SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Skorzystanie z betbrokera jest jednym ze sposobów nieskrępowanego obstawiania u zagranicznych bukmacherów. Dzięki temu masz dostęp do najlepszych kursów i nie musisz się przejmować limitami stawek.

  trader-room600.jpg

  I. Kto to jest betbroker?

  Betbroker to pośrednik w zakładach bukmacherskich. Możesz przez niego zakładać się z bukmacherem tak, iż bukmacher nie wie dokładnie z kim ma do czynienia.

  Betbrokerzy zostali stworzeni z myślą głównie o zawodowych graczach, którzy chcą obstawiać po wysokich kursach i wysokich limitach albo mają problemy prawne w dostępie do najlepszych bukmacherów.

  Dzięki betbrokerowi możesz obstawiać na rynkach azjatyckich czy giełdach zakładów. W przypadku giełd jest to szczególnie opłacalne, gdyż prowizja giełdy jest dużo niższa na koncie zbiorowym, niż gdybyś obstawiał sam (prowizja giełdy jest uzależniona od wielkości obrotu na koncie gracza).

  W zależności od wybranego betbrokera możesz uzyskać dostęp do:

  • kilku kont bukmacherskich - uzyskujesz normalny dostęp do kilku kont; potrzebne jest osobne logowanie do każdego bukmachera
  • platformy zakładów - jednym logowaniem widzisz ofertę kilku bukmacherów i z tego poziomu możesz bardzo wygodnie obstawiać
  • Skype Betting - obstawianie za pośrednictwem osoby brokera przez Skype (nie polecamy)

  Większość betbrokerów oferuje swoje usługi za darmo, bo za sprowadzonych graczy dostaje prowizje od bukmachera.

  II. Korzyści

  Omijanie blokad geograficznych

  W kontekście ustawy hazardowej 2017 utrzymanie dostępu do zagranicznych bukmacherów to bardzo ważny atut. Obstawiając przez betbrokera możesz uzyskać dostęp do oferty najlepszych bukmacherów z najlepszymi kursami.

  Lepsze kursy

  Oprócz dostępu do "typowych" azjatyckich bukmacherów, typu SBObet, otwiera się możliwość grania u kilku innych. Kursy i oferta są solidne i bardzo podobne, niemniej w przypadku dużej stawki dostęp do najlepszych znacząco podnosi średni kurs, jaki uda się postawić.

  Wyższe limity

  Wyższe limity to bardzo ważna kwestia dla zawodowych graczy, którą zapewniają betbrokerzy. Oprócz pełnego dostępu do azjatyckich bukmacherów, masz też bukmacherów prywatnych (niedostępnych publicznie), którzy mogą przyjmować nadwyżkę stawki, a jeśli to nie pomoże, pozostała część zostanie przyjęta po nieco niższym kursie.

  Bywają gracze, którzy często "użerają się" z zakładaniem ciągle to nowych multikont, bo bukmacherzy raz po raz limitują ich konta. Jeśli ich model obstawiania może zostać przeniesiony na rynek azjatycki czy giełdy zakładów, warto to rozważyć.

  Jedno konto

  Oprogramowanie betbrokera pozwala za pomocą jednego logowania na bardzo szybkie i optymalne obstawianie, dzięki dostępowi do wielu bukmacherów na raz. Takie "centrum zarządzania" jest bardzo wygodne.

  W zakładach na żywo często sekundy decydują o tym jak bardzo atrakcyjny kurs uda ci się postawić. Takie zbiorcze oprogramowanie ma realne przełożenie na lepszy średni kurs, jaki uda ci się postawić.

  Oszczędność czasu i pieniędzy jest też wymierna w zakładach przedmeczowych. Przy dużych stawkach ma to duże znaczenie.

  III. Wady

  Bezpieczeństwo

  Aby zostać betbrokerem nie potrzebujesz żadnej licencji. W tym sensie działalność ta NIE jest regulowana prawnie. Jednak firmy zatrudniające betbrokerów są zarejestrowane w rajach podatkowych i działają legalnie, zgodnie z prawem danej jurysdykcji.

  Wiarygodność betbrokerów jest mniejsza niż wiarygodność renomowanych bukmacherów. Jest kilku brokerów działających od ponad 10 lat, więc mają zbudowaną renomę, a tym samym ugruntowaną wiarygodność. Ta jest często wyższa niż wiarygodność przeciętnych czy niszowych bukmacherów.

  Problem może się pojawić, jeśli zaczniesz używać konta w innym celu niż jest to wyznaczone polityką KYC (Know Your Client obejmuje pranie brudnych pieniędzy, działalności przestępczej itp.).

  Koszty

  Gra u betbrokerów najbardziej opłaca się wtedy, gdy masz konto Neteller/Skrill w EUR (alternatywną jest GBP). Jest to uniwersalna waluta akceptowana przez wszystkich agentów europejskich. Przewalutowania w Neteller/Skrill są obciążone wysoką prowizją, dlatego warto ich unikać.

