SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  W 2018 roku na polskim rynku działa tylko 8 legalnych bukmacherów. Różnią się między sobą promocjami, kursami, ofertą oraz ilością punktów stacjonarnych. Pomożemy Ci wybrać tego, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

  legalny-bukmacher-naziemny.jpg

  Ranking legalnych bukmacherów 2017

  Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie najważniejszych informacji, dzięki którym szybko wybierzesz najlepszego legalnego bukmachera dla siebie:

  1. Fortuna

  fortuna-banner.jpg

  Zarejestruj się w Fortuna

  Fortuna to zdecydowany lider wśród legalnych bukmacherów w Polsce.

  Nie tylko działa najdłużej (maksymalna wiarygodność), ale przede wszystkim ma najbardziej atrakcyjne kursy na polskim rynku. Oznacza to, że gdy Fortuna wystawia np. kursy 1.87 - 1.93, to u konkurencja na ten sam mecz potrafi wystawić 1.80-1.85 czy 1.75-1.85.

  Ponieważ jest to duży bukmacher, potrafią też zaakceptować wysokie stawki. Nawet jeśli zaczynasz teraz od niskich stawek, to bardzo możliwe, że za 2-3 lata będziesz chciał stawiał więcej, a wtedy ten czynnik nabiera znaczenia. Rejestrując się w młodym wieku, będziesz stałym klientem i możesz liczyć na akceptowanie wyższych stawek w przyszłości.

  Co tu dużo pisać - pozycja obowiązkowa dla każdego fana zakładów bukmacherskich!

  Fortuna  
   

   
  Rok założenia 1989
  Ilość punktów stacjonarnych* 487
  Dla kogo? gracze rekreacyjni obstawiający dla zysku

  * - dane na dzień 13.03.2017

  Najważniejsze zalety:

  • bardzo wysoka wiarygodność
  • najlepsze kursy wśród bukmacherów naziemnych
  • wysokie limity stawek

  Najważniejsze wady:

  • zakłady obciążone podatkami (bywają promocje zmniejszające podatek)

  fortuna-banner.jpg

  Zarejestruj się w Fortuna

  2. LVbet

  Zarejestruj się w LVbet

  LVbet to młodziutki bukmacher, który wdarł się na polski rynek z wielką pompą. Sprytne reklamy w telewizji omijające zakaz reklamy hazardu (sponsor pomiaru czasu LVped podczas meczów reprezentacji Polski) dały mu dużą popularność. Właściciele znają się na tym biznesie i wiedzą jak przyciągnąć graczy (z korzyścią dla obu stron).

  LVbet otwiera się na młodych ludzi, proponując zakłady dodatkowe na e-sporty, które moim zdaniem, zdobędą ogromną popularność z uwagi na dynamikę gry i efekty specjalne.

  Kursy są równie dobre, a czasem lepsze niż w Fortunie.

  LVbet to bardzo ciekawe promocje. Nie tylko bonusy od depozytu czy bez depozytu, ale także dla kibiców Wisły Kraków, Widzewa Łódź, Arki Gdynia czy Wisły Płock.

  Rekordowy na rynku bukmacherskim bonus powitalny 100% do 1000 PLN stawia ich w czołówce bukmacherów, u których warto mieć konto.

  LVbet  
   

   
  Rok założenia 2016
  Ilość punktów stacjonarnych 17
  Dla kogo? młodzi gracze rekreacyjni + fani esportów

  Najważniejsze zalety:

  • dostępny w języku polskim
  • wysoka wiarygodność
  • szeroka oferta

  Najważniejsze wady:

  • zakłady obciążone podatkami (bywają promocje zmniejszające podatek)
  • niskie limity
  • strona nie do końca użyteczna

  Zarejestruj się w LVbet

  3. totolotek

  totolotek nie jest tak popularny jak Fortuna czy LVbet, ale to nie oznacza, że jest gorszy. Jest moim zdaniem trzecim legalnym bukmacher, u którego warto mieć konto.

  Gracze totolotek zachwycają się przede wszystkim możliwością obstawiania wszystkich meczy reprezentacji Polski bez podatku 12% (w dzień meczu) + wszystkie mecze Ligi Mistrzów (w dzień meczu) + wszystkie mecze Ligi Europy (w dzień meczu) + wszystkie kupony postawione w każdy piątek!

  To naprawdę niesamowita promocja, jakiej nie znajdziesz u żadnego innego legalnego bukmachera!

  totolotek468x60.jpg

  Zarejestruj się w totolotek

  totolotek  
   

   
  Rok założenia 1992
  Ilość punktów stacjonarnych 298
  Dla kogo? gracze obstawiający główne ligi piłki nożnej

  Najważniejsze zalety:

  • dostępny w języku polskim
  • wysoka wiarygodność
  • świetne promocje

  Najważniejsze wady:

  • zakłady obciążone podatkami (bywają promocje zmniejszające podatek)
  • przeciętne kursy
  • niskie limity

  totolotek468x60.jpg

  Zarejestruj się w totolotek

  4. Milenium

  Milenium to bukmacher dla graczy rekreacyjnych, którzy obstawiają regularnie różne dyscypliny sportu i którym zależy najbardziej na wysokich kursach. Kursy są zazwyczaj wyższe niż w Fortunie, ale nie można liczyć na promocje typu brak podatku 12%. Mają wiele punktów stacjonarnych (ok. 200 w 2017 roku).

