SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Bukmacher bardzo chętnie przyjmie od Ciebie pieniądze. Gdy jednak przychodzi do wypłaty, nie każdy Ci je zwróci w należnej kwocie. Dowiedz się co wtedy zrobić!

  Wybór odpowiedniego bukmachera

  Lepiej zapobiegać niż leczyć. /przysłowie angielskie/

  To przysłowie sprawdza się także w bukmacherce. W końcu gra zaczyna się od depozytu do bukmachera. Jego wiarygodność ma więc kolosalny wpływ na to, czy będziesz miał w przyszłości kłopoty z wypłatą swoich środków.

  Kryteria wyboru bukmachera

  Są dwa podstawowe kryteria, które służą do oceny wiarygodności (wypłacalności) bukmachera:

  1. Ranking SBR.

  2. Jurysdykcja bukmachera.

  Mam problem z bukmacherem

  Najczęściej spotyka się jeden z trzech problemów z bukmacherem:

  • źle rozliczony kupon,
  • długie oczekiwanie na wypłatę,
  • zamknięte konto gracza.

  Kontakt z bukmacherem

  W zależności od powagi sporu, należy w pierwszej kolejności skompletować wszystkie dowody mogące przydać się w sprawie. Trzeba je zebrać PRZED skontaktowaniem się z bukmacherem, z uwagi na to, że ten może zablokować dostęp do konta i zebranie dowodów nie będzie możliwe. Jeśli bukmacher jeszcze nie zablokował Ci konta, to sprawa nie jest (jeszcze) bardzo poważna.

  Koniecznie zarchiwizuj zrzutem ekranu historię ostatnich zakładów, wpłat/wypłat, sprawy dotyczące regulaminu bonusu itp.

  Następnie skontaktuj się mailowo z bukmacherem.

  Bukmacher nie odpowiada

  Czasami zdarza się tak, że bukmacher nie odpowiada na Twoje maile, a live chatu albo nie ma albo nie da się przez niego skontaktować bez zalogowania. Co ciekawe, wcale nie musi to być wina bukmachera!

  Sprawdź folder SPAM. Może tam jest wiadomość, którą tydzień temu wysłał do Ciebie bukmacher.

  Jeśli korzystasz z poczty wp.pl, interia.pl czy poczta.fm, odpowiedzi od bukmachera mogą po prostu nie docierać! Napisz do nich email z poczty gmail.com. I najlepiej tylko takiej (osobnej) używaj do zakładów.

  Jeśli mimo to nadal nie możesz się skontaktować z bukmacherem, poszukaj innych adresów mailowych na jego stronie. Napisz do ich działu marketingu, programu partnerskiego itp. Jeśli i to zawiedzie, napisz do mnie.

  SureBety.pl

  Jeśli masz problem z bukmacherem, możesz do mnie napisać. Czasem gracze nie mają racji, mają dylemat co zrobić gdy założyli multikonto, obawiają się weryfikacji telefonicznej czy stresują się, bo wypłata długo nie przychodzi. Czasem muszę odwodzić przed niepotrzebnym zaostrzeniem sporu przez gracza. Pamiętaj, że to bukmacher ma przewagę i Twoje pieniądze. W wielu "codziennych" przypadkach będę potrafił określić jakie i czy masz szanse na polubowne rozwiązanie sporu.

  Mogę także sprawdzić czy materiał dowodowy jaki zgromadziłeś jest wystarczający. Im bardziej przekonujące dowody, tym większe szanse na sukces.

  W przypadkach niektórych bukmacherów reklamujących się na SureBety.pl, udawało mi się wcześnie rozwiązać spór poprzez kontakt z osobą odpowiedzialną za dział reklamy danego bukmachera.

  Problem z wypłatą od bukmachera

  Szybkość wypłaty zależy od bukmachera, sposobu wypłaty czy wielkości wypłacanej kwoty. Pierwsza wypłata z danego bukmachera prawie zawsze wiąże się z weryfikacją konta. Czas w jakim powinieneś się spodziewać środków powinien być podany gdzieś na stronie bukmachera.

  Jest kilka powodów, dla których po zleceniu wypłaty pieniądze wciąż do Ciebie nie dotarły:

  • wypłata na portfel internetowy - wpłaty w tym przypadku są błyskawiczne, jednak wypłaty w zależności od bukmachera trwają od kilku minut do kilku dni;
  • dzień wolny od pracy - wielu bukmacherów nie realizuje wypłat w te dni i okres oczekiwania na wypłatę wydłuża się o ilość dni wolnych od pracy;
  • weryfikacja - może dotyczyć tożsamości lub metody wypłaty; należy stosować się do wytycznych otrzymanych w mailu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa;
  • brak wymaganego obrotu - bukmacher wstrzymał wypłatę żeby ustrzec Cię przed kosztami; dokończ wymagany obrót bonusem, postaw minimalną kwotę by uniknąć opłaty manipulacyjnej lub odpisz, że zgadzasz się pokryć dodatkowe koszty związane z wypłatą;
  • trwa dochodzenie w sprawie Twojego konta - dowiedz się w jakiej sprawie i koniecznie jak długo potrwa;
  • zleciłeś wypłatę dużej kwoty - większość bukmacherów ma obowiązek weryfikować dodatkowo każdą kwotę wypłaty o wartości min. 2000€; staraj się dzielić wypłaty na mniejsze składowe.