  Pośrednictwo

  Betbroker to zawsze pośrednik. Jesteś po części uzależniony od jakości obsługi klienta, co może wpłynąć negatywnie na szybkość przepływu twoich środków pieniężnych.

  Mogą się pojawić ograniczenia w korzystaniu z terytorium UK.

  IV. Najlepsi betbrokerzy

  sportmarket

  sportmarket468x60.jpg

  Sportmarket Pro to lider betbrokerów, który działa od 2004 roku. Nie pobiera opłat za pośrednictwo w obstawianiu. Mają intuicyjne oprogramowanie do obstawiania samemu u wielu bukmacherów za pomocą jednego logowania.

  W 2017 roku Sportmarket Pro ma w ofercie bukmacherów, którzy oferują najlepsze kursy (bardzo mała marża) i najwyższe limity. Są to głównie bukmacherzy azjatyccy, giełdy zakładów (największa nie jest dostępna dla Polaków - ma 2.3% prowizji od wygranych zakładów, druga 1.8% od wszystkich zakładów, trzecia 1.2%) i największy bukmacher, wywodzący się z Kostaryki. Cała gama tych bukmacherów to profesjonaliści, którzy chętnie akceptują surebety.

  Minimalna stawka na zakład wynosi 10-50€ w zależności od bukmachera. Można ustawić sobie stawkę domyślną i stawkę maksymalną. Minimalny depozyt to 500€.

  Można obstawiać kilka dyscyplin:

  Prezentacja możliwości sportmarket [VIDEO 1]

  Prezentacja możliwości sportmarket [VIDEO 2]

  Dużą zaletą jest opcja, która polega na automatycznym obstawianiu po najlepszym kursie. Czasem jest to 1 bukmacher, a czasem kilku tak, by cała stawka gracza została postawiona.

  Historia zakładów zawiera zaawansowane filtry, które mogą pomóc w analizie jakie dyscypliny, jakie rynki warto obstawiać lub czy lepiej obstawiać kursy przedmeczowe czy na żywo.

  Support jest dostępny w języku angielskim poprzez live-chat, email, twitter, facebook. Odpisują bardzo szybko i są bardzo pomocni.

  Chwalą się także doskonałą aplikacją mobilną.

  Po rejestracji gracz dostaje dostęp do głównego konta Sportmarket (wpłaty, wypłaty, transfery, weryfikacja KYC, kontakt) oraz do konta Sportmarket Pro, które służy do obstawiania zakładów.

  Sportmarket jest rekomendowanym betbrokerem SureBety.pl dla graczy z grubym portfelem. Są polecani także przez płatne serwisy omnibet czy closed-forum.com, którzy rekomendują go swoim czytelnikom.

  AsianConnect88

  ACWELCOME400-surebety-468

  AsianConnect88 (znany jako AC88) to najbardziej popularny i betbroker na świecie. Deklarują działalność od 2006 roku, ale pierwsze wzmianki online są z roku 2008. Działają na licencji Curacao i celują w graczy o niewielkich stawkach.

  Deklarują najwyższe kursy na piłkę nożną i wysokie limity, bardzo szybki support 24/7 i obstawianie w bitcoinach.

  AsianConnect88 daje ci dostęp do szeregu kont bukmacherów za swoim pośrednictwem. Niektóre z tych kont mogą mieć na starcie 50% limit stawek tego co ma sportmarket.

  AsianConnect88 ma również szeroką ofertę bukmacherów. Jest nieco uboższa niż w Sportmarket, ale w praktyce będzie nieodczuwalna.

  Obstawianie odbywa się za pomocą oprogramowania poszczególnych bukmacherów. Do każdego bukmachera musisz się zalogować, jeśli chcesz z niego skorzystać.

  Koszt wpłaty ponosi gracz (1% w przypadku przelewu na inne konto w Skrill). Niektórym może przeszkadzać, że wpłaty są na konto osoby prywatnej, a nie firmy.

  Masz 1 darmową wypłatę w miesiącu. Kolejne kosztują 1%.

  AsianConnect88 akceptuje takie płatności jak Skrill, Neteller, ecoPayz, przelew czy bitcoin.

  Obstawianie przez AC88 polecam graczom relatywnie niskich stawek.

  Porównanie AC88 i SM

    AsianConnect88 SportMarket Pro
  rekomendacja gracze z małym budżetem gracze zawodowi
  dyscypliny do gry wszystkie najbardziej popularne
  min. depozyt 100€/£* 250€
  min. stawka 2-10€ 25€
  min. obrót na koncie - 2000€/mc
  koszt wpłaty 1%** 1%**
  koszt wypłaty 0/mc** (kolejne 1%) 1%**
  jakość supportu zadowalający bardzo dobry

  * - minimalny depozyt za dostęp do platformy AsianOdds (platforma brokerska), 150€ dla Skype Betting
  ** - koszty wpłaty i wypłaty zależą od metody płatności

  Obaj brokerzy zachowują anonimowość klientów względem bukmachera, a dane nie są przekazywane osobom trzecim, z zastrzeżeniem, że zachowanie klienta jest zgodne z polityką KYC.