  Milenium jest więc ciekawą alternatywą wobec czołowych bukmacherów, którzy promują główne ligi piłki nożnej.

  Milenium  
   

   
  Rok założenia 2004
  Ilość punktów stacjonarnych 189
  Dla kogo? gracze rekreacyjni nie obstawiający głównych lig piłki nożnej

  Zarejestruj się w Milenium

  5. STS

  STS to jeden z najbardziej popularnych bukmacherów w Polsce. Posiada ponad 400 punktów stacjonarnych. Jest znany m.in. z Mistrzostw Polski w obstawianiu zakładów na żywo czy pięknych hostess przebranych w markowe ubrania.

  Długa tradycja, mocne działania marketingowe i dobre kursy utrzymują STS na wysokim poziomie popularności wśród graczy.

  STS  
   

   
  Rok założenia 1997
  Dla kogo? konserwatywni gracze rekreacyjni

  Zarejestruj się w STS

  6. forbet

  Forbet to najmniej popularny z legalnych bukmacherów. Cechują go niskie kursy, ciekawa promocja 6% zamiast 12% podatku oraz bardzo szeroka oferta esportów oraz oferta na polskie niskie ligi piłki nożnej. Bukmacher praktycznie nie ma punktów stacjonarnych w 2017 roku. Wyraźnie celuje w najmłodsze pokolenie graczy rekreacyjnych i rynki niszowe.

  Forbet  
   

   
  Rok założenia 2016
  Dla kogo? gracze obstawiający niszowe rynki

  Zarejestruj się w forbet

  7. etoto

  etoto to niszowy legalny bukmacher, który do końca 2017 roku ma zamiar wprowadzić nowe oprogramowanie na stronie. Małe środki finansowe lub złe zarządzanie powoduje, że odstają mocno marketingowo od konkurencji.

  etoto ma słabe kursy, niewiele punktów stacjonarnych (około 25 w 2017 roku), co jest zapewne główną przyczyną niskiej popularności wśród graczy. Oferta jest szeroka, bonus powitalny atrakcyjny.

  etoto  
   

   
  Rok założenia 2011
  Dla kogo? gracze zlimitowani lub szukający bonusów

  Zarejestruj się w etoto

  8. superbet

  Superbet to bukmacher, który w październiku 2017 uzyskał licencję na zakłady bukmacherskie w Polsce. Na razie nie oferuje rejestracji online. Zakłady są możliwe w punktach naziemnych. Napiszemy o nim więcej w przyszłości. Śledźcie nas!

  Kim jest legalny bukmacher?

  Legalny bukmacher to w Polsce termin określający bukmachera działającego na podstawie zezwolenia Ministra Finansów na działalność związaną z zakładami wzajemnymi.

  Legalni bukmacherzy mają obowiązek odprowadzać podatek obrotowy 12% od każdego postawionego zakładu. Tak wygranego, jak i przegranego. Kwota wygranej powyżej 2.280 PLN jest dodatkowo obciążona podatkiem dochodowym. Te dwa podatki odprowadza za gracza bukmacher i nie trzeba ich uwzględniać w rocznym zeznaniu podatkowym PIT.

  Tylko kilku bukmacherów wykupiło polską licencję na zakłady. Pozostali bukmacherzy (choć mają licencję innego kraju) są nazywani przez zwolenników polskiej licencji nielegalnymi bukmacherami.

  Legalni bukmacherzy w latach 1992-2009

  grupa-mezczyzn-hazard.jpg Grupa mężczyzn uprawia hazard,
  fot. ShutterStock

  29 lipca 1992 roku została wprowadzona w Polsce ustawa o grach i zakładach wzajemnych. Do 31 grudnia 2009 rynek hazardu w Polsce uważany był za nieuregulowany. W tym czasie, w dobie internetu i niedostosowanych przepisów prawnych, każdy bukmacher był legalny.

  Bukmacher naziemny

  Każdy bukmacher, mający zarejestrowaną działalność w Polsce, mógł przyjmować zakłady wyłącznie przez punkty stacjonarne. Ci bukmacherzy byli nazywani bukmacherami naziemnymi (określenie bukmacher stacjonarny się nie przyjęło). Dlatego gracze, gdy szli coś obstawić, mówili potocznie: Idę do ziemniaka.

  Bukmacher internetowy

  Zagraniczni bukmacherzy mieli już wtedy możliwość przyjmowania zakładów przez stronę internetową, więc byli nazywani dla odmiany bukmacherami internetowymi.

