SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Dzięki wiarygodnemu betbrokerowi możesz obstawiać u najlepszych bukmacherów na świecie. Wielu z nich nie jest dostępna bezpośrednio. Betbroker jednym logowaniem umożliwi Ci obstawianie u kilku bukmacherów na raz.

  trader-room600.jpg

  I. Kto to jest betbroker?

  Def. Betbroker to pośrednik w zakładach bukmacherskich.

  Jeśli dostęp bezpośredni do najlepszych bukmacherów nie jest możliwy z powodów prawnych lub z powodu limitów stawek, a ty cenisz swój czas i pieniądze, to warto rozważyć skorzystanie z betbrokera.

  Betbrokerzy umożliwiają obstawianie zakładów po najlepszych kursach i najwyższych limitach. Dają dostęp do bukmacherów z terytoriów, gdzie hazard napotyka problemy prawne.

  Dzięki betbrokerowi możesz obstawiać na rynkach azjatyckich czy giełdach zakładów. W przypadku giełd jest to szczególnie opłacalne, gdyż prowizja giełdy jest dużo niższa na koncie zbiorowym, niż gdybyś obstawiał sam (prowizja giełdy jest uzależniona od wielkości obrotu na koncie gracza).

  W zależności od wybranego betbrokera możesz uzyskać dostęp do:

  • kilku kont bukmacherskich - uzyskujesz normalny dostęp do kilku kont; potrzebne jest jedno albo kilka logowań w zależności od betbrokera
  • platformy zakładów - z jednego miejsca widzisz ofertę kilku bukmacherów, a system zawsze zaproponuje ci najwyższy kurs
  • Skype Betting - obstawianie za pośrednictwem osoby betbrokera przez Skype (nie polecam dla zakładów na żywo)

  Większość betbrokerów oferuje swoje usługi za darmo, bo za sprowadzonych graczy dostaje prowizje od bukmachera.

  II. Zalety obstawiania u betbrokerów

  Omijanie blokad geograficznych

  W kontekście polskiej ustawy hazardowej utrzymanie dostępu do zagranicznych bukmacherów to bardzo ważny atut. Obstawiając przez betbrokera możesz uzyskać dostęp do oferty najlepszych bukmacherów z najlepszymi kursami i limitami.

  Lepsze kursy

  Oprócz dostępu do ogólnie znanych w Europie azjatyckich bukmacherów, otwiera się możliwość grania u kilku innych. Kursy i oferta są solidne i bardzo podobne, niemniej w przypadku dużej stawki dostęp do najlepszych znacząco podnosi średni kurs, jaki uda się postawić.

  Wyższe limity stawek

  Wyższe limity stawek to bardzo ważna kwestia dla zawodowych graczy, którą zapewniają betbrokerzy. Oprócz pełnego dostępu do azjatyckich bukmacherów, masz też bukmacherów prywatnych (niedostępnych publicznie), którzy mogą przyjmować nadwyżkę stawki, a jeśli to nie pomoże, pozostała część zostanie przyjęta po nieco niższym kursie.

  Bywają gracze, którzy często "użerają się" z zakładaniem ciągle nowych multikont, bo bukmacherzy raz po raz limitują ich konta. Jeśli ich model obstawiania może zostać przeniesiony na rynek azjatycki czy giełdy zakładów, warto to rozważyć.

  Jedno konto do wszystkich bukmacherów

  Oprogramowanie betbrokera pozwala za pomocą jednego logowania na bardzo szybkie i optymalne obstawianie, dzięki dostępowi do wielu bukmacherów na raz. Takie "centrum zarządzania" jest bardzo wygodne.

  W zakładach na żywo często sekundy decydują o tym jak bardzo atrakcyjny kurs uda ci się postawić. Takie zbiorcze oprogramowanie ma realne przełożenie na lepszy średni kurs, jaki uda ci się postawić, a przez to na twoje wyniki finansowe.

  Oszczędność czasu i pieniędzy jest też wymierna w zakładach przedmeczowych. Przy dużych stawkach ma to bardzo duże znaczenie.

  III. Wady obstawiania u betbrokerów

  Bezpieczeństwo betbrokerów

  Aby zostać betbrokerem nie potrzebujesz żadnej licencji. W tym sensie działalność ta NIE jest regulowana prawnie. Jednak firmy zatrudniające betbrokerów są zarejestrowane w rajach podatkowych i działają legalnie, zgodnie z prawem danej jurysdykcji.

  Wiarygodność betbrokerów jest mniejsza niż wiarygodność renomowanych bukmacherów. Jednak jest kilku brokerów działających od ponad 10 lat, więc mają zbudowaną renomę, a tym samym ugruntowaną wiarygodność. Ta jest często wyższa niż wiarygodność przeciętnych czy niszowych bukmacherów.

  Problem może się pojawić, jeśli zaczniesz używać konta w innym celu niż jest to wyznaczone polityką KYC (Know Your Client obejmuje pranie brudnych pieniędzy, działalność przestępczą itp.).

