodzioby które przygotowały ustawę nie miały pojęcia o zakładach. Zamiast zarobić na ustawie, firmy które działają w Polsce będą zamykane jedne po drugich, bo nałożone na nie podatki są największe w Europie (jeśli nie na świecie).

   rozmowa-ustawa-hazardowa.jpg
   Wprowadzenie ustawy hazardowej, Andrzej Mleczko

   A bukmacherzy internetowi tylko zacierają ręce po wejściu ustawy, która wykańcza konkurencję…
   Tak się promuje działalność gospodarczą w Polsce.

   9. Treść ustawy z dnia 19 listopada 2009

   niebieski-paragraf.jpgPrzepisy ustawy hazardowej,
   ShutterStock

   Ustawa hazardowa z dnia 19 listopada 2009 (2,74MB) weszła w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku.

   Przepisałem co ciekawsze fragmenty moim zdaniem.

   Art.29.1. Zabrania się reklamy i promocji gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych oraz gier na automatach.

   2. Zabrania się informowania o sponsorowaniu przez podmiot prowadzący działalność w zakresie gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, przyjmowania zakładów wzajemnych oraz gier na automatach.

   Art. 103. (…) wprowadza się następujące zmiany:

   7) Kto uczestniczy w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia,

   podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

   9) po art. 110 dodaje się art. 110a i 110b w brzmieniu:

   §1 Kto wbrew przepisom ustawy zleca lub prowadzi reklamę lub promocję gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych lub gier na automatach, umieszcza reklamę takich gier lub zakładów lub informuje o sponsorowaniu przez podmiot prowadzący działalność w zakresie takich gier lub zakładów,

   podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.

   W przypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w §1 lub §2, podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

   10. Treść nowelizacji ustawy z dnia 26 maja 2011

   Ustawa z dnia 26 maja 2011 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw w praktyce ta ustawa nie zmieniła nic dla graczy. Wprowadziła jedynie obowiązek zakupu licencji (480.000PLN) dla bukmacherów działających na terenie Polski.

   11. Treść nowelizacji ustawy z dnia 1 stycznia 2014

   W czerwcu 2013 Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, której przewodniczył poseł PO Ireneusz Raś, wniosła do Sejmu projekt ustawy o grach hazardowych, który miałby wejść w życie z dniem 1.01.2014.

   gazeta.pl podaje, że główne zmiany miałyby dotyczyć Lotto, które od nowego roku byłoby dostępne przez Internet. Już teraz widać, że niektórzy właściciele pozbywają się kolektur.

   Jak to jest podane w Uzasadnieniu (str.6), jednym z celów jest oczywiście zwiększenie przychodów Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych (cięcie kosztów i zwiększenie dostępności).

   Ta nowelizacja ustawy ma wpływ głównie na Totalizator Sportowy, który stanowi monopol państwa polskiego od 1957 roku.

   12. Precedensowe wyroki

   Sprawa Schindler (C-275-92)

   ETS uznaje, iż świadczenie transgranicznych usług hazardowych jest objęte zakresem obowiązywania Traktatu.

   Sprawa Gambelli (C-243/01)

   ETS uznaje, że przepisami traktatu objęte są również usługi oferowane drogą elektroniczną oraz że krajowe przepisy zakazujące operatorom mającym siedzibę w jednym państwie członkowskim oferowania w Internecie usług w zakresie gier hazardowych konsumentom w innym państwie członkowskim utrudniające swobodę otrzymywania usług oferowanych przez usługodawcę mającego siedzibę w innym państwie członkowskim bądź korzystania z nich, stanowi ograniczenie swobody świadczenia usług.

   Sprawa Placanica (C-338/04)

   Głośna sprawa, na którą ETS będzie się powoływał o swobodzie działalności gospodarczej w ramach UE.

   Sprawa Santa Casa (C-42/07)

   Sprawa monopolu hazardowego w Portugalii w postaci spółki państwowej Santa Casa (odpowiednik polskiego Totalizatora) wygrana przeciwko bukmacherowi bwin

   Rząd Portugalii w celu ochrony obywateli chce mieć tylko jednego operatora na rynku, nad którym będzie mógł sprawować łatwą kontrolę. ETS uwierzył w taką motywację z uwagi na to, że w Portugalii funkcjonował od lat tylko jeden operator hazardowy.