  Obaj brokerzy dopuszczają bookie transfer oraz buddy transfer. Można zatem przelewać środki wewnątrz brokera zarówno między bukmacherami jak i między zweryfikowanymi klientami zgodnie z KYC.

  Obaj brokerzy stosują oprogramowanie do obstawiania na wielu kontach bukmacherskich za pomocą jednego logowania.

  Oprogramowanie SportMarket Pro jest powszechnie uważane za o wiele lepsze pod względem funkcjonalności niż oprogramowanie AsianConnect88. Większość graczy, którzy przetestowali oba softy, wybiera ostatecznie SM.

  Alternatywni betbrokerzy

  Możesz ewentualnie rozważyć takich betbrokerów jak:

  • BET-IBC (od 2007, strona dostępna po polsku)
  • MollyBet (2008, dosyć popularni w Polsce)

  V. Moja opinia

  Logika podpowiada, że z betbrokerów najrozsądniej korzystać w sytuacjach gdy:

  • ważny bukmacher wycofał się z Polski,
  • zależy ci na najlepszych kursach i limitach,
  • szukasz wygody w obstawianiu.

  Jeśli masz możliwość, to zwykle lepiej korzystać bezpośrednio z bukmacherów. Większa niezależność, mniejsze opłaty w zamian za mniejsze możliwości do pewnego momentu się opłacają.

  Jeśli masz problemy z limitami lub objęła cię blokada geograficzna warto skorzystać z wiarygodnego betbrokera. Polecamy AsianConnect88 albo SportMarket Pro.

  Czytaj poprzedni:
  Jak omijać blokadę bukmacherów?

  Czytaj następny:
  Podatki od wygranych zakładów bukmacherskich

  Ostatnia aktualizacja: 5.11.2018   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.


  Komentarze (155)  • (107)
   26-08-2018 23:40 (nd)

   Ja wplacam do AsianConnect ze swojego skrilla na czyjs prywatny skrill ( troche dziwne ) i to sie liczy jak zwykly przelew miedzy kontami Skrill . To oznacza , ze jak bedziesz chcial wplacic w pln , to Ci przewalutuje samo . Nie wiem jak jest w SportsMarket . 

   Odpowiedzi: 3
   2 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (4)
   25-08-2018 14:08 (sob)

   Witam, mam pytanie odnośnie wpłat do betbrokerów. Waluta mojego konta skrill to PLN. Z informacji, które otrzymałem wynika, że nie da się jej zmienić, stąd też chciałbym wiedzieć czy przy wpłacie betbroker przewalutuje sam, czy to leży w moim interesie i powinienem założyć nowe konto na skrillu? 

   1 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1)
   24-04-2018 09:56 (wt)

   Witam,

   Chciałem zapytać o opinię na temat brokera Bet-Ibc. Ktoś miał z nimi do czynienia i mógłby coś powiedzieć o swoich doświadczeniach. A może admin coś wie nt. tego brokera.

   Pozdrawiam wszystkich czytających

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 82.37.**.***
   15-03-2018 21:22 (czw)

   Panowie w asianodds z terytorium UK mozna grac w pin i sbobet, bo blokada u mnie poszła rownież? Dziękuję.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (9)
   15-03-2018 17:06 (czw)

   Na Asianconnect rezydenci UK juz pograli. 

   Zamykają wszystkie konta pinbet klienta brytyjskiego w ramach AC.

   Trzeba się przesiąść na platformę u nich.

    

      

    

   Dear 

   Dear,

   Good Day!

   In line with the recent order that we have received from Pinnacle and due to the pressure from UK Gambling Commission; we regret to inform you that we will be closing all Pinbet account of UK customer under Asianconnect88.

   Kindly confirm if you wish to withdraw or transfer your balance to other books that we have so we can do the necessary movement. Please note that all outstanding bets will stand and will be settled accordingly.

   We thank you for your understanding on this matter and we are sorry for the inconvenience.

    

   Should you have further inquiries, please do not hesitate to contact us.

    

   Regards,

   ASIANCONNECT88

   Załącznik:
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (108)
   19-12-2017 21:12 (wt)

   Czy grał może ktoś kiedy na SharpStar? Przyznam się że nie rozumiem o co w nim chodzi. Nie wiem co te cyferki oznaczają.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 79.190.***.***
   15-11-2017 07:19 (śr)

   w asianconnect jest asianodds gdzie też jest kilku bukmacherów na jednej platformie... nie ma mowy o limitach ani ograniczeniach ale jest tam tylko piłka (azjany i 1x2) lub koszykówka...

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 89.200.***.***
   14-11-2017 06:39 (wt)

   Gra ktoś u brokera na tych ich ViP kontach. Gdzie za jednym logowaniem masz dostęp do kilku buków.  Tam ponoć jakiś % od zakładu pobierają. Ma ktoś z tym doświadczenie, czy warto założyć takie konto 

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top