  Zagraniczny bukmacher naziemny

  Byli też nieliczni bukmacherzy na wschodzie Europy, którzy tak jak polskie firmy, działalność oparły wyłącznie na punktach stacjonarnych. Takich bukmacherów nazywa się zagranicznymi bukmacherami naziemnymi lub potocznie zagranicznymi ziemniakami.

  Legalni bukmacherzy w latach 2010-2016

  Dnia 1 stycznia 2010 została wprowadzona nowelizacja ustawy hazardowej 2010, zgodnie z którą bukmacherzy, którzy NIE wykupili licencji w Polsce, zostali okrzyknięci przez polityków PO jako nielegalni bukmacherzy.

  W praktyce zagraniczni bukmacherzy internetowi działali legalnie, tylko że zgodnie z prawem Unii Europejskiej (i na podstawie podobnych licencji), a nie zgodnie z prawem polskim (a prawo unijne jest nadrzędne).


  Uzasadnienie wyroku sędziego Janusz Kukla: ustawa hazardowa 2010 jest wadliwa prawnie.

  Ustawa 2010 łamała prawo o swobodnej działalności gospodarczej w ramach UE (tylko polskie podmioty mogły otrzymać licencję hazardową). Dlatego jest uważana za bubel prawny i nie miała mocy prawnej. W praktyce tzw. nielegalni bukmacherzy mogli w latach 2010-2016 bez przeszkód działać przez internet na terenie Polski bez żadnych konsekwencji tworząc tzw. szarą strefę. Jak podaje raport Roland Berger, legalni bukmacherzy (posiadający polską licencję na zakłady) stanowili wtedy mniej niż 10% całego rynku.

  W międzyczasie bukmacherzy naziemni uruchomili możliwość obstawiania zakładów przez strony internetowe. Pojawiła się konsternacja do której grupy bukmacherów ich teraz zaliczyć? W mocy pozostała stara nazwa bukmacherzy naziemni, która jest wymienna z potocznym terminem lansowanym przez polskich bukmacherów: legalni bukmacherzy.

  Szara strefa bukmacherów w latach 2010-2016 nie bez powodu wynosiła ponad 90%. Tzw. nielegalni bukmacherzy mieli szereg zalet, począwszy od wyższych kursów, przez brak podatków do możliwości zakładania się pośrednio z innymi graczami. Wszystko zmieniło się w 2017 roku.

  Legalni bukmacherzy po 2017 roku

  Skuteczna nowelizacja bubla prawnego 2010 nastąpiła 1 kwietnia 2017. Tuż przed wprowadzeniem nowelizacji 2017 bardzo wielu bukmacherów zrezygnowało z przyjmowania rejestracji od Polaków.

  W ten sposób na rynku zakładów bukmacherskich w Polsce utworzyły się trzy grupy:

  1. Bukmacherzy legalni.
  2. Bukmacherzy NIE przyjmujący rejestracji od Polaków (bukmacherzy posiadający licencje w jednym z krajów UE, ale nie posiadający polskiej licencji).
  3. Bukmacherzy nielegalni, którzy mają wykupione licencje poza UE i przyjmujący rejestracje od Polaków.

  Zobacz pełną listę bukmacherów przyjmujących rejestrację od Polaków i samemu dokonaj wyboru gdzie chcesz się zarejestrować.

  Przeczytaj o nielegalnych bukmacherach

  Ostatnia aktualizacja: 9.04.2019   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (7)  • (110)
   23-03-2018 17:08 (pt)

   Wczoraj tj. 22 marca 2018 r. firma "Totalbet" otrzymała zezwolenie MF na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Internecie. To ósma firma w Polsce która może prowadzić zadłady sportowe on-line.

   zródło:  http://legalnybukmacher.com/totalbet-z-licencja-na-przyjmowanie-zakladow-bukmacherskich-online/

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (110)
   16-02-2018 16:32 (pt)

   Pod koniec stycznia 2018 r  firma Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. Z.O.O."  otrzymała licencję MF na prowadzenie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych w Polsce. Właścicielem tej spółki jest Zbigniew Benbenek. Jest on biznesmenem związanym z branżą hazardową oraz medialną. 

   To 9 firma w RP która otrzymała licencję.

   zródło:  http://e-playbet.com/nowy-gracz-rynku-polsce/

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1300)
   20-10-2017 20:44 (pt)

   Zaktualizowałem mocno artykuł.

   Powinno być teraz dużo przejrzyściej :)

   Przeniosę go także do innej kategorii, gdzie będzie lepiej pasował.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (21)
   13-05-2017 00:11 (sob)

   nie ma akceptacji na to .!!!

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (10)
   06-05-2017 14:32 (sob)

   Naziemni bukmacherzy dobre i na wyrost. Powinno byc legalni złodzieje .Taka prawda.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 78.133.**.***
   05-05-2017 12:52 (pt)

   Szachinista nagle zaczął chwalił się nową ustawę hazardową? Co to się stało? Cegłówka spadła na głowę?

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top