SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Entropay

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Entropay był systemem do tworzenia wirtualnych kart płatniczych VISA. Dzięki niemu mogłeś wpłacać i wypłacać od bukmacherów, którzy nie mieli płatności NETELLER, Skrill ani ecoPayz. W 2019 roku portfel jest wygaszany. Nie przyjmują już rejestracji ani depozytów, a puste konta zostały pozbawione funkcjonalności.

  Strona Entropay

  Fakty dotyczące Entropay

  entropay_400x400.jpg logo Entropay

  Entropay zostało stworzone w 2003 roku przez pracowników maltańskiej firmy Ixaris Systems. Portfel powstał po to, aby dać każdemu możliwość dokonywania płatności online, niezależnie od ich lokalizacji oraz zdolności kredytowej. Firma wprowadziła na rynek pierwsze karty wirtualne w Europie. Entropay jest regulowana jest przez brytyjski Financial Conduct Authority.

  Przez 13 lat działalności Entropay zdobył 2 milionów klientów, którzy dokonali transakcji na ponad 1.255.000.000 funtów z użyciem około 6 milionów kart wirtualnych. Wirtualne karty Entropay są wydawane przez Bank of Valletta (Malta) na podstawie licencji firmy VISA Europe.

  Konto Entropay możesz założyć w 1 z 3 walut: EUR, GBP, USD.

  Entropay wygaszany

  W marcu 2019 na stronie głównej pojawia się taki komunikat, informujący o wygaszaniu portfela Entropay:

  New Account Restrictions Entropay is imposing new account restrictions. This means, over the coming months, your Entropay account functionality will be gradually restricted. We are no longer accepting registrations and existing users are not be able to top up their accounts from credit or debit cards, or bank transfers.

  Po zalogowaniu pojawia się taki komunikat:

  Based on your recent account activity, our anti-fraud system has restricted your top up (deposit) methods. Rest assured, your money and data are still secure. If you think there's been a mistake, please contact us for assistance.

  Karty płatnicze zostały usunięte z konta. Ograniczyli wszystkim użytkownikom wszelaką funkcjonalność. Tylko osoby ze środkami na koncie mogą jeszcze coś zrobić.

  Dla kogo Entropay?

  Entropay dawał możliwość tworzenia kilku wirtualnych kart płatniczych i wiele możliwości:

  • mogłeś zasilić kartę Entropay kartą płatniczą z polskiego banku bądź kartą Skrill/NETELLER
  • mogłeś wypłacić z Entropay przelewem bankowym lub na kartę płatniczą
  • mogłeś wpłacać/wypłacać do bukmacherów/pokerroomów/kasyn (metodą wpłaty/wypłaty jest karta płatnicza VISA)
  • mogłeś stworzyć do 10 wirtualnych kart VISA, przypisanych do konta, by dokonywać płatności przez Internet
  • mogłeś robić kartami wirtualnymi depozyty do bukmacherów i otrzymywać na nie pieniądze.
  • mogłeś trzymać środki na portfelu lub na kartach płatniczych wedle potrzeby

  Od 2018 roku użytkownicy mogli przelewać między sobą pieniądze. Prowizja wynosiła 1% wysłanej kwoty. Niezweryfikowane konta mogły wykonać maksymalnie 2 przelewy. Do kolejnych wymagana była weryfikacja.

  Entropay przydawał się również na rynku pokerowym, gdzie przy jego pomocy można było dokonać tzw. szybkiej wpłaty. Dzięki temu można było zasilić błyskawicznie konto bez przerywania gry stolikowej. Od 2018 roku bukmacherzy też zaczynają stosować tego typu rozwiązania.

  Zalety Entropay

  • karty Entropay VISA są akceptowane na całym świecie
  • portfel jest prosty w obsłudze
  • można wpłacać do wszystkich bukmacherów, którzy akceptują kartę VISA
  • niskie prowizje (w 2018: zasilenie portfela z konta bankowego za 1% to taniej niż w Skrill)
  • można było posiadać nawet do 10 kart wirtualnych
  • możliwość depozytów wirtualnymi kartami entropay do polskich bukmacherów stacjonarnych
  • łatwa i szybka weryfikacja konta
  • wysokie limity transakcji dla niezweryfikowanych użytkowników

  Wady Entropay

  • brak polskiej waluty
  • karty są tylko wirtualne
  • brak możliwości przesyłu pieniędzy pomiędzy użytkownikami entropay
  • słabe zabezpieczenia systemu (m.in. pełne dane karty widać zaraz po zalogowaniu)

  Weryfikacja w Entropay

  Do weryfikacji potrzebowałeś 1 z 3 dokumentów:

  • skan dowodu osobistego
  • skan prawa jazdy
  • skan paszportu

  Weryfikacja adresu nie była wymagana.