  Jeśli upewniłeś się, że Twoja wypłata zajmuje znacznie dłużej niż powinna, kontaktuj się z bukmacherem mailowo. Jeśli nie odpowiada lub odpowiada zdawkowo, przypominaj się na czacie lub telefonicznie. To często przyspiesza proces wypłaty.

  Sam fakt długiego oczekiwania na wypłatę warto także zgłosić po jej otrzymaniu do SBR i/lub Organu Nadzorczego (o tym za chwilę). Wszelkie wypłaty trwające ponad 10 dni roboczych netto (nie licząc czasu weryfikacji i dni wolnych) są dużym wykroczeniem bukmachera.

  Skarga w SBR

  Kolejną instancją w sprawie niewypłacenia pieniędzy jest SBR.

  Jest to najbardziej renomowany ranking bukmacherów online. Zatem niektórym bukmacherom zależy na wysokiej nocie w rankingu SBR. Być może bukmacher zgodzi się by SBR pośredniczył w sporze między Tobą a bukmacherem.

  Aby zgłosić skargę wypełnij w języku angielskim:

  Formularz zażaleń SBR

  Organ Nadzorczy

  Najwyższą instancją jaka może pomóc graczowi jest Organ Nadzorczy, który wydał licencję danemu bukmacherowi. W przypadku bukmachera naziemnego działającego w Polsce będzie to Sąd.

  Na stronie Komisji musisz znaleźć formularz skarg i zażaleń (ang. complaints), który należy wypełnić w języku angielskim według wskazanych przez daną Komisję wytycznych i szczegółowo opisać swój przypadek (najlepiej dołączać pliki w formacie *.doc). Do zażalenia należy dołączyć wszystkie dowody mogące pomóc w pozytywnym rozpatrzeniu sprawy (printscreeny, cytaty z Regulaminu bukmachera, przydatne linki itp.). Zachowaj całość korespondencji i stwórz na jej potrzeby osobny folder.

  W zależności od jurysdykcji na odpowiedź (nie mylić z autoodpowiedzią) czeka się od kilku godzin do 4 tygodni. Warto na bieżąco o sobie przypominać w przypadku dłuższego milczenia.

  Media

  Nie bez powodu media nazywa się czwartą władzą.

  Być może uda się wpłynąć na oszukującego bukmachera, docierając do mediów branżowych lub mediów kraju, w którym bukmacher ma licencję.

  Czarny PR

  Gdy wszystkie środki zawiodą, pozostaje zrobienie czarnego PRu na forach bukmacherskich i stronach hazardowych. Być może w ten sposób ktoś do Ciebie napisze i pomoże w rozwiązaniu sprawy. Na pewno pomoże to innym graczom.

  Warto "uderzać" tam gdzie bukmacher się reklamuje.

  Targi bukmacherów

  Gracze mogą jeszcze starać się odzyskać pieniądze dzięki osobom, które mają znajomości w branży hazardowej.

  Czasem pojawienie się na targach bukmacherów i osobista rozmowa może coś dać lub pomóc w uzyskaniu pomocnych kontaktów. Postaraj się przejąć mikrofon lub kamerę by powiedzieć co myślisz :)

  Cyklicznie są organizowane Konferencje dla Afiliantów czy przyznawanie EGR Awards. Tam można zwykle spotkać przedstawiecieli wielu firm bukmacherskich. Może na takiej konferencji uda się coś osiągnąć.

  Przykładowe targi będą w październiku 2013 w Barcelonie i w lutym 2014 w Londynie.

  Podsumowanie

  Niestety nie zawsze da się dojść swoich praw. Są bukmacherzy, u których można tylko przegrać. Pozostaje wtedy wyciągnąć wnioski na przyszłość.

  Dlatego tak ważne jest, aby być świadomym jakie ryzyko wiąże się z poszczególnymi jurysdykcjami i na tej podstawie wybierać bukmacherów, którzy najbardziej odpowiadają potrzebom gracza.

  Zobacz też:
  Komisje nadzorujące hazard
  Zamknięcie konta gracza
  Lotteries and Gaming Authority of Malta

  Ostatnia aktualizacja: 18.3.2014   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.


  Komentarze (1)  • (21)
   31-12-2016 11:37 (sob)

   kurde znacie się na tym

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top