   Fortuna, Grand, Forta (2012)

   Trzy firmy hazardowe: FortunaGrand i Forta mają już wyrok Trybunału z dnia 19.07.2012 w sprawie ustawy hazardowej. Spór toczył się o ograniczenie działalności przez wprowadzenie ustawy hazardowej, która nie została notyfikowana w Unii Europejskiej.

   Wojewódzki Sąd Administracyjny pod koniec listopada 2012 roku podtrzymał korzystny wyrok dla wymienionych firm. Poszkodowane firmy mogą już zacząć dochodzić odszkodowań od Izby Celnej w Gdyni.

   Goldbet (2013)

   Dnia 12 września 2013 roku został ogłoszony wyrok w sprawie austriackiego Goldbet, który chciał działać na terenie Włoch. Z tego co zrozumiałem wyrok jest korzystny dla bukmachera:

   Wyrok Trybunału z dnia 12 września 2013 roku

   W uzasadnieniu wyroku sąd powołał się na sprawę Placanica i in. z 2007 roku, w którym możemy przeczytać:

   Uregulowania krajowe zakazujące przyjmowania zakładów wzajemnych bez koncesji wydanej przez dane państwo członkowskie stanowią ograniczenie swobody świadczenia usług - uzasadnił swoją decyzję ETS.

   Zobacz artykuł Kolejny wyrok ETS w sprawie hazardu.

   UKS Szczecin (2014)

   Dyrektor Urzędu Kontroli skarbowej w Szczecinie, przysłał pismo jednemu z graczy umarząjąc w całości postępowanie przeciwko niemu w sprawie obstawiania zakładów u bukmachera z licencją na Malcie.
   Uzasadnieniem UKS jest to, że gra na terytorium RP, musi odpowiadać przepisom UE.[8]

   W Polsce nie działa prawo precedensowe, ale ta sytuacja daje do myślenia.

   13. Podsumowanie ustawy hazardowej

   szary-znak-sumy.jpgZnak sumy, ShutterStock

   O skutkach i proponowanych rozwiązaniach przeczytasz w osobnym artykule: Skutki ustawy hazardowej - Skarb państwa traci przynajmniej 1 mld zł rocznie.

   Literatura

   [1] Wyrok Trybunału Europejskiego z dnia 12 września 2013: zakłady bukmacherskie przeciwko włoskiemu ministerstwu

   [2] Nielegalnych chroni wolność internetu - wywiad z Jackiem Kapicą opublikowany na stronie Ministra Finansów w dniu 2.12.2013.

   [3] Boniek: tracimy na ustawie 100 mln euro rocznie - prezes PZPN w wypowiedzi na antenie Canal Plus

   [4] Zapytanie nr 135 w sprawie ustawy hazardowej - pytanie Posła Henryka Kmiecika z oszacowaniem przychodów z ustawy w roku 2011

   [5] Wywiad z Jackiem Kapicą na łamach Tygodnika Kibica - obnażenie braku wiedzy Jacka Kapicy nt. zakładów bukmacherskich wraz z komentarzem, 8.06.2011

   [6] Hundreds More Sites Blocked in Russian Online Gambling Crackdown - Rosja stworzyła organ cenzurujący "Roskomnadzor", który blokuje strony hazardowe, pornograficzne, farmaceutyczne, nielegalne videa polityczne i promujące przestępczość

   [7] Rozprawa przeciwko 41 pokerzystom

   [8] Urząd Kontroli Skarbowej w Szczecinie

   [9] Jak zwalczyć szarą strefę w bukmacherce (28.05.2014)

   Zobacz też:
   Ustawa hazardowa - forum SureBety.pl
   Skutki ustawy hazardowej
   Bezpieczeństwo portfeli internetowych

   Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016

   Ty też oceń artykuł
   Ocena: 4,73/5
   Głosów: 22
   Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   Tagi:legalność  ustawa hazardowa 
    


   Nie jesteś zalogowany.
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

   Captcha

   Komentarze (146)   • (1)
    08-03-2017 17:22 (śr)

    http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-418-2016/$file/8-020-418-2016.pdf

    Dobre czasy koncza sie.

    0 0 Odpowiedz

    Odpowiedz na komentarz

    Nie jesteś zalogowany,
    ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
    Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

    zamknij ×

   • (39)
    27-02-2017 15:46 (pon)

    wyszło na to że ta ustawa była lepsza niż ta co ma byc
    bylo nielegalnie ale kazdy gral

    kiedy notyfikacja?