  Koszty konta betbrokerskiego

  Gra u betbrokerów najbardziej opłaca się wtedy, gdy masz konto Neteller/Skrill w EUR (alternatywną jest GBP). Jest to uniwersalna waluta akceptowana przez wszystkich agentów europejskich. Przewalutowania w Neteller/Skrill są obciążone wysoką prowizją, dlatego warto ich unikać.

  Pod koniec 2018 roku zablokowano strony pierwszych betbrokerów z terenu Polski, co oznacza, że Neteller i Skrill wkrótce przestaną być dostępne jako metoda wpłaty do betbrokerów. Trzeba będzie korzystać z alternatywnych metod płatności, o czym będzie niżej napisane.

  Pośrednictwo

  Betbroker to zawsze pośrednik. Jesteś po części uzależniony od jakości obsługi klienta betbrokera, co może wpłynąć negatywnie na szybkość przepływu twoich środków pieniężnych.

  Mogą się pojawić ograniczenia w korzystaniu z betbrokerów z terytorium Wielkiej Brytanii.

  Są to jednak mało znaczące wady.

  IV. Najlepsi betbrokerzy

  1. Betbroker SM do dużych stawek

  Betbroker SM (nie mogę podać nazwy publicznie z uwagi na polską ustawę hazardową) to lider betbrokerów, który działa od 2004 roku. Nie pobiera opłat za pośrednictwo w obstawianiu. Ma intuicyjne oprogramowanie do obstawiania samemu u wielu bukmacherów za pomocą jednego logowania.

  Napisz do mnie, by za darmo poznać szczegóły SM

  W 2017 roku SM ma w ofercie bukmacherów, którzy oferują najlepsze kursy (bardzo mała marża) i najwyższe limity. Są to głównie bukmacherzy azjatyccy, giełdy zakładów (największa nie jest dostępna dla Polaków - ma 2.3% prowizji od wygranych zakładów, druga 1.8% od wszystkich zakładów, trzecia 1.2%) i największy bukmacher, wywodzący się z Kostaryki. Cała gama tych bukmacherów to profesjonaliści, którzy chętnie akceptują surebety.

  Minimalna stawka na zakład wynosi 10-50€ w zależności od bukmachera. Można ustawić sobie stawkę domyślną i stawkę maksymalną. Minimalny depozyt to 500€ (waluta konta tylko w EUR).

  Można obstawiać kilka dyscyplin:

  Dużą zaletą jest opcja, która polega na automatycznym obstawianiu po najlepszym kursie. Czasem jest to 1 bukmacher, a czasem kilku tak, by cała stawka gracza została postawiona.

  Historia zakładów zawiera zaawansowane filtry, które mogą pomóc w analizie jakie dyscypliny, jakie rynki warto obstawiać lub czy lepiej obstawiać kursy przedmeczowe czy na żywo.

  Support jest dostępny w języku angielskim poprzez live-chat, email, twitter, facebook. Odpisują bardzo szybko i są bardzo pomocni.

  Chwalą się także doskonałą aplikacją mobilną.

  Po rejestracji gracz dostaje dostęp do głównego konta betbrokera SM (wpłaty, wypłaty, transfery, weryfikacja KYC, kontakt) oraz do konta SM Pro, które służy do obstawiania zakładów.

  SM jest najlepszym wyborem dla graczy z grubym portfelem.

  Napisz do mnie, by zobaczyć VIDEO z instrukcją obsługi SM

  2. Betbroker AC do małych stawek

  Betbroker AC to najbardziej popularny betbroker na świecie. Deklaruje działalność od 2006 roku, ale pierwsze wzmianki online są z roku 2008. Działa na licencji Curacao i celuje w graczy o niewielkich stawkach (do 200 PLN na zakład).

  Napisz do mnie, aby dostać bonus w AC

  Betbroker AC deklaruje najwyższe kursy na piłkę nożną i wysokie limity stawek, bardzo szybki support 24/7 i obstawianie w bitcoinach.

  Betbroker AC daje ci dostęp do szeregu kont bukmacherów za swoim pośrednictwem. Niektóre z tych kont mogą mieć na starcie 50%-owy limit stawek tego co ma betbroker SM.

  Betbroker AC ma również szeroką ofertę bukmacherów. Jest nieco uboższa niż u betbrokera SM, ale w praktyce jest nieodczuwalna.

  Obstawianie odbywa się za pomocą oprogramowania poszczególnych bukmacherów. Do każdego bukmachera musisz się zalogować, jeśli chcesz z niego skorzystać.

  Koszt wpłaty ponosi gracz. Masz 1 darmową wypłatę w miesiącu. Kolejne kosztują 1%.

  Betbroker AC akceptuje takie płatności jak Skrill i Neteller (od 2019 roku będą pewnie niedostępne; mają powiadomić klientów odpowiednio wcześniej), ecoPayz (tą polecam), przelew czy bitcoin.