  Użytkownicy niezweryfikowani mieli limit transakcji do 2500€ w ciągu 365 dni, mogli posiadać maksymalnie 5 kart wirtualnych, a wypłaty z portfela na konto bankowe nie mogły przekraczać 800€.

  Użytkownicy zweryfikowani mieli limit transakcji tylko do 15.000€ w ciągu 30 dni.

  Bezpieczeństwo Entropay

  Włamanie na konto mogło się skończyć bardzo przykro. Osoba, która się włamała bez problemu poznała twoje numery kart i z pewnością mogła je wykorzystać do opróżnienia portfela. Brak weryfikacji 2-etapowej czy jakichkolwiek innych zabezpieczeń był największą wadą tego portfela.

  Entropay udostępnia różne salda:

  • saldo główne portfela,
  • saldo dla poszczególnych kart wirtualnych.

  Można było transferować pieniądze pomiędzy kartami a portfelem. Jeżeli nie używałeś przez dłuższy czas karty, środki najbezpieczniej było trzymać na saldzie portfela. W przypadku wycieku danych którejś z kart, należy środki jak najszybciej przelać na saldo portfela, a kartę zlikwidować. Dlatego gdyby ktoś przejął dane twojej karty, to opróżniłby tylko saldo danej karty, a nie portfela głównego.

  Wpłata i wypłata od bukmachera

  Depozyty robisz tak jak płatności kartą VISA w Internecie. Niektórzy bukmacherzy wyszczególniają w opcjach depozytu płatność Entropay, ale to naprawdę niczym się nie różni od płatności kartą.

  Aby zrealizować transakcję kartą, wpisujesz 16-cyfrowy numer karty, imię i nazwisko posiadacza i kod zabezpieczający CVV.

  Wirtualne karty Entropay są ważne tylko przez 1 rok. Trzeba to uwzględnić przy depozytach (stworzyć "świeżą" kartę?), bo po roku czasu może się okazać, że pojawi się problem z wypłatą od bukmachera (wypłaty są realizowane zwykle tą samą metodą co wpłata) i możliwa będzie tylko wypłata na konto bankowe, a tego raczej nie chcesz w obliczu ustawy hazardowej czy polski Urząd Skarbowy.

  Wypłaty od bukmacherów odbywają się na kartę, którą dokonałeś depozytu.

  Wpłata i wypłata z Entropay

  Konto Entropay można było zasilić bezpośrednio za pomocą przelewu bankowego lub karty płatniczej. O ile przy zasileniu nie powinno być problemu, o tyle wypłata, tak żeby uzyskać gotówkę, stanowi wyzwanie.

  Możesz wydać pieniądze na zakupy, ale przecież nie po to obstawiasz zakłady, by nie móc wypłacić gotówki. Do wypłaty gotówki warto rozważyć skorzystanie z NETELLER/Skrill lub dogadanie się ze znajomymi, którzy będą robić zakupy przez Internet, możesz również wypłacić środki z portfela na konto bankowe.

  1. Chcąc wypłacić z Entropay środki do NETELLER/Skrill musisz zweryfikować za pierwszym razem wirtualną kartę Entropay. W tym celu dodajesz nową kartę w opcjach depozytu w NETELLER/Skrill. Po dodaniu karty pewna niewielka losowa kwota zostanie potrącona z karty Entropay. Następnie trzeba sprawdzić w historii transakcji Entropay wielkość potrąconej kwoty i dokończyć weryfikację w NETELLER/Skrill. Od tej pory możesz wypłacać z Entropay do NETELLER/Skrill.
   Koszty operacji z NETELLER/Skrill do Entropay wynoszą 4,95%, a z Entropay do NETELLER/Skrill tylko 1,9%. Jeśli chcesz powiązać te portfele ze sobą, to wyraźnie bardziej opłaca się wypłacać z Entropay niż wpłacać.
  2. Dobrą opcją jest regularne robienie zakupów w sklepach internetowych z użyciem karty VISA Entropay, by na koncie nie uzbierała się za duża kwota. Istnieje również możliwość deponowania środków do bukmacherów stacjonarnych z późniejszą wypłatą na konto bankowe.