    0 0 Odpowiedz

    Odpowiedz na komentarz

    Nie jesteś zalogowany,
    ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
    Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

    zamknij ×

   • anonim IP: 46.77.***.***
    04-02-2017 18:50 (sob)

    Witam, kiedy realnie bedą blokady bukmacherów i czy bukmarcherzy jacys planuja wejsć na polski rynek, czy bedize można nadal grać u nich jesli sie obejdzie blokade?

    0 0 Odpowiedz

    Odpowiedz na komentarz

    Nie jesteś zalogowany,
    ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
    Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

    zamknij ×

   • (97)
    28-12-2016 09:37 (śr)

    Arman odpowiedz kiedy ta ustawa wchodzi w żywot , bo moze juz czas zabierać siano ze skrila i pzrestawiać się na gre u ziemniaków .Nie chcę ryzykować najazdu potęznych misiów z ABW po 1 stycznia bo zagrałem 5pln na barcę w Betssonie .

    0 0 Odpowiedz

    Odpowiedz na komentarz

    Nie jesteś zalogowany,
    ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
    Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

    zamknij ×

   • (416)
    15-11-2016 11:48 (wt)

     

    Ukraina ureguluje hazard?

                                                           Ukraiński minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow przedstawił inicjatywę mającą na celu uregulowanie funkcjonowania loterii i gier hazardowych na rynku.

    Pomysł ministra ma przywrócić jawny przepływ pieniędzy generowanych w tym segmencie z szarej strefy pod dozór państwowy.

    „…Są zdrapki i automaty do gier poukrywane w klubach internetowych. Poukrywane ale właściwie na widoku i bez żadnej kontroli. Nie wspominając już o nielegalnych kasynach. Regularnie je ujawniamy – dwa, trzy w miesiącu, czasem podczas policyjnych patroli, czasem robią to urzędnicy” napisał minister w czwartek na Facebooku.

    Awakow dodał, że dzieje się tak dlatego, gdyż wszelkie wnioski i reszta dokumentów licencyjnych krążą między pokojami Ministerstwa Finansów i Rady Najwyższej i nic z tego nie wynika.

    „Apeluję do Rady Najwyższej o pilne omówienie przepisów i pozwoleń oraz o przekazanie tych ostatnich podmiotom ubiegającym się o nie. To pozwoli, by pieniądze dotychczas krążące w szarej strefie wróciły pod kontrolę państwa! Oceniam wysokość niezapłaconych z tego tytułu podatków na około 300 milionów dolarów”, powiedział Awakow.

    0 0 Odpowiedz

    Odpowiedz na komentarz

    Nie jesteś zalogowany,
    ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
    Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

    zamknij ×

   • (39)
    19-08-2016 19:24 (pt)

    Wg artykułu jaki zamieścił poseł Górczyński możecie podziękować prawdopodobnie 2, 3 firmom za monopol jaki sie szykuje chyba rzeczywiście niebawem. Nazw tych buków nie trudno sie nie domyślać . I niech sobie te firmy darują już nędzne bonusy na ako8 bez podatku{#emotions_dlg.money_mouth}

    Załącznik:
    Odpowiedzi: 1
    34 29 Odpowiedz

    Odpowiedz na komentarz

    Nie jesteś zalogowany,
    ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
    Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

    zamknij ×

   • anonim IP: 83.23.**.**
    08-07-2016 12:44 (pt)

    KE udupi tą śmieszńą ustawę 

    Odpowiedzi: 1
    46 42 Odpowiedz

    Odpowiedz na komentarz

    Nie jesteś zalogowany,
    ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
    Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

    zamknij ×

   • (39)
    24-05-2016 09:51 (wt)

    Polskie firmy bukmacherskie to jest zenada . Nawet na znajomości sportu nie pozwolą teraz zarobic  jeśli taką nowelizację ustawy przyjmą ?No bo jak zarobić jeśli inwestujesz swoje pieniądze a państwo wp... swoje brudne łapska i na start zabiera na podatek. Trzeba bedzie kombinować coś , bo ja w szanowne STS-y Fortuny E-toto nie będę grał na 100%. Te firmy nigdy nie przejmowały się klientami. Wpłat na Efortunę miałem duzo ,nigdy żadnych bonusów itp... Dziękuje

    65 60 Odpowiedz

    Odpowiedz na komentarz

    Nie jesteś zalogowany,
    ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
    Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

    zamknij ×

   Logowanie

   W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.   zamknij ×
   Popover Starter

   Jednorazowa oferta

   Jeżeli chcesz:

   Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


    Zgadzam się z Polityką Prywatności
   Top