  Obstawianie przez betbrokera AC polecam graczom relatywnie niskich stawek (<200 PLN/zakład).

  Porównanie betbrokerów AC i SM

    AC SM
  rekomendacja gracze z małym budżetem gracze zawodowi
  dyscypliny do gry wszystkie najbardziej popularne
  jakość platformy zakładów wysoka najwyższa
  min. depozyt 10€/£ 250€
  min. stawka 2-10€ 25€
  min. obrót na koncie - 2000€/mc
  koszt wpłaty 1%* 1%*
  koszt wypłaty 0/mc* (kolejne 1%) 1%*
  jakość supportu zadowalający bardzo dobry

  * - koszty wpłaty i wypłaty zależą od metody płatności

  Obaj betbrokerzy zachowują anonimowość klientów względem bukmachera, a dane nie są przekazywane osobom trzecim, z zastrzeżeniem, że zachowanie klienta jest zgodne z polityką KYC.

  Obaj brokerzy dopuszczają bookie transfer oraz buddy transfer. Można zatem przelewać środki wewnątrz betbrokera zarówno między bukmacherami jak i między zweryfikowanymi klientami zgodnie z KYC.

  Obaj betbrokerzy stosują oprogramowanie do obstawiania na wielu kontach bukmacherskich za pomocą jednego logowania.

  Oprogramowanie betbrokera SM jest powszechnie uważane za o wiele lepsze pod względem funkcjonalności niż oprogramowanie betbrokera AC. Większość graczy, którzy przetestowali oba softy, wybiera ostatecznie betbrokera SM.

  Alternatywni betbrokerzy

  Możesz ewentualnie rozważyć takich betbrokerów jak:

  • BET-IBC (od 2007, strona dostępna po polsku)
  • MollyBet (2008, dosyć popularni w Polsce)

  V. Podsumowanie

  Logika podpowiada, że z betbrokerów najrozsądniej korzystać w sytuacjach gdy:

  • nie masz bezpośredniego dostępu do ważnego bukmachera z terenu Polski,
  • zależy ci na najlepszych kursach i limitach,
  • szukasz wygody w obstawianiu.

  Napisz do mnie, by za darmo poznać szczegóły betbrokerów

  Czytaj poprzedni:
  Jak omijać blokadę bukmacherów?

  Czytaj następny:
  Podatki od wygranych zakładów bukmacherskich

  Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (165)  • anonim IP: 37.47.***.***
   06-12-2018 08:12 (czw)

   Piszcie dalej wszystko ze szczegółami na forum a niedługo wszystko będzie zablokowane. 0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (131)
   05-12-2018 18:18 (śr)

   Od samego poczatku wplaty byly na adres prywatny , ja dzis wplacilem wiecej niz 1 k euros ze skrilla bez zadnego problemu . Mowie o Asian Connect . Nie dostalem zadnej informacji , ze juz koniec grania . A wchodzi sie na strone asiana normalnie jesli sie zmieni dnsy , wbrew tym po... sk... z rządu . ps3838 dalej dziala

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 31.0.**.***
   02-12-2018 11:54 (nd)

   Asianconnect88 zablokowany , brokerów juz tez wpisują na czarną listę , niech ktoś da znać czy płatność skril ten broker blokuje czy na spokojnie można dalej grac

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 195.80.***.**
   01-12-2018 06:03 (sob)

   asianconnect i asianodds trafiły też na listę domen...

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (137)
   28-11-2018 10:04 (śr)

   O ile w AC wpłaty robimy na konta prywatne więc tam Skrill nie zablokują o tyle faktycznie sportmarket ma jeden adres jak u bukmacherów więc trzeba poczekać , z drugiej strony Skrill był blokowany w firmach bukmacherskich znajdujących się na liście a sportmarket firma bukmacherska nie jest .

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 178.235.***.***
   24-11-2018 09:56 (sob)

   Sportmarket trafił do rejestru domen zakazanych !!!

   Odpowiedzi: 4
   2 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (131)
   26-08-2018 23:40 (nd)

   Ja wplacam do AsianConnect ze swojego skrilla na czyjs prywatny skrill ( troche dziwne ) i to sie liczy jak zwykly przelew miedzy kontami Skrill . To oznacza , ze jak bedziesz chcial wplacic w pln , to Ci przewalutuje samo . Nie wiem jak jest w SportsMarket . 

   Odpowiedzi: 3
   2 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (5)
   25-08-2018 14:08 (sob)

   Witam, mam pytanie odnośnie wpłat do betbrokerów. Waluta mojego konta skrill to PLN. Z informacji, które otrzymałem wynika, że nie da się jej zmienić, stąd też chciałbym wiedzieć czy przy wpłacie betbroker przewalutuje sam, czy to leży w moim interesie i powinienem założyć nowe konto na skrillu? 

   1 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top