  Moja opinia o Entropay

  Entropay był dobrą alternatywą w stosunku do NETELLER/Skrill dla tych, którzy głównie wypłacają środki od bukmacherów. Niestety dosyć drogą. Częste wpłaty i wypłaty z Entropay dużo kosztują, dlatego trzeba było je ograniczyć do minimum.

  Strona Entropay

  Czytaj dalej:
  ecoPayz
  Przelewy24

  Ostatnia aktualizacja: 5.04.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (69)  • (1)
   25-02-2019 19:52 (pon)

   entropay nie przyjmuje nowych osób ! teraz bet 365 ich wycofuje ? czym to może  być spowodowane ? zamykają sie wogóle ? tak to wyglada {#emotions_dlg.frown}

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (110)
   22-02-2019 09:46 (pt)

   Sory, jednak do 26 lutego, czyli jeszcze kilka dni. Szukałem jakiś wirtualnych kart, np czy jakieś portfele bitcoinowe nie wydają itp.. na pewno coś by się znalazło, ale często z korzeniami u ruskich :D ja na razie działam przez eco. Jest jeszcze taki portfel jak Jeton ale obsługuje tylko marathonbet, 1xbet i klony ; sportingbull, 21bet i może coś by jeszcze się znalazło. Ale może niedługo pojawi się u innych. Pozdrawiam.

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (8)
   21-02-2019 12:26 (czw)

   Szopen19, skad masz to info o 26 marca, bo ja na swoim koncie nic nie dostalem  ? I czy znalazles moze jakas alternatywe dla entro  ? ( poza revoult rzecz jasna ) 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (5)
   19-02-2019 18:31 (wt)

   Bet365 od 26.02 rezygnuje z formy płatności jaką jest entropay :( A tak dobrze to razem funkcjonowało. Wypłata w ok 4 godziny i żadnych prowizji. 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1302)
   19-02-2019 11:45 (wt)

   Na stronie głównej entropay.com pojawił się następujący komunikat:

   New Account Restrictions 

   Entropay is imposing new account restrictions. This means, over the coming months, your Entropay account functionality will be gradually restricted. 

   We are no longer accepting registrations and existing users are not be able to top up (top up=deposit) their accounts from credit or debit cards, or bank transfers.

   czyli:

   Entropay nakłada nowe ograniczenia na koncie. Oznacza to, że w ciągu najbliższych miesięcy funkcjonalność konta Entropay będzie stopniowo ograniczana. 

   Nie przyjmujemy już rejestracji, a istniejący użytkownicy nie mogą doładować (doładować) swoich kont z kart kredytowych lub debetowych lub przelewów bankowych.

    

   Dziwne. Co o tym sądzicie?

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 87.105.*.***
   19-12-2018 16:33 (śr)

   Expekt zniknie na bank, naleza do tej samej grupy co betclic wiec pewnie nie moga oferowac uslug legalnych i nielegalnych jednoczesnie, a wykupienie drugiej licencji po to zeby mogli dzialac rowniez pod nazwa expekt mija sie z celem. Co ciekawe betathome rowniez nalezy do tego samego wlasciciela, ale nie do tej samej grupy i u nich nic sie nie zmienia

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (110)
   18-12-2018 10:12 (wt)

   Co do Expekt: Jego klon Betclic otrzymał licencję w Polsce, i teraz dostosowuje stronę dla klientów z Polski. Nie wiem jak to się ma do bukmachera Expekt, ale podejrzewam że po otwarciu strony betclic na rynek polski, to expekt tym samym zakończy oferowanie usług dla klientów z polski albo będzie działał dalej w szarej strefie. Osobiście wolałbym aby expekt i betclic działali dalej w szarej strefie, albo przynajmniej jeden z nich. Po wejściu do Polski, poprzez podatek 12% automatycznie stracą na atrakcyjności a gra u nich przestanie być opłacalna.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (110)
   14-12-2018 14:34 (pt)

   Otrzymałem taki email od entropay:

   New Account Restrictions
    
    
   We’re sorry to let you know that Entropay is imposing new account restrictions. This means, over the coming months, your Entropay account functionality will be gradually restricted.
    
   We are letting you know about this change now so you will have plenty of time to withdraw or spend any money that is on your account.
    
    
   Here is how this change will affect you:
    
   14 December 2018
   You will not be able to top up your account from credit or debit cards, or from bank transfers.​

   26 February 2019
   All virtual cards in your account will be deleted and any remaining money will be transferred to your wallet balance. Payouts and transfers will be disabled and any outstanding transactions will be cancelled.
    
    
   Please make sure you have withdrawn or spent any money on your Entropay account before 24 April 2019.

   Odpowiedzi: 10
   